Metal Gear Solid 4

Free_Animator

New member
Ogr napisał:
W czym ten fenomen? Grę dopiero kupie po naprawie konsoli, narazie ciekawosc mnie meczy:)

hehe - no nie wiem co mialbym ci napisac / moze obejrzyj sobie jakies videoreview z IGN czy gamespotu gdzie gra dostala 10/10 ;)
ja moglbym bardzo dlugo pisac o tej grze

grafika jest fenomenalna_cut scenki wygladaja jak film kinowy 3d typu Final Fantasy np/ muzyka jest filmowa i niesamowita - czesto wchodzi do akcji jak w filmach ze az czlowiekowi serce wali tak ze czujesz sie jak w najlepszym filmie akcji_ walki z bossami sa kosmiczne i nazawsze pozostana mi w pamieci_
i chyba najwazniejsze gra jest taka bardzo dorosla - to nie jakas historyjka jak w Uncharted o jakims skarbie tylko naprawde niesamowicie dorosla opowiesc na bardzo powazne tematy
wczoraj prawie sie poplakalem pod koniec 3 aktu :???: a wczesniej smiac mi sie chcialo jak czytalem w necie ze ludzie placza na tej grze_

doslownie wszystko w tej grze jest na tak wysokim poziomie ze czuc ze w gre zostalo wpompowane mase pieniedzy i ciezkiej pracy i szkoda ze nie kazdy moze to przezyc i zobaczyc na wlasne oczy

dzisiaj zaczynam 4 akt - mistrzowsko wyglada poczatek :grin:
 

szakal9999

New member
czy wam też obraz zaczął zwalniać pod koniec jazdy motorem z evą w trzecim akcie?? Wszystko chodziło ładnie i płynnie, poza tymi 15 sekundami, kiedy konsola chyba trochę już nie dawała rady. Swoją drogą, to po tym co powiedziała eva, to ja już sam nie wiem, kto jest dobry, a kto zły:p
 

Ogr

New member
Bez reklam
Free_Animator lepiej juz nie pisz, bo sie wkur i polece kupic nowa ps3:D Nie no mam nadzieje ze 2 tygodnie wystarcza na naprawe.
Wie ktoś ile gra zajeła miejsca??Słyszałem o bardzo duzej pojemności .
 

mataman

New member
Bez reklam
Tyle zajmuje instalka na HDD a Ogr chyba pytał o całą gre. Niby zajmuje całego dwuwarstwowego blu-raya czyli 50 GB
 

dienekes' shade

New member
Ano, pełne 50 GB. Podobno...Z drugiej strony, biorąc pod uwagę 10 godzin samych cutscene' ek, to wielce prawdopodobne, tym bardziej, że Uncharted zajął 25 GB, a MGS 4 jest duuuuzo dłuższy. Eh, nie mogę się doczekać zakupu :D
 

Ogr

New member
Bez reklam
Heh tak czy siak dużooooooooooooo!!!!:D dienekes' shade tak jak pisałes ,xbox moze miec problem .Jesli nie wprowadzi Blu-ray co teraz to bez sensu !!! Albo gry beda na kilku płytkach:hmm:Ja kompletnie sie nie znam na wnętrzu tych maszyn i produkcji gier ale to daje do myslenia:)
 

wojti12

New member
dla mnie ta gra wymiata
gralem w heavenly, drakea, vikinga, army of two (niby podobne a nie to samo) i inne ale msg4 to nr 1 na PS3

dla mnie to jak hollywodzka produkcja polaczona z zajebiscie miodna gra - wszystko tak po przelatane ze mozna sie zgubic co jest gra a co filmem.

i fajny trik ze w czasie przerwynikow (ale nie filmikow renderingow) mozna zwminiac kamery w realtime

ja co prawda zblizam sie chyba dopiero do konca I aktu ale to co zobaczylem do tej pory powala

rewelacyjne fimiki z GEKONami - jak bys ogladal predatora czy woje swiatow :)
 

klemens007

New member
MGS4 zajmuje 33,5 GB na płycie a instalacja 4,6 GB . I to jest właśnie dziwne , skoro jeszcze zostało tyle miejsca na płycie to po co tyle GB na HDD? Fanboje sony śmieją się z x360 że gry będą na paru płytach a jak tak dalej pójdzie to trzeba będzie raz na pół roku w PS3 dysk zmieniać.
A filmików jest podobno 90min razem wziętych.
 

