Modele TV od LG na rok 2014 seria LB

bhn92

New member
Bez reklam
ja zostawialem czasami na dluzszy czas w la660 i nigdy mi sie tak nie stalo, w plazmach to norma ale w lcd pierwsze slysze ale jak znika to dobrze;p
 

Andet

New member
42lb671v-tv super tylko ze po paru minutach wyświetlania stojącego ekranu zostaje jego ślad na jakiś czas. ciekawe czy tylko u mnie czy ten typ tak ma.

A jak patrzysz długo na jeden program, to po przełączeniu na inny kanał widzisz jeszcze przez parę minut (ślad) logo poprzedniej stacji telewizyjnej w rogu?
 

kokos147

New member
A jak patrzysz długo na jeden program, to po przełączeniu na inny kanał widzisz jeszcze przez parę minut (ślad) logo poprzedniej stacji telewizyjnej w rogu?


akurat na logo nie patrzylem ale zrobilem pauze (na około 5 minut) w momencie jak napisy byly wyswietlane to jeszcze przez 2-3 minuty mozna bylo je przeczytac w innych scenach. telewizor pojechal do serwisu, z prosba o wymiane na nowy. mam nadzieje ze nie bedzie problemu.
 

krzychup

New member
Czy w serii LB soft też będzie tak niedopracowany jak w serii LA? Widzę na wątku serii LA że LG ciągle wypuszcza nowy soft i za każdym razem coś nie działa. Czy to ogólna przypadłość tego producenta?
 

kokos147

New member
Czy w serii LB soft też będzie tak niedopracowany jak w serii LA? Widzę na wątku serii LA że LG ciągle wypuszcza nowy soft i za każdym razem coś nie działa. Czy to ogólna przypadłość tego producenta?

tv z serii lb uzywalem przez tydzien (aktualnie jest w naprawie... ) i prownujac np z sony hx855 to wedlug mnie lg wypada duuuzo lepiej pod wzgledem multimedialnym. wszystko chodzi o wiele szybciej, aplikacje (te ktore sie juz pojawily) sa bardziej dopracowane. oczywiscie sa tez niedociagniecia ale te zdarzaja sie i w sony (np zeby polaczyc w/w model z telefonem mozna nieraz bialej goraczki dostac) i w samsungu i innych.
 

firekage

New member
Bez reklam
tv z serii lb uzywalem przez tydzien (aktualnie jest w naprawie... ) i prownujac np z sony hx855 to wedlug mnie lg wypada duuuzo lepiej pod wzgledem multimedialnym. wszystko chodzi o wiele szybciej, aplikacje (te ktore sie juz pojawily) sa bardziej dopracowane. oczywiscie sa tez niedociagniecia ale te zdarzaja sie i w sony (np zeby polaczyc w/w model z telefonem mozna nieraz bialej goraczki dostac) i w samsungu i innych.

Z ciekawości - co się stało? Padł?
 

kokos147

New member
Z ciekawości - co się stało? Padł?

jak zrobie pauze w filmie albo jak na ekranie jest statyczny obraz przez jakies dwie - trzy minuty, to po wznowieniu ogladania widac jeszcze przez kilka minut slad elementów, szczegolnie tych najjasniejszych (napisy), ktore byly wyswietlane na pauzie... dzisiaj pan z serwisu mi powiedzial ze to normalna sprawa i ze nic nie zrobia...
 

firekage

New member
Bez reklam
jak zrobie pauze w filmie albo jak na ekranie jest statyczny obraz przez jakies dwie - trzy minuty, to po wznowieniu ogladania widac jeszcze przez kilka minut slad elementów, szczegolnie tych najjasniejszych (napisy), ktore byly wyswietlane na pauzie... dzisiaj pan z serwisu mi powiedzial ze to normalna sprawa i ze nic nie zrobia...

LOL. Dobry serwis. Jeśli LCD ma "pamięć ekranu", która znana jest z PLAZM to ja podziękuję telewizorom tej firmy. Koleś bajki gada, w tym momencie dotyczyłoby to każdego sprzętu. Mam ich 27 calowy monitor na IPS - nic takiego nie ma. W telewizorach również nie powinno być czegoś takiego, to nie plazma.

BTW - to model: 42lb671v, o którym pisałeś wcześniej?
 

Adamson_PL_

New member
LOL. Dobry serwis. Jeśli LCD ma "pamięć ekranu", która znana jest z PLAZM to ja podziękuję telewizorom tej firmy. Koleś bajki gada, w tym momencie dotyczyłoby to każdego sprzętu. Mam ich 27 calowy monitor na IPS - nic takiego nie ma. W telewizorach również nie powinno być czegoś takiego, to nie plazma.

