Modele TV od LG na rok 2014 seria LB

artiwie15

New member
Zakup

Witam, Panowie przerobiłem cały temat od dechy do dechy.
Chcę kupić 47LB671V - po przeczytaniu postów brałem pod uwage nawet 650 ale już mi przeszło..
Chcę kupić tv przez internet - słyszałem kiepskie opinie na temat wadliwości 671 najlepiej kupić w sklepie dotknąć obejrzeć. Pomyślałem nad 730V- widzę dobrę opinię na ten temat - jest większe prawdopodobieństwo ,że przyślą dobry egzemplarz.
Nie odszukałem informacji czy 730V ma te 200 HZ wie ktoś coś na ten temat?
Aktualnie mam LG 42LM615 czy po wymianie na 730V zauważę różnicę?
Czy 730 ma full led? Bo co strona internetowa inaczej piszą.. tu krawędziowa tu LED Plus...
W moim aktualnym tv mam włożoną kartę oraz kartę chip przez co oglądam kablówkę czy w tym LB nie będzie z tym problemów? Czy może nie warto dopłacać i kupić 671V? A może jakiś inny? Posiadam również bluray 3d LG i chciałbym pozostać przy tej firmie podoba mi się opcja z SIMPLINK.
Chciałbym zamówić TV w poniedziałek proszę o pomoc, rady.
Pozdrawiam
 

muzyk219

New member
LG 55LB650V a LG 55LB670V, różnice?

Jak w temacie.
Kilka dni temu przeorałem cały wątek ale w tej chwili już nie pamiętam a wiem ze była o tym mowa.
Jaka jest różnica pomiędzy w/w tv?
Czy tylko podświetlenie LED w 650V a LED Plus w 670v? Czy to chodzi o te podświetlenie krawędziowe górne i dolne w 650V a dookólne w 670V? Dobrze pamiętam czy coś jeszcze?
 

tomek1106

New member
Podobno już na początku roku wejdzie WebOS 2.0 dla TV LG. A czy ta aktualizacja dotyczy też modeli wcześniejszą wersją systemu. Zredukowano czasy wczytywania aplikacji i system działa o wiele lepie. Mam nadzieję że mój Tv to dostanie! 42LB671V.
 

pawelwor

New member
Witam,
Czy w telewizorach LG, które nie mają obsługi DTS da się to dodać softwarowo poprzez jakąś aktualizację/modyfikację?
LG 28LB450B
 

tomekm9

New member
to jest odpowiedz do mojego pytania?? jeśli tak to co masz na myśli?? że to jakaś tajemnica i nikt nie poda?? Jak dla mnie tv wyjęty z pudła nie jest ustawiony poprawnie ale nie znam się na tym więc pytam.
Kolega radier dobrze napisał, jednak poskąpił wyjaśnienia, tak prawda każdy telewizor wyjęty z pudełka nie jest zkalibrowany. Jednak nawet jeżeli znajdziesz ustawienia dla twojego modelu, to nie znaczy ze bada dobre dla twojego tv. Kazdy tv wymaga indywidualnej kalibracji przy pomcy specjalistycznego sprzetu.
 

Tomek P

New member
Witam, Panowie przerobiłem cały temat od dechy do dechy.
Chcę kupić 47LB671V - po przeczytaniu postów brałem pod uwage nawet 650 ale już mi przeszło..
Chcę kupić tv przez internet - słyszałem kiepskie opinie na temat wadliwości 671 najlepiej kupić w sklepie dotknąć obejrzeć. Pomyślałem nad 730V- widzę dobrę opinię na ten temat - jest większe prawdopodobieństwo ,że przyślą dobry egzemplarz.
Nie odszukałem informacji czy 730V ma te 200 HZ wie ktoś coś na ten temat?
Aktualnie mam LG 42LM615 czy po wymianie na 730V zauważę różnicę?
Czy 730 ma full led? Bo co strona internetowa inaczej piszą.. tu krawędziowa tu LED Plus...
W moim aktualnym tv mam włożoną kartę oraz kartę chip przez co oglądam kablówkę czy w tym LB nie będzie z tym problemów? Czy może nie warto dopłacać i kupić 671V? A może jakiś inny? Posiadam również bluray 3d LG i chciałbym pozostać przy tej firmie podoba mi się opcja z SIMPLINK.
Chciałbym zamówić TV w poniedziałek proszę o pomoc, rady.
Pozdrawiam

Moim zdaniem obecnie przy zakupie każdego tv należy przyjąć, że coś może być nie tak - i wtedy niestety ale wymiana aż do skutku, tak jak ktoś tu napisał - trzeba znaleźć "swój egzemplarz". Z tym "dotykaniem" w sklepie to bym nie przesadzał - ocenić tv można na 100% dopiero po paru dniach (albo raczej nocach) użytkowania.
 

