[Nasze Zestawy AV] Moje zabawki

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dzisiaj byłem na testowaniu Accu 470 z cd 430 (najnowsze dziecko od Accu) z Dynkami nowymi counturami 30 z kablami siltecha 770 -ami cały set... 3 razy miałem okazję słuchać Accu tak po kilkanaście , dziesiąta minut jak ktoś sobie odsłuchiwał i byłem zauroczony tym sprzętem więc teraz postanowiłem samemu na 100% sprawdzić jak to działa .. i sprawdzałem przez 5 godzin :- ) i było to jedne z najpiękniejszych 5 godzin jakie spędziłem na odsłuchach..

KRZYSIEK RADIO ja Ci się Kolego nie dziwię że przez 3 noce nie spałeś jak odsłuchałeś Accu.. :- ) jak wrócę z Izraela to coś napiszę ... dzisiaj już nie mam sił, a że jutro wylatuje to muszę się dzisiaj spakować bo jutro z rana jeszcze muszę śmignąć na 2 - 3 godziny do pracy ..











 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Lolek sprzęcik zapewne gra zacnie, ale wyglądem szału nie robi. Swoją drogą dopiero co wróciłem ze Szwajcarii, ale czytałem Twoje opisy wrażeń z odsłuchów. Przyjemnie się to czytało, nawet te długie wpisy:)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolo - Izrael jest fajny - mój Kumpel był tam rok temu na wczasach - oglądałem film ponad 3 godziny, trochę zdjęć jest spoko i ciepłe morze.. a do tego trochę inny świat niż to jest w Europie.. trzeba poznawać inna kulturę.. kiedyś bylem Libanie w Syrii - piękna sprawa ..była Turcja to teraz czas na Izrael.. i randka z Gal.. :)

Pakolo ja Ci powiem szczerze kiedy zacząłem się interesować Accu i całkowicie przez przypadek zobaczyłem pierwszy raz w necie powiedziałem to co TY.. ale jak zobaczyłem pierwszy raz na żywo to zmieniłem zdanie.. więcej napisze po powrocie - pewnie będę chciał mało napisać, a wyjdzie jak zwykle.. choć na pewno postaram się ogólnie napisać jak Ci się podoba to co pisałem to cieszę się bo piszę to co czuję i co serce mi mówi że tak powiem.. a nie piszę o przestrzeniach , scenach itp bo nie potrafię w taki sposób ubierać słowa, oczywiście tak jak wspomniałem kiedyś mógłbym to zrobić pościągać z testów tylko po co skoro by było to z sufitu wzięte.. a tym samym nie szczere.. a tak naprawdę każdy powinien sam dany zestaw sobie posłuchać jak ktoś jest czymś zainteresowany..
A propo jeszcze wyglądu Kolega nasz Rafał tez napisał że cd nie bardzo mu leży z wyglądu.. wiesz co napisał wtedy Krzysiekradio?? ..."że on mógłby mieć nawet zasłonięty ten zestaw tylko żeby miał możliwość słuchania muzyki przez Accu.." A po odsłuchu Accu w salonie przez 3 noce nie mógł spać jak normalny człowiek takie na nim zrobiło wrażenie słuchanie muzyki przez te zabawki..

A wygląd wiesz rzecz gustu .. :- ) to tak jak z samochodami jeden lubi kombii, a inny suva :- )

