Mile widziana pomoc - DVD (które) czy BR??

Groszek

New member
Cześć!!!

Koledzy WIELKA prośba! Kupiłem plasme Pioneer'a 507XA. Teraz potrzebuję do niej przyzwoitego źródełka. Na liście moich zainteresowań są Denon 1930, Onkyo 504, H-K 47, Marantz 6001, ewentualnie Blu-ray Samsunga BD-P1000. Jedyny priorytet to odtwarzanie wideo ( do audio jest oddzielny sprzęt). Skłaniam się do Denona lub Samsunga ( przyszłościowo, niestety nie obsługuje 1080p/ 24). Nie mam możliwości i czasu ;-) testowania wyżej wymienionych dlatego proszę bardziej doświadczonych kolegów o szybką pomoc ( kaska pali w ręcę ;-) )...


Z góry dziękuje

Pozdro

P.S.

A może kupić coś taniego np. Pionner DV-400 i czekać na rozwój sytuacji - BR vs HDDVD???

Groszek
 
Ostatnia edycja:

mobor

Banned
Do takiego wyswietlacza TYLKO sprzet z minimum REONem na pokładzie )denon od 2930 w górę)
Jak kupisz 1930 - zrozumiesz dlaczego
 

Groszek

New member
mobor napisał:
Do takiego wyswietlacza TYLKO sprzet z minimum REONem na pokładzie )denon od 2930 w górę)
Jak kupisz 1930 - zrozumiesz dlaczego

Dzięki za konkretną ??!!?? poradę - widzę, że do osiągniecia zrozumienia w w/w kwestii muszę kupić 1930 - bo na razie nie rozumiem.... ;-)

Denonki od 2930 to fajne sprzęty - jednak dla mnie przy cenie 2500,-pln pojawia się dużo więcej graczy z podobną jakością DVD, ale większymi możliwościami (Toshiba HD-XE1, Panasonic DMP-BD10) - więc w aspekcie cena/jakośc/możliwości wszystko ze stajni Denona powyżej 1930 - ZDECYDOWANIE ODPADA.

Szukam PRZECIĘTNIAKA do odtwarzania filmów DVD ( chcę dobrze wydać ~1500,- pln). Ja nie jestem videofilem, na pewno jestem audiofilem ;-) i szczerze mówiąc zamiast wydawać 3000 - 6000,- pln na DVD wolę to wydać na dobry kabel zasilający do CD ( to kwestia podejścia i hierarchia ważności)

Zaznaczam, że ważny jest tylko tor video - dla mnie żaden DVD do ~20tyś. nie zapewni satysfakcjonującej jakości odtwarzania CD ...


Pozdro

Groszek

p.s.

Koledzy piszcie - bo czuję, że muszę coś kupić w tym tygodniu!! ;-)
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Kup 1930 (od. 1300 zł). Solidny odtwarzacz i bardzo dobrym obrazie i niezłym dźwięku. Odtwarza równiez SACD i DVD-audio oraz divx z polskimi napisami. Mam go i jestem zadowolony.
Wiem, że 2930 byłby lepszy, ale czy aż 2,4 razy ? :) Za cenę 2930 można, jak piszesz , juz kupić cos z nowszych technologii.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Groszek napisał:
... ...Szukam PRZECIĘTNIAKA do odtwarzania filmów DVD ( chcę dobrze wydać ~1500,- pln). Ja nie jestem videofilem

Nie kupuj teraz, poczekaj z rok aż pojawią się STABILNY odtwarzacze BR/HD wielosystemowe.

A teraz, aby sie nie nudzić kup Panasonic'a za 500zł w sklepie
http://allegro.pl/item216101229_panasonic_dvd_s53_hdmi_sklep_022_4903977.html

Faktura, gwarancja i zanim cokolwiek pojawi się na BR (bo to co jest w sklepach i na Allegro przypomina wybór jaki mieli widzowie na początku DVD, czyli Anakondę :confused: )

Będziesz mógł ogladać co chcesz a kiedyś, jak będą płyty BR kupisz odtwarzacz i pewnie będzie to Panasonic tyle że nie za 5000zł a za 1200 :krol:

Koledzy radząc ci denona za >2500 sami mają Mustek-a za 100zł :p
 

Groszek

New member
Gatar, Gucio50 - dzięki za podpowiedzi!!!
blackninia - kina domowego nie będzie , ponieważ nie czuję takiej potrzeby. W salonie gdzie stoi 507xa jest zestaw tzw. "dla gości", nad372 + cd nad S500 + Elac'ki 208.2 spięte dobrymi kabelkami - zapewniam Cię, że niektóre efekty przestrzenne mogą wpędzić w kompleksy niejedno kino domowe, a bas (głębia, rozciągnięcie, kontrola) może wywołać rumieniec wstydu na okleinach wielu subów... ;-) To mi w zupełności wystarczy do DVD...

