MM pojechal z cenami !

Kto_To_Jest

New member
Od piątku będą w MM raty 20x0% i wtedy będzie trza cos kupić.chyba będzie to ten Samsung tym bardziej ze wynegocjowalem cene 4222zl;).:bober:

No chyba ze przekonacie mnie do czegos innego w tej cenie (lcd odpada)
 

siomi1

New member
Tylko w lubelskim MM zidiocieli

Philips 32PF5321 jest do kupienia za (około, bo już nie pamiętam dokladnej ceny) 5300 PLN:confused:
Dwa razy byłem i widziałem. Totalna porażka.
 

mobor

Banned
Jeżeli komuś się zdaje że kupuje na raty "0 %" tzn ze jest totalnym frajerem.
Koszt kredytu jest wliczony w cene towaru- i tyle.
Jezeli TV SONY (kdl-40v2000) kosztuje 2.6 tys zł wiecej niz u konkurencji to chyba nic dziwnego ze Media stać na takie "promocje" (dla idiotów)
 

GDA

New member
mobor napisał:
Jeżeli komuś się zdaje że kupuje na raty "0 %" tzn ze jest totalnym frajerem.
Koszt kredytu jest wliczony w cene towaru- i tyle.
RACJA - ale dziwne bo slogan reklamowy MM mówi że to sklep nie dla idiotów :hihi:

wszystkie ceny w MM są "podbite" o koszt kredytów, nie ma w Polsce żadnego banku który da kredyt za darmo, różnica w cenach między MM a EURO wynosi średnio 200 zł

ja kupiłem TV LCD Panasonica za 3499 zł a MM ten model kosztuje 4400 i w tym przypadku to już poszli po całości
 

lipa_ml

New member
byłem w MM w Poznaniu i np. sharp ga8e 32 cale kosztuje 6200 zł a za lg lc2r 37 cali wołają 4579 zł bez mozliwoasci negocjacji bo jak sie wyraził pan z MM na lg to zabójcza cena. haha ha sharpa mozna kupic w sieci za 3,5 tys a lg za 4200 zł niezłe mi zabójcze ceny
 

gatar

Active member
Bez reklam
Tak, tak. Jakieś 3 tyg. temu widziałe Sharpa 32BV9 w MM Poznan Szwajcarska za ......7499 zł. Może teraz jest w "promocji", ale nie sądzę.
Ja swojego kupiłem z netu jakies 2 m-ce temu za 4950 zł.
Jednak "dla idiotów", chociaż bywają, faktycznie produkty tanie.
 

Romanoff

New member
lipa_ml napisał:
byłem w MM w Poznaniu i np. sharp ga8e 32 cale kosztuje 6200 zł a za lg lc2r 37 cali wołają 4579 zł bez mozliwoasci negocjacji bo jak sie wyraził pan z MM na lg to zabójcza cena. haha ha sharpa mozna kupic w sieci za 3,5 tys a lg za 4200 zł niezłe mi zabójcze ceny


To chyba jakiś skrajny przypadek z tym Sharpem bo w Wawie w MM Gorczewska, czy Electroworld Kosztuje 3899zl, a 37lc2r 4579zl.Według mnie to bardzo dobra cena-na obydwa, i przytaczanie ze w necie jest 4200 jest według mnie lekką kpiną.Ja wolałbym podjechac do MM i kupic go tego samego dnia,od razu sprawdzić, i miec swiety spokój niż oszczędzać 300zł, kupując w sklepie internetowym.No ale to moje zdanie.
Pozdrawiam
 

mobor

Banned
Nie wziałes pod uwage ze miedzyczasie cena TEGO modelu poprostu spadła - kazdemu majacemu doswiadczenie z nowoczesną technologią jest znany (i to boleśnie) fakt iż ceny lecą NA ŁEB NA SZYJĘ

Ja opisywałem moj przypadek tzn model 40V2000. Ten model jest OBECNIE cały czas dostepny w sklepie dla idiotów po cenie SUGEROWANEJ tzn ok 9800zł
Ten sam model kupiłem od KIKIEGO 2 tys złotych taniej - wliczajac dostawę do domu (za co w MM buli się extra - podobnież za wniesienie)

Co się tyczy tzw "Sprawdzenia" - kazdy kupujacy przez net ma 10 dni na sprawdzenie sprzetu i w tym czasie moze BEZ PROBLEMU wycofac sie z zakupu - nie podając przyczyny. W media jest 7 dni na sprawdzenie przy czym gotówke zwracają tylko w OSTATECZNOSCI (w wypadku gdy takiego samego towaru nie maja aktualnie na sklepie).
To samo z odtwarzaczem DVD. W sklepie "z ulicy" mój model kosztował nominalnie, tymczasem Kiki sprzedał mi to samo 350zł taniej.
Reasumując - zaoszczedziłem blisko 2400zł....z towaru jestem zadowolony, wszystko zgodnie z oczekiwaniami, fabrycznie nowe, oryginalnie zapakowane (jak sobie życzyłem), ze wszystkimi "papierami" ....

Konkluzją niech będzie zatem pytanie:

I KTO TU JEST IDIOTĄ ?
 

