[Nasze Zestawy AV] Moje zabawki

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie wnikam może jeszcze nie kupił, może nie doszedł a zrobił zdjęcie ja jestem z tych co nie doszukują się podstępu (i nie mówię że Ty szukasz), bez sensu byłoby dla kogoś takiego kto ma sprzęt w cenie S klasy powiesić sobie ekran......bardziej to zdjęcie dla żartu wkleiłem, choć i bez tego centralnego z pocałowaniem ręki bym to przygarnął wszystko co tam jest.. jedno jest pewne na pewno to sobie z palcem w ... poradzi sobie z każdym filmem .. skoro ja na Olimpijkach III oglądaliśmy Terminatora IV i Transformersów III i wszystko było jak trzeba... nawet dla Gościa który bardzo lubi KD i ma na bazie B&W z serii Cm 10 (cały set) - to podobało mu się, choć sceptycznie podchodził :).. A jakby jeszcze do tego co ma podpiąć KM do kina to byłoby jeszcze lepiej.. ale jemu to wystarcza co ma (zresztą mi też by wystarczyło.. oprócz podłogówek wszystko mu chodzi na Arcamie - 1500 W poboru - daje rade), chłopak bardziej skupiony jest na stereo..(chociaż śmiesznie to brzmi jak ma się amplituner za 15 tys. ale ..) a stereo gra mu świetnie z "Ajonem"... pomimo że ja nie jestem 100% zwolennikiem lamp.. Chociaż te wzmacniacze co by nie mówić wyglądają obłędnie..

Ps. do takiego zestawu to tylko jeden głośnik pasuje

http://pl.horn.eu/pl/PL/MARKI/SONUS_FABER/HOMAGE/HOMAGE_VOX?s1=1


I tutaj nie rozumiem Producenta od serii Olimpijek bo skoro są na bazie 18 to dlaczego w centralnym dali 15 .... a swoje głośnik kosztuje.. być może to kwestia polityki firmy że i tak mało ludzi kupuje głośniki centralne z wyższej półki.. W B&W też średnio się sprzedają tam znowu myk z kolorem jest zrobiony bo tańszy głośnik tylko w czarnym jest kolorze, natomiast ten w kolorze jest chyba że 2-3 tys jeszcze droższy ..plus dorzucony tam jest jeszcze jeden głośnik..
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kiedyś na inny forum kilku "audiofili" pisało, jak to nie potrzeba do KD więcej jak parę kolumn. No nie potrzeba, bo nikt nikogo na siłę nie zmusza, ale to mi wystarczyło, żeby dać sobie spokój, bo takich głup ze świecą szukać.
Każdy pisze co chce, dobrze, że mamy swój rozum i można przesiać.
Te SF nawet się nie zbliżą do setu kinowego wrażeniami.
Te skrzynki to typowe stereo i niech takie zostanie, a jak ktoś ceni sobie dżwięk wielokanałowy, to w życiu nie tknie takich kolumn.

Raz, że jest dziura pomiędzy FL i FR, dwa, zapewne nie ma podstawy czyli tylnych.
Brak suba spokojnie można przełknąć.
No, ale da się. Sam kiedyś oglądałem filmy na stereo i mieliśmy kupe radochy, do czasu jak nie odkryłem pierdzącej kury za plecami, czy ostatnio nad głową. Tego, żadne stereo nie da i jest to sprzeczne z zamysłem każdego twórcy filmowego.
 

jumper.as

New member
Nie wiem jak Ty ale ja tam w opisie widzę, że są 2x180mm głośniki niskotonowe... :)

Chyba mój błąd. Ja się odniosłem do linka powyżej, a Ty napisałeś o serii Olimpica, zwracam honor :D
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja powiem więcej film da się obejrzeć nawet na 10 calowym tablecie, a na 15 calowym laptopie dla niektórych to już wypas i po co komu kolumny :- ) Jakbym szykował salę typowo pod KD też wolałbym ten set z B&W który widziałem i miałem przyjemność oglądać i podziwiać w Niemczech.. ale jakbym miał dwa w jednym zrobić to chyba jednak wolałbym SF..choć na 100% nie jestem przekonany.. jeszcze trochę muszę posłuchać..tylko w tym kraju niestety nie da się wszystkiego posłuchać przynajmniej na razie..

