MM pojechal z cenami !

mobor

Banned
gatar

moze w Twoim przypadku cene MM dał ci dobrą- ja miałem wobec tego nieziemskiego pecha bo na co nie spojrze jest KOSMICZNIE drogie.
Ostatnio kupiłem sobie listwe p/przepięciowa Belkina za 129zł myslac sobie "duzo nie przepłacę" - moze 2 dychy.
Przychodze do chaty, odpalam net i widze to samo za 65zł ... myslalem ze qrwicy dostane !!
Moj znajomy ostatnio chcial kupic w Poznaniu ladowarkę DURACELL'a do baterii R6. W Media ją pomacał ale coś go tkło i pomyslał ze pojdzie jeszcze do FotoJokera. Tam kupił TO SAMO o 30zł taniej ...

Nie dalej jak 2 dni temu byłem ogladac amplitunery - WSZYSTKIE modele (denon, herman) stały w cenach sugerowanych producenta, woofer którego szukam (jbl) był nawet o stówę droższy niż w drugim Media w poznaniu ...

Chodzę tam tylko po to by zobaczyc sprzet na zywo - nie robie tam juz ZADNYCH zakupów (jesli ma mnie ktoś okraść - niech bedzie to kieszonkowiec. Przynajmniej bede wiedział ze zostałem okradziony NIESWIADOMIE)
 
J

Judash

Guest
mobor napisał:
gatar

moze w Twoim przypadku cene MM dał ci dobrą- ja miałem wobec tego nieziemskiego pecha bo na co nie spojrze jest KOSMICZNIE drogie.
Ostatnio kupiłem sobie listwe p/przepięciowa Belkina za 129zł myslac sobie "duzo nie przepłacę" - moze 2 dychy.
Przychodze do chaty, odpalam net i widze to samo za 65zł ... myslalem ze qrwicy dostane !!
Moj znajomy ostatnio chcial kupic w Poznaniu ladowarkę DURACELL'a do baterii R6. W Media ją pomacał ale coś go tkło i pomyslał ze pojdzie jeszcze do FotoJokera. Tam kupił TO SAMO o 30zł taniej ...

Nie dalej jak 2 dni temu byłem ogladac amplitunery - WSZYSTKIE modele (denon, herman) stały w cenach sugerowanych producenta, woofer którego szukam (jbl) był nawet o stówę droższy niż w drugim Media w poznaniu ...

Chodzę tam tylko po to by zobaczyc sprzet na zywo - nie robie tam juz ZADNYCH zakupów (jesli ma mnie ktoś okraść - niech bedzie to kieszonkowiec. Przynajmniej bede wiedział ze zostałem okradziony NIESWIADOMIE)

Przeciez nikt ci nie kaze tam kupowac.Nikt cie tam nie okrada, dobrowolnie, swiadomie wydajesz swoje pieniadze lub nie.A przyrownanie do kieszonkowca, to ...smieszne jest.A gdybys mial troche honoru to wogole bys nie wchodzil do tego sklepu, nawet zeby popatrzec.
 

gatar

Active member
Bez reklam
mobor napisał:
gatar
moze w Twoim przypadku cene MM dał ci dobrą- ja miałem wobec tego nieziemskiego pecha bo na co nie spojrze jest KOSMICZNIE drogie.
Ostatnio kupiłem sobie listwe p/przepięciowa Belkina za 129zł myslac sobie "duzo nie przepłacę" - moze 2 dychy.
Przychodze do chaty, odpalam net i widze to samo za 65zł ... myslalem ze qrwicy dostane !!
Chodzę tam tylko po to by zobaczyc sprzet na zywo - nie robie tam juz ZADNYCH zakupów (jesli ma mnie ktoś okraść - niech bedzie to kieszonkowiec. Przynajmniej bede wiedział ze zostałem okradziony NIESWIADOMIE)

Nie "dał mi dobrą cenę" tylko taka była. Może miałem odrobine szczęścia.
Zauważ, że ja najpierw sprawdzam cene w necie, a dopiero później w MM.
Ty zaś zrobiłes odwrotnie. Szkoda zdrowia.
Zgadzam się, że w MM mozna sporo zobaczyć i "pomacać".
Z tym okradaniem nie przesadzaj. Nikt nikomu NIE KAŻE kupować w MM.
Ja w MM cos kupię, jeśli mam taką potrzebę i stwierdzę (przed zakupem), że cena jest dobra. Bywają dobre ceny. Jesli Ktos wyrobił sobie opinie o niskich cenach na podstawie reklam i gazetek to ........ jego sprawa.
 

mobor

Banned
Przeciez nikt ci nie kaze tam kupowac.

No i dzieki Bogu. Jeszcze by tego brakowało

Nikt cie tam nie okrada, dobrowolnie, swiadomie wydajesz swoje pieniadze lub nie.

Nie zgadzam sie. Sklep reklamuje się jako NAJTANSZY z mozliwych a tymczasem okazuje sie ze jest zupełnie inaczej. Mozna sie zatem czuc oszukanym- nieprawdaż ?