Ps najlepsze jest to że z salonu wyszedłem o 18.50 a w uszach ciągle słyszę to co tam słuchałem.. piorunujące wrażenie robi taki zestaw więc jak to musi grać na zestawie dzielonym.. magia do kwadratu.. choć oczywiście nie każdy musi to w taki sposób odczuć..
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak jak pisałem wcześniej zaraz po odsłuchu byłem po pierwsze zajęty a po drugie za dużo było emocji … teraz już wypoczęty po wczasach mogę coś w "kilku zdaniach" napisać .. pisałem ten test na wys. ponad 10 tys więc mam nadzieję, że za bardzo nie popłynąłem :- )
Zacznę od kabli wszystko było od siltecha – 770 tka.. każdy kto trochę słuchał kabli to wie co to jest za firma i z jakim doświadczeniem jeśli chodzi o tę materię. Dla mnie bardzo fajne kable i bardzo pasujące dla takich systemów jak właśnie Accu który jest po tej bardziej ciemnej stronie jak również Dynki – moim zdaniem by się spisały również przy SF. Do tego są dosyć „miękkie” pomimo że nie są cienkie (szczególnie głośnikowe), a pomimo tego super układające się na podłodze.. IC podobnie, a cena RCA/XLR jest dokładnie taka sama - nie trzeba dopłacać za xlr… A Accu wiadomo jest w pełni zbalansowanym wzmakiem …więc XLR warto zakupić. Choć różne są zdania… Natomiast ciekawy jestem jak te kable spisałby się do takich kolumn jak np. Triangle, Paradigmy, B&W …
Zacznę od tego że pomieszczenie w którym odsłuchiwałem było deko przy małe bo około 15 m. więc na większej kubaturze byłoby jeszcze fajniej niż to co usłyszałem.. choc to co usłyszałem to :- )
Kolumny Dynki Coutury 30 – jeśli chodzi o wykonanie to ścisła czołówka – praktycznie nie ma do czego się przyczepić.. do tego ciekawe kolory fornirów które są wykonane na HG i wyglądają naprawdę świetnie.. podobnie jak to było w Trianglach Cello. Tylko w tym wypadku jest więcej kolorów, które mi pasują .. Ci którzy lubią podwójne gniazda w kolumnach mogliby nie być zadowoleni bo Dynki nie robią takowych.. te konkretne są 2,5 drożne ale jeśli ktoś by sobie myślał ze mało będzie w nich basu to grubo się myli jest go odpowiednio i na odpowiednim poziomie.. przypominający ten od SF.. olimpijek.. choć w przypadku SF bas jest nie wiem jak to napisać ale wg mnie jest tam gęściejszy, szkoda tylko że oba wyloty BR są z tyłu kolumny… większe Countury 60 są już 3 drożnymi kolumnami ale tam są głośniki nisko tonowe 22 albo nawet 24 cm więc do odpowiedniego salonu (mam na myśli wielkość) Mi osobiście szkoda że te 60 nie są na 18/20 –tkach bo patrząc ile kosztują ( i co pokazują Contury 30) na pewno byłyby w zasięgu zainteresowania mojego o ile przyjdzie moment w moim życiu, że takie pieniądze chciałbym wydać na kolumny.
Podsumowując na pewno Dynki są tymi kolumnami które sprawiają radość ze słuchania, nie są to kolumny efekciarskie ale słuchając muzyki można się zanurzyć gdzieś w obłokach i słuchać tego repertuaru który lubimy słuchać najbardziej. Zapewne nie są idealne bo nie mogą być dobre w każdym rodzaju muzyki ale naprawdę sprawiają radość. Dla mnie to kolumny, które brzmieniowo zbliżone są do kolumn SF, a to co ich różni najbardziej brzmieniowo to bas.. wysokie SA jak dla mnie porównywalne i SF ma lepsze (płynniejsze) przejście pomiędzy poszczególnymi tonami..
I teraz Accu E-470 i cd 430 -tka – jak byłem młodym chłopakiem ktoś kiedyś mi powiedział że o sexie się nie rozmawia tylko się go uprawia … tutaj można by było napisać w podobnym tonie … tak naprawdę jedno/dwa zdania wystarczyłyby bo więcej nie ma sensu pisać.. bo i po co skoro najlepiej jest tego słuchać.. a nie pisać o tym zestawie co słuchałem .. a co by było gdybym „dzielonki posłuchał od Japończyków :- ) ale może nie od razu wszystko naraz bo R-ka by była potrzebna..
