[Nasze Zestawy AV] Moja ewolucja AV od 2015r

donsalieri

Active member
Bez reklam
a Ataszek dalej goni króliczka ;) jeszcze tak dla potomności byś opisał różnicę w dzwięku testowanych kolumn, może komuś sie kiedys przyda twoje doswiadczenie
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
a Ataszek dalej goni króliczka ;) jeszcze tak dla potomności byś opisał różnicę w dzwięku testowanych kolumn, może komuś sie kiedys przyda twoje doswiadczenie

Don tak to już jest w stereo - co innego KD....

No właśnie, Ataszek nic się nie chwaliłeś jak poprzednie testy ;)

Heniu nie dałeś odpowiedzi co do AV ale luz - było minęło...
IA grają jak na tą klasę kolumn bardzo poprawnie choć słyszę więcej na średnicy i na górze w swoich Xavianach ...bas z racji konstrukcji jest oczywiście inny ale u mnie nie ma go aż tyle ile bym potrzebował....
Zresztą każdy musi posłuchać u siebie w swoim pomieszczeniu i ze swoim dalszym torem....

I kiedyś złapie.. :) pytanie, tylko jaki to będzie króliczek :)

Lolek może kiedyś się go złapie ? :p
 

Henry

Active member
Bez reklam
R3 Avantgarde z Moonem 300 (coś tam) ;)
Niby wszystko na miejscu, ale szału nie było, bardziej podobało mi się podłączenie PMC Twenty do tego Moona
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
R3 Avantgarde z Moonem 300 (coś tam) ;)
Niby wszystko na miejscu, ale szału nie było, bardziej podobało mi się podłączenie PMC Twenty do tego Moona

Ja miałem SR3 Signature - u mnie poprawnie nic więcej ( bardzo wrażliwe na położenie i góra szła przed szereg) takie moje spostrzeżenia....
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Po
Miałem okazje posłuchać swojego czasu u siebie Lagune oraz Horizon.

Myślę , że dla Ciebie ciekawym ubgradem mogłyby się okazać Xaviany xn360. Czasem używki się trafiają.

I jak u ciebie wypadły ? To zupełnie inne konstrukcje ....

XN360 były niedawno do kupienia tylko nie chciałem się pakować w 2 zestaw do domu ....
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
.

Lolek może kiedyś się go złapie ? :p

...w pewnym momencie życia przychodzi taki czas, że już wiemy co chcemy, kwestia tylko dobrania i podjęcia decyzji.. bo w przeciwnym wypadku życia może zabraknąć na to szukanie.. a w końcu trzeba posłuchać muzyki na spokojnie, a nie z myślą z którym wzmakiem, z kablem, z kolumnami to co lubimy gra najlepiej.. :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Piramida nie zabija, bo wtedy szukasz muzyki i jej smaczków, a to ona jest w tym hobby najważniejsza, a nie sprzęt na jakim jest puszczana. Oczywiście cieszy fakt jak ma się coś fajniejszego, coś co Ci się podoba i najzwyczajniej po ludzku jesteś z tego zadowolony, a nawet bym powiedział szczęśliwy, ale to nie jest najważniejsze do tego, aby cieszyć się muzyką. Plus zmiany, a zmiany to też temat rzeka, ale nie będę zaśmiecał koledze wątku, bo dla każdego ruch do przodu jest inny i co innego oznacza.
 

Henry

Active member
Bez reklam
A nie sądzisz,że złapanie króliczka,zabija trochę pasję ? ;)
Ten króliczek pasji raczej nie zabije :D

zdj.-6-playboy.jpg
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Po

I jak u ciebie wypadły ? To zupełnie inne konstrukcje ....

..

Nie miałem ich w domu jednocześnie, ale dość łatwo można było wyłapać różnice mimo odstępu czasu. Największe różnice w basie. Co ciekawe mniejsze Lagune sprawiały wrażenie , że basu jest więcej. To przez wyraźniejsze podbicie wyższego basu. Moja raptem 40-sto watowa lampa mało ich nie rozsadziła :) Basu mają sporo , jednocześnie wytrzymałość "mocowa" nie jest duża . W około 18-20m2 się sprawdzą. Oczywiście bardzo nisko nie schodzą. Horizony to obudowa zamknięta. Od razu słychać różnice. Bas lepiej rozciągnięty. Bardzo fajnie brzmiał jazz. Partie kontrabasowe miały odpowiedni ciężar, ładnie grały pudłem. Bas bardziej zróżnicowany , ale też jak w przypadku Lagune rozmiękczony. Jak ktoś liczy , że będzie uderzał twardo jak młot Thor-a , to nie ten kierunek. W przypadku gorszych realizacji np. rockowych Horizory grały trochę płasko. Brakowało energii stopy. Reszta pasma dość zachowawcza i bezpieczna. W przypadku Horizona (lepsze) dobre zszycie pasm w całość. Osobiście lubię bardziej ekspresyjną średnicę i bardziej nośną, wybrzmiewającą górę. Nie mylić z ostrą. Widzę do nich zadziorną elektronikę. Horizony to lepsze kolumny moim zadaniem. Łatwo ustawne w nie dużym pomieszczeniu. Mają też wyraźniejszą i lepszą średnicę niż Lagune.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
U mnie na parę dni do odsłuchu wjechały FM-15 - po pierwszej godzinie słuchania jestem pod wielkim wrażeniem jak te monitory grają w grubo ponad 30mkw 💪👍
Jakość wykonania jak to Gato - pierwsza liga !


 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Rabit masz rację - fajne mają produkty :eek:k:
Te monitorki są mojego przyjaciela i tylko na kilka dni wylądowały u mnie.
Jako że Giulie znalazły nowego słuchacza i wyjadą ode mnie za kilka dni będę szukał nowych klocków - niewykluczone że będę celował w Gato FM-30 :grin:
 
Do góry