[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

Polat

New member
Najlepszą gwarancją, czyli jaką - fakty proszę, bo to że jak padnie matryca w jakimkolwiek tv za 20k, a firma łaskawie wymieni tv na nowy, to żadna łaska, a psi obowiązek.
Z praktyki, bo tylko to mnie interesuje - czy jak kupię Oleda 83" za 20k, będę go użytkował tak jak mam to w zwyczaju, a po niespełna dwóch latach pojawią się wypalenia na ekranie, to firma wymieni mi matrycę? Jest ktoś w stanie mi to zagwarantować? A co w 3, czy 4 roku?
Jak wspomniałem, 5-6k to nie pieniądz, umówmy się, mamy tu droższe kable, ale przy cenie 20k za tv, dobrze by było, aby ten tv polatał bez stresu te 3-4 lata i to bez żadnych wyrzeczeń. Jak ktoś z domowników będzie chciał oglądać przez 10h dziennie programy informacyjne z paskiem na ekranie, to niech ogląda, od tego jest tv!
Czy może ktoś będzie pouczał jak korzystać, czy to nie zakrawa na absurd?
Mogę sobie odpalić monitoring lub live camy na 5h dziennie na oledzie?
Odpalić kominek, playlistę na dlugie godziny, czy zwyczajnie pauzować?
Mój obecny tv ma już 3 lata i całymi dniami wisi na statycznych obrazach, świeci jak nowy. Z oledem będzie to samo?

Szanujmy się i więcej zrozumienia, oled to piękna sprawa (w konkretnych - głównie wieczornych warunkach), ale technologicznie to bubel, dla wybranych i do konkretnych warunków, a czym mało kto pisze, a jedynie chwali jako jedynie słuszny wybór.


Przepraszam , ale trochę się zapędziłęś w tej krytyce .

Po pierwsze oled to szczyt możliwości na chwilę obecną, jeśli chodzi o jakość generowanego obrazu . Oled to referencja. Żaden led nie może się równać z jakością obrazu generowaną przez wyswietlacze na matrycy oled. Dobrym przykładem tego jest fakt, że żaden wyświetlacz na matrycy led nigdzie jak dotąd nie dostał referencji.
Bublem jeśli już to raczej można nazwać Twojego leda .

Niestety jak każdy telewizor, technologia oled ma swoje wady.
Mowa tutaj oczywiście o wypaleniach .
Jestem zwolennikiem tej technologii , ale żaden marketingowy bełkot nie przekona mnie, że ten defekt został już wyeliminowany poprzez różnego rodzaju zabezpieczenia , radiatory odprowadzające ciepło czy rekomprnsacje pikseli. Tak jak w przypadku plazm ,problem wypaleń wpisany jest już w tą technologię i wątpię, aby to się zmieniło.
Nie zmienia to faktu , że flagowe oledy generują bajeczny obraz i chcąc mieć możliwość korzystania z tej bajki musimy iść na kompromisy . Poza tym producent nie ukrywa tego faktu . Wręcz informuje nas o tym i sugeruje odpowiednie działania, aby w jakimś stopniu ustrzec się przed zjawiskiem wypaleń.
Niestety , oled nie jest wyświetlaczem do wszystkiego, ale jak to w życiu- coś za coś.
Inaczej - chcesz telewizor do wszystkiego, wybierasz leda . Chcesz obraz premium , kierunek jest prosty.
Z drugiej strony , na co komu referencyjny obraz do kanału z paskami informacyjnymi .

Poza tym jesteś bardzo chamski, arogancki . Mowisz o szacunku , a plujesz z góry na innych .5/6 k to pieniądz i to nie byle jaki .Może dla Ciebie to grosze, ale dla większości to gruba kasa . Nie oceniaj innych przez swój pryzmat posiadania .Psim obowiązkiem jest uszanowanie przez Ciebie innych użytkowników i nie wrzucanie ich do swojego worka, bo 5/6 k nie dla każdego znaczy tyle samo .