Ale choć ze dwa/trzy zdania napisze bo naprawdę warto… wykonanie zarówno wzmaka jak i odtwarzacza Cd to dla mnie poziom światowy – wygląda super na żywo (choć na pewno nie wszystkim taki wygląd leży…) i widać jak bardzo stara się Accu żeby wszystko było zrobione tak jak należy. Nawet taka głupia klapka, która swoje waży z taką dostojnością opada, że chce się ją kilka razy z rzędu opuścić, a to tylko „głupia” klapka. Szuflada odtwarzacza – prawie nie słyszalna zarówno przy wychodzeniu jak i wchodzeniu płyty … - świetnie zostało to zrobione -tak dla ciekawości płyta opiera się nie na plastiku (tak jak w większości p[przypadków) , a na gumkach które są na tym tworzywie.. żeby jeszcze bardziej płyta przylegała i nie miała żadnych mikro wstrząsów.. Wszystko jest tak dopracowane i z taką starannością wykonane że …. :)
Natomiast jeśli chodzi o dźwięk - to jak ta firma ukazuje go nawet w tych skopanych płytach jak np. Bon Jowi, The Rasmus patrząc do innych wzmacniaczy, które również swoje kosztują (a które czy to w ostatnim czasie przesłuchiwałem czy też wcześniej) to ciężko jest porównywać bo ten zestaw robi to dużo lepiej.. Oczywiście tu też jest zasługa kolumn, kabli.. sam wzmacniacz nie zagra… ale słuchałem tego zestawu 4,5 godziny bo jakieś 30 min to rozmawiałem ze sprzedawcą i naprawdę nie miałem dosyć i żeby nie to, że zbliżała się godzina 19 (zamknięcie sklepu) to pewnie dalej bym słuchał.. Bez względu czy kobiecy głos ( np. C. Dion, T. Turner, W. Houston, Adele, L. Lewis, S. Brightman) czy męski głos (np. L. Richie, G. Michael, Ch. De Burgh, M. Bolton, A. Bocelli), gitara czy perkusja czy też orkiestra symfoniczna, rok, pop , blues czy też mocniejsze kapele jak (np. Nightwish, Metalica) jest tak fenomenalnie przekazywane to wszystko do słuchacza, że chce się słuchać i tylko zmieniać na kolejną płytę..Bas jest szybki z energią odpowiednią i kontrolowany , a to co chyba najpiękniejsze w Accu to średnica i góra – momentami odnosi się wrażenie jakby się słuchało wzmacniacza lampowego (choć nie w 100% ale jednak … ) - jest czyściutko, subtelnie, gładko, a jak do tego dodamy, że Accu fenomenalnie różnicuje instrumenty to czego chcieć więcej??? Chyba tylko żeby cena była niższa.. :- ) ale jak to ktoś kiedyś powiedział wszystko co dobre musi swoje kosztować.. choć każdy z nas ma tę graniczną linię za którą nie wykracza.. bez względu na wszystko… więc miejmy nadzieję, że Accu będzie rozsądnie drożało z każdym rokiem.. choć może to być trudne patrząc n okres powiedzmy ostatnich 10 -12 lat, a tym bardziej w takim kraju jak RP.
Natomiast jeśli chodzi o moc - najgłośniej dałem kilka razy na godzinę 11-11.30 i naprawdę nie wyobrażam sobie ustawienia pokrętła głośności np. na godzinę 14-15 … :- ) nawet biorąc pod uwagę pomieszczenie większe choćby np. 25 m. Oczywiście z kolumnami jeszcze bardziej wymagającymi może zabraknąć tej mocy i wtedy trzeba coś dzielonego zakupić ale nie podlega dyskusji, że te 2x211W w 8 omach i 2x369 W w 4 omach (dane laboratoryjne z testu tego wzmaka) to naprawdę jest to co piszą, a nie tak jak w niektórych wzmacniaczach.. obiecują gruszki na wierzbach.. tu moc jest odczuwalna w 100% znaczeniu tego słowa.. Też co istotne 4,5 godziny grania a wzmacniacz naprawdę za dużo się nie nagrzał podobnie jak to było w przypadku Audio Analogue – tylko ten z 15-20 kg cięższy, a moc niższa niż w Accu.. i to jest coś fajnego, że przy 25 kg wzmak ma taką moc..choć AudioAnalogue barwowo to inny wzmak ale też z innymi kolumnami był odsłuchiwany.. ale niewątpliwie to dwie inne bajki.. pomimo że Audio A. Maestro również wywarł na mnie pozytywne wrażenie.. i jest 6 tys tańszą integrą.
Dzisiaj już wiem jeśli chciałbym wydać takie pieniądze jak kosztuje ten zestaw to na 99% byłby to zestaw Accuphase bo magia tej firmy i fakt, że ludzie na całym świecie uwielbiają te zabawki (i fakt że są w stanie zapłacić nawet za używaną np. 8 letnią elektronikę po 8-10 tys.) nie wynika z podświetlanego loga w kolorze) jak również z obudowy w kolorze złota , a dlatego, że dzięki takim zestawom usta się otwierają, oczy się śmieją, a uszy chcą słuchać muzyki wydobywającej się poprzez elektronikę tej firmy.. zestaw marzenie.. zestaw z którym muszę koniecznie posłuchać SF jak i B&W.. jak przyjdzie odpowiednia pora o ile przyjdzie.. ale nawet jeśli nie - to jedno jest pewne warto było posłuchać w salonie tych zabawek… bo były to piękne 4,5 godziny z obcowaniem z muzyką w mega jakości.

