[Nasze Zestawy AV] Mój zestaw RTV !!!

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ale ja bym tam wstawił podłogówki ;) a monitory na tył :D

Jeśli pokój nie jest duży (tak do około 20m2) to monitory jak najbardziej. W danym budżecie zawsze kupisz lepsze monitory niż podłogówki. Ja byłem zwolennikiem kolumn podłogowych. Miałem dość mocno basujące Oli40 i trochę się obawiałem monitorów, a teraz nie żałuje.
 

ThePepe

New member
Bez reklam
No ale ja nie mówię o jakiś potworach z dwoma 8-calowymi głośnikami :)
Mi się po prostu bardziej podobają podłogówki :) tak już mam. Takie BX5 można byłoby wstawić. Moje zdanie oczywiście :)
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Przypominam że to jest blok , sąsiadów lubie, policja dojeżdża do mnie z komendy w 15 min. przy kolumnach podłogowych i moim temperamencie i w dodatku lubimy z żonką poimprezować w weekendy ze znajomymi , wizyty policji były by bardzo regularne . Mysle że przynajmniej 2-3 razy w miesiącu ... nie wykluczam jednak takiej opcji :grin:

Mam BX5 w pomieszczeniu 5 na 3,5m... z tyłu stoją BX2... i powiem szczerze że przy Godzilli czy Pacific Rim, albo Transformers 3 (scena z fabryki) jest przysłowiowa "moc"... staram się ją ujarzmić...
Sąsiedzi nie dzwonią... policji nie było...
 

samfisher74

New member
No właśnie mój pokój ma 5x4m , bx2 spokojnie wystarczą na taka powierzchnie i do kina i do muzyki , podłogówki to w moim przypadku przerost formy nad treścią wydałbym na nie drugie tyle kasy a potencjału i tak nie wykorzystał ... aczkolwiek w przyszłości nie mówię "nie" . A co do jakości dżwieku z monitorów, wczoraj był u mnie kolega i wyszedł w szoku nie mógł się nachwalić " jak to ładnie gra"
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
No ale ja nie mówię o jakiś potworach z dwoma 8-calowymi głośnikami :)
Mi się po prostu bardziej podobają podłogówki :) tak już mam. Takie BX5 można byłoby wstawić. Moje zdanie oczywiście :)

Oczywiście nie twierdzę, że podłogówki są złe. Może kiedyś do nich wrócę. Tylko widzisz w cenie nowych Bronze 5 można kupić oczko wyżej Silver 2 :)
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Oczywiście że tak :). Ale można też poczekać, odłożyć i kupić podłogówki serii Silver :p.
Moim zdaniem na 20 metrów można się pokusić o niewielkie podłogówki.
Tzn. ja bym tak zrobił ;)
I żeby nie było, że jestem ignorantem, nie twierdzę że monitory nie potrafią dobrze zagrać, wręcz przeciwnie, chodzi mi bardziej o wizualny aspekt :)
 

samfisher74

New member
..ale powiem Ci, że udało Ci się książkowo, niemal idealnie umieścić central na wysokości gwizdków frontów :)
Był z tym mały kłopot ponieważ nie mam długiej i prostej miary do zaznaczenia punktów wiercenia , ale za to mam poziomice i pokombinowałem trochę z nią. Mogłem go dac jeszcze 2 cm wyżej ale wtedy widać te dwa uchwyty pomiędzy ampli i kolumną, tak jak teraz jest estetyczniej. A co do MA Silver2 , owszem fajne, tyle że na chwilę obecna nie dysponowałem taką gotówką one kosztują chyba ponad 3000 zł a bx2 tylko 1100 zł. Jednak w dziedzinie hifi stać mnie na różne wyskoki i nie mówię że to moje ostatnie słowo, moja małżonka rozumie moje hobby i nie ma nic przeciwko jak raz na jakiś czas kupię cos fajnego do domu, tak że na pewno ulepsze nagłośnienie może już 2016 . Na rzie cieszę się tym co mam.
 

katka10

New member
Central już zamontowany , miałem za mały uchwyt do kolumny i po wizycie w Castoramie wykombinowałem dwa uchwyty ścienne pod półkę do tego 6 kołków "6" i cały koszt uchwytu na głośnik to 11 zł i 15 min. pracy , trzyma się bardzo stabilnie i prawie nie widać elementów montażowych , kable już pociągnięte, tak to się teraz prezentuje :
No to pogratulować zakupu, wygląda rzeczywiście super...Faktycznie warto odżałować trochę grosza i kupić w serii...
 

samfisher74

New member
Postanowiłem w następnej kolejności wymienić subwoofer, może mnie nakierujecie co by tu pasowalo. Myślałem o serii cyli MA ale ten na który mnie stać ma kiepskie opinie, chcę wydać okolo 1500 zl i sprzęt ma być nowy .
 

samfisher74

New member
Po co się rozdrabniać... Od razu lepiej kupić Gold 100 ;)
Nie dość, że design piękny, to jeszcze jak grają :grin:
Panowie zejdźmy na ziemię, mam czasami bicia i stać mnie na różne rzeczy ale nie na kolumny za 10 tyś. zł. . Byłbym w stanie wydać 3000 zł za dwa fronty, ale to już max ani grosza więcej. Na tą chwilę kolumn nie wymieniam, teraz szukam subwoofera i w tym mi pomóżcie ... tylko tyle.:smile:
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Proponuję abyś sobie odsłuchał kilka subów bo wbrew pozorom, suby z tej samej półki niby grają podobnie a jednak każdy inaczej...;-) Podjedź do sklepu z ulubionym filmem z efektami i przesłuchaj na tym samej sekwencji filmowej kilka subów a zobaczysz a raczej usłysz o czym piszę...;-)
 
Do góry