[Nasze Zestawy AV] Moje zabawki

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Krzychu co tam.. zawsze 6- w lotto ratuje ewentualnie coś można sprzedać z domu :) oczywiście to coś to żony ma się rozumieć :)

A słuchałeś Accu czy tylko masz na myśli wygląd i wykonanie...? Ja powiem Ci szczerze ze jak widziałem w necie to było na takiej zasadzie - że ok fajny.. ale jak zobaczyłem na żywo jak to wygląda i jak jest wykonane , a do tego posłuchałem na Dynaudio (nowe countury) to czapki z głów..
Dlatego napisałem o Marantzu 10 że to musi piekielnie zagrać bo w innym wypadku to strzał w kolano .. za podobne kwoty kupuje się takie cuda jak właśnie choćby Accu ..
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Widziałem i słuchałem. Marantz przy nich to wręcz lipa ;)
Tu się zgodzę, Jako referencja Marantza możesz mieć najtańszego Accu. Tyle, że ja nie słuchałem najtańszego systemu od Accu, z końcówkami kosztował 130 tys...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Widziałem i słuchałem. Marantz przy nich to wręcz lipa ;)
Tu się zgodzę, Jako referencja Marantza możesz mieć najtańszego Accu. Tyle, że ja nie słuchałem najtańszego systemu od Accu, z końcówkami kosztował 130 tys...

Marantz wyjściowo ma kosztować 35 tysi a Accu e470 kosztuje coś około 37 tysi więc jak kogoś stać na 35 to i stać na 37 czy 38 tysi.. a to już jest maszyna.. za około bodajże 28 tysi masz e 370 tez myślę ze będzie lepszy niż marantz ale - trzeba posłuchać Marantza żeby by c tego pewnym i nie wyrokować przed odsłuchem... natomiast to co ja sobie brałem za pewnik to cd 10 myślałem ze będą większe ochy niż to co przeczytałem w dwóch testach.. ale mówię trzeba poczekać.. bo to za wcześnie..

A co do porównywania to marantza i nie tylko - nie ma co porównywać do Accu - to inna liga.. w sklepach nawet słyszałem teksty że Musical Fidelity to nie jest ta liga.. :)

ja jestem ciekawy jak zagra taki Mac za powiedzmy 40 tys wzmak .. nigdy nie miałem przyjemności odsłuchu, nie licząc tego wypasionego z Aidami ale tam kasa kosmos..
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Mówisz, że taki secik przytuliłbyś?
A Ty nie? :D
Kiedyś myślałem, że takie cuda zdarzają się rzadko, że mało ludzi stać na to, ale kiedyś byłem w jednym z salonów audio i przy mnie sprzedały się dwie MC800 od McIntosha. Pomyślałem, że to rzadkość, ale ostatnio znów często odwiedzałem różne sklepy i kilka razy trafiłem na podobne zakupy. Najlepsze jest to, że większość z nas kupując klocki za kilka tys prosi o maksymalne rabaty, a taki gość wchodzi i mówi "proszę zapakować" ;)
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Ja słuchałem na spokojnie Maca 8000 on kosztuje chyba grubo ponad 40k z Focalami Sopra 2 i CD Naim. Nie spałem dwie noce.
e41a1e82dbc48e9db1cc5f8ba58709e7.jpg
61b863affffe4b52ff64a06f8dffd46c.jpg


Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wygląd tych Maców jeszcze bardziej "kontrowersyjny" niż w przypadku Accu .. ale obie marki mistrzostwo.. choć z wyglądu bardziej mi osobiście Accu bardziej podchodzi ;-)
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
A Ty nie? :D
Kiedyś myślałem, że takie cuda zdarzają się rzadko, że mało ludzi stać na to, ale kiedyś byłem w jednym z salonów audio i przy mnie sprzedały się dwie MC800 od McIntosha. Pomyślałem, że to rzadkość, ale ostatnio znów często odwiedzałem różne sklepy i kilka razy trafiłem na podobne zakupy. Najlepsze jest to, że większość z nas kupując klocki za kilka tys prosi o maksymalne rabaty, a taki gość wchodzi i mówi "proszę zapakować" ;)

Dbałbym o nie bardziej niż o kobietę:D

Prawdę mówiąc nigdy nie słuchałem tego typu kolumn( może to i dobrze:) ) i z tego co widziałem w necie odsłuchy opierają się na muzyce, której ja osobiście nie słucham. Piernik wie jakby to wypadło z Dire Straits, Metallica, Jarre, Schiller itd. chociaż na chłopski rozum to powinno wgniatać w fotel przy każdej muzyce za te pieniądze.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Borixon a jak te kolumny grają i jak bardzo duże są na żywo ??? Bo jak sie patrzy na cyferki to są dosyć duże ze tak lekko powiem :) Podobno fajnie grają z Accu E 470..


Krzychu bo to inny świat - jak idziesz i kupujesz elektronikę powiedzmy za 100 tys to sam sprzedawca powinien zaproponować rabat - to tak jak idziesz i kupujesz Mercedesa - nie wchodzi się do salonu i nie pytasz się o rabat :) bo to co najmniej śmiesznie wygląda, a sprzedawca sam w rozmowie proponuje.. a idziesz do np Citroena ( nie ubliżając nic tej firmie - żeby nie było)- pamiętam jak kupowałem sam cytrynę i niemalże 2 zdanie to było pytanie o rabat :)
 
Ostatnia edycja:

Borixon

Active member
Bez reklam
Lolek słuchałem każdego modelu, 1 to duży monitor naprawdę spory, 2 to pelnowymiarowa podłogówka dość spora napewno ponad metr i robi fajne wrażenie, dopóki nie zobaczy się 3, te są bardzo duże i po nich 2 wydaje się drobna i smukła.

W zestawieniu jakim słuchałem 2 grały pięknie, bardzo czysta góra i super wyraźna, to robiło pierwsze dobre wrażenie, muzykalnosc ogromna i charakter Focala w pełni utrzymany, żywo, donosnie lecz nie męcząco.
Wygląd i wykonanie na najwyższym poziomie, są idealne zwłaszcza 3. Cyfra niestety ogromna ale....

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wysokie tony to chyba tam jest Beryl tak jak i w Paradigmach.. a 2i focale na głębokość też małe pewnie nie są ?? :) porównywalnie jak nie więcej jak olimpiki III SF
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Z 40cm napewno, Beryl masz rację. Jeszcze jedna fota 2.
2ca493339fd195a549095db192159710.jpg


Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A propo Focali to właśnie chciałem zadać pytanie jak Wam się podobają z wyglądu bo od strony muzycznej to tylko tutaj Kolega słuchał ... od sprzedawców to co się dowiedziałem to w podobnym tonie mówią co i Kolega czy fajnie grają.. ale to najlepiej samemu się przekonać....
więc ja mam pytanie do Was jak się podobają te kolumny wyłącznie pod względem wyglądu - patrząc że wyj. kosztują 60 tysi..

free photo upload

upload image online free
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Wyglądają jakby ktoś się zdenerwował i im z kolana pociągnął :)

A tak na serio to fajnie wyglądają, mnie się ich krzywizna bardzo podoba akurat mam w takiej okleinie meble w jednym pokoju więc pasowałyby :)

Tylko się zastanawiam czy na większym metrażu nie ma problemu że te głośniki są pod katami? Jak ktoś siedziałby od nich z 4m? Scena się nie rozłazi?
 
Do góry