Menu do struktur AVCHD (BR) - jak to robić?

abcaa

New member
Pytanie, bo sporo tego do przeczytania, czy w multi jest możliwość zrobienia efektu końcowego tzn.
wgrania filmu na twardy dysk tak aby można było odtwarzać czapterami? na tym dysku?
 

michael44x

New member
Cześć i witam Wszystkich,

mam pytanie - ( po przeczytaniu calego tego watku koncza mi sie pomysly...)
mam taki zestaw: kamerke panasonic sd60 (1080i) i zestaw yamaha pianocraft z odtwarzaczem blue ray (BD-940). Wg instrukcji wspiera on format AVCHD (i typ plyty DVD-R ktore uzywam). Chcialem zrobic prosta rzecz - wypalic zgrany film na plytke dvd (w AVCHD)... oczywiscie ta prosta czynność mnie przerosła - odtwarzacz zawsze wyrzuca komunikat ze plytka jest nie do odczytania ...

Probowalem oryginalnego softu panasonica HD Writer AE 2.0, tsmuxer 1.10.6 (rozne levele), multiAVCHD (program do wypalania Cyberlink power2go) jakiekolwiek proby koncza sie tak samo...

Nie mam kompletnie pomysłu co z tym fantem zrobic, please help...
(od 3 dni siedze probuje rozne ustawienia, juz chyba z 50 plytek poszlo:)))

Dzieki za jakiekolwiek wskazowki.
 

nagdob

Member
Bez reklam
Jak podmienić plik .mts

To pytanie do Sydona, bo już o tym kiedyś pisał.
Otóż mam zrobioną strukturę AVCHD (48 GB) długa kompilacja, bardzo udana. Ale niestety zapomniałem w ostatnim tytule podłożyć muzykę, a jest to plik z pokazem slajdów. Wykonałem nową strukturę tylko właśnie z tym pokazem i już dołożoną muzyką. Pytanie brzmi które pliki z tej nowej struktury mam podmienić w tej dużej i z jakimi nazwami. Jak np. sprawdzić , które pliki .inf dotyczą tego pokazu slajdów w pierwotnej strukturze. Czy np, pliki .inf , czy .mpl można jakoś edytować?
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
abcaa
Na dysk twardy można oczywiście zapisać dowolnie dużą strukturę AVCHD wykonaną w multiAVCHD i później ją odtwarzać zgodnie z projektem (a więc np z pełnym menu i rozdziałami) w odtwarzaczu programowym (do tego przystosowanym) lub sprzętowym np. PS3, Tvix itp
michael44x
Z wypalaniem (i odtwarzaniem) płytek AVCHD normalnie nie ma kłopotu przy wykorzystaniu programów, o których piszesz. Ale też można popełniać różne błędy. Trudno jest jednak powiedzieć jaki błąd ty popełniasz. Moim zdaniem nawet jeżeli nie ma żadnych problemów z płytkami, to warto się zastanowić czy w to się angażować - ma tyle niedogodności, wymaga czasu, jest zawodne, kosztowne i ma wiele ograniczeń. Dyski twarde pod tym względem są bezkonkurencyjne
nagdob
Musisz podmienić plik .MTS, który dotyczy tego tytułu. Numer tytułu łatwo ustalisz z menu podczas jego odtwarzania. Znając numer tytułu, we folderze PLAYLIST znajdziesz plik .MPL, który ma w nazwie numer o jeden mniejszy niż nr tytułu. Jeżeli klikniesz na ten plik to odtworzy ci się (np w notatniku) tekst, z którego łatwo można odczytać nazwę (nazwy) pliku filmowego .MTS (.m2ts), który z tym tytułem jest związany i ten plik trzeba podmienić wraz z plikiem informacyjnym do niego przynależnym we folderze STREAM i CLIPINF. Plik informacyjny .CPI przynależny do danego .MTS, łatwo uzyskać w tsMuxer w trybie AVCHD.
Plik .MPL można edytować w pewnym zakresie w HEXEDIT, ale w tym przypadku nie trzeba w tym pliku nic zmieniać.
Po użyciu tsMuxer trzeba jedynie zmienić nazwy plików .MTS i .MPL, aby były zgodne z tymi do wymiany. Dla bezpieczeństwa warto starym plikom zmienić nazwy na jakieś inne i dopiero po upewnieniu się, że całą operację podmiany zrobiono dobrze, można te pliki na trwałe usunąć ze struktury.
Zrobienie tego wszystkiego jest naprawdę bardzo proste i szybkie.
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Najwygodniej nagrywać na dysk zewnętrzny podłączany do PS3 przez USB. Nie blokuje się dysku wewnętrznego i jest łatwość przełączenia do komputera (np do edycji lub uaktywnienia innej struktury AVCHD
 

tommiyacht

Klub HDTV.com.pl
VIP
mam strukture filmu Blue ray, prawie 50GB, jak daje zeby zaimportowal cala to najpierw domyslam sie pyta o to czy zachowac menu. i teraz tak, rozumiem ze jesli chce miec jedna strukture na wyjsciu to moge sobie zachowac menu, ale jesli np chce tego blueraya obciac z niepotrzebnych sciezek idorzucic do tego inna strukture BR ,zrobic menu w multi to wtedy musze dac zeby nie importowal tego menu co nie?
no i teraz tak, laduje te pliki chyba z 10 minut, wyskakuje pokazna lista plikow bodajze mpls, okolo setki ich jest. i teraz tak, jak mam poznac co jest co, chce zostawic tylko eng dts i polish lektor i napisy PL i ENG, reszte wywalic. co mam zrobic ?

