Mile widziana pomoc - DVD (które) czy BR??

matias2004

New member
Witam , a co sadzicie o hk dvd-47 , daje rade?Stoje przed zakupem własnie , i potrzebuje cos uniwersalnego do dvd i divx z dobrym dzwiekiem do cd .
Mam hk avr 340 , nie interesuje mnie sacd dvd-a bo nie widzialem jeszcze interesujacych tytulow , jakies takie pachruscie w stylu stinga i genesis tylko.
Ktory lepszy ten panas czy hk 47 , bo panas tez designem pasuje w sumie do avr.
Pozdrawiam
 

gatar

Active member
Bez reklam
matias2004 napisał:
Mam hk avr 340 , nie interesuje mnie sacd dvd-a bo nie widzialem jeszcze interesujacych tytulow , jakies takie pachruscie w stylu stinga i genesis tylko.
Witam.
No chłopie, jak Sting i Genesis to dla Ciebie "pachruście".
Interesujących Ciebie tutułów chciałeś napisać?
Daruj sobie tego typu komentarze i co to jest "pachruście"?
Mniemem, że Bacha i Mozarta nie cierpisz.
ps. przepraszam, że ntg, ale ...
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
gatar napisał:
Witam.
No chłopie, jak Sting i Genesis to dla Ciebie "pachruście".
Interesujących Ciebie tutułów chciałeś napisać?
Daruj sobie tego typu komentarze i co to jest "pachruście"?
Mniemem, że Bacha i Mozarta nie cierpisz.
ps. przepraszam, że ntg, ale ...


I młodziez wk..... "gatara" pachrustami! Ale faktycznie żeby klasykę od jakiś pachrustów to trochę za dużo

POZDRO!
 

matias2004

New member
klasyke czego?
rocka?
Dla mnie to faust i gang of four i takie tam.
Chodzilo mi bardziej o chec posiadania sacd bo jak szukalem to same pachruscie czyli genesis ( sepleniacy wokalista musi niezle dawac na dobrym sprzecie).
Wiec czy 37 to to samo co 47 tylko bez sacd? te same przetworniki?Jesli tak to wchodze.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
AWGUST72 napisał:
I... ... klasykę od jakiś pachrustów to trochę za dużo

POZDRO!

Uwielbiam :eek:k: muzykę rockową szeroko pojętą. Od Dylana, przez Joplin, Claptona, Smokie itd itp

ZBIERAM koncerty na DVD i samej tylko Cher mam z 5 płyt.

Nie jestem zadowolony z każdego DVD jakie mam. A to obraz jaby z VHS
a to dźwięk jakby przez telefon. Ale cóż, Lenon nie wstanie i nie zaśpiewa juz w nowoczesnym studio. Hendrix zresztą też nie.


Określenie "pachruście" :p jak ulał pasuje do Stinga czy Genesis,
że ja na nie wcześniej nie wpadłe,. Nic dodać nic ująć tylko :-D pachruście!
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Gucio50 ... a jakie określenie pasuje do Cher i czy jej muzyka to rock ? :p
matias2004 ... no dobra niech Ci będzie, ja swoje wiem, to nie to forum.
Może poczytaj tutaj:http://www.superaudio.pl/phpBB2/index.php, może SACD poszukaj tutaj: http://www.jpc.de/jpcng/home/home/-/lang/pl/currency/EUR lub na amazonie. Może znajdziesz coś "klasycznego" dla Siebie co nie będzie pachruściem. :)
groszek ... jeśli Ci zależy na b. dobrym obrazie za rosądne pieniądze to Panas 52 miał b. dobre recenzje i jego nastepca 53 zapewne także (choc to nie jest pewne).
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Chłopaki, skończcie łaskawie te jałowe dyskusje nie na temat. O gustach się nie dyskutuje, a o muzyce, to na jakichś muzycznych forach może?

ArtS :)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
47 i 37, mają taki sam tor video, różnia się torem audio, 37 brakuje SACD, 47 i 37 czytaja divx, Panasonic S99 nie czyta :)
 

Groszek

New member
Cześć!!!

