[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bipo pewny jesteś że 2500 nie pracuje jako końcówka mocy ?? Z tydzień temu może dwa byłem w sklepie Denona i sprzedawca mówił że da radę podłączyć amplituner pod ten wzmak ... chyba że Tobie o coś innego chodzi.. To jednak różnice zauważyłeś bo kiedyś pamiętam że tak nie koniecznie 2020 był Ci po drodze w stosunku do 1520.. patrząc na różnice w cenie - oczywiście mam na myśli nowe egz. bo używane nie wiem po ile chodzą.. Bo ja własnie pisałem że różnica jest może nie taka jak cena ale jest słyszalna i warto dołożyć wg mnie.. Ty nowy kupiłeś ? Życzę dużo radości :) Tylko ja na Twoim miejscu i cdika był zmienił nie koniecznie od razu ale...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wygląda na to, że właśnie nie. To jakiś żart.
Bipo gratulacje, ale tego starego to byś sobie zostawił na drugą końcówkę.
Odciążyło by dodatkowo ampli ;)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jeśli by się okazało że nie - to nie potrafię tego zrozumieć.. Bo jestem w stanie zrozumieć jak wzmaki pewnych firm, które tylko w stereo się specjalizują nie mają takiej możliwości ale takie wzmaki jak denon, marantz, onkyo , yamaha , HK itp to nie wyobrażam sobie żeby nie miały takiej możliwości..
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Wygląda na to, że właśnie nie. To jakiś żart.
Bipo gratulacje, ale tego starego to byś sobie zostawił na drugą końcówkę.
Odciążyło by dodatkowo ampli ;)

Juz chyba lepiej jak wzmaka sprzeda i kupi jakas koncowke wielokanalowa... nie orientuje sie w denonie ale napewbo cos maja ciekawego.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Wygląda na to, że właśnie nie. To jakiś żart.
Bipo gratulacje, ale tego starego to byś sobie zostawił na drugą końcówkę.
Odciążyło by dodatkowo ampli ;)

Czekałem kiedy ktoś na ten pomysł wpadnie, już od paru dni mam tak właśnie podpięte... :D tyły są aktualnie z niego zasilane..;-)

Panowie, wiecie dobrze że plany są zawsze tylko kwestia kiedy się je zrealizuję. Apetyt rośnie w miarę jedzenia... wszystko pomału.;-)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Najważniejsze, że jesteś zadowolony. Sąsiedzi pewnie też ;)
Wzmak konkretny, budzi grozę ;)

Lolo,
Lepiej, ale u denka (czy też wielu innych) właśnie nic niema 2 kanałowego w przyzwoitej cenie i do tego, żeby jeszcze wyglądało. Są jakieś starocie.
Marantz chyba jako jeden z nielicznych ma ciekawą ofertę MM7025 i MM7055 czy też MM8077, a szkoda.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Lolo,
Lepiej, ale u denka (czy też wielu innych) właśnie nic niema 2 kanałowego w przyzwoitej cenie i do tego, żeby jeszcze wyglądało. Są jakieś starocie.
Marantz chyba jako jeden z nielicznych ma ciekawą ofertę MM7025 i MM7055 czy też MM8077, a szkoda.


No właśnie tak napisałem że "nie jestem pewien" bo jakoś nic wartego uwagi nie widziałem, ani w temacie "ktoś chętny..." ani allegro, jedynie tak jak piszesz same starocie...

Marantz to chyba faktycznie, jeżeli chodzi o kino to najłatwiejszy do skompletowania.


Bipo membrany wyskoczą z tych biednych MS200 jak je będziesz używał na wzmaku :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Najważniejsze, że jesteś zadowolony. Sąsiedzi pewnie też ;)
Wzmak konkretny, budzi grozę ;)

Lolo,
Lepiej, ale u denka (czy też wielu innych) właśnie nic niema 2 kanałowego w przyzwoitej cenie i do tego, żeby jeszcze wyglądało. Są jakieś starocie.
Marantz chyba jako jeden z nielicznych ma ciekawą ofertę MM7025 i MM7055 czy też MM8077, a szkoda.

Armanig widziałeś zdjęcie "tyłka" denona 2500 ? Od czego wg Ciebie jest wejście EXT PRE IN ?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A no właśnie,

Zewnętrzne złącza wejściowe pre-amp

PMA-2500NE zapewnia złącza wejściowe „EXT.PRE” – wejścia o stałym wzmocnieniu – które można podłączyć do zewnętrznego przedwzmacniacza stosując PMA-2500 jako wzmacniacz mocy. Jest to użyteczne przy podłączaniu wzmacniacza A/V przez te wejścia, tak, że przestrzeń odsłuchu z tymi samymi głośnikami przednimi można użyć jako kino domowe.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A no właśnie,

Zewnętrzne złącza wejściowe pre-amp

PMA-2500NE zapewnia złącza wejściowe „EXT.PRE” – wejścia o stałym wzmocnieniu – które można podłączyć do zewnętrznego przedwzmacniacza stosując PMA-2500 jako wzmacniacz mocy. Jest to użyteczne przy podłączaniu wzmacniacza A/V przez te wejścia, tak, że przestrzeń odsłuchu z tymi samymi głośnikami przednimi można użyć jako kino domowe.