dienekes' shade

New member
Ano x box może mieć problem. Co gorsza, właściclele ps3 też, po części. Już wyjaśniam - dobitnym przykładem jak brak pojemniejszego medium w x box' ie psuje zabawę posiadaczom ps3 jest to, co stało się z GTA IV. Gdyby konsola MS miała czytnik BD, obydwa obozy dostałyby lepszą i większą grę. Niestety, Rock Star równał w dół i dostaliśmy taką, a nie inną grę :rolleyes: To duże uproszczenie, wiem, ale zastanówcie się sami, ile developerzy mogliby poprawić (zwłaszcza w sferze grafiki) gdyby nie ograniczało ich te 9 GB pojemności DVD.


@ klemens007: obecnie można załadować do czarnulki nawet 320 gigowy dysk, tylko po co? Od 6 miesięcy mam wersję 40 GB i wciąż mam 18 GB wolnego. Ponadto, właściciele PS3 mają wybór - mogą, choć nie muszą zakupić większy dysk. Właściciele x boxów alternatywy dla BD nie mają - ich platforma, choćby nie wiem jak bardzo tego chcieli, nie łyknie BD, a developerzy stają przed bardzo poważnym ograniczeniem - marnymi 9 GB jakie mieszczą się na DL DVD. Widzimy to?

Zabawne, że ktoś, kto łączy fakty i wybiega w przyszłość nazywany jest fan boy' em. Heh, widać ta branża już tak ma :mrgreen: Myślę, że wyjścia nie ma i zwij mnie przefanbojem wszechczasów, ale albo właściciele x boxów będą żąglować płytami, albo MS w swojej platformie zastosuje coś, co rozwiąże ten problem (BD lub odpowiednik). Innego wyjścia nie ma. To drugie wyjście narazi Was na koszty, a ktoś kto już popełnił głupi błąd pt. zakup czytnika HD DVD do x boxa, będzie miał ciężki orzech do zgryzienia :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnie instalacji - jeśli twierdzisz, że jest niepotrzebna i dziwisz się rozmiarowi - niech performance GTA IV (ps3 vs x box) poświadczy, że jednak warto jak najwięcej danych zdeponować na HDD. Inna sprawa, że duch konsoli z dawnych lat powoli zanika, ale...Cóż, osobiście stawiam płynność gry i krótkie loadingi nad wolnym miescem na HDD, po którym i tak hula wiatr, heh :mrgreen:
 

klemens007

New member
Poniekąd dobrze prawisz . Ale jeśli następne gry będą zajmowały tyle miejsca na dysku co mgs4 to ta wolna przestrzeń szybciutko się ulotni. To że są większe dyski nie jest dla mnie argumentem bo nie po to mam konsole w domu żebym je rozbudowywał jak pc. GTA4 posiadam na x360 , więc nie mogę porównywać tej z ps3. ŻE się coś tam doczytuje i brak płynności w niektórych przypadkach-no cóż taki urok duali ale z drugiej strony 10-cio minutowa instalacja na HDD:confused: a później kilkuminutowe doczytywanie kolejnych rozdziałów. Na tym tle oba nośniki nie wypadają jakoś fenomenalnie. Tylko ciekawe dlaczego te same gry zajmują różne pojemności na obu konsolach? Jak dla mnie koderzy mają cały czas problem z kompresowaniem danych na psx. Np. gdyby do takiego MGS-a wrzucić opcje multijęzyczną to podejrzewam że szybciutko zaczęto by narzekać na małą pojemność BD.
 