Kto_To_Jest

New member
mobor napisał:
Jeżeli komuś się zdaje że kupuje na raty "0 %" tzn ze jest totalnym frajerem.
Koszt kredytu jest wliczony w cene towaru- i tyle.
Jezeli TV SONY (kdl-40v2000) kosztuje 2.6 tys zł wiecej niz u konkurencji to chyba nic dziwnego ze Media stać na takie "promocje" (dla idiotów)

Jakos nigdy na moim dziale (FOTO) nie podnosilismy cen na czas gdy są raty 0%.Ja kupuje gdy jest taka okazja.Ale jak ktoś woli bulic odsetki od towaru to niech płaci......:p
 

musti

Banned
Akurat jeśli chodzi o raty 0% w MM to nie zgodzę się z przedmówcami, że podbijają ceny (choć spotkałem się z takimi przypadkami w innych firmach). Ceny przed, w trakcie i po akcji raty 0% są takie same. Koszt rat oczywiście jest wrzucony w ich koszty, czyli w takich akcjach realizują niższą marżę, którą rekompensują sobie wiekszym obrotem ...
W filozofii MM jest aby byc najtańszym sklepem w mieście - i tak jest. Jeśli np. Euro pokaże LCD za 9999,- to oni pokażą 8999,- choćby mieli do tego dołożyć (oczywiście w skrajnych przypadkach).
Co do cen w sklepach vs internet nie chcę się powtarzać (jestem zagorzałym przeciwnikiem zakupów w necie). Nie wierzę w zwroty w sklepach internetowych w ciągu 10 dni bez podania powodu. Inni użytkownicy forum opisywali próby oszukania, czy też problemy z dostawą (często sklepy nie mają towaru i zamawiają pod klienta); chwalili również sklepy detaliczne za profesjonalną obsługę.
W Szczecinie od niedawna mamy Centrum Sony i miałem okazję porównać obsługę klienta. W przeciwieństwie do MM nie trzeba szukać sprzedawcy, ma fachową wiedzę, sklep zapewnia profesjonaly serwis posprzedażny, oferuje wydłużoną gwarancję itp. Hale MM jedyne co potrafią to pojechać z cenami, nic więcej...

Na szczęście żyjemy w wolnym kraju i każdy ma wybór...
 

yanky

New member
musti napisał:
....W przeciwieństwie do MM nie trzeba szukać sprzedawcy, ...

Czasami wolę poogladać w sklepie (czytaj porównać) sprzęt w spokoju. Nie cierpię sprzedawców, którzy poproszeni o nieprzeszkadzanie obrażają się. Rozumiem, że szef im kazał chodzić za klientami i nadskakiwać, ale jeśli czasami klient jest mądrzejszy w jakiejś sprawie od sprzedawcy to sami rozumiecie.
p.s.
Z kim w dużym, elektronicznym sklepie należy rozpocząć rozmowę "negocjacyjną" w sprawie ceny?
 

radosuaf

New member
Bez reklam
musti napisał:
Akurat jeśli chodzi o raty 0% w MM to nie zgodzę się z przedmówcami, że podbijają ceny (choć spotkałem się z takimi przypadkami w innych firmach). Ceny przed, w trakcie i po akcji raty 0% są takie same. Koszt rat oczywiście jest wrzucony w ich koszty, czyli w takich akcjach realizują niższą marżę, którą rekompensują sobie wiekszym obrotem ...
W filozofii MM jest aby byc najtańszym sklepem w mieście - i tak jest. Jeśli np. Euro pokaże LCD za 9999,- to oni pokażą 8999,- choćby mieli do tego dołożyć (oczywiście w skrajnych przypadkach).
Co do cen w sklepach vs internet nie chcę się powtarzać (jestem zagorzałym przeciwnikiem zakupów w necie). Nie wierzę w zwroty w sklepach internetowych w ciągu 10 dni bez podania powodu. Inni użytkownicy forum opisywali próby oszukania, czy też problemy z dostawą (często sklepy nie mają towaru i zamawiają pod klienta); chwalili również sklepy detaliczne za profesjonalną obsługę.
W Szczecinie od niedawna mamy Centrum Sony i miałem okazję porównać obsługę klienta. W przeciwieństwie do MM nie trzeba szukać sprzedawcy, ma fachową wiedzę, sklep zapewnia profesjonaly serwis posprzedażny, oferuje wydłużoną gwarancję itp. Hale MM jedyne co potrafią to pojechać z cenami, nic więcej...

Na szczęście żyjemy w wolnym kraju i każdy ma wybór...


Tylko gwoli krótkiego komentarza, ja chciałem kupić Philipsa 29PT9521 w MM. Kosztował 2500 zł, kiedy w internecie można było kupić go za 1800!!! Kupiłem więc przez Allegro, okazało się, że dostałem egz. z odklejoną maską, wymieniono mi go bez szemrania i na koszt sprzedawcy, a TV pojawił się w Avansie po kilku dniach za 2000... Choć Avans do najtańszych nie należy.
 