Ps. Nie słuchajcie w sklepach proroków co będą Wam mówić, że np. SF, Dynki z Accu to taki zestaw średnio nadaje się do słuchania muzyki rokowej.. ba czasem potrafi ktoś powiedzieć że Accu nie nadaje się do muzyki rokowej..:- ) bo jeśli mi gość w pewnym sklepie do SF czy Dynek proponuję zakup Hegela to ja się pytam kto kupuje takie kolumny i chce do tego Hegela ??? Ja nie mówię że to są złe wzmaki broń Boże ale to są tak szczególne wzmaki i każdy kto słuchał to wie co mam na myśli.. Słuchałem kilka płyt mocniejszych zespołów jak Nightwish, Metalica, Def Leppard, Van Halen i niech ktoś mi powie, że zabrakło w tym co słuchałem pierd… rokowego w tych kawałkach które były odsłuchiwane.. śmiech na sali.. oczywiście np. bas nie jest taki jak było w B&W 803d3 gdzie można by było nim trafiać do tarczy strzelniczej na odl. 50 m.. taki jest punktowy i tak szybki ale to dlatego mamy wybór i każdy kupuje to co najlepiej mu podpasuje ale to nie oznacza, że np. Dynki czy SF to marna propozycja do muzyki rokowej.. bo tak nie jest.. słuchajcie na odsłuchach bo to jest najlepsze, a nie bajek gości w sklepach, którzy często gęsto proponują to na co mają najlepsze marże.. i tak dziwnie się trafia, że źle mówią w dużej mierze o tym czego nie mają sami.. ewentualnie gdzie mają słabą marże na dany sprzęt.. a tak jest w przypadku w wielu firm np. Accu, Pass, SF, B&W, Dynek itp. gdzie wiadomo ile można urwać upustu.. ale tak jest i albo to komuś pasuje albo nie..
 
