Mile widziana pomoc - DVD (które) czy BR??

ArtS007

New member
Bez reklam
Groszek napisał:
[...] ale jak mam oglądać w ten sposób film 2,35:1 - to ja dziękuję - twarze są nienaturalnie rozciągniete i czy to będzie robił Panas S53 czy mój TV (Pioneer 507 XA ) na jedno wyjdzie...
Nie wiem, dlaczego rozciąga. Mój odtwarzacz powiększa w ten sposób, że likwiduje paski i jednocześnie obcina nieco boki. Taki Pan&Scan, tyle że w wykonaniu 2:35 -> 1.78:1. Wszystko zachowuje wówczas jak najbardziej właściwe proporcje. Chodzi mi właśnie o wypalanie się ekranu.

ArtS :)
 

mobor

Banned
Oglądanie filmu "bez paskó" ZAWSZE oznacza

1) obcięcie boków
2) powiekszenie obrazu w pionie

tzw PAN&SCAN
WIąże sie to z utratą jakosci obrazu (cyfrowe powiekszenie obrazu)
 

Groszek

New member
ArtSoo7 -> tak jak napisał Mobor - taki "myk" (2.35:1 -> 1.78:1) zawsze rozciągnie obraz. Dla tego tak jak pisałem na okres docierania jest ok! Ja docieram ( mam 110h) i czasami, sporadycznie wrzucam powiększony obraz. Niestety zazwyczaj na bardzo krótko bo nie owijając w bawełnę nie satysfakcjonuje mnie jakość obrazu!! ;-)

mały off topic

Szczerze mówiąc nie wiem jaki jest sens docierania plasmy. Oglądam z ustawieniami z AVForums ( tymi dla dotartej plasmy). Raz obejrzę film 1.78:1 innym razem 2.35:1 .Uważam tylko na programy z Cyfry+ - agresywne loga nadawców . Staram się ( z różnym skutkiem bo łatwo się zapominam ;-) ) zmieniać program, lub jezeli nadają coś mega interesującego "wyrzucam" znaczki za ekran - i tyle!!! Nie wiem, czy bedzie mi się jeszcze chciało uważać przez kolejne 90h, ale na pewno po 200+ nie będzie żadnych ograniczeń...

Z całą stanowczością mówie - nie zauważyłem ŻADNYCH POWIDOKÓW!!!


Pozdrawiam

groszek
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Groszek napisał:
ArtSoo7 -> tak jak napisał Mobor - taki "myk" (2.35:1 -> 1.78:1) zawsze rozciągnie obraz.
Uwierz mi. Mój odtwarzacz nie deformuje obrazu przy takim ustawienu. Obcina go proporcjonalnie po bokach. Okręgi pozostają okręgami, jak w oryginale.

ArtS :)
 

mobor

Banned
Zgadza się- ale tak wlasnie ma być
Bajer polega na tym ze centralna czesc ekranu - wypełnia cały ekran ale boki znajdują się już niestety poza nim. Poza tym- cyfrowe powiekszenie ZAWSZE oznacza spadek rozdzielczości
 
Do góry