pytania pomocnicze:

czy multi radzi sobie z wysrodkowaniem obrazu jesli nie ma pelnych 1080 lub 720 lini ? piszecie ze m2v sobie radzi ale trzeba wtedy specjalnie do tej czynnosci transkodowac, co zajmuje wieki. transkodowanie mnie nie interesuje.

dalej..

mam film ktory ma 1920/800 bodajze i ref frames 5. jeden plik mkv. otwieram go w multi i tytul podswietla sie na czerwono jak i rowniez po dwukrotnym kliknieciu na ten tytul, w okienku na czerwono wlasnie podswietlone te wartosci czyli rozdzialka i ref frames 5. czy to oznacza ze nic nie zrobie z tym filmem w multiavchd ?

generlanie, czy w tym watku znajde informacje co i jak robic z mkv roznego rodzaju, strukturami avchd itd ? a laczyc, dolaczac napisy, same sciezki dzwiekowe, synchronizacja obrazu z nowo wgrana sciezka dzwiekowo itd ? chce pzreczytac ten temat ale jesli on dotyczy stricte samych mtsow z kamer to chyba nie ma po co czytac. zwracam sie glownie z pytaniami do uzytkownkia sydona, bo widze po postach ze jest oblatany w tym programie. sa jakeis tutoriale, szczegolowe opisy tego porgramu itd ?

aha, i w sumie wazne pytanie, czy jak daje START i wybieram PS3 struktura to ten material pojdzie tylko na ps3 a na normalnym czytniku bd juz nie ?
 

tommiyacht

Klub HDTV.com.pl
VIP
to ja mam takie pytanie. dopiero zaczynam przygode z multi.

na tym obrazku



Uploaded with ImageShack.us

czym się różni 1 od 2 od 3 ?

oraz jak to sie ta do specyfikacji programu, którą znalazlem na pierwszej stronie forum doom9 mianowicie:

Output formats (authored structures):

SD_VIDEO - MPEG-2 for Viera/Panasonic SDHC (StdDef video)
AVCHD - AVC/H.264 - SDHC Viera/Panasonic BDP
AVCHD - AVC/H.264 & MPEG-2 - USB/SDHC/MemoryStick/CompactFlash/HDD (solid media / Playstation 3)
AVCHD - AVC/H.264 - DVD/BD-R (optical discs)
BDMV - AVC/H.264 - Blu-ray for BD-R discs
BDMV - MPEG-2 - Blu-ray for BD-R discs

HD-DVD - AVC/H.264 for 3xDVD compatible HD-DVD players
SD-DVD - MPEG-2 for standard DVD players
MKV (AVC or XviD) - file mode
AVI (XviD) - file mode
interesuje mnie pogrubiony fagment , i czy on w jakis sposob jest powiązany z opcjami na załączonym obrazku ? (czym sie rozni BDMV avc/H.264 od BDMV - mpeg2 czy w ktoryms momencie mam wplyw na ten wybór ? )

dodam ze materiał wejsciowy do struktury z płyt blue-ray oraz pliki mkv , a wyjsciowy to struktury avchd ktore chcialbym nagrywac na plyty blue ray lub dvd DL ale chcialbym zeby materiał był odtwarzalny na czymkolwiek w sensie nie tylko PS3. czy jak nagram strukture avchd na plyte dvd-dl to odtwarzacz DVD to pusci ?
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Zwykły odtwarzacz DVD nie czyta płyt nagranych jako AVCHD.
BDMV AVC/H.264 i mpeg2 różnią się oczywiście zastosowanym kodekiem użytym do kompresji filmu.
Program multiAVCHD był tworzony głównie pod kątem edycji filmów .mkv, więc jest przystosowany do wszelkich operacji na takich plikach. W tym wątku staramy się jednak pisać tylko o problemach związanych z filmami z kamer AVCHD.
 

duzepe

New member
Czyli podsumowując:
Aby cieszyć się materiałem AVCHD z pięknym menu:
-Dysk FAT32, - PAL w zakładce Author, - Rodzaj menu, itp. eksperymentowanie z innymi ustawieniami.
Ale jak się ma sprawa z tymi rozdziałami?
Jak kategoryzować menu.
Np: WAKACJE, i pod nią rozdziały? (Włochy.m2ts, Chorwacja.m2ts, itp)
Czy muszę mieć plik mpls jako ścieżkę, a pod nim dopiero rozdziały m2ts.
Jak to zrobić.
Importuję pliki m2ts do Sony Vegas HD, dokonuję paru zmian i renderuję z takimi samymi ustawieniami (wynik to jeden plik m2ts)
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Witam.
Wiem, ze jest to temat o kamerach i multiavchd, jednak mam pewnien problem. Mam nadzieje, ze pomozecie. Mianowicie robie strukture AVCHD w mulitiavchd z 3 filmow, kazdy po ok 10GB (maja juz format avchd). Wszystki idzie ladnie, do 3 filmu, ok 65 % jest juz zrobione i przeniesione na zewn. HD i wyskakuje wciaz: fwrite (RT) za mało miejsca na dysku. Line 132. Mam dysk wew. 320 gb, z czego na c jest wolnego ok 50 gb, na d ponad 150. Gdzie moze tkwic problem?
pozdrawiam
 

andsie

New member
Witam,

Mam film Spartacus: Blood and Sand (TV Series) (2010) Blu-ray składający się z 13 odcinków. Zamierzam do filmu zrobić ładne menu. W poszukiwaniu rozwiązania natknąłem się na ten wątek. Przeczytałem go ale niestety nie znalazłem dla siebie konkretnego rozwiązania.

W zasadzie zrobiłem do filmu menu ale nie podoba mi się strona graficzna. Struktura miniatur