Nazywam ten zestaw dla gości bo do poważnych odsłuchów jest inny sprzęt i inny pokój - wisi na nim tabliczka *** NIEUPOWAŻNIONYM WSTĘP SUROWO WZBRONIONY**** ha!ha!ha! Żartuję oczywiście ( ale tylko z tabliczką ;-) )


Pozdrawiam

Groszek

P.S.

A co sądzicie o blu ray'u Samsunga lub HDDVD Toshiby ??? Można je kupić już za 1500 a zawsze mają mozliwość odtworzenia jednego z nowych formatów. Toshiba ma podobno rewelacyjne skalowanie przy DVD

P.P.S

Oczywiście płyty DVD mają całkowite pierszeństwo - możliwość czytania blu ray lub hddvd to taka wisienka na torcie... ;-)
 

mobor

Banned
wszystko ladnie pieknie tylko pamietaj ze ZADEN player do 3tys nie zagra tak jak 2930 (audio) - z tymi HD włącznie
Owszem- za te 2.5 kupisz HD - i to nawet za nieco ponad 2k (ps3)
Ale co potem ? Bedziesz kupowac filmy za 110zl ? I ile ich jest na rynku ? 20... ? Na nowe produkcje trzeba czekac- inne filmy w reedycjach - niestety- nie będą wyglądać wiele lepiej niz dobre DVD (DL) z 2930
Ale jak widac - mamy rozne podejscia do tematu. Ja mam 2930 razem z PS3 i oba urządzenia się wh mnie idealnie uzupełniają. PS3 nie zabrzmi tak jak Denon (obraz z DVD tez nie ten) za to daje przyjemnosc obcowania z HD
Mam wiec przyjemnosc obcowania z klasyką (DVD, CD-A, DVD-A, SACD) dzieki 2930 oraz z nowoczesnością (HD, netplayer i inne) dzięki PS3...
 
Ostatnia edycja:

mobor

Banned
szklanej kuli w chacie nie mam ;) (nie czytam wszystkich tematów i raczej nie interesuje sie tym co kto ma w domu)
Ale i tak ten NAD poza stereo wiele nie odtworzy (SACD itp) - dla mnie to są wazne formaty, na pewno istotniejsze od stereo na poziomie PCM 44.100 x 2

Jesli jednak audio w takiej formie (M-Ch) nie jest istotne - wówczas kupiłbym raczej player HD - choćby PS3
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Na formaty HD, trzeba poczekać aż znormalnieją cenowo.

Jak chcesz wydać dobrze pieniądze to:

dvd-s99eg-s_10.jpg


http://panasonic.pl/oferta.php?prod=3196
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Nie mam nic do tego Panasa, ale przy cenie od 1100 zł i braku SACD osobiście wolę Denona 1930 ... czarnego. :)
 

Groszek

New member
gatar -> SACD nie ma znaczenia - jak kupowałem CD od właściwego systemu odsłuchowego (pokój z zakazem wstępu ;-) ) odrzuciłem ten format. Żeby dopowiedzieć wybierałem między Audio Aero Capitole Cd Player Reference a Audio Aero Prestige SACD Player Reference.

Wracając do tematu sympatyczny ten Panasonic - ciekawe, czy lepszy od Denonka ( oczywiście oceniając tylko tor wideo)??? Cena praktycznie ta sama...


Pozdro

groszek
 

Groszek

New member
blackninja napisał:
Ma Faroudje, a to przemawia tylko na +

Ale to chyba dokładnie jak Denon 1930??

Pozdro


P.S>

Chyba wsiąde w bryczkę i zrobie mały rekonesans po Electro, Media i Saturnie - jak znam życie mądrzejszy pewnie nie wróce, ale uspokoje sumienie... ;-)
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
Groszek napisał:
Chyba wsiąde w bryczkę i zrobie mały rekonesans po Electro, Media i Saturnie - jak znam życie mądrzejszy pewnie nie wróce, ale uspokoje sumienie... ;-)
Tak będzie najlepiej.
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Widzialem zarówno Panasa S99 i tego Denona 1930 podłączone do KDS 55 SONY . Ja dla mnie 1:1 czyli remis Tylko troszkę bardziej podoba mi się z wyglądu Panas , no ale to kwestia "gustu"

POZDRO !
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Denon ma bardzo dobre odtwarzacze, a ten model ma Faroudje. Jednak Panaski są elastyczniejsze. Bardzo odpowiada mi funkcja płynnego powiększania obrazu i automatyczne usuwanie pasów na górze i dole. Dzięki temu plazma wypala się bardziej równomiernie. ;) Do tego można również regulować wysokość napisów i ich przeźroczystość (intensywność).

ArtS :)
 
Do góry