[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
W sumie tak powinno być. W końcu natywne 4k.
Jak na razie wolę nic nie porównywać. To się może dla mnie źle skączyć.[emoji23]
Teraz co innego na tepecie. [emoji6]
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Grubo!

Moje gratulacje.

Ja na taki wypas, to sobie już raczej nie pozwolę.

Ps.

Pewnie nie mogłeś wytrzymać że JVC 4k kupił lepszy projektor w kredycie, niż nasze z shiftem [emoji39]
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
25 kg tyle waży mój amplituner i trzymając go w rękach tak sobie myślę, że dobrze trzeba powiesić taki projektor do sufitu, bo to już waga słuszna...a byłoby szkoda...
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Wiem wiem, dlaczego.... :)hi hi...:) pozdrawiam i zapraszam serdecznie ponownie Lolo.. :)

Stelvio
W stosunku do poprzednika to przede wszystkim na plus obsługa i mapowanie HDR oraz ostrzejszy obraz przy blu Ray i 4k. Musisz sam porównać i ocenić czy te parametry zadecydują o zmianie i jest to warte dopłaty nie małych pieniążków.
Dalej uważasz, że czerń lepsza w 540 czy jakieś update softów coś zmieniły w temacie?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Na chwilę obecną za krótko go mam aby w pełni wyrazić tą opinię. Obejrzę trochę filmów, zrobię kalibracje i wtedy będę pewny co i jak. Napisze na pewno bo wiele osób zadaje mi to pytanie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A z ciekawości się spytam ile godzin taka lampa się wygrzewa i jakie są różnice w stosunku do nowej, kiedy projektor wyjmie się z pudełka ?
 

P-U-M-A

New member
Fajnie że jest tyle osób na forum i każdy ma swój sposób styl i marki które preferuje. Co do aspektów przewagi JVC nad Sony to się całkowicie zgodzę porównywałem obydwa sprzęty. Pytanie dlaczego w PL mówi się RS2000 a na zachodzie stosuję się nazwę N7?
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Jest ten i ten. RS ze złotym kółkiem. N7 bez. Różnica tak jak Rs540, a X7900. Chyba, że coś się zmieniło.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Lampa musi wyświetlić określoną liczbę godzin aby osiągnęła swoję całkowite właściwości. W przypadku obecnych projektorów jest to min. ok 30-50h. Poprzednie modele np. Sony/JVC wymagał min. 100h. Zwiększa się przede wszystkim kontrast i poziom czerni. Pierwsze 20h udowodnił Maciek K. W swoich pomiarach że kontrast wzrósł prawie dwókrotnie.
Co do nazewnictwa to poprzednie serie były dwie (RS540-X7900)i teraz też N7-NX7 -RS2000. Historia jest taka, że serie N/NX po za serią rs są to serie zbudowane z komponentów nie spełniających określonych kryteriów dla serii rs(wyselekcjonowane). Jeśli w trakcie produkcji określony komponent nie trzyma norm i jest poniżej lub powyżej określonego kryterium ląduje w serii N. Projektor zbudowany na takich komponentach może nieco odbiegać parametrami od serii rs. Różnica dla przeciętnego Kowalskiego będzie praktycznie nie zauważalna ale może wyjść w trakcie dokładnych pomiarów kalibracyjnych gdzie urządzenia elektroniczne to wyłapią. Ten sam model może mieć inne parametry na papierze ale my tego możemy nie zauważyć. Ile w tym prawdy tego nie wiem... :)
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Nie, nic się nie zmieniło.

RS, to wersje instalacyjne z wyselekcjonowanymi częściami (teoretycznie).

W UK na przykład nie ma ich w normalnej dystrybucji, tylko dla firm instalacyjnych.
 
Ostatnia edycja:

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Mam wrażenie, że teraz różnica w cenie między serią RS, a N jest mniejsza niż za czasów RS, a X.
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Ja miałem ofertę na rs540 i x7900 w tej samej cenie.
(Obie z Niemiec).


W stanach cena jednakowa.
61c65c1943124f82fcb7e9842483c18a.jpg
 
Ostatnia edycja:

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Czyli ten wyselekcjonowany sprzęt tanio wychodzi.[emoji848] Przynajmniej teraz bym się nie zastanawiał. [emoji106]
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Na chwilę obecną za krótko go mam aby w pełni wyrazić tą opinię. Obejrzę trochę filmów, zrobię kalibracje i wtedy będę pewny co i jak. Napisze na pewno bo wiele osób zadaje mi to pytanie.
Dzięki. Dobrze, że jesteś i robisz tą "brudną" robotę z porównywaniem sprzętu. Nie każdy ma nawet gdzie takie maszyny na żywo zobaczyć, a co dopiero odpalić i porównać.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Wieczorem zapuściłem sobie bardzo dobry seans, kto nie oglądał to polecam:

Dźwięk dolby atmos i obraz jak na blu Ray znakomity. Film oparty na faktach.
Gorąco polecam.
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Świetny film. Jak dla mnie wariata filmowego to już mega starocie. Nie wierzę, że ktoś tego nie oglądał. [emoji846]
 
Do góry