[Nasze Zestawy AV] Moje zabawki

lolo2

Well-known member
Bez reklam
A jeszcze inne pytanko.
Dlaczego masz przod Paradigma a tyl Monitor Audio?
Dlaczego taki zakup?

Nie kloci ci sie to?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Z kilku powodów po pierwsze wykonanie tych głośników jest dużo lepsze od tego typu głośników firmy Paradigm... mam na myśli serię studio od Paradigma.. dwa jak miałem je na testach to MA lepiej się sprawowały, trzy można je ustawiać zarówno do pracy jako głośniki bipolarne jak i dipolowe.. dla mnie nie ma to żadnego problemu że są z innej firmy.. tak samo jak to że sub jest jeszcze innej firmy.. którego nie zamienię na żaden inny sub innej firmy.. jeśli kiedyś wymienię głośniki podłogowe to będę zapewne miał i inny głośnik centralny (tzn Paradigm zostanie) i też nie będę w tym widział problemu :) mam kilku kumpli którzy tak mają i myślę że od wielu zestawów gdzie wszystko jest od tej samej firmy ich głośniki pomimo innych firm grają zdecydowanie lepiej.. jeden ze sposobów zobaczenia jak centralny gra z podłogowymi jest sprawdzenie poprzez koncerty na BR - zobacz jak tutaj dużo osób kupuje koncerty ??? Na palcach można liczyć..ale każdy robi tak jak uważa.. mi nic do tego :) Dla mnie nie ma to znaczenia i jeśli kiedyś będę zmieniał podłogowe to będę się koncentrował wyłącznie na jakości dźwięku i wykonaniu tych kolumn...

To tak jakbyś miał np wybierać czy wolisz lipny zestaw atmos czy dobry zestaw 5.1 ja wolałbym to ostatnie.. ale pewnie każdy ma swoje zdanie w tym temacie..
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No I wlasnie o taka opinie mi chodzilo....
Czy central musi byc z tej samej "rodziny" co fronty.
Widze jednak ze sa ludzie myslacy inaczej :)


Bo szczerze jakos central celan 42 mi sie nie podoba I zastanawiam sie nad kupnem centrala z polki wyzszej ale uzywanego.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Wiem ze byla, twoja opinie Armanig I bipa juz znam.

Warto bylo tez poznac opinie I doswiadczenie Lolka, zresza dopiero teraz zauwazylem ze na tylach ma inne glosniki niz na przodach I raczej jest zadowolony.

Musicie sie przyzwyczaic ze bede marudzil najpierw przez kilka miesiecy (wkolko o tym samym) a dopiero pozniej cos kupie. Tak jak to bylo z ampli, miesiace marudzenia potem zakup heheh
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Uwazasz ze to juz "ten" moment kiedy warto wchodzic w 4k? Brak mi doswiadczenia, ale uwazam ze spokojnie mozna czekac jeszcze z rok lub dwa.

Za waskie pomieszczenie masz, ze ci sie dzwieki zlewaja? Czy w czym tkwi problem, wedlog ciebie?
Jak ktoś buduje pierwsze kino to siłą rzeczy wejdzie w 4k. Jak ktoś ma dobre lub bardzo dobre kino full hd, zapłaci sporo za upgrade do 4k. Zatem pytanie trzeba zadać inaczej: na ile konkretna osoba wycenia korzyść z tego upgrade. A w zależności od majętnosci i osobistych priorytetów (hobby), odpowiedź (kwota) będzie inna. I to ma lolek na myśli. I tak jest.

Zobacz bubafata. Chłop już jest w 4k i nie żałuje. Widzi dużą poprawę i cieszy się z inwestycji. Gdyby to był ktoś inny, satysfakcja z upgrade vs. konkretna kwota inwestycji (przy konkretnych zarobkach) mogłaby być jeszcze większa lub... zerowa (brak satysfakcji).

Reasumując, nikt Ci na to pytanie nie odpowie inaczej, niż "dla mnie warto" lub "dla mnie nie warto". Chyba że jest super hiper pseudo specem (lub sprzedawcą) i wie na 100%, że warto.

Ja np. bardzo chciałbym już mieć oled/4k/hdr/atmos, ale jak sobie policzę koszty to... poczekam, aż:
- technologia stanieje,
lub
- jakaś super prezentacja spowoduje, że "będę musiał TO mieć od zaraz".