Kto_To_Jest

New member
A więc z tymi cenami to jest tak : MM daje nizsza cene wtedy gdy konkurencja umieszcza jakis produkt w gazetce dostarczanej do klienta.i na te produkty z gazetki w MM zawsze bedzie nizsza cena.Nie ma co tu porównywac cen sklepów internetowych bo sklepy ten nie maja prawie kosztów utrzymania.Równie dobrze mozna sobie policiec na Szeszele bo tam damy sprzet kupimy 50% taniej niz w Polsce:razz:.

Więc na przyszłosc jak macie gazetke z produktem np Avans lub Euro np 42pv60 za 5555zl to z ta gazteka idz do MM a dostaniesz 150zl tanej.
Wiem bo pracuje(dzial Foto)

Co do tego zkim mozesz negocjowac cene to zaczynasz od pracownika,jezeli zapytasz o to "normalinie" to rabat na towar wystawi Ci kierownik działu.(oczywista nie na kazdy towar jest taka mozliwosc)
 

lipa_ml

New member
filozofią MM jest omamić klienta tzn. 1 produkt w super niskiej cenie a nareszcie duza marża, jak sie nie mozna zgodzic z faktem ze porównuje ceny w miescie w poznaniu i na te dwa konkretne modle mm ma najwyzesze ceny? poprostu maja drogo i tyle
" .Według mnie to bardzo dobra cena-na obydwa, i przytaczanie ze w necie jest 4200 jest według mnie lekką kpiną.Ja wolałbym podjechac do MM i kupic go tego samego dnia,od razu sprawdzić, i miec swiety spokój niż oszczędzać 300zł, kupując w sklepie internetowym."
przepraszam bardzo co jest kpiną? to ze mm ma drozej ? czy ze wole kupic cos o 300 zł taniej ? ja nie jestem np. w gorącej wodzie kompany i wole poczekac jeden dzien az mi przysla przez internet i miec 300 zł w kieszeni dokładnie to 379 zł a to juz jest nowe dvd z hdmi, nie każdy jest rozrzutny jak ty, a w mm tez nie zobaczysz swojej sztuki bo jak kupujesz (przynajmniej tak jest w poznaniu) dostajesz go z magazynu tam ci nikt nie podłączy a jesli bierzesz z wystawki to sory ale uzywki nie chce. ja swój kupiłem w lg bezpośrenio w ich hurtowni za 3999 zł przesyłka za darmo tv na drugi dzień, wszystko ok i 579 zł w kiejdzie . wiec nie pisz ze to kpina bo moze dla ciebie 379 zł to nic ale dla nie ktorych to zawsze warto zaoszczedzc bo po co przepłacac. MM jest najtansze ale głównie w sloganach reklamowych (zdażają sie ze cos mają ale ja jeszcze nic u nich nie kupiłem bo zawsze jak cos szukam to znajduje to taniej w innych sklepach , bardzo rzadko w marketach)
 

porewit

New member
A ja się ostatnio zdziwiłem ponieważ w sobotę w MM na Górczewskiej w Warszawie zobaczyłem Samsunga LE23T51B za 1766 PLN. W necie najtaniej widziałem za 1960 PLN. Zastanawiam się czy nie kupić go do sypialni.
 

wotan66

New member
mobor napisał:
Jeżeli komuś się zdaje że kupuje na raty "0 %" tzn ze jest totalnym frajerem.
Koszt kredytu jest wliczony w cene towaru- i tyle.
Jezeli TV SONY (kdl-40v2000) kosztuje 2.6 tys zł wiecej niz u konkurencji to chyba nic dziwnego ze Media stać na takie "promocje" (dla idiotów)

no to sobie wyobraź jakim ja jestem frajerem bo pracując w media przez 5 lat każdy sprzęt kupowałem na raty 0%, dlaczego bo to są raty 0%!!! jedyny dodatkowy kosz to ew. ubezpieczenie kredytu (nieobligatoryjny) na wypadek śmierci lub innych nieszczęść (spłatę kredytu przejmuje ubezpieczyciel). Nie wim czy zauważyłeś, ale takiej promocji podlegają wszystkie towary w MM nie tylko TV sony, chyba nie uważasz, że z okazji akcji ratalej, ponad 35tys. art zmienia cenę, sprzedawcy przez weeken drukują nowe cenówki itp. tv. mógł być po prostu źle spozycjonowany (kierownik olał analizę konkurencji) proponuję żebyś poszedł do konkurencji spisał cenę i potem do media, jeżeli działem zarządza normalny kierownik to zrobi Ci cenę :)
 

gatar

Active member
Bez reklam
mobor napisał:
Jeżeli komuś się zdaje że kupuje na raty "0 %" tzn ze jest totalnym frajerem.
Koszt kredytu jest wliczony w cene towaru- i tyle.

No to jeszcze ja cos odpiszę Moborowi. Totalny frajerem jest ten co kupuje "w ciemno" na te raty. Osobiście nabyłem 2, może 3 produkty na raty 3x0%. Wcześnie sprawdziłem ceny w necie. Ceny w MM nie były wyższe. To sie opłaca, nie sądzisz. Ogólnie MM nie jest tani.
 
Do góry