A przyrownanie do kieszonkowca, to ...smieszne jest.


moze dla ciebie- nie dla mnie.... (szczególnie w kontekscie reklam) Nie jestem podatny na reklamy -nigdy nie kupiłem w Media nic droższego ale ilekroć juz coś kupowałem - okazywało się że dostałem po tyłku.
GATAR - nie oglądam kazdej złotowki po 5x przed jej wydaniem. Gdybym mial tak robic- musialbym siedziec non stop w necie na co nie mam czasu. Rozumiem ze sklep musi miec marzę aby istniec - ale nie koniecznie na takim poziomie jak w Media bo to już nie jest marża ale lichwa (a juz szczegolnie w kontekscie reklam)


A gdybys mial troche honoru to wogole bys nie wchodzil do tego sklepu, nawet zeby popatrzec.


a co ma do tego honor ?
za mozliwosc ogladania sprzetu już swoje zapłaciłem przy poprzednich zakupach. Niby dlaczego mam z tego rezygnowac ?
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
mobor napisał:
Przeciez nikt ci nie kaze tam kupowac.
Nie zgadzam sie. Sklep reklamuje się jako NAJTANSZY z mozliwych a tymczasem okazuje sie ze jest zupełnie inaczej. Mozna sie zatem czuc oszukanym- nieprawdaż ?

GATAR - nie oglądam kazdej złotowki po 5x przed jej wydaniem. Gdybym mial tak robic- musialbym siedziec non stop w necie na co nie mam czasu. [/B]

Wierzysz w reklamy ?
Wierzysz, że np. włosy będą o 40 % bardziej lśniące, lub biel jeszcze bielsza ?
Swoją droga nie pamietam aby w reklamach MM padły słowa , że jest "najtańszy" z mozliwych. Może wybiórczo słucham, lub umiem słuchać.
Ja tez nie oglądam każdej złotówki 5x najwyżej 2x :), ale jak widac to sie opłaca. Jesli Ty sobie bardziej cenisz swój czas (rozumiem) niz stracone złotówki to Twoja sprawa. Wszak czas to pieniądz, To Jest twój wybór i nie narzekaj. Dzięki stracie tych złotówek zaoszczędziłeśc swój czas. Chyba jednak sie opłacało ? ;-)
 

musti

Banned
MM reklamuje się jako najtańszy SKLEP (fizycznie - budynek, lokal itp gdzie można dotknąć sprzętu). Nie mylcie ze "sklepikami" internetowymi, które często są wirtualne - siedzi gość przed kompem i ściąga z hurtowni dopiero pod klienta.
Ciekawe, że mają w ofercie produkty, których jeszcze nie ma w sprzedaży lub już dawno ich nie ma...
Nie wspomnę o brakach towarowych dostawców. Często producenci mają braki w swoich magazynach, a sklepiki netowe "zawsze mają pełną dostępność".
 

mobor

Banned
musti - tez tak nie do konca

W media mozna spotkac "zbytki" technologiczne (np DVD Denona 1920) przy jednoczesnym braku modeli aktualnych. Przykłąd ? Nie dalej jak wczoraj byłem w Poznanskim King Crossie i co widze ? AMpli Pionka 1015
Zrobiłem oczami panoramę najblizszej okolicy (solidne 360 stopni) i nie widząc w sensownej odległosci nikogo z obsługi, postanowiłem powęszyc przy kartonach z odtwarzaczami (chciałem sprawdzic w katalogu czy 1015 ma złacza HDMI. Oduczyłem się samodzielnie sprawdzac po tym jak wielokrotnie kiedy dotykałem sprzetu - raził mnie prąd) Przeczucie mnie nie myliło- znalazłem upragniony folder Pioneera. Otwieram, wertuję i ...MAM
Tyle ze z folderu wynika ze NIE MA modelu 1015 jest za to 1016 ....
Wniosek ? Sprzedają stare modele (w tym nie ma nic dziwnego) - gorzej że trzymają na nie ceny sugerowane a to już jest przegięcie TOTALNE ;)

Poza tym - troche dziwne jest ze jesli chodzi o drozsze modele sprzetu- w zasadzie dostepny jest TYLKO Herman - prozno szukac Danona, Marantza czy ONKYO...
 
Ostatnia edycja:

musti

Banned
Wszystko zależy od relacji z dostawcami - dlatego są preferowane jedne marki, a brak drugich.
Co do staroci to się zgadzam, że mają pełno; czesto kupują od dostawców całe partie straroci i sprzedają pod hasłem "wielka wyprzedaż".
Z drugiej strony gdzie znajdziemy nowości? Tylko w MM/Saturn. Euro odpuściło już sobie modele ze średniej i wyższej półki.
Są dobre sklepy, ale poza Centrum Sony i shop@Panasonic jest ich niewiele...
 

Kyniol_73

New member
musti napisał:
MM reklamuje się jako najtańszy SKLEP (fizycznie - budynek, lokal itp gdzie można dotknąć sprzętu). Nie mylcie ze "sklepikami" internetowymi, które często są wirtualne - siedzi gość przed kompem i ściąga z hurtowni dopiero pod klienta.
Ciekawe, że mają w ofercie produkty, których jeszcze nie ma w sprzedaży lub już dawno ich nie ma...
Nie wspomnę o brakach towarowych dostawców. Często producenci mają braki w swoich magazynach, a sklepiki netowe "zawsze mają pełną dostępność".