Ostatnia edycja:

ThePepe

New member
Bez reklam
Dzięki Lolek za opisanie wrażeń :)
przebrnąłem przez Twój opis choć nie zawsze jest to łatwe :) oczywiście bez urazy.
Nie jest to mój pułap finansowy, ale muszę kiedyś posłuchać elektroniki Accu z jakimiś fajnymi kolumnami, ot, żeby zobaczyć co tracę :)
Z innej beczki, jak wrażenia z urlopu? Były zakłady czy wrócisz w jednym kawałku ;)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego luzik ja wiem że to jest dosyć dużo a szczególnie jak na forum.. ale znam lepszych tylko z innych for :- ) i jak opisują wrażenia to .. a znam ich lepiej ( mam na myśli 2 osoby) i wierzę im że to co piszą to piszą uczciwie.. niestety ja tak nie potrafię ale zawsze pisać lepiej szczerze niż ściemniać i używać pięknych słówek .. które dla każdego co innego oznaczają..

A co do tego czy stać nas na pewne zestawy czy też nie.. Kolego ja podchodzę w ten sposób że to nie ma znaczenia żadnego.. ważne jest żeby posłuchać i poczuć to co ja odczuwam osobiście słuchając czasem takich czy innych zestawów.. i być uczciwym na 100% a nie zaklinać świat i jego rzeczywistość i pisać o pewnych zestawach/kolumnach/kablach, że te droższe rzeczy to tylko firma i znaczek jaki jest na danym sprzęcie.. Być może nigdy niczego takiego nie kupię ale nie napiszę że to jest prawie to samo co np jeden z moich ulubionych zestawów MF seria 6 który jest znacząco tańszy od tego zestawu Accu.. bo pisząc takie rzeczy - pisałbym bzdury i oszukiwał siebie i ludzi.. bo te zestawy to dwa inne światy to dwie inne bajki.. i zaklinać świat tylko dlatego że nie potrafiłbym przyznać się do tego że na coś mnie powiedzmy dzisiaj nie stać ??? Jakim trzeba być żeby nie umieć się do tego przyznać...
A tak idziesz odsłuchujesz dany zestaw z danymi kolumnami i serce się cieszy..
Dla pocieszenia powiem Ci tekst Pana ze sklepu.. powiedziałem mu żeby podłączył mi jakieś normalne kable zasilające bo reszta kabli to jest to co fizycznie chciałem żeby podpięli .. na to Pan odpowiada ...: " ... to są takie normalne kabelki - podłączyłem Panu specjalnie jakieś nie kosmiczne kable.. tak około 6 tys szt. :- ) ..."

A na koniec napiszę Ci coś co może Cię zdziwić ... bo widzisz jaką mi daje radość odsłuchiwanie fajnych zabawek ale pomimo tego nie potrafiłbym np zrezygnować z wczasów i powiedzieć sobie ok dwa lata nigdzie nie jadę i kupuje sobie zestaw fajny stereo.. z kolumnami.. wolę być 2-3 razy w roku na wczasach i słuchać z normalnych zabawek na normalnych kolumnach :- ) uważam że człowieka musi być stać na wszystko żeby kupując coś i nie musieć rezygnować z czegoś innego co również daje ci mega radość.. a życie jest jedno i bardzo krótkie .. i trzeba umieć je wykorzystać..

A teraz a propo samego wyjazdu powiem Ci że ja znam wielu znajomych co byli w Izraelu i każdy z nich (jak i ich rodziny) byli zadowoleni .... gwarantowana w 100% pogoda , cieplutkie morze, poznajesz inna kulturę ( dużo Rosjan - Żydów).. naprawdę milo spędziłem czas i jak patrzysz na dzieci biegające w Morzu gdzie nie chcą Ci wyjść z niego bo jest tak cieplutkie i przyjemne to naprawdę tylko cieszyć się tym.. pamiętam jak kiedyś bylem nad naszym M. B. i po 10 min. dziecko miało tak sine usta i trzęsło się z zimna że .. szkoda gadać....dla Morsów to nasze Morze..

W maju byłem w Turcji i też naprawdę było spokojnie i niczego się nie bałem.. chociaż w Stolicy Turcji nie byłem.. ale nie trzeba jechać do Izraela, Egiptu czy Turcji żeby coś się stało.. wystarczy być np w Anglii czy we Francji i jak ma się pecha to również można z tego cało nie wyjść.. Takie jest życie.. a te inne Państwa to inny świat i wg mnie warto ten świat poznać.. bo w cale nie jest zły jak to mówią w tv.. bo u nas w Europie też są "padalce"

Ps. A odnośnie tego co tracisz.. to pamiętaj że każdy ma swoje odczucia względem danej elektroniki/ kolumn itp i dla każdego ta strata może być w innym rozmiarze.. :- ) Najważniejsze to być szczerym w takiej ocenie.. co u nas w Polsce jest ciężkie kiedy nie mamy takich pieniędzy w portfelu... niestety..
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jak bedziesz mial pecha to i w polsce cie na przejsciu dla pieszych samochod rozjedzie :)

A co do eleboratow na temat accu, nie ma co sie wypowiadac... nie ta liga dla mnie :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie Kolego.. oczywiście nie można narażać z premedytacją zdrowia i życia swojego i rodziny ale bez jaj że jadać np do Turcji to już w worku się przyjedzie.. mam kumpla z pracy od 5 lat jeździ co rok do Turcji z rodziną na 14 dni i jest mega zadowolony za każdym razem.. Oczywiście to nie są Kanary ( ale i te więcej kosztują chcąc być w takim samym kurorcie) ale bez przesady super można wypocząć, a Morze nawet w maju jest cieplejsze niż u nas w lipcu czy w sierpniu :- )