Tomek P

New member
Jak w temacie.
Kilka dni temu przeorałem cały wątek ale w tej chwili już nie pamiętam a wiem ze była o tym mowa.
Jaka jest różnica pomiędzy w/w tv?
Czy tylko podświetlenie LED w 650V a LED Plus w 670v? Czy to chodzi o te podświetlenie krawędziowe górne i dolne w 650V a dookólne w 670V? Dobrze pamiętam czy coś jeszcze?

Trzeba przejrzeć specyfikację obu modeli i będzie jasne, tak z pamięci to:
650v - 500hz, 2 głośniki, pilot zwykły,
670v - 700hz, 3 głośniki, pilot zwykły + pilot magic, strefowe wygaszanie.
 

muzyk219

New member
Trzeba przejrzeć specyfikację obu modeli i będzie jasne, tak z pamięci to:
650v - 500hz, 2 głośniki, pilot zwykły,
670v - 700hz, 3 głośniki, pilot zwykły + pilot magic, strefowe wygaszanie.

Te różnice znam również różnicę w odświeżaniu a przeglądanie specyfikacji nic nie daje. Nawet na stronie producenta nic sie nie dowiesz konkretnego.Nie jestem laikiem i przewertowałem setki stron zanim zadałem pytanie. Po prostu wiem że tu była o tym mowa a nie chcę po raz kolejny orać całego wątku
 

AccordFan

New member
Kolega radier dobrze napisał, jednak poskąpił wyjaśnienia, tak prawda każdy telewizor wyjęty z pudełka nie jest zkalibrowany. Jednak nawet jeżeli znajdziesz ustawienia dla twojego modelu, to nie znaczy ze bada dobre dla twojego tv. Kazdy tv wymaga indywidualnej kalibracji przy pomcy specjalistycznego sprzetu.

Być może ale coś mi się wydaje, że problem leży gdzie indziej... nikt na tym nie zarobi podając mi ustawienia.
Z chęcią bym wynajął profesjonalistę do kalibracji ale nie słyszałem o nikim takim tu gdzie mieszkam.
Co do samych ustawien to byłem ciekaw jakich ustawień ( kontrast , podświetlenie , barwa kolorów , itp ) uzywają posiadacze 47lb730v
 

ibotto

Member
Witam, krótko w temacie ustawień obrazu.
Tryb sport
kontrast 100,
jasność 50,
ostrość 35,
kolor 80,
odcień 0,
temp.barw C50
W zaawansowanych:
kontr. dynamiczny wysoka,
kolor dynam. wysoka,
preferowany kolor ( ),
Gama kolorów szeroka,
Super rozdzielczość średnia,
Gamma średnia.

Meczyk wygląda ładnie, australijskie krajobrazy na NG, NGWild wydają się naturalne, źródłem sygnału jest dekoder nc+, sporadycznie kablówka która poza jedną telewizją nic nowego nie wnosi a menu ma (.....autocenzura....). DVBT nie zażywam.
Sieć po WiFi + czytnik po USB. Jak ktoś napisał że HDD przy HDMI nie nagrywa to nawet nie próbowałem podłączać bo time shift mam w dekoderze.
Tak to ustawiłem po wakacjach raz, rodzina nie reklamuje i nie ma powodu aby kręcić. Jak się nawinie jakiś kalibrator to może będzie inaczej ...
Odbiornik LG47LB731V.
 

fernand

New member
Dla mnie ustawienia sport są zbyt przesycone i za ostre preferuje bardziej łagodne i stonowane:
Obraz- tryb -standardowy
Oszczędzanie - minimalne
Regulacja obrazu –podświetlanie-90
Kontrast 100
Ostrość 30
Jasność 50
Kolor 55
Odcień 0
Temperatura c20
Sterowanie zaawansowane: niska ,niska 0-3-0 szeroka , średnia średnia
Opcje obrazu: auto, auto, niski, wył, wył, średnia, wyczyść
Proporcje ekranu- oryginał
Aby zapisać ustawiena wyłączyć TV i odczekać minimum 30 sekund.
LB42670V.
 

bracki7

New member
LG47LB671-V. Problemy z pamięcią.