W wielkim skrócie na placu boju został Denon 1930 i Panasonic S53... Decyzja w ciągu najbliższych dni. Widziałem możliwości HDDVD i BR szczena opada ( to zdecydowanie nowa, lepsza jakość) - Denon 1930 to najwięcej ile mogę wydać na technologię DVD. Myślę, że nowe formaty "przyjdą" szybciej niż nam się wydaje - a co za tym idzie dużo tytułów i niższe ceny ( przy MEGA jakości).
Ten S53 troszkę lustrzany, czy nie daje po oczach jak stoi w pokoju??? Dodatkowe pytanie dotyczące S53. Czy dopasowywanie obrazu 16:9 2.35:1 tak aby nie było pasków działa jak manualne powiekszenie obrazu lub przestawienie w tryb kinowy w 507XA ( zapomniałem sprawdzić)

Pzodro dla kolegów

Groszek


P.S.

Powyższe dywagacje muzyczne spowodowały u mnie niebezpieczne podniesienie ciśnienia, ale powstrzymam się od komentarza ;-)

P.p.s
Jestem silny, jestem silny nic nie napisze..... ;-)
 
Ostatnia edycja:

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Groszek napisał:
Cześć!!!

W wielkim skrócie na placu boju został Denon 1930 i Panasonic S53... Decyzja w ciągu najbliższych dni. Widziałem możliwości HDDVD i BR szczena opada ( to zdecydowanie nowa, lepsza jakość) - Denon 1930 to najwięcej ile mogę wydać na technologię DVD. Myślę, że nowe formaty "przyjdą" szybciej niż nam się wydaje - a co za tym idzie dużo tytułów i niższe ceny ( przy MEGA jakości


Groszek!

Bądz dalej twardy a nie "miętki" i ....bierz tego DENONKA a nie pożałujesz !
 

mandaryn

New member
Panasonic DVD-S53 nie czyta płyt DVD+R DL (Verbatim), jeżeli dla kogoś to ma znaczenie ... sam sprawdziłem ze swoją płytką w MM ...
 

Groszek

New member
Cześć!

Chcę spiąć ten wątek ładną klamrą, więc napisze co kupiłem...

Pewnie to żadne zaskoczenie, ale kupiłem Denona 1930. Jak wiecie "biłem się z myślami" między Panasonicem S53 a Denonem. Powiem Wam nie owijając w bawełne ( to oczywiście moje subiektywne zdanie), że nie za bardzo spodobał mi się S53. Wygląda dla mnie jak taniutki odtwarzaczyk do divix'sa - wiedziałem, że nie będzie wyglądał rasowo ;-) na klockach NAD'a. Tor wideo w tym odtwarzaczu (S53) NIE MOŻE być lepszy ( i nie jest) niż w Denonie 1930 choćby z racji na Foroudie DCDi... Zresztą to widać przy porównywaniu tych dwóch ( niestety nie robiłem tego równocześnie - brak możliwości). No a "kropką nad i" jest to, że za tyle ile kosztuje Panasonic S53 to kupiłem kabel HDMI Profigolda OxyPure a nie cały odtwarzacz - ktoś może powiedzieć, że to głupie - ale wiecie o co chodzi? Odtwarzacz który ma świetnie grać a kosztuje tyle co kabel którym będzie przesyłał sygnał? To na tyle o S53 versus Denon 1930 - w moim subiektywnym odczcuciu....

Teraz króciutko ( mam go od wczoraj) o Denonie 1930. Różnica między starym DVD (Sony bez skalera) jest i to bardzo duża... Na korzyść 1930 oczywiście !!! ;-) Myślałem, ze z Sonego mam na swojej plazmie ( Pioneer 507XA) super szczegółowy obraz, ale myliłem się... Po wpięciu Denona ( HDMI, 720p) obraz jest dużo lepszy - do głowy przychodzi mi porównanie z gier komputerowych - to tak jakbym włączył anty-aliasing i filtrowanie anizotropowe. Obraz stał się bardzo ostry - wszelkie schodki, niedorysowania znikneły, dodatkowo wszystko jest bardziej szczegółowe podłoża, ściany, faktury, twarze,drugi plan - analogia między grą komputerową z włączonym AA i filtrowaniem anizotropowym nasuneła mi się praktycznie od razu....

Nie mogę potwierdzić, że 1930 jest głośny ( były takie opinie) - ktoś miał chyba wadliwy egzemplarz...
Filmów na divixie nie sprawdzałem - włożyłem jakiś tytuł wypalony na DVD+R zobaczyłem, że chodzi i tyle... Tłumaczenia w SRT to nie problem. Za jakiś czas pobawię się zdjęciami.