Lolo to nie jest tak że Accu to nie jest dla Ciebie.. wszystko jest dla Ciebie.. bo nie chodzi zawsze o to żeby kupić .. tak jest świat ułożony że nie na wszystko jest nas stać ale to nie oznacza że to coś nie jest dla nas.. :- )

Można tylko posłuchać i naprawdę nie będą to zmarnowane godziny .. kiedyś pisałem o tym ale powtórzę.. kiedyś pisaliśmy z Kapustą o wyglądzie cd Accu i on wspomniał że nie bardzo mu leży - bo faktycznie nie wszystkim wygląd podejdzie bo sposób wykonania to mistrzostwo ale wygląd kwestia gustu.. to tak jak mi nigdy nie podejdzie Mak.. pomimo że słyszałem w warunkach domowych z SF Aidami i naprawdę grało to pięknie.. ale to nie mój wygląd.. na to Krzysiekradio napisał "że dla niego mogliby zakryć zestaw Accu, a wystarczyłoby jak gra taki zestaw".. do tego tel. rozmawialiśmy i jak mi powiedział że przez 3 noce nie mógł spać bo takie wrażenie na nim zrobił zestaw od Accu.. I to jest piękne że są ludzie, którzy mówią że ok nie stać mnie na taką czy inną zabawkę ale piszą uczciwie to co czuli.. tak jak Krzychu - mega szacunek mam do takich ludzi.. dla mnie jest to ogromna wiara w ludzi, że są tacy którzy nie zaklinają rzeczywistości z jego powodu, że ich na coś nie stać.. a nie potrafią się przyznać.. a przecież to nic złego.. ja bym powiedział że to jest normalne..
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lolek o czym Ty piszesz? :D
Przecież każdy jeden na tym forum słuchał czegoś na co go nie stać i zawsze pozytywnie się wypowiadał. Dla mnie czymś takim jest sprzęt TAD'a, ale nie zmienia to faktu, że jest cała masa sprzętu który jest o wiele za drogi i w niczym nie usprawiedliwia ceny.
Także nie przeginajmy w drugą stronę.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
nie każdy nie każdy :- ) i rożnie z tymi ocenami bywało... ale nie istotne.. a ceny cóż to jest coś co jest uzależnione od pobytu jak jest na coś pobyt to i kosztuje.. a ludzie kupują.. nie wiem czy wiesz ale np bardzo duże dostawy takich klocków jak np. Accu idą do Wietnamu :- ) ba tam jest naprawdę dobra sprzedaż takich firm :- ) 10 lat temu dałby palca uciąć jakby ktoś mi powiedział że w takim Państwie będą takie klocki się sprzedawać. A to nie tylko elektronika to również stoliki audio idą w dużych ilościach nawet z RP do tego Państwa.. świat się zmienia..

A co do cen to ja mam takie swoje podejście czyli jak coś mi się podoba i uważam że jest to warte danej ceny to kupuje, ale jeśli coś jest dobre ale za drogie to nie kupuje, ale też nigdy nie napiszę, że to jest dziadostwo czy też tylko znaczek i prestiż firmy.. po prostu to coś tyle kosztuje z takich czy z innych powodów... ktoś ustala cenę a ktoś inny kupuje i skoro jest cena taka to znaczy że są chętni ale ja tego nie muszę kupić ale nie zmienia to faktu że to coś jest fajne tylko za drogie jak dla mnie ale to są dwie inne bajki..
najlepszym przykładem nie jest sprzęt audio czy samochody tylko rynek nieruchomości.. poczytaj sobie jak szybko sprzedają się apartamentowce w Warszawie (o ile weźmie się za budowę odpowiednia firma) i w jakich cenach. apartamentowiec 60-50 m potrafi kosztować 3 ml złoty.. powiesz chore to jest i masz prawo, a inni kupią i wierzą że za 5-10 lat będzie to kosztować dużo więcej niż dzisiaj ( i tak będzie..) bo i tak takie rzeczy w Warszawie kosztują na tyle dobrze że ludzie chcą to kupować. Ale nie oznacza to, że można powiedzieć o takim apartamentowcu że jest to dziadostwo.. bo nie jest i nigdy nie będzie..
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
a ceny cóż to jest coś co jest uzależnione od pobytu jak jest na coś pobyt to i kosztuje.. a ludzie kupują.. nie wiem czy wiesz ale np bardzo duże dostawy takich klocków jak np. Accu idą do Wietnamu :- ) ba tam jest naprawdę dobra sprzedaż takich firm :- ) 10 lat temu dałby palca uciąć jakby ktoś mi powiedział że w takim Państwie będą takie klocki się sprzedawać. A to nie tylko elektronika to również stoliki audio idą w dużych ilościach nawet z RP do tego Państwa.. świat się zmienia..