Nie unoś się, w LCD również to zjawisko występuje (choć nie tak drastycznie jak w plazmach).
W przypadku LG jest odpowiedni zapis w instrukcji, u innych producentów pewnie też.
 

grzes_k

New member
jak zrobie pauze w filmie albo jak na ekranie jest statyczny obraz przez jakies dwie - trzy minuty, to po wznowieniu ogladania widac jeszcze przez kilka minut slad elementów, szczegolnie tych najjasniejszych (napisy), ktore byly wyswietlane na pauzie... dzisiaj pan z serwisu mi powiedzial ze to normalna sprawa i ze nic nie zrobia...

Co prawda w instrukcji jest uwaga o takiej możliwości (niestety), ale zrobiłem test na swoim tv. Przy maksymalnym kontraście, wyłączonym oszczędzaniu energii nic takiego nie występuje (47LB671), tak więc musisz walczyć o swoje.
 

kokos147

New member
tak model 42lb671v. dzisiaj podszedlem do sklepu w ktorym go kupowalem zeby sprawdzic czy inne egzemplarze maja to samo. wlaczylem na minute menu smart share i byly smugi dokladnie takie jak u mnie (przyklad na zdjeciu). chlopaki ze sklepu byli w szoku, mowia ze telewizorow mase sprzedali ale czegos takiego nie widzieli. nie wiem jeszcze jak zareaguje lg na moja reklamacje ale wedlug mnie niepowazne z ich strony ze wydali taki sprzet.
 

Attachments

  • DSC_0367.jpg
    DSC_0367.jpg
    975,3 KB · Wyś: 247

Andet

New member
... i byly smugi dokladnie takie jak u mnie (przyklad na zdjeciu). ...
Patrzę na to zdjęcie i jedynie co widzę to obraz wyświetlany przez telewizor i przenikające odbicie ... twojego pokoju :) Kaloryfer, aniołek na parapecie, okno, szafka i ładny kwiatek na niej :)

Pewnie nie patrzę na to co trzeba :) ale nie wiem na co patrzeć :sad:
 

tdx

New member
Bez reklam
La620 miała dokładnie to samo bo długo się bawiłem tym TV i przy testach faktycznie zostawały powidoki jak w plaźmie (po nawet kilkunastu sekundach)
 

kokos147

New member
Patrzę na to zdjęcie i jedynie co widzę to obraz wyświetlany przez telewizor i przenikające odbicie ... twojego pokoju :) Kaloryfer, aniołek na parapecie, okno, szafka i ładny kwiatek na niej :)

Pewnie nie patrzę na to co trzeba :) ale nie wiem na co patrzeć :sad:


procz aniolka i innych widac linie na wysokości x o potem na szyi messiego i dalej przez caly ekran. to juz nie jest odbicie niestety;)
 

tomala07

New member
tak model 42lb671v. dzisiaj podszedlem do sklepu w ktorym go kupowalem zeby sprawdzic czy inne egzemplarze maja to samo. wlaczylem na minute menu smart share i byly smugi dokladnie takie jak u mnie (przyklad na zdjeciu). chlopaki ze sklepu byli w szoku, mowia ze telewizorow mase sprzedali ale czegos takiego nie widzieli. nie wiem jeszcze jak zareaguje lg na moja reklamacje ale wedlug mnie niepowazne z ich strony ze wydali taki sprzet.

Mam 47LB671 i zrobiłem podobny test z smart share i po przełączeniu na inny kanał linia natychmiast znika. Zostawiłem na ponad 5 minut statyczny obraz i nie zauważyłem u mnie takiego problemu. Wszystko znika.
Zresztą bym to już zauważył, bo mój dekoder satelitarny czasami przełącza kanały z 2-3 sekundowym opóźnieniem i w tym czasie serwuje mi czarny ekran, a na nim nie zauważyłem pozostałości choćby loga oglądanego kanału.
 

kokos147

New member
u mnie ona tez znika ale niestety dopiero po kilku minutach. widac ja szczegolnie przy zmianie kanalow albo na ciemnym tle, w dynamicznych scenach troche slabiej ale tez.
tv bardzo mi sie podoba szczegolnie ze wzgledu na jego multimedialnosc tylko musialby byc pozbawiony tej wady
 

Adamson_PL_

New member
Od siebie mogę dodać że loteria zależy od matrycy która siedzi w telewizorze (LG ma różne fabryki). Miałem przegląd 3 matryc w serii LM:
1) smolista czerń, podświetlanie równomierne, okrutny banding pionowy,
2) czerń mniej wyrazista, w miarę równomierne podświetlanie, banding pionowy i poziomy
3) wyprana czerń, clouding (wrażliwy na formowanie przy zwykłym wycieraniu kurzu, tendencja zanikająca), w zasadzie brak bandingu (ledwie dostrzegalny poziomy).
 
Do góry