Czyli można - :) bo to aż dziwne by było żeby takich rzeczy pracownik sklepu Denona nie wiedział :) a jeszcze dziwniejsze byłoby ze względu że Denon ma swoje amplitunery KD.. Ciekawy jestem jaka jest różnica w cenie w sklepach jeśli mają 2020 w stosunku do 2500 (oczywiście mam na myśli nowe egz.) bo jakby nie było dużo to ja bym dołożył do PMA 2500 .. nie wiem czy czytałeś testy PMA 2500 wiadomo, że tam troszkę kolorują ale w jednym czytałem że jeśli chodzi o "porządek rozmieszczenie podzespołów) to nawet było porównanie do Accuface, które są uważane za najlepsze na świecie pod względem ułożenia podzespołów w środku wzmacniaczy czy też końcówek mocy.. a to jest duży plus dla Denona bo "Acufejsik" to liga światowa, jak Denon coś by faktycznie się wzorował na tej firmie to jest plusik..:)
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Bipo, szybko się uwinąłeś ;)
Nie jestem "denonowcem" - wiesz o tym, ale tak jak mówiłeś - za sam wygląd można brać ;)
Trzeba przyznać - potworek robi wrażenie! Gratulacje! :)
Wieża rośnie :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
To co mnie urzekło w tym klocku to jego moc i wygląd. Wygląd dla mnie ma obledny, konkurencja może się tylko uczyć... ;-) W 2020 cenie sobie właśnie ten minimalizm, a 2500 przez ten wyświetlacz stracił w moich oczach bardzo dużo. Jak dla mnie we wzmacniaczu powinna być tylko gałka od głośności i nic poza tym.... chyba że jeszcze od basu bo ja Basik Lubie podobnie jak Kapusta... ;-)
W przyszłości jak bym chciał zmienić kolumny, które wymagają więcej prądu mam nadzieje że ten zapas mocy co w nim siedzi poradzi sobie. Z recenzji i opini wnioskuję że z większości kolumn sobie radzi. ;-)

Co do końcówek mocy to denon nie ma aktualnie żadnej, tylko starocie i za to ma minusa odemnie. Dlaczego u marantza jest taki wybór a u Denka ani jednej... :-(
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Bipo, czyli rozumiem, że masz już najwyższy sensowny model? Brawo! Teraz powoli wymiana reszty, i tak bez końca :)
Przy takiej mocy końcówki chyba niepotrzebne...? ;) (przynajmniej na razie)
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bipo, gratuluję. Super kloc, podejrzałem w necie zdjęcia bebechów - imponujące!
Podklej go tylko okrągłymi podkładkami filcowymi, chcąc być drobiazgowym :p
 

collider

New member
Bez reklam
Jak już zauważyliście sprzedaje mojego wzmaka, dlatego że w jego miejsce wskoczył ktoś większy i mocniejszy tj. DENON PMA 2020ae . Zastanawiałem się czy nie iść w 2500 ale okrojenie go z pracy jako końcówka mocy tylko mnie utwierdziło w przekonaniu o zakupie poprzednika. Ponadto w nowym mamy wyświetlacz, który jak dla mnie był tylko kropeczką nad i aby go nie kupować. 2020 to potwór o którym zawsze marzyłem jak go tylko zobaczyłem i posłuchałem. Chciałbym aby kiedyś stanął u mnie w domu i ten czas na niego nadszedł. Bydle jest tak ciężkie, że jak niosłem go od samochodu do domu na 4 piętro to myślałem że mi nogi do tyłka wejdą a plecy zostaną w pozycji w której go niosłem. On jest dla mnie przepiękny, kawał niesamowitego sprzętu czysto Japońskiego a nie żadna chińszczyzna. Jego budowa i wielkość zwiastuję, że mamy styczność z naprawdę mocnym sprzętem.
Po wypakowaniu i podpięciu to co od razu zauważyłem to jego moc. Przy gałce delikatnie ruszonej od dołu już jest odpowiednio nagłośniony salon do odsłuchu np. wieczornego gdzie nie trzeba mocno zwiększać vol wszystko słuchać. Po dojechaniu gałką na 8 jest już głośno a na 9tej to już nie wspomnę. Widać, że te kolumienki nie robią dla niego żadnego problemu i może zrobić z nimi co chce. Druga rzecz to przy cichym odsłuchu, mocniej słychać bas. Jeśli ktoś nie daje czadu a lubi czasem posłuchać ciszej to ilość detali jest wręcz zaskakująca. Przy poprzedniku aby to usłyszeć trzeba było troszkę więcej podkręcić vol aby było wszystko lepiej słyszalne. Po trzecie to średnica mocno poszła do przodu. Na poprzedniku średnica była cofnięta, tutaj wokal wyszedł mocniej przed kolumny..;-) Myślę, że to jest koniec moich poszukiwań odnośnie elektroniki do odsłuchu CD..;-) a to bydlątko zostanie na bardzo długo u mnie...;-)
image hosting more than 5mb
image hosting free

Kawal solidnego kloca. Prezentuje sie znakomicie.
 
Do góry