Popyt Lolek, popyt ;) Pobyt to sobie można zarezerwować w hotelu ; )
Żółtki to pracowity naród, zobacz w Warszawie czym jeżdżą.
U nas jest "piąteczek" już przed weekendem i każdy zaciera ręce - bo wolne, u nich kolejny dzień pracy. Więc mają zasłużenie.

Zobacz to, św. prawda:

[youtube]9n8rlMlT7CM[/youtube]
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście zgadzam się z Tobą w 100% ale oni są tacy i w USA jak mój Prezes opowiadał i tacy są u nas w Polsce.. i pewnie tacy są wszędzie bo ich natura jest taka.. to są pracowici ludzie ... tak jak napisałeś - wsiądź rano w piątek do samochodu i włącz radio od 6.30 słyszysz hasła : piątek, piąteczek, piątunio ... itp.. u nas gość Polak tak jest nakręcony hasłami że od od rana już w wielu przypadkach zaczyna świętować .. a praca to 2-3 plan.. tylko każdy chciałby zarabiać więcej..

Ps . pamiętam jak kiedyś napisałeś coś w tym stylu że jak chce się gwiazdę kupić to trzeba tyle zapłacić ile oni chcą bo to kosztuje tyle, a nie mniej .. i teraz albo to nam pasuje albo nie.. ale jeśli np gwiazda model X dzisiaj kosztuje powiedzmy w dobrym wyposażeniu 300 tys zl a za 5 lat będzie kosztował następca 400 tys to zdrowy człowiek nigdy nie powie że porąbało się im w głowie i płaci się za znaczek i markę.. o ile będzie zachowany ten sam poziom (a powinien być nawet wyższy od obecnego) tylko zdrowy człowiek wg mnie oczywiście powie że tyle chcą ile uważają że ten model musi kosztować.. ale skoro ustalili taką cenę to znaczy że są chętni którzy kupią takie auto w tej cenie.. a ja nie kupie bo będzie dla mnie za drogo.. i tyle ale dalej będzie to gwiazda..gwiazda która chce wielu ludzi mieć w swoim garażu.. tak jak wielu ludzi chce mieć w domu Accu, Maki itp. a mamy to co mamy ... bo nikt z nas nie ma wujka z Emiratów Arabskich :- )
 
Ostatnia edycja:

ThePepe

New member
Bez reklam
Lolek, oczywiście rozumiem. Również słuchałem zestawów ponad swój budżet, jednak z tej półki cenowej jeszcze nie :). Ale warto poszerzać muzyczne horyzonty.
Co do wakacji również wolę wyjechać niż kisić się nad polskim zimnym morzem. Rok temu byłem z żoną w Grecji, akurat trafiła się okazja na Rodos (nie ogródki działkowe :)). Woda cieplejsza niż w jeziorach na mazurach. I czystsza. Byliśmy w stolicy, na szczycie wyspy. Do wyboru dwa morza :). Też nas ostrzegano przed uchodźcami, ale nie było najmniejszych nieprzyjemności z tym związanych.

W tym roku niestety w domu, dwumiesięczna córeczka jest jeszcze za mała na wojaże :)
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jestem ciekaw czy te "apartamentowce" za 3mln beda wiecej warte ze lata... taki pewny bym tego nie byl. Ale jest moda, lewy zareklamuje i schodza jak buleczki :)

Co do chinczykow, moja firma ma kontakt tzn kupuje maszyny produkowane w chinach tokarki / frezarki i powiem wam ze Chinczyki to juz w miare normalny kraj. Pracuja po 8 - 10h maks, i zarabiaja srednio 800euro za skladanie byleczego. Wiec na dzien dzisiejszy nie jest to juz tania sila robocza i chinczyki zdaja sobie z tego sprawe.