Minusy - brzydki pilot (widziałem kilka brzydkich pilotów, ale ten to ich król), małe cyferki na wyświetlaczu

No i tyle...

Chociaż nie - całość kupiłem w super cenie w sklepie internetowym ( różnice między sklepem są znaczne)

Tutaj chcę podziękować kolegom z forum za pomoc, oraz Panu Michałowi z MediaMax24 za fachową obsługę.

Pozdrawiam

Groszek

P.S.

Obraz zadowala mnie w 100%. Tak uzbrojony mogę czakać na wygranego w wojnie BluRay - HDDVD...
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
W mojej ocenie porównywanie S53 do Denona 1930, to gnębienie słabszego z założenia odtwarzacza. Myślę, że dopiero S99 mógłby próbować być konkurencją dla Denona 1930 z naciskiem na słowo "próbował". Z kablem pewnie przesadziłeś, ale przecież chodzi o satysfakcję. Rozumiem, że Twój telewizor posiada 768 linii w pionie?

Napisz, czy Twój Denon pozwala powiększać obraz w taki sposób, aby film panoramiczny 2,35:1 można było oglądać bez czarnych pasków w formacie 16:9? Jeśli potrafi, to może się na niego szarpnę (jak pociągnę :p )?

ArtS :)
 

Groszek

New member
ArtS007 napisał:
Napisz, czy Twój Denon pozwala powiększać obraz w taki sposób, aby film panoramiczny 2,35:1 można było oglądać bez czarnych pasków w formacie 16:9? Jeśli potrafi, to może się na niego szarpnę (jak pociągnę :p )?


Wydajeje mi się, że Denon 1930 tego nie potrafi - chociaż może tu wiarygodną odpowiedź mogą dać koledzy którzy go dłużej użytkują. W setupie Denona znalazłem ustawienia 4:3 Letter box, 4:3Pan&Scan. 4:3 Squeeze oraz 16:9Wide - szukałem na szybko po przeczytaniu Twojego posta. Pomijając to wszystko nie zależy mi za bardzo na tej opcji ponieważ obraz na cały ekran potrafi powiększyć mój TV. Może jest to przydatna funkcja w okresie docierania, ale jak mam oglądać w ten sposób film 2,35:1 - to ja dziękuję - twarze są nienaturalnie rozciągniete i czy to będzie robił Panas S53 czy mój TV (Pioneer 507 XA ) na jedno wyjdzie... Tak jak pisałeś TV ma 768 linii w pionie a dokładnie 1365x768...

Denona mogę Ci polecić ze spokojnym sumieniem na pewno nie będziesz rozczarowany, ale kaska jest Twoja więc wydaj ją w najlepszy możliwy dla Ciebie sposób!!! ;-)

Pozdrawiam

Zadowolony Groszek

P.S,
Idę obejrzeć hmmmmm......... .........Wojnę Światów( 1.85:1) !!!! :)
 

PIOTRLAUBE

New member
Wybór DVD Panasonic pomiędzy S53 i S511

Witam i proszę o pomoc w podjęciu decyzji przyt zakupie nowego DVD.
Będzie źródłem sygnału dla Panasa TH-50PV700.
Chcę kupić coć w okolicy 500 PLN zdając sobie sprawę że BR czy DH DVD nadejdzie do powszechnego użytku raczej w krótkim czasie (2-3 lata).
Dlatego chcę kupić coś na teraz. Panasonic na swojej stronie ptrzedstawia S511 jako nowość w stosunku do S53 - czym one właściwie się różnią.

Proszę o pomoc w wyborze.

PS - na podstawie opinii i porad na HDforum kupiłem TH-50PV700 i jest OK, dlatego mam nadzieję że i w wyborze DVD HD forum wesprze mnie opinią swoim fachowców i użytkowników ww. DVD Panasonica !
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Groszek napisał:
Cześć!

"Chcę spiąć ten wątek ładną klamrą, więc napisze co kupiłem...

Pewnie to żadne zaskoczenie, ale kupiłem Denona 1930. "


No i moje gratulacje ! . Super odtwarzacz i do tego super kabelek a ja trzymam sie tego że warto inwestowac w dobre (niestety drogie) kable.Tak trzymaj :eek:k:

POZDRO
 
Do góry