Ps odnośnie suba to bez względu co bym miał to u mnie sub jest tylko jednej marki Velodyne.. W Niemczech też wtedy z B&W stały 2 DD 18 i na około 50 - 60 m metrach było bosko..nic lepszego w życiu w kinie nie słyszałem.. A grało to wszystko gdzieś na poziomie 60-65 % głośności.
Bo Aidy prywatnie słuchałem z Makami ale to było w stereo...
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gdyby była dedykowana sala, to myślę, że każdy z nas miałby inne zestawy, ale nie ma co narzekać, a że są lepsze, to normalne, trzeba się cieszyć z tego co jest, bo nie jest żle ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Armanig to jest podstawa jeśli ktoś nie potrafi się cieszyć z tego co ma to taki człowiek nigdy w życiu nie będzie zadowolony, a do tego jeszcze będzie wylewał swoje frustracje.. jeden lubi kino inny ogród, a trzeci fajną łódź, a wszystkiego normalny człowiek nie może mieć więc trzeba się cieszyć co się ma i korzystać z życia.. bo jest jedno//
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Armanig to jest podstawa jeśli ktoś nie potrafi się cieszyć z tego co ma to taki człowiek nigdy w życiu nie będzie zadowolony, a do tego jeszcze będzie wylewał swoje frustracje.. jeden lubi kino inny ogród, a trzeci fajną łódź, a wszystkiego normalny człowiek nie może mieć więc trzeba się cieszyć co się ma i korzystać z życia.. bo jest jedno//

Latwo powiedziec...

Ja naleze do tych co chcieliby miec wszystko, a kazda jedna rzecz nudzi sie po 2 tygodniach. Moja salka juz mi sie znudzila i teraz obczajam za czyms nowym... Nie moge znalezc sobie jakiegos konkretnego zajecia / hobby.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Ja mocno testowalem poprzednia wersje M40. Na fabrycznych glosnikach gralo to dobrze, ale tylka nie urywalo. Natomiast gdy podlaczylem QAcoustics to juz zaplumkalo bardzo dobrze. Biorac pod uwage, ze dolozyli bluetooth to tym samym sprzet wzbogacil sie o funkcje sieciowe czego brakowalo wczesniej wiec tym bardziej jest godny polecenia.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Te kolumny z zestawów są zazwyczaj kiepskie. Tego Denona M40 słuchałem z Zensorami i było znacznie lepiej niż te "fabryczne".

Jeśli nie musi być z cd to fajny jest CA MINX XI.

Pionek ma też fajny z wyświetlaczem XC-HM86D-K. Tego nie słyszałem.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wiadomo że te kolumny to nie jest wielkie halo ale to ma być u w mnie w pracy wiec tez nie będę robił z igły widły a na pewno zagra to o wiele lepiej niż to co mam w tej chwili.. O tej mini wieży od Onkyo muszę poczytać..
 

vectra1

Member
Bez reklam
Mam w pracy DM-40 wersję z DAB
Fabrycznych głośników nie brałem w ogóle pod uwagę, amplituner ma zdecydowanie większe możliwości.
Tak jak pisał Paweł co byś nie podpiął z "normalnych" głośników będzie znacznie lepiej.
Po zamianie głośników i lepszych niż fabryczne przewodach zestaw ma duży potencjał w odniesieniu do ceny i rozmiarów.
Umówmy się dobre audio to nie jest, ale po ustawieniu korektora da się uzyskać przyjemny dźwięk, w połączeniu z dobrym materiałem źródłowym Denon potrafi narobić dużo hałasu całkiem akceptowalnej jakości.
 

werf

Active member
Bez reklam
Salka znośna ale trzeba przyznać panowie z obsługi bardzo fajni,ścisła czołówka z tych co do tej pory spotkałem.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W kilku zdaniach coś napiszę na szybkiego.. Zacznę od wzmaka 2x300W w 4 omach i tak dla przykładu ostatnio testowany marantz miał 2x400 W aż się prosi napisać do marantza - gdzie zgubili te swoje Waty które podają patrząc co pokazuje słabszy mocowo i tańszy o 3 tys złoty wzmak od Włochów.. Naprawdę bardzo fajny sprzęcik i do tego patrząc jak testowałem Pass-a 150 dużo mniej się grzeje, a raptem około 30 min mniej grania było .. nie licząc, że w tamtym wypadku jeszcze był włączony przed odsłuchem zanim przyszedłem.. ale sprzęcik warty posłuchania..