Problem ze nie jest najtańszym. Ja zamierzam kupić Panasa 42PV60EH. Cena w MM/Satur do niedawna oscylowała w granicach 7000 zł. Od 2 tyg. jest w okolicy 6200 a w normalnym sklepie specjalizujacym w produktach Panasonica http://www.panasonic.gliwice.pl/ ten model jest po...4999 zł :). Nawet w "drogim" sklepie Panasonica w Katowicach na ul Młyńskiej ten model mają za 5700 zł.
Myslę ze czas na zmiane sloganu reklamowego "Sklep dla idiotów" :)
Jedyne konkurencyjne ceny jakie czasami maja to towary na promocji jak ostatnio 42 calowa plasma Samsunga EH7 jaką mieli za 4500 zł
 

Fantom

New member
Witam Panowie (to moja pierwsza wypowiedź na tym forum).

Co do MM ..... Słysząc że jest promocja TV bez VAT'u zajrzałem do wrocławskiego MM. I to co zobaczyłem przerosło moje wyobrażenie.

Chciałem kupić konkretny model TV: SAMSUNG LE-40R71B
Cena chociażby na allegro: około 5600 zł
Cena w MM około 7200zł - 22% = 5900 zł
Co najgorsze (głowy nie dam ale) wydaje mi się że cena przed tą wspaniałą "promocją" była sporo niższa.

Ceny innych telewizorów róznież sporo odjechane.

Konkluzja : MM ...... dla idiotów

Zwracjąc honor mogę dodać że ceny sprzętu wychodzacego już ze sprzedaży (mowa o TV) faktycznie sporo niższe. Tam naprawdę "bez VAT'u" znalazło zastosowanie.

Pozdrawiam wszystkich i ..... nie dajmy się zwariować :)
 

Flapu

New member
MM zdecydowanie dla idiotów - Łódź

Witam
Tym razem w Łódzi MM zrobiło promocję - 20 "darmowych" rat, i co...
... ano to że np. plazma Panasonica 42PV60 którą jestem zainteresowany, mają za cenę 7140 zł - chyba pogłupieli. Przed promocją 6199 zł, a niedaleko w innym sklepie na 10 rat całkowity koszt 5500 zł, za gotówke 4950. Oczywiście wszystkie ceny z rachunkiem i oficjalna gwarancją.

Pozdrawiam
 

scott

New member
Ruchy cenowe

Zawsze w sklepach tego typu przed swietami sa ruchy cen - a ze ludzie przyzwyczaili sie do obnizek i kupuja jak leci, to niektóre ceny ida - akurat na odwrót - do góry. Ludzie (klienci) przed swietami w kazdej dziedzinie dostaja dziwnego zwarcia w umysle i juz.
To dokladnie o czym piszecie bylo widac juz rok temu w kilku sieciach. Ze zdumieniem patrzylem na ceny wyzsze nawet o kilkanascie procent na swiatecznej 'promocji'. Ale promocja byla. Ludzie kupowali : )
 

Romanoff

New member
Z innej beczki, od wtorku 07,11 promocja w Electroworld.Amoi 37"FullHd za 5999.Nie powiecie chyba ze to zła cena,w digitalo.pl sprzedają drożej.Jak jest promocja to można kupic na prawdę tanio.Jest tam jeszcze LG 26lc2r za 1999.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
widzę że MM i EW w Polsce podążają w tym samy kierunku co na zachodzie . trochę modeli firmowych - resza no name i tak kupią.
Bedziemy jeżdzić tylko modelami koreańskimi / auta - bo tanie i jedyne słuszne bo tanie/. Jak tanie to dobre bo tanie.
No comment.
 

Kto_To_Jest

New member
Flapu napisał:
Witam
Tym razem w Łódzi MM zrobiło promocję - 20 "darmowych" rat, i co...
... ano to że np. plazma Panasonica 42PV60 którą jestem zainteresowany, mają za cenę 7140 zł - chyba pogłupieli. Przed promocją 6199 zł, a niedaleko w innym sklepie na 10 rat całkowity koszt 5500 zł, za gotówke 4950. Oczywiście wszystkie ceny z rachunkiem i oficjalna gwarancją.

Pozdrawiam

W Poznaniu 42pv60 gdy przez weekend było bez vatu plazma ta kosztowała 4261,47zł .
 

GDA

New member
Warko napisał:
WOW, a w zabrzanskim MM 42pv60 za jedyne 6999zl :cry:
No to jedynie dla idiotów :p o 1000 zł taniej jest w Jonczaku w 3CiTy

taka sama różnica (tysiąca złotych!) była na moim TV 32LX60 gdy go kupowałem - w MM 4490 a ja swój kupiłem za 3500

D-R-A-M-A-T jednym słowem, wolę być idiotą i nie kupowac w MM
 
Do góry