[Nasze Zestawy AV] Moja ewolucja AV od 2015r

Ataszek

Active member
Bez reklam
Do Tempo 25 dołączyły jeszcze Scorpio dla towarzystwa i to one u mnie w dużym pomieszczeniu jeszcze lepiej się sprawdzają...
Tempo 25 świetne paczki - jakby ktoś reflektował są na sprzedaż :eek:k:

 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Dziś miejsce Cocktail Audio X45 zajął Rose RS250.
Na tą chwilę trudno powiedzieć jak to gra ( jeszcze brak czasu) ale na + : jakość wykonania, funkcjonalność, mnogość ustawień, duży wyraźny ekran dotykowy, genialna aplikacja (nie wiem czy nie lepsza od świetnej BluOs), wiele wejść i wyjść....
Dzięki Lolek za obszerną recenzję tego sprzętu po której upewniłem się co do zakupu :eek:k:


 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Polecam się na przyszłość i cieszę się razem z Tobą, bo ja z tych osób jestem co maja przyjemność z tego jak ktoś coś kupi sobie i jest zadowolonym po zakupie. Dla mnie powtórzę to uprzedzenie jest świetne, a jak moja osoba pisze to i o streamerze, który ma takie, a nie inne zdanie co do muzyki ze streamingu, choć już teraz zdecydowanie to poszło na plus :) to naprawdę to urządzenie musiało na mnie zrobić wrażenie. U mnie za jakieś dwa tygodnie będzie :- )
Jeszcze raz gratuluję i życzę miłej zabawy z nową zabawką i daj znać jak dźwiękowo ci pasuje w stosunku do CA. Dla mnie jest fajniejsze i to sporo pod względem dźwięku, jest dużo bardziej wyrafinowane , a jednocześnie przy tym bardziej gra analogowo z fajną barwą , z subtelnymi wokalami, z dość dużą dynamiką, pomimo braku XLR, z fajnymi szczegółami, ale bez zarysowań ich konturów, barwowo jest przyjemniejszy dla ucha i ma coś takiego w sobie, że są momenty jak się słucha coś w dobrej jakości to naprawdę daje przyjemność ze słuchania. O innych sprawach nawet nie wspominam. I tak jak Ci mówiłem, że aplikacja wymiata, CA może sznurowadła Rose zawiązywać :)
A i już trzeci kumpel ode mnie będzie też go zamawiał , tyle, ze pod koniec sierpnia.. Także coraz więcej zwolenników ROSE. I taka ciekawostka ten producent wygrał przetarg na audio w komunikacji miejskiej w Stolicy :)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jakoś wcześniej zdjęć nie widziałem, prezentuje się u Ciebie fajnie i zgrywa się z Gato, pasują do siebie. Miłość od pierwszego postawienia :) Posłuchaj i daj znać czy moje odczucia pokrywają się z Twoimi odnośnie dźwięku, bo zresztą jak widzę są takie same jak moje.
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Rzeczywiście to bardzo fajne urządzenie i świetnie wykonane.
Co do zmian względem CA X45 to jest na pewno większa dynamika, fajna rozdzielczość i szczegółowość, gra równo bez eksponowania żadnego z pasm....
Obsługa wręcz bajeczna w porównaniu do innych streamerów - ekran dotykowy i genialna aplikacja (szybkość działania i bardzo ładna graficznie).
Plusem też tego modelu są wbudowane moduły wi-fi i bluetooth - nie potrzeba żadnych antenek czy podobnych ustrojstw.
Zmienić chcę jeszcze RCA (ten co mam jest niskich lotów) - może usłyszę jeszcze więcej :)
Tak czy siak ze zmiany jestem mega zadowolony (choć brak mi CD na ta chwilę).
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem jak u Ciebie, ale tak jak my testowaliśmyto też słyszeliśmy spokojniejszą, barwniejszą górę, przy zachowaniu odpowiedniej szczegółowości, a wokale delikatnie ciepłoty nabrały bez żadnej nerwowości.
Warto lepszy IC i zasilający kupić, ale też bez przesady . Lepiej w takie kable zainwestować do cd czy integry. Do mnie kabelki w tym tygodniu przyjdą, które zagrają z Rose. A propo cdika olej ten od Rose i zainwestuj 4-5 tysi w cdik używany od pewnej osoby i będziesz zadowolony. Posłuchaj się i tym razem, nie pożałujesz. :)
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Tak się zdarzyło że Gato DIA-250 NPM znalazło nowego słuchacza na szafce wylądował "włoski ogier" :-D
Sam jestem ciekaw co pokaże - jest w fazie wygrzewania :twisted:

 

rabit

Active member
Bez reklam
Czyli jednak powrót do Gato? Nie dziwie się, ponieważ to taki "rześki", przyjemny przekaz. A może spróbuj coś z Mcintosha? Wycieraczki by pasowały do streamera... :)
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Tak jak napisałem AMP tylko na testy - będę na nim grał tylko tydzień a później wraca do salonu który mi go udostępnił zaraz po dostawie.
Na tą chwile (przegrałem może 3-4h i to w warunkach które delikatnie mówiąc nie nadawały się do fajnego odsłuchu) za dużo powiedzieć nie mogę - skrobnę coś koło weekendu ;)
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
AMP już oddany : bardzo fajny wzmak, szybki, dokładny, bez problemu uciągnął spore Scorpio (zresztą tak ja Audia Flight a już się obawiałem że przy głośnym słuchaniu jest coś nie tak z basem ale inne ustawienie kolumn rozwiązało problem).
Mogłem porównać 1:1 z moim AF i FL Three S ma więcej dołu - jednym może się to podobać innym nie.Środek i góra już w moim systemie podobna - małe różnice.
Design - dla mnie genialny jak to wszystkie Gato.

Jako żę wzmacniacz pojechał to nie chciałem wracać na pusto i przywiozłem te "paczuszki" ....:grin:




Pogramy i posłuchamy :eek:k:
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
FM-30 oddane do salonu :sad:
Bardzo fajny produkt - o jakości wykonania nie będę się rozpisywał bo jest po prostu fenomenalna...użyte produkty do ich budowy robią wrażenie, położenie lakieru, zaciski, stopy, kolce z podkładkami....wszystko komponuje się genialnie.
Słuchałem ich zarówno na AF Three S jak i na Heglu H200 : fajna czysta góra , wielobarwna lekko wypchnięta średnica (przynajmniej w porównaniu do AP Scorpio),bas inny niż ze Scorpiaków : w brzemieniu trochę rociągnięty, zaokrąglony.Zresztą same kolumny grają lekko po tej cieplejszej stronie, są bardzo muzykalne, nie męczą przy długim słuchaniu - to ich zalety !
Za pomocą zworek z tyłu można lekko modulować ich charakter (ja nie bawiłem się tym - grały na neutral).
Oferują potężne brzmienie a nie są jakimiś gigantami wielkości.
Czego mi ewentualnie brakuje w porównaniu do AP - stereofonii - tego nie przebiją na pewno.
Tak czy siak fajne paczki i nie wiem czy za jakiś czas u mnie nie zagoszczą na stałe :hmm:
 
Ostatnia edycja:
Do góry