Kup tego oleda za 20k, wrzuć te statyczne obrazy , i wypowiadaj się , krytykuj po dwóch latach korzystania, jeśli zajdzie taka potrzeba .

Jeżeli 5/6k to nie pieniądz, to zamiast rzucać pustymi hasłami, wpłać choć raz na pół roku taką sumę na jakąś wybraną przez siebie organizację charytatywną. Jesteś, będziesz taki szczodry , czy tylko wyszczekany ?
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Będąc w MM oglądałem kilka tv i m.in Samsung QN91A po włączeniu planszy testowej tv miał piękne wypalenie:)
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
To się zdarza w każdym tv. Tylko np w oledzie wszyscy od razu to sprawdzają a w innych nawet o tym nie myślą. Ja jakiś czas temu włączyłem u rodziców plansze testowe (tak sobie dla sprawdzenia) na LCD Philipsie serii 9...To też masakra była. A w codziennym użytkowaniu tego nie widać. Więc reguły chyba nie ma.
 

venomas200

New member
Bez reklam
Tymczasem ja na nowym domu. Wymarzonym bo budowę od odkładałem , ale jak zaczęliśmy to 13 miesięcy i się wprowadziliśmy. Część salonowa posiada sufitowe Atmos, TV 65 cali który zniknął na tej ścianie. Na tylnej ścianie Dipole Powiedzmy sobie szczerze musiałem zachować kompromis między wyglądem a dźwiękiem.
Osobny jest system do stereo i osobny do wideo. W szafce jest za szkłem schowany Amplituner Marantz. Lampa w kinie gra jako końcówka mocy. W stereo Denafrips Pontus i Streamer IFI Zen Stream + Roon Na górze w miarę rozwoju finansów mam sale kinową około 90-100 mk2. Czy kiedykolwiek powstanie nie wiem
d0883c966a01589315555c72abbd0cdb.jpg
2b9fd1df10168c4850ffa85060a9716a.jpg
ce5870c1f127d577e1136cb095720357.jpg


Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Admin zajęty i on takimi rzeczami się nie zajmuje, ale napisz źle o oledzie i zaraz wpis zniknie..
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Bipo ostatnio wrzuca 1 post na 2 miesiące,ale wiemy,że szuka telewizora ;)

Oj tam oj tam, :) Nic nie wrzucam bo nic nowego nie oglądałem lub nie kupiłem co warto by pokazać. Teraz czekam kiedy ostatecznie padnie mi plazma. W tym tygodniu oprócz różu doszedł kolejny wyświetlany odcień koloru niebieskiego...:grin: Myślę że dni jej są już policzone...
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie mogę, proszę usunąć jak ktoś ma możliwości.
Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka
A co, klawiatura Ci się już zepsuła i nie możesz wysłać wiadomości do admina z prośbą o usunięcie/przeniesienie? :D Nikt inny, poza użytkownikami z możliwosciami admin/moderator nie może tego zrobić.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Admin nie robi żadnych usunięć jak napiszesz, zgłosisz itp.. ale jak napiszesz źle o oledzie w 30 min postu nie ma.. drugi cud nad Wisłą.. :) ale to na pewno zbieg okoliczności.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
"Blackninja" zawsze pomagał i usuwał co trzeba, wystarczyło napisać. Swoją drogą gdzie jest, jakoś łyso na forum bez niego?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
"Blackninja" zawsze pomagał i usuwał co trzeba, wystarczyło napisać. Swoją drogą gdzie jest, jakoś łyso na forum bez niego?

Tu polowy ludu już praktycznie nie ma. Kapusty, Borixona, Savrona, Bali, Wredmanów, Raf, Snikersa, Henry i wielu wielu innych... Zdziadziali wszyscy i siedzą pod pantoflem :)

Jedynie Piramida siedzi na etacie i zabawia towarzystwo.
 
Do góry