Natomiast co do kolumn ja kiedyś delikatnie ich słuchałem teraz już miałem możliwość posłuchania po około 80 min na parę więc już większe mam odczucia co do tych kolumn.. Zacznę od wykonania i wyglądu bo te zdjęcia to nijak nie oddają tego.. dla mnie jak widzę te kolumny na żywo ich wykonanie (7 warstw płyty, 10 warstw lakieru) wyglądają fenomenalnie i naprawdę oczy same się uśmiechają jak się je widzi.. pięknie się prezentują.. naprawdę chce się ich dotykać...
Triangle podobnie jak np Dynaudio (choć te mają większą rzeszę zwolenników) w Polsce są dość mało popularnymi kolumnami bo dobranie elektroniki nie jest proste i te najbardziej popularne wzmaki, Denon, marntz, onkyo nie dają sobie z nimi rady .. a warte grzechu kolumny pod warunkiem że lubi się większy detal niż to jest np w SF czy w Dynaudio.. bliżej jest im do np B&W czy Paradigmów.. aczkolwiek to jest inne granie.. bas jest nie tak punktowy jak np w B&W a wysokie tony ich detaliczność i oddanie barwy głosu ludzkiego przekazują w inny sposób..niewątpliwie również poradzą sobie w KD ... Choć moim skromnym zdaniem ja gdybym się decydował na 100% do zakupu to posłuchałbym z innymi kablami jak i z innym wzmkiem cieplejszym.. i oczywiście z innym cd ..ma się rozumieć.. co nie oznacza, że Audio analog źle zagrał ale warto zobaczyć, a właściwie usłyszeć te kolumny jeszcze z czymś innym..

Porównując jedne do drugich to ja bym w taki sposób podszedł.. wyobraźmy sobie że omówiliśmy się z kobietą elegancko ubraną w szpilkach, która odpowiednio się prezentuje.. :) spotykamy się i jedna wersja tego spotkania jest taka, że zabieramy ją nad Wisłę i popijamy piwo nad jej brzegiem oglądając zachód słońca.. i być może coś z tej randki będzie.. a druga wersja tego samego spotkania to ta sama kobieta i ten sam facet ale zabiera ją do fajnej restauracji, jedzą dobrą kolację popijając dobre wino, słuchając w oddali fajnej muzyki ... pytanie która wersja dla tej kobiety będzie lepsza , po którym spotkaniu będzie chciała coś więcej ... :)

Dla mnie tańsze delty są bardziej efekciarskie ale nie same w sobie patrząc ogólnie na xxx kolumn dostępnych na rynku ale patrząc w stosunku do droższych cello.. do znacznie droższych.. jak chcemy coś więcej i chcemy żeby było trochę dostojniej(czyt. więcej elegancji w wydobywających się dźwiękach z kolumn) to kupimy cello bo przy okazji tego bardziej wysublimowanego dźwięku dochodzi nam jeszcze mega jakość wykona tych kolumn co nie jest bez znaczenia... choć tańsze delty również niczego im nie brakuje ale jednak ...
Ale niewątpliwie trzeba posłuchać z kilkoma wzmakami i z różnymi kablami..choć osobiście wiem które bym wybrał.. gdybym był zdecydowany na Triangle..

Ps i większa sala powinna być dla tych kolumn niż te powiedzmy w tym wypadku 14-16 m.... Panowie z salonu fajni..
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Lolek coś się zafiksowałeś na wzmocnienia które moc mają podawaną w megawatach : )Panowie w tym sklepie jakiś czas temu mieli fajnego Esoterica.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie chodzi mi o te Waty .. :) niech będzie wiesz 2x 200 W w 4 omach ale niech to będzie i niech to będzie czuć .. Lepiej 2x200 prawdziwe niż 2x400 z chmur...

A propo Esoterica to też chce przesłuchać niestety w EIC nie do osiągnięcia jak dzwoniłem.. masakra.. z tymi dystrybutorami.. w RP.. Drogie zabawki ale podobno warte grzechu..
 
Do góry