Ale nic na siłę. I bez nerwowych ruchów. Powoli. Spokojnie 😉
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lolo nie chodzi o marudzenie, ale o dyskusje z których się sporo dowiesz.
Ja piszę o dyskusjach z przed ok. 2 lat, są bodajże w wątku kalibracyjnym.

Dziś już mało komu się chce ponownie poruszać pewne tematy, a w tych starszych jest sporo informacji, porównań i przemyśleń.
Mówiąc wprost - dowiesz się sporo więcej.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolo najważniejsza zasada to właśnie to żebyś Ty był zadowolony i nie istotne ile osób będzie Ci pisać że musisz mieć wszystko z tej samej firmy, a nawet z tej samej serii.. a ja Ci mówię ze daje wypłatę i gro takich zestawów przegra z zestawem gdzie wszystko jest z innej firmy.. bo teraz wyobraź sobie że kupujesz przody kolumny firmy SF Olympica III za 46 tys (cena wyjśc.) to ile jest osób które kupując takie kolumny kupi powiedzmy za 19 tys głośnik centralny do tych kolumn od tej serii?? Ile jest takich osób ??? I co ktoś kto ma cały zestaw kolumn X z tej samej firmy jak i z tej samej serii powiedzmy za 10 tys będzie lepszy od takiego zestawu gdzie na przodach będą takie kolumny a centralny będzie dobry ale innej firmy, surrandy też fajne ale też innej firmy i będzie to gorszy zestaw bo są rożne firmy i ktoś to oceni na podstawie oglądania filmów ????

To tak samo jak wiele ludzi ma fajne wzmaki a cd są innej firmy i ludzie takie zestawy mają za powiedzmy 20-30-40 tys i co niby one gorsze są od zestawów które są z tej samej firmy ???
A propo moich surandów to nie raczej a na 100% jestem zadowolony w przeciwnym wypadku nie dawałbym 100% więcej na głośniki surandowe :)

Jak masz czas to proponuję iść i posłuchać rożnych kolumn w rożnych konfiguracjach- kupisz nie kupisz ale posłuchać warto :)

Ja np w styczniu jestem omówiony na odsłuch wzmaka (E370) i cd (E410) od firmy Accuphase zacznę od tego potem jeszcze droższego brata posłucham - tyle dobrego o tej firmie naczytałem się i tyle dobrych recenzji przeczytałem zarówno polskich jak i zagranicznych ze trzeba samemu to sprawdzić :) ale podobno mistrzostwo świata, a jak będzie zobaczymy (myślę że tutaj mało osób miało do czynienia z tą firmą) najprawdopodobniej posłucham sobie tego z Dynaudio z nową serią contour - Dynaudio na tym forum praktycznie nie istnieje ( tak jak jeszcze kilka innych firm), a kolumny ma naprawdę świetne i gdyby iść takim tokiem rozumowania to wychodzi że słabe skoro nikt na forum nie ma albo prawie nikt..a prawda jest inna ...

A odnośnie 4k to też trzeba szczerze powiedzieć że inne odczucia będą na 55-65 calach a inne na 120 calach oglądając film na projektorze 4k. To też trzeba brać pod uwagę.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lolek,
Porównanie innej marki klocków do kolumn to raczej nie bardzo.

Druga sprawa, pytasz ile osób stać na centrala do drogich frontów.
To równie dobrze mógłbym zacytować Ciebie (a często to powtarzasz), nie kupować auta na które nas nie stać, a potem gazować.

Tak samo nie kupuje się skrzynek do KD które nie mają w ofercie nic ciekawego do reszty serii.
Jest sporo takich producentów, nie będę wymieniał firm, ale wystarczy trochę powęszyć.
Nie piszę tu o subie, bo ten rządzi się nieco innymi prawami.

Ja nie jestem za, czy przeciw. Tak jak pisałem w innym wątku.
Dużo lepsze skrzynki z innej bajki, finalnie mogą zagrać lepiej jak te z serii które są zwyczajnie kiepskie. Tyle, że to generalizowanie, bo każdą firmę i serię trzeba indywidualnie ocenić.

Pakowanie się w drogie fronty i kupowanie innego centrala, tylko dlatego, że nas nie stać, też mi nie leży. Co zyskamy? _Prawie_ to co powinno być z serii? Bo ja nie chcę "prawie", a idealnie zestrojony set. Chociaż idealny byłby z tych samych skrzynek 1:1.
Przednia ścianę uważam za arcy ważną.