mataman

New member
Bez reklam
Może nie tyle z kompresja co np. te same tekstury są nagrane kilka razy na płycie BD aby przyspieszyć loadingi (podobno). Jeżeli chodzi o żąglowanie płytami jest to grubo przesadzone stwierdzenie bo płyty nie będzie sie zmieniac co 10min. Kiedyś na psx były gry na 2 czy nawet 4 płytach i problemu z tym nie był żadnego.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Te same gry co na x360 zajmują na ps3 kilkakrotnie więcej miejsca ponieważ są nagrywane na bluraya kilka razy(to nie żart).Jest to spowodowane tym że czytnik BD zamontowany w ps3 jest niestety bardzo wolny i aby laser nie gubił ścieżek nagrywają je po kilka razy.Wiem że to absurd ale tak właśnie jest.Tylko nie wiem po co ten bluray jeśli zmieści się na nim tyle co na dvd9.Żenada.
 

dienekes' shade

New member
Masz rację, dysk zacznie się kurczyć, ale przecież nie ma obowiązku i potrzeby posiadania wszystkich gier zainstalowanych na HDD. Zainstalowane mam te tytuły, w które aktualnie gram. Reszta czeka, aż mnie najdzie na nie ochota ;) Racja, wówczas będę musiał reinstalować dany tytuł. Myślę, że i przy wielkich dyskach, dojdziemy do momentu, kiedy będziemy musieli robić więcej miejsca. To tylko kwestia czasu. IMO, już 40 GB wystarcza, żeby móc zainstalować 10 lub więcej głośnych tytułów. W mojej opinii, to wystarczy.

Szczerze, to i tak OT, a nie chcę rozkręcać batalii platform, ale IMO lepiej grę zainstalować raz, choćby trwało to i 1 godzinę i później płynnie śmigać, niż grać od razu, a z przestojami, choćby niewielkimi. To moje zdnie. Nie wiem, co masz na myśli pisząc o "kilkuminutowych doczytywaniach"? Po 14 godzinach gry w GTA IV nie spotkałem się z czymś takim. O różnicach w płynności wiem z kilku niezależnych od siebie serwisów, które porównywały tę grę. Są one nieznaczne, ale lepiej wypada wersja na czarnulkę (wiadomo gt utrzymuje, że na x boxa jest lepsza, hehe, kłamliwe psy:twisted:).

Masz rację, programiści ciągle uczą się obsługi plejki. Mają problemy, ale wszystko przed nami, z gry na grę jest coraz lepiej.


Ps. Blu Ray, na obecną chwilę, jest choćby po to, by móc cieszyć się najlepszą dostępną jakością obrazu i dźwięku w filmach. IMO to więcej niż solidny argument "za". Poza tym, myślę, że z punktu widzenia programistów, lepiej jest myśleć nad samą grą niż nad tym, jak ją całą pomieścić na DVD.
O reszcie przekonamy się z czasem, tj. mam taką nadzieję :)
Tego Nam życzę :eek:k:

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

-AS-

New member
To, co na razie mnie zniechęciło (między innymi) do wydania pieniędzy na nowe przygody Snake'a, to opisy ludzi w UK, którzy przeszli single player'a w tydzień. Piszą, że gra jest niesamowita i dlatego poświęcili dużo czasu, ale tydzień? By przejść całą grę? Szkoda mi pieniędzy. Jak gra będzie do kupienia w grach 'second hand', to może się skuszę. Nie interesuje mnie MultiPlayer - w GTA4 po sieci zagrałem dwa razy. Jedyny multiplayer, jaki mnie wciąga to TT w GT5P.

W ogóle, trochę mi się nie podoba nowa tendencja w grach wideo, aby zrobić je jak najłatwiejsze, żeby jak najwięcej ludzi je przeszło. Swoją opinię o MGS4 opieram, tylko i wyłącznie o opinie innych graczy, więc na pewno jest ona mylna, ale nie zachęca mnie ona do wydania pieniędzy.

Jaka jest Wasza opinia - ludzi, którzy już mają MGS4 i grają w tą grę - warto czy nie warto? Krótki single player?

Pozdrawiam i z góry dziękuję ;)
 
Do góry