Modele TV od LG na rok 2014 seria LB

ibotto

Member
Z góry pisze że nie używam HD do tv, gdyż time-shift i dysk mam w dekoderze sat, a DVBT nie używam. Z tego co wiem, tv formatuje dysk po podłączeniu (o ile coś nagrywasz), więc chyba oczywiste że PC go nie zobaczy bez formatowania. Problemu nie ma, jeśli na tv tylko odtwarzasz z podłączonego dysku, aczkolwiek wyczytałem że należy (tv off) i dopiero odłączać HD/SD. Jeśli odłączę kartę SD (gdy tv jest on), to potem laptop komunikuje konieczność "skanowania czy naprawienia dysku"; jest też opcja "wykonaj bez skanowania" , wybieram drugą i nigdy nie ma problemów. Wniosek - każde nagrywanie to formatowanie. Laptop z Win7PRO.
 

panczos

New member
Z tych co się naoglądałem, postawiłem na model 730. Fakt, że wcześniej nieco się oczytałem. Jak przyszło do zakupu to w okolicy oczywiście nie było, więc zamawiałem, odebrałem w ciemno i jestem zadowolony. Wyjaśnienia są dwa: pierwsze, że trafiłem jak ślepej kurze ziarno czyli przypadek; drugie że teoria była słuszna. Nieistotne, zadowolenie jest ważniejsze.

kolego podpowiesz coś więcej o tym telewizorze bo i ja mam chęć kupić ten model tylko że 65 cali chciałem obejrzeć go na żywo ale nigdzie nie mogę trafić takiego rozmiaru podpowiedziałbyś z jakiego sklepu brałeś ale to na PW bo nas pogonią zaraz
 

Gderak

New member
Witam
Do posiadaczy WEBOS'a . Podczas oglądania filmówn np. z pendrive potraficie zmienić np. kolor napisów, wielkość, czy chociażby wyłączyć odtwarzanie napisów ? W starym LG serii LM.. podczas oglądania filmów wystarczyło włączyć ustawienia ?
 

ibotto

Member
Sam tv jest super ale z tym dyskiem to już nie daje rady. Co chce dograć film to muszę zrobić format.

Przecież formatowanie przed nagrywaniem jest istotą pracy systemu TV+HD.Jeśli nagrywasz film na HD podłączony do kompa to używaj jednego HD(np. nr1), a drugi HD(np. nr2) tylko do telewizora. Aby odtworzyć z HDnr1 na TV, spróbuj przez WiFi (udostępnij ...) lub WiDi. Przyznaję że sam tego jeszcze nie ustawiałem, lecz tak mi to wytłumaczono.
 

ibotto

Member
kolego podpowiesz coś więcej o tym telewizorze bo i ja mam chęć kupić ten model tylko że 65 cali chciałem obejrzeć go na żywo ale nigdzie nie mogę trafić takiego rozmiaru podpowiedziałbyś z jakiego sklepu brałeś ale to na PW bo nas pogonią zaraz

Obecnie na stronie producenta ten model figuruje tylko z ekranami 42 55 60 cali .
 

Przemek22tex

New member
Mam tylko jeden dysk usb i korzystam z niego do oglądania filmów na tv. Żeby ten film pojawił się na dysku to tak czy siak muszę podłączyć go do komputera aby zgrać. Udostępnienie przez wi-fi to odpada bo niby jak ?
 

blazejro

New member
WebOs zawiesza się...

Witam
Czy, któryś z szanownych forumowiczów miał problem z podłączonym do LB671v kinem domowym?
Problem polega na prawie całkowitym zawieszeniu się WebOsa telewizora. Nie reaguje na pilota ani na przełącznik w tv. Kino działa sprawnie ale regulacja jakichkolwiek parametrów obrazu poprzez menu telewizora jest niemożliwa. Bez wyłączenia kina nie ma mowy o wybraniu innego urządzenia np. dekodera). Po wyłączeniu kina wszystko jest OK. Zastanawiam sie czy to urządzenia się nie lubią (kino to Samsung) czy też webos jest spaprany (właściwie wychodzi na to samo). Pozdrawiam.
 

ibotto

Member
Mam tylko jeden dysk usb i korzystam z niego do oglądania filmów na tv. Żeby ten film pojawił się na dysku to tak czy siak muszę podłączyć go do komputera aby zgrać. Udostępnienie przez wi-fi to odpada bo niby jak ?

Jeśli masz net by wire ,to masz modem + access point z wifi i masz do kompa i tv.
Na przykład taki Yagi.pl, anteny, LTE, Wireless, MikroTik, WiFi, Ubiquiti, GSM, UMTS, HSDPA, CDMA, HSPA+, wi-fi, wi fi - Witaj, Zaloguj Si

Chyba korzystasz z LTE, to raczej kicha :(((
 

labikowy

New member
Zakupiłem LG 55LB650v podłączony do dekodera przez HDMI1 i zauważyłem że nie nagrywa na załączony dysk USB.
O co chodzi ? Reklamować czy tak ma być ??
 

ibotto

Member
Gdy używasz złącza HDMI nie nagrasz NIC, po to jest HDMI (ochrona przed kopiowaniem) . Nagrasz tylko gdy odbierasz DVB-T (z ziemi), może z dekodera po Euro/Scart, po RCA; time-machine będzie aktywne czyli time-shift. Skoro używasz HDMI to znaczy korzystasz z dekodera tvsat i tam możesz mieć wersję z dyskiem 1T = również time-shift.
 

maciekbaku

New member
Witam mam problem z wyborem modelu LG
Który będzie lepszy do tv i konsoli
LG 42LB5610 czy może LG 42LB5500??
Mój budżet to max 1400zł
 
Ostatnia edycja:

fernand

New member
Jest nowa wersja oprogramowania 04.41.32. Pierwsze wrażenie na plus, ogólnie TV przyspieszył. Ściągnąć, rozpakować, wrzucić na pendrive do folderu LG_DTV, i gotowe. Oczywiście wszystko na własną odpowiedzialność. Dotyczy LB670V, ale chyba inne z tej serii też.
 
Ostatnia edycja:

xmalpa18

New member
Serwus ,czy jest ktos w stanie mi powiedziec jaka aplikacje sciagnac trzeba na Iphona aby sklonowac obraz telefony na Tv LG50LB670v, nie chodzi mi o obrazki czy tam filmiki same z telefonu ale cale wszystko tak jak bede sie poruszlał po telefonie zeby bylo to samo na tiviku. Miracast to sie chyba nazywa ale nie moge za cholery znalezc zadnej aplikacji na Iphona.
 
Ostatnia edycja:

ibotto

Member
Jeśli masz tv podłączony do netu, to wchodzisz w menu i pyta się czy sprawdzić nowe aktualizacje, jeśli są - potwierdzasz i OK. Możesz też ustawić aktualizację automatyczną, będzie tylko komunikat że zaktualizowano.
 

mariogsxf

New member
Widziałem dziś u siostry świeżo zakupiony LB670 i powiem szczerze, że kijem bym nie dotknął tego telewizora (mówię jako posiadacz 50ST60). Pomijając kwestie obrazu to szybkość działania tego TV to masakra. Lagi w menu i podczas skakania po dysku USB. Kiedyś bawiłem się serią LM i działało to 3x szybciej. I za nic nie mogłem dojść jak zmienić kodowanie napisów, żeby były polskie znaki. W ogóle są tam jakieś opcje do regulacji napisów i ścieżki dźwiękowej podczas odtwarzania filmów z USB? Jeśli tak to proszę o namiary gdzie to jest.
 
Do góry