Witam wszystkich!
Kupiłem w wakacje telewizor jak w temacie. Poprzednio miałem też LG, tyle że mniejszy i starszy, czyli 42LW570s. I muszę powiedzieć, że był dużo lepszy...

Myślę, że głównym problemem obecnego telewizora jest jego system operacyjny, który się się na przykład dłuuugo włącza. Mimo ładnej nakładki na głównym poziomie użytkowania, im dalej w głąb tym większy dramat, tak graficzny jak i użytkowy.

Ale ja nie o tym. O co chciałem zapytać: czy ktoś z Was ma podobny problem. Otóż zakupiłem ostatnio dysk NAS by z niego, po sieci, oglądać filmy. Wymieniłem przy okazji również router na "gigowy". Faktycznie, youtube prawie wcale nie zrywa i filmy z internetu działają w miarę płynnie. Problem jest z filmami odtwarzanymi właśnie z tego dysku, mianowicie telewizor odtwarza około 20 minut filmu, potem wraca do menu z informacją "brak pamięci". Z bezpośrednio włożonego pendrive czy dysku nie ma problemu. Jest problem tylko z dyskiem NAS.

Czy ktoś z Was ma/miał podobny problem? Jak temu zaradzić? A jeśli nie wiadomo, czy ktoś chciałby kupić 4 miesięczny telewizor?
 

AccordFan

New member
ibotto , fernand dzięki za wasze ustawienia. Sam trochę ustawiałem i jest całkiem spoko chociaż przy ciemnych scenach wydaje mi się że obraz jest za ciemny ale jak zwiększę podświetlenie to białe plansze trochę męczą oczy.

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. wciskając rolkę na pilocie pojawiają się informacje w lewym górnym rogu hdmi 1 ; 16:9 , 1080i 50Hz itp i właśnie te 50Hz mnie zastanawia. Nie powinno być więcej?? Tyle to miałem na starym lcd. Czy to zależy od ustawień tv czy od źródła sygnału?? ( mam nc+ )
 

fernand

New member
Tak powinno być monitory LCD czy laptopy maja odświeżanie 60Hz a TV 50Hz, całe te 400 czy 1000Hz to marketing nawiązujący do kineskopów CRT gdzie aby wyeliminować migotanie, 25 klatek było dzielone na 50 pół obrazów albo 100Hz-owych innych kombinacji przy dużych kineskopach. 1080i 50Hz jest to informacja źródła HDMI , przełącz TV na telewizję naziemną a informacji o odświeżaniu nie będzie.
 

sluuurp

New member
Kupiłem telewizor LG32LB650V, oraz opcjonalnego pilota AN-MR500G. Telewizor z pilotem oryginalnym pracuje dobrze, a z pilotem Magic po pewnym czasie jakieś trzy do pięciu minut pokazuje się plansza na ekranie aktualizacja oprogramowania, to na dole ekranu, a po prawej na górze w takiej ramce, że pilot Magic remote uzupełni oprogramowanie, czy jakoś tak bo ta ramka z napisem szybko znika.
Pilot od tego czasu w ogóle nie działa. Trzeba wyjąc i włożyć baterie, wtedy zaczyna działać i po jakimś czasie to samo co opisałem wyżej.
Pilot oryginalny działa cały czas i tylko nim akceptuje tą aktualizację, ale jak widzę to nic nie daje.
Nigdzie w internecie nie mogę znaleźć przyczyny, co to może być. Może ktoś z Was coś słyszał o takim problemie, bądź podobnym.
 

plpiosko

New member
Witam.Jestem tu nowy.Tydzień temu kupiłem 42LB670V i mam pytanie.Z jakiej odległości minimalnej oglądacie np.film w 3d by było widać jakieś to 3d.Ja chyba oglądam ze zbyt małej odległości około 2 metrów bo za bardzo nie widzę.Czy są jakieś ustawienia w telewizorze by było je widać.
Przepraszam może za te pytania ale jestem tu nowy.
Pozdrawiam wszystkich i życzę wesołego sylwestra i szczęśliwego Nowego Roku.
 
Do góry