Nie bez przyczyny chca wylozyc gruba kase na jedwabny szlak i port lotniczy w Polsce. Koszty Transportu zabijaja ich konkurencyjnosc.

Firmy uciekają z Chin i trafiają... do Polski, strona 1 z 9 | Money.pl

Teraz najgorszym ryzykiem dla UE jest Polska i Turcja. Tylko ze u nas juz praktycznie nie ma rak do pracy.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
The Pepe - widzisz jak to jest jak nie spróbujesz to i nie zobaczysz :- ) tylko będziesz jechał nad nasze Morze i o 6 rano będziesz śmigał zając sobie miejsce na plaży .. :- ) Ja lubię nasz Morze ale nie lipiec- sierpień..

Wiesz jak ja zacząłem słuchać drogich rzeczy ? Poszedłem do sklepu po kabel cardasa na odsłuch i przywieźli do salonu używane kolumny z USA (nie pamiętam firmy) ale generalnie mega duże kolumny były bo wys ich była ponad 180 cm.. wstęgowy głośnik miał około 80 cm :- ) kolumny kosztowały coś wtedy około 200 tys bodajże - używane.. i Gość mi mówi Pan sobie usiądzie i posłucha, ja na to mówię że mnie nie stać na takie kolumny, na to Gość odpowiada ... ja nie mówię żeby Pan kupował - tylko niech Pan sobie usiądzie i posłucha tych kolumn z tą elektroniką która tutaj jest,,, i tak się zaczęło zrozumiałem że biały człowiek może iść i posłuchać danych kolumn, wzmaka nie koniecznie go kupując bo to nie jego target ale zawsze miło jest posłuchać.. a że potem troszkę ciężko na sercu to inna bajka .. :- )

Lolo będą więcej kosztować oczywiście nie 10 razy jak napisałem ale będą droższe a do tego ludzie sobie wynajmą i swoje też zarobią a inni jak Lewy przyjdzie 5 razy w roku i sobie w swoim apartamentowcu pomieszka :- )
A propo cen mieszkań zwykłych - powiem Ci tak ja oprócz domu mam mieszkanie które kupiłem kilka lat temu.. kupiłem za X a teraz używane kosztuje 100% więcej.. używane :) rozumiesz :- )
A jak korci żeby sprzedać i zakupić sobie Accu z SF :) a co tam jak szaleć to szaleć .. oczywiście żartuję nic mnie nie korci..

To pomyśl sobie taki apartamentowiec :) ile może zdrożeć.. a biorąc pod uwagę że POlska przez 5-10 lat jeszcze by poszła do przodu dosyć istotnie..
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tyle, że Meś to też prestiż. Żaden szanujący się biznesmen nie podjedzie na spotkanie biznesowe Skodą czy Fiatem ; ) To samo jest z RR, to wcale nie takie idealne auto - jakby wskazywała cena, ale Royce to Royce. Wiadomo o co chodzi ; )
Stety lub nie, ale takie są realia.
Więc tutaj po za jakością płacimy też za znaczek, markę.
W przypadku sprzętu, dla mnie liczy się to jak coś gra, a sam znaczek/marka nie jest wielce istotna.
To tak jak właśnie z TAD'em, absurdalnie drogi sprzęt, ale gra wybornie, znaczek/marka tutaj nie ma dla mnie znaczenia, gdyby tak zagrał Onkyo lub Marantz, to też byłby moim celem przy nieograniczonym budżecie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście marka i jej prestiż idzie razem z ceną tylko ja mam na myśli to że to nie tylko za to się płaci.. a wielu tak myśli.. bo nawet ten RR ja tam bym go nie kupił nawet jakbym był bogaty ale dla wielu ludzi jest to pewien wyznacznik luksusu, ale złe to autko nie jest :- ) choć dla mnie jest wiele fajniejszych.. :- )

A TAD drogi jak diabli ale są którzy kupują i są mega zadowoleni.. :- ) a inni będą tacy co powiedzą Ci że to tylko znaczek i prestiż firmy .. a wiesz jakie to zabawki bo zapewne skoro piszesz to i słuchałeś .. i czy wyłącznie płacimy za ten znaczek ?? Bzdura - płacimy za znaczek ale i za to jak to gra.. i to jest podstawa za co płacimy..
 
Ostatnia edycja:
Do góry