Przykład w drugą stronę,
Dajmy taki set z Jamo 606 (kieprawe skrzynki), z bardzo kiepskimi tyłami, zresztą central to samo.
To grama nie gra, wiem bo miałem. Zamieńmy te surroundy na coś kilka klas wyżej, no i co? Nie będzie lepiej? Będzie. Tylna ściana ożyje.
Tyle, że charakterystyka brzmienia już nie będzie taka sama.

Dlatego jak się robi mixy, to bierze się skrzynki z podobną charakterystyką brzmienia, w przeciwnym wypadku jestem na nie.

Może nie każdy to słyszy, a raczej na pewno.
Ja akurat słyszę drobne różnice, a podmieniałem sporo jak zbierałem/szukałem reszty do serii.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja powiem Ci tak i mówię to całkowicie szczerze że gdybym się zdecydował na naprawdę drogie kolumny podłogowe w życiu nie kupiłbym do nich centralnego (pomimo że miałbym te pieniądze) bo uważam to za zbędne wydanie kasy które nawet w 30% nie przysienie mi różnicy w stosunku do tego jaki mam centralny, a patrząc ze trzeba wydać na centralny powiedzmy 15-18 tys a czasem i więcej jak np jest w przypadku B&W..gdzie tam centralny to koszt bodajże 24-25 tys zł.. chore ... dla mnie to jest za mała różnica w centralnym żeby tyle kasy wydać by w filmie mieć 100% ten sam dźwięk.. do tego moim zdaniem kolumny drogie kupuje się do stereo żeby mieć tam największą jakość a nie do tego żeby w kinie domowym było trochę lepiej.. Powiem Ci ze jak dla mnie do oglądanie filmów to co mam to więcej nie potrzebuje mi to wystarczy..(mam na myśli salon użytkowy, a nie salę dedykowaną do KD) natomiast do stereo to bym mógł troszkę się rozmarzyć..ale czas pokaże bo w moim wypadku za dużo wydaje na inne rzeczy żeby myśleć na 100% o KD czy stereo..a za mało poświęcam temu czas.. W przypadku samochodu to zupełnie co innego jest - ale nie będę rozwijał tematu bo nie ma sensu..
A tak jak wspomniałem mam trzech kumpli którzy mają naprawdę fajne podłogowe kolumny i stać ich kupić centralny za 15 tys ale nie kupują bo uważają ze nie ma sensu najmniejszego patrząc to co da im taki głośnik w stosunku do tego co mają.. I ich na 100% stać kupić jest taki głośnik - nie kupują świadomie..

Ale każdy robi tak jak uważa..i nikomu nie bronie robić inaczej.. ale wolałbym lepsze kolumny podłogowe i inny centralny jak słabsze kolumny i mieć 100% zgodności..nawet 1 s. bym się nie zastanawiał..
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wszystko jasne. Ja mam zupełnie inne zdanie i podejście.
Dla mnie central to podstawa i gdybym kupił B&W (a miałem kupić), to robiłbym wszystko, aby mieć centrala z serii, lub coś bardzo, bardzo zbliżonego.

