[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

Bipo

Active member
Bez reklam
Pytanie czy ktoś by miał na sprzedaż film na blu Ray polskie wydanie Na skraju jutra? Może chce się pozbyć, bardzo chętnie odkupie lub wymienię na inny blu Ray.
Mam podwójne :
Tarzan Legenda
Jurrasic World steelbook
Prometeusz wyd.2-dyskowe 3d+2d
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Henius Paczka doszła z Black Fraydey... :) czyli zakupy z listopada..coś długo szła ale w końcu doszła.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Pytanie:
Czy ktoś wie jak nazywa się ta biała część do której mocuje się koło? Poprzez którą przechodzi metalowy pręcik i na to koło jest zakładane. Młody dostał samochód i ta część pękła .
picture upload

Może ktoś wie gdzie to kupić? Tak myślę, że sklepy modelarskie pojazdów RC..
 

Caparzo

New member
Bez reklam
ja bym tam zalał jakimś klejem epoxydowym dwuskładnikowym albo samą żywicą, jak nie dostaniesz a na pewno nie ;) to zrób tak i będzie trwalsze jak z fabryki
 

artiz_

New member
Bez reklam
O bipo widzę przechodzisz na analog [emoji2] gratuluję bardzo dobrej wkładki, jednak rozwinęła ona by skrzydła z gramofonem z epoki Victor ,Pioneer PL 50,70II to klasa sama w sobie

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Przy obecnym gramofonie nie ma tragedii, ramię było specjalnie robione pod tą wkładkę pod względem ciężaru...:) Od początku jak był robiony mój gramofon zleciłem aby wszystko ustawić pod tą wkładkę. W lutym mija równy rok jak zacząłem zabawę z czarną płytą..:)
 

Remipl

Member
Więc zabawę w odsłuch*** czarnych płyt czas zacząć.....
Dopiero teraz zauważyłem gratki, super się to prezentuje.
Bipo to już wiem komu zadawać pytania,po cichu powiem ;) leci do mnie McIntosh MT5.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Po dwóch miesiącach od zamówienia odebrałem w końcu sprzęt. Powróciłem ponownie na natywny panel 4k.. :):


To pudło jest ogromne, tak jak poprzednio wnosiłem sam projektor tak do tego bydlaka potrzebowałem pomocy sąsiada aby od samochodu dostarczyć go do mojego salonu. Jest to największy projektor jaki u mnie wisiał 25kg wagi z pudłem...



JVC RS540 świeci już u kogoś innego, tak więc u mnie musiał być godny następca.
Do walki stanęło dwóch rywali JVC RS 2000 i Sony VPL VW 590. Testowałem te projektory masę godzin i wybór padł na JVC. Co zadecydowało: przede wszystkim obsługa filmów 4kHDR. Do momentu kiedy Sony nie wprowadzi auto ton mapingu klatka po klatce , moim zdaniem będzie zawsze w tyle. Niestety tak jak nie radził sobie z HDR 270 tak 590 nadal ma ten sam kłopot. Mapowanie tonów w Sony jest nadal za ciemne. Są nadal przepalenia jasnych obszarów oraz ciemnych scen gdzie tracimy dużo szczegółów i informacji w obrazie. Musimy nadal korekty wprowadzać np.do filmów mapowanych dla 1000 i 4000 nit aby wydobyć jak najwięcej informacji z obrazu. Przy JVC mamy tak naprawdę pług & Play. Na początku wprowadzamy tylko wielkość i gain ekranu a projektor sam dostosowuje mapowanie HDR bez względu czy ma informacje z płyty jak był zrobiony film w 1000 czy 4000nit.
Sony nadal góruje ostrością i gładkością obrazu oraz skalowaniem blu Ray do 4k. Natomiast JVC przewagę ma w jasności, kontraście, czerni, pełnej 100% pokrytej palecie barw oraz mapowaniem tonów w HDR. Jeśli kiedyś wprowadzą DTM w Sony , moim zdaniem kwestia oprogramowania to będzie w tedy mega trudny wybór.
Dlatego obecnie na polu walki zostaje z JVC RS 2000...

Ps. Dodatkowo jakiś czas temu od żony dostałem zielony sygnał na pomalowanie całego sufitu na czarno, więc szybko skorzystałem z tej okazji kilka godzin i ta da... :)
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Drogi Bipo, jak bede mial okazje jeszcze kiedys zajechac do stolicy to zarobisz soczystego kopniaka w 4 litery.... (kurna choc moze byc ciezko... po tych medalach na polce) No ale sie postaram xD

Mysle ze dobze wiesz dlaczego ten kopniak ci sie nalezy :)


nieGratuluje :p
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Wiem wiem, dlaczego.... :)hi hi...:) pozdrawiam i zapraszam serdecznie ponownie Lolo.. :)

Stelvio
W stosunku do poprzednika to przede wszystkim na plus obsługa i mapowanie HDR oraz ostrzejszy obraz przy blu Ray i 4k. Musisz sam porównać i ocenić czy te parametry zadecydują o zmianie i jest to warte dopłaty nie małych pieniążków.
 
Do góry