[Nasze Zestawy AV] Moje zabawki

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pawel tylko jest jeden problem na As na 100% nie posłuchasz sobie... bo jest za dużo ludu, a do tego Ci którzy puszczają wolą puszczać swoje kawałki ..
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
W kilku pokojach można było swoją muzę wrzucić. Jasne, że nie wszędzie. W jednym pokoju jak gość dał swoją płytę to mało się nie przekręciłem. Jak na razie byłem raz i traktuję to bardziej poglądowo. Szczególnie, że dystrybutorzy zestawiają kolumny z elektroniką, którą handlują. To tak jak testowanie auta jeżdżąc w symulatorze :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeżeli chodzi o akustykę, to moim zdaniem jest ok. Nie perfekto, ale ok.
Audiofilskie skrzynki po prostu tak grają. Już pisał o tym bodajże Kisiel.
Jedynie metraż je ogranicza, ale też nie wszędzie jak wiemy, bo dla wyższej klasy zarezerwowane są również sporo większe pomieszczenia.
Co w domu (po za wielkością) można jeszcze zrobić, chyba tylko jeszcze więcej ustrojów.

Największą bolączką targów jest repertuar, ale to też dużo mówi o grupie docelowej (starsze towarzystwo to zasobniejsze towarzystwo, a starsze = spokojniejsza muzyka).
No i racja, bo faktycznie nie wiele mija się to z prawdą.
Natomiast młodsi? Już na korytarzu słyszałem komentarze, że smęcą.
Zauważcie jak są oblegane pokoje gdzie leci rock i generalnie mocne, żywe kawałki.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jest dużo prawdy w tym co piszesz. Na razie byłem raz na AS więc w tym temacie się uczę. Jednak z tego co widziałem będąc w pokojach zrobionych pod audio to co widziałem na AS sporo odbiega.

Z perspektywy czasu mam wrażenie, że za bardzo biegaliśmy z chłopakami po pokojach na stadionie. Ciekawe jak by było jakbyśmy w danym pokoju posiedzieli z 20-40 minut. Może też by coś innego zagrali. Trzeba też chwile żeby się "zaaklimatyzować"
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Paweł tempo narzucilismy bo chcieliśmy zobaczyć i usłyszeć jak najwięcej ale to wszystko wina Krzysztofradio radio jakby co... hihi
Jakby tak nie gonił za hostessami to byśmy z Henrym go później nie znaleźli.... ;-)

Ja jestem na AS już od kilku lat i powiem Ci że jeśli Cię interesują konkretne kolumny i pokoje warto się tylko na nich skupić. Przeważnie jest tak, że przez cały dzień np.w sobotę puszczają wolną przygotowaną przez siebie muzykę a pod koniec dnia pozwalają puszczać swoje kawałki. Tylko na ogół jest tak że jak zaczniesz puszczać swoje kawałki to siedzisz w tym pokoju conajmniej godzinę a gdzie reszta pokoi do przetestowania. .. Dlatego Ci co są skupieniu na odsłuchu 2-3 pokoi i dokładnie określonego sprzętu zazwyczaj przez cały dzień skupiają się tylko na nich. ;-)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Paweł tempo narzucilismy bo chcieliśmy zobaczyć i usłyszeć jak najwięcej ale to wszystko wina Krzysztofradio radio jakby co... hihi
Jakby tak nie gonił za hostessami to byśmy z Henrym go później nie znaleźli.... ;-)

hehe :) pierwszy wypad traktuję ulgowo ;) Chłopaki też się śpieszyli, żeby do Ciebie pojechać i posłuchać czegoś konkretnego :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Drugi przykład to topowy marantz który był z Dali połączony ludzie w większości wypadków zjechali ten zestaw.. ja w ciemno wierzę że zagra lepiej niż to co ludzie pisali po odsłuchach na AS.....
Mi akurat ten zestaw wybitnie się podobał ;)
Paweł tempo narzucilismy bo chcieliśmy zobaczyć i usłyszeć jak najwięcej ale to wszystko wina Krzysztofradio radio jakby co... hihi
Jakby tak nie gonił za hostessami to byśmy z Henrym go później nie znaleźli.... ;-)
Przynajmniej więcej zaliczyłem :D
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Krzychu ale Ty z racji bycia fanem Marantza jesteś nie obiektywny - oczywiście żartuję :) ja tak jak napisałem jestem świecie przekonany ze gra lepiej niż to co wyczytałem w sieci, aczkolwiek będąc szczerym nie wierzę że zagra porównywalnie do klocków o podobnych cenach firm które wyłącznie się specjalizują w stereo. Cena zestawu jest przesadzona ale ile w tej cenie jest marketingu, który był potrzebny firmie Marantz przy topowym zestawie, a ile w tej cenie jest jakości to przekonamy się odsłuchując taki zestawik.. co na 100% uczynię.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lolek, jak pamiętam to Ty zawsze jeżdzisz po tych wzmakach Marantza ;)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ale nie wszystkich :) te średnie i budżetowe uważam że jak najbardziej są warte swoich cen.. tylko teraz też czasy się zmieniają i rzeczywistości nie można zaklinać jak to było jeszcze 2-3 lata temu.. w tej chwili w Centrum Marantz sprzedawca oficjalnie mówi że 11 s3 nie jest warta swojej ceny, bo w tej cenie, a nawet niższej można kupić fajniejsze i mocniejsze wzmacniacze..i to jest prawda nie w 100% a 300%.. ja nie znam sklepu Armanig gdzie jest sprzedawany marantz i inne fajne wzmaki gdzie by mi proponowali kupno 11 s3, a dlaczego - bo jest za drogi w stosunku do tego co oferuje.. i sprzedawcy to wiedzą..

A wracając do nowości 10 to akurat w tym wypadku bronię Marantza bo jestem przekonany ze lepiej to zagra jak na AS z Dali :) tylko sprawdzę to z innymi kolumnami jak i z innymi kablami..
Ale też nie wiem czy pamiętasz jak pisałem, że sam sprzedawca mówił mi żeby nie ekscytować się zbytnio bo najpierw trzeba posłuchać .. a dlaczego tak mówią? BO wiedzą Kolego że za 35 tys to naprawdę kupujesz świetne wzmacniacze firm, które zęby zjadły na stereo.. i oni to wiedzą .. i o tyle mi się teraz podoba, że w sklepach Hornowskich pracują (przynajmniej w tych co ja czasem dzwonię ) ludzie, którzy troszkę szerzej patrzą niż to miało miejsce jeszcze 2-3 lata temu.. bo to wiele świadczy o sprzedawcy kiedy na swój produkt mówi, że nie jest warty swojej ceny..
Cd -ik od 11 nie wiem czy czytałeś w Audio czy w jakiejś innej gazecie było porównanie 5-6 cd-ków w granicach 15-17 tys jak dobrze pamiętam - 11-stka została wybrana najgorszym urządzeniem i jedyną niemalże zaletą to był dźwięk z SACD - a wiesz jaki to jest rynek płyt SACD w naszym i nie tylko w naszym kraju..

Błędem Marantza jest to wg mnie że w tych wysokich modelach cenowo chcą pokazać że ich produkty to jest światowa póła, a nie do końca jest to prawdą..

A do tego denon przez to że jest to jedna fabryka tak naprawdę i jeden właściciel dostaje po tyłku bo w Europie nie dopuszcza z Denona nic więcej niż seria średnia, a tylko dlatego żeby nie robić konkurencji Maranztowi , a tym samym chce pokazać że Marantz bardziej kojarzy się ze stereo..

A co by było gdyby te dwa wzmaki Denona które są oferowane tylko w Japonii można byłoby kupić również i w Europie w podobnej cenie jak np 11 S3 ?? Ale nie ma co się zastanawiać one nigdy nie trafią do sprzedaży w Europie ...

Na zakończenie powiem tylko tyle że nie uważam że np 11 czy 14 to są słabe wzmaki - tylko w tych cenach można kupić dużo fajniejsze i mocniejsze wzmacniacze.. I zauważ że ja również miałem wzmak Marantza Ki pearl lite niestety musiałem oddać - ale to widać że na swój sposób lubię Marantza :) i na swój sposób kibicuję żeby ta 10 była fajnym zestawem..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tu masz jeden z nich

https://www.amazon.co.jp/dp/B00NAR2...W&linkCode=df0&ascsubtag=-7636259966542200101



Kiedyś o tym chyba w naszych zestawach dużo pisaliśmy szczegółowe dane były jak i zdjęcia.. jeden był mocniejszy a drugi słabszy pod względem mocy.. Ten drugi jest coś mocowo porównywalny do Marantza 11 s3.. Pod względem wyglądu były bardzo podobne lub nawet takie same..nie pamiętam..na 100%

Druga sprawa czytałem na jakimś forum anglojęzycznym i ktoś tam właśnie miał możliwość je testowania w Japonii i twierdził że nawet ten słabszy to grał fajnie i te 2 x 100 W to naprawdę mocne były ... wiec ten mocniejszy to naprawdę mógłby być fajny jakby do tego była odpowiednia cena w Polsce.. ale niestety nigdy one się nie pojawią na rynku Europejskim ze względów o których pisałem wcześniej..

free image upload

upload image online

picture host
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Lolek, miałem w domu jeden zasilający, oczywiście z dolnej półki, ale kompletnie nic szczególnego - jak dla mnie oczywiście, a jak napisałeś, trochę kosztowały. Nie wiem, może było na to zbyt wcześnie, bo to było kilka lat temu.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W związku że niektórym przeszkadzają rożne zdjęcia czy filmiki rożnych zestawów z wystaw itp( lepiej jak tydzień, dwa nic się tam nie dzieje) czy też jak dane kolumny są robione to wklejam je u siebie.. ja lubię takie filmy .. a B&W to druga miłość razem z SF :)

https://www.youtube.com/watch?v=V6r5SiiZbV8
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No, to widać za co płacimy, malowanie, polerowanie i generalnie stolarka. Oczywiście m.in, ale umówmy się, trzeba czymś uzasadnić cenę.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Masz rację Kolego, a jak do tego dołożymy że składając je Anglicy, a nie np Chińczycy czy Koreańczycy itp. to też inną pensję takiemu pracownikowi trzeba zapłacić, a to z kolei idzie w parze z ceną kolumn robionych właśnie w Anglii. Ale miło się ogląda.. :)

Te kolumny + ta elektronika i w sumie mogę z tym żyć do śmierci :)

https://www.youtube.com/watch?v=d2UrHSl5xl0

jak ktoś ma możliwość polecam posłuchać Accu 470 - cudnie gra.. i cudnie wygląda i proszę uwierzyć na na żywo robi piorunujące wrażenie.. choć wiadomo że to kwestia gustu.. więc nie każdemu taki dizajn podejdzie..
 
Ostatnia edycja:
Do góry