Tak czy inaczej, każdy robi jak uważa i nikt nikomu nie będzie zaglądać do majtek.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mi się wydaje że to kwestia komu na czym zależy i jak bardzo chce... bo można kupić dla zasady ale wiesz ja jestem mocno stąpający po ziemi i nie kupuje nic dla zasady tylko jeśli widzę w tym sens w 100% znaczeniu.. w przeciwnym wypadku nie spojrzałbym sobie w lustro... bo przecież dla zasady powinienem mieć przynajmniej samsunga S6 lub sony Z5 nie wspominając o jabłuszku bo z innym tel. to nawet nie wypada.. :) a jak wiesz mam Huawei P9 i to dla mnie za dużo :) i takich przykładów można pisać masę...powiem Ci dla mnie ważne jest żeby zakupy robić dla siebie, a nie dla zasady czy dlatego że na forum to piszą w taki, a nie w inny sposób..to ja muszę widzieć w tym sens i że jest to poprawa na tyle że warto wydać x kasy na daną rzecz..
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Lolek Ty się chłopie zdecyduj, bo piszesz, że wydanie 45tyś na projektor aby mieć trochę lepszy obraz w stosunku do obecnego full hd ma sens i dopłacić te 20-25tys, a kupienie drogich skrzynek frontowych i do tego centrala dla spójności w dzwieku już nie ma sensu.... Bo dla mnie jest to nie dorzeczne. Bo jeśli Cię stać na fronty z wyższej półki to nie kupuję się słabszego centrala lecz min. z tej samej serii lub wyższej. Jeśli robimy już kino na poziomie to trzymajmy się danego poziomu a nie zanizajmy go. Wiele osób Ci mówi, że central to bardzo ważna kolumna tak samo jak reszta kolumn. Central jeśli jest z niższego poziomu to odstaje od reszty i to nie jest kupowanie tylko dla zasady aby miec tyko dla uzyskania tej samej dynamiki, barwy dźwięku tj. spójności w systemie który posiadamy. Wiele osób związanych z budową kolumn do kd twierdzi że central odpowiada niekiedy za 80% ściežki filmowej w trakcie filmu. Dlatego centralny jest ważny a niekiedy nawet ważniejszy w kinie domowym niż fronty... . ;-)
Najlepsze jest to, że sam napisałeś :
"..dla mnie to jest za mała różnica w centralnym żeby tyle kasy wydać by w filmie mieć 100% ten sam dźwięk."
Kiedy my z Armaning napisaliśmy w innym watku że na obecną chwilę wydać drugie tyle kasy aby przejść w UHD na projektorze w stosunku ile zyskamy na jakości jest na obecną chwilę mało opłacalne Ty to no negowales po czym wypisujesz za chwile powyzszy tekst... ;-) Dlatego trzymaj się jednego albo jesteś za tym aby dopłacić kasę i zyskać te 20-30% na jakości obrazu lub dźwięku albo nie....
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bipo ale ja się nie mam co zastanawiać - tak jak napisałem gdybym kupił drogie kolumny (przynajmniej na chwilę obecną) nie kupiłbym centralnego za powiedzmy 15-20 tys.. dla mnie jest to niezrozumiały zakup.. przykład na B&W jedna kolumna podłogowa 804 D3 kosztuje 20 tys.. - 2 głoś niskotonowe,1 średni i 1 wysokotonowy plus kawał skrzyni... centralne do tego są dwa i tak jeden specjalnie zrobiony tylko w kolorze czarnym (ten niższy ) kosztuje 18 tys (praktycznie tyle co główna kolumna)..a droższy i już jest do wyboru kolor kosztuje 27 tys.. więcej jak kolumna podłogowa - jest na to jakieś sensowne wytłumaczenie??? Nie ma - nawet dystrybutor to przyznaje i mówi że mało centralnych głośników z tej serii się sprzedaje.. Można kupić z niższej i część ludzi tak robi który kosztuje normalnie (przynajmniej jak dla mnie bo około 4500) ale jak dla mnie w cale nie jest lepszy od tego co mam - nawet uważam że mój jest lepszy.. dalej lećmy efektowe głośniki B&W ma takowe i 1 szt. kosztuje coś około powiedzmy 1900 zł czyli o około 1200 zl mniej na sztuce niż te które ja mam w chwili obecnej.. i miałem możliwość i tych głośników przetestować i są marniutkie ... w życiu bym ich nie kupił tak jak i nie kupiłbym efektowych od Paradigma serii studio które również miałem na teście ... ale co mówi dystrybutor B&W że faktycznie efektowe głośniki to nie są ich domeną bo B&W stawia na stereo.. to chwileczkę mam kupić ich surandowe głośniki przy zakupie podłogowych tylko dlatego żebym miał napis B&W bo "wyrocznia" na forum mówi że tak powinno być.. ja Ci powiem jedno musiałoby mnie pokręcić.. żeby kupić gorszy głośnik tylko dlatego żeby była zgodność firmy w głośnikach..

Kiedyś może znajdę czas i możemy się przejść do salonu i facet przygotuje sprzęt i zrobimy test polegający że będę zmieniał 4 centralne głośniki których Ty nie będziesz widział i sam się przekonasz jak ciężko będzie - żebyś był na 100% pewien czy to gra głośnik centralny tej samej firmy i z tej samej serii, czy tej samej firmy ale z innej serii czy dwa zupełnie inne głośniki innych firm.. a jeszcze trudniej będzie z głośnikami surandowymi..

A dla ciekawości ile koncertów słuchałeś na swoim kinie domowym (dvd, BR)? Bo to przy koncertach najlepiej jest to słyszalne...

Bipo wiele rzeczy się mówi,(bo napisałeś że na tym forum to się mówi...) a ludzie robią po swojemu z różnych względów - pierwszy przykład z brzegu.. specjaliści twierdzą ze człowiek przynajmniej raz w roku (to jest minimum) powinien jechać na prawdziwe wczasy na 2 tygodnie i nie mówię na wczasy po gruszą na działce np pod Warszawą albo u teściów - tylko 100% prawdziwe wczasy... chcesz zrobić ankietę ile to ludzi z tego forum na takie wczasy wyjeżdża ??? Z kilkoma osobami prywatnie rozmawiam z tego forum i znam takie osoby co już dobrych kilka lat nigdzie nie byli.. W Niemczech na siłę wyrzuca się ludzi żeby na 2 tygodnie szli na urlopy ( bo pracownicy są efektywniejsi po wypoczynku i zregenerowaniu sił) i co widać jak się jeździ po świecie ile jest Niemców na wczasach w różnym wieku.. a u nas jest tylko przepis w kodeksie pracy .. i tym się różnimy od nich..

Drugi przykład bardzo życiowy inni specjaliści tym razem z finansów mówią że każda rodzina powinna mieć zabezpieczenie na lokatach, w funduszach, obligacjach itp tyle ile zarabiasz przez rok - Ty i Twoja żona.. Bo tak jak pewien profesor od finansów mówi ... że człowiek na tyle jest bogaty na ile ma oszczędności" bo to one powodują komfort a nie to ile zarabiasz bo to ile zarabiasz to świadczy tylko o tym ile dzisiaj masz pensji, a za 3 miesiące możesz być bezrobotnym który nie ma za co żyć.. chcesz kolejną ankietę zrobić ile tutaj osób ma takowe aktywa na lokatach ???
A tym samym prawidłowe zabezpieczenie na życie na wypadek utraty pracy i co jest ważniejsze głośnik centralny czy to za co będziesz miał włożyć do ust sobie i swojej rodzinie???Więc to co ludzie piszą choćby na tym forum w danej kwestii to niech każdy dla siebie zostawi bo sens jest tego taki że to jest tego kogoś zdanie i inni w cale nie muszą się z nim zgadzać.. a tym bardziej jeśli inni nie widzą w tym sensu..

Teraz to co napisałeś podoba mi się też strasznie bo widzę ze wziąłeś to od sprzedawców jakoby to 80% dźwięku leciało z głośnika centralnego.. ( ja to już słyszałem xx lat temu u sprzedawców) - masz znajomych którzy prowadzą np studio nagraniowe albo coś w tym stylu ??? Popytaj się takich ludzi - ja kilka lat temu poznałem takiego pana co jest z wykształcenia muzykiem jak i prowadzi studio nagraniowe - tam wtedy poznałem firmę i produkty Dynaudio bo wszystko w tym studio jest na ogłoszeniach tej firmy i warto posłuchać jest takich ludzi jak to i ile idzie dźwięku z kolumny centralnej..a ile jest marketingu w tym co sprzedawcy mówią..i to marni sprzedawcy..bo Ci z górnej półki mówią już w sposób rozsądny.. Dla mnie na głośniku centralnym tej samej serii /tego samego producenta zyskuje minimalnie w stosunku do tego co zyskuje kiedy kupiłbym dużo lepsze kolumny podłogowe... dla mnie to jest najważniejsze....to są najważniejsze kolumny ...


Na koniec 4k - Bipo czytaj wszystko i powoli bo ja wyraźnie napisałem że dla kogoś kto bardzo lubi filmy i ktoś kto ma dedykowany salon do KD i zaczyna przygodę w kinie ja bym poszedł w projektor 4k.. nie pisałem że jeśli teraz ktoś ma fajny sprzęt to ja na jego miejscu bym to wymienił.. bo jest to droga wymiana, a życie jest jedno i szkoda mi by było na to żeby wszystko przewracać do góry nogami .. ale jeśli ktoś zaczyna i jest mega fanem KD to ja bym poszedł w projektor 4k.
Na koniec napisze to co kilka razy już pisałem że gdybym miał mieć średni zestaw albo słaby zestaw od jednego producenta i z jednej serii, a mieć świetne kolumny podłogowe to wolałbym mieć wszystko od innego producenta i mieć taki właśnie zestaw.
I wszystko co pisze to jest moje zdanie i nikomu niczego nie zarzucam i nikogo do niczego nie zmuszam. tak jak Armanig napisał - takie samo mam zdanie każdy robi po swojemu i to tej osobie ma odpowiadać dany zakup.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Reasumujac niech każdy robi tak jak mu się podoba a czy to spełnia ogólne przyjęte standardy to już jego prywatne widzimisię. i nic nikomu do tego....
ps. Lolek bardzo chętnie wybiorę się z Tobą na taki odsłuch z czystej przyjemności i ciekawości. .. ;-)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie to jest najlepsza zasada.. i nie wmawianie nikomu na siłę że coś musi być tylko może być, a to robi różnicę.. A odnośnie testu ja byłem na takim teście około 5 lat temu własnie z kumplem który teraz ma wszystko od innego producenta a gdzie wtedy byliśmy przekonani ze centralny to musi być ta sama firma jak i ta sama seria.. po tym teście obaj zdanie zmieniliśmy bo ja zgadłem 2 razy na 12 a kumpel 3 razy ale obaj przyznaliśmy się że to było na zasadzie zgadnięcia, a nie bycia pewnym.. mało tego sam sprzedawca jeszcze jeden myk zrobił żeby jeszcze bardziej nam "dokopać" ale nie będę pisał bo może się kiedyś uda taki test przeprowadzić to zrobię coś takiego.. a warto bo człowiek może sam z siebie troszkę się pośmiać.. Jak dla mnie to bardzo ciężko do zweryfikowania który z czterech głośników gra w danej chwili, może muzycy z wykształcenia mieliby prościej albo oglądając koncert pewnie też byłoby łatwiej, ale przy filmie mega trudne.. Szkoda tylko że właśnie tacy jak tamten właściciel tego salonu (który już nie istnieje) uciekają z tej branży bo warto jest żeby właściciele i sprzedawcy z tej branży nie wmawiali ludziom czegoś na siłę żeby tylko sprzedać.. a zapominając o tym żeby ludzie byli zadowoleni.

Bo B&W jest tego najlepszym przykładem gdzie sami sprzedawcy mówią że ceny ich głośników centralnych to lekko mówiąc nie porozumienie, a tym bardziej skoro uważają się że to firma nastawiona jest na stereo i w tym pokazuje największą jakość. Gdzie już nie wspomnę że robią myk gdzie tańszy głośnik jest wyłącznie w kolorze czarnym ... wiec wiadomo o co chodzi.. nawet SF ma głośnik centralny znacząco tańszy niż B&W choć to tez kwota dla większości nie do zaakceptowania czy też nie do zrozumienia..

Dlatego osobiście wolałbym mieć Olympici III z innymi głośnikami niż np Venere w 100% zgodności.. bo radość z "olimpijek" jak dla mnie jest znacząco lepsza i mi więcej by dała radości mają takie kolumny w domu, gdzie już o samym wykonaniu i materiałach nie wspominam bo nie ma najmniejszego sensu.. bo jest to przepaść.
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Spojne brzmienie jest mocno lansowane na tym forum :). Natomiast jezeli chodzi o rozne klocki to raczej sklaniam sie do opinii, ze kazdy producent ma lepsze i gorsze modele w swojej ofercie i tak np. swietny ampek mozesz kupic od Denona, ale juz np. CDplayer moze byc lepszy od Pioneera. Oczywiscie system zlozony z jednej firmy zyskuje wizualnie i byc moze na funkcjonalnosci jednak nie koniecznie na lepszym brzmieniu czy jakosci poszczegolnych elementow.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Podobnie myślę i Ci co mają elektronikę za naprawdę fajne pieniądze często gęsto mają wzmak jednej firmy, a np cd innej , gramofon jeszcze innej, końcówki mocy również bywa że z innej - ma to grać dla takich ludzi .. to jest ich główne założenie..
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jedyne co tu jest "lansowane" to zasada poprawnego brzmienia, zgodnie z logiką, a spójne brzmienie z zasady jest logiczne ;)
"Lansowane" też jest poprawne rozmieszczenie kolumn, akustyka i mycie zębów... ale przecież nie każdy musi.
Bez sensu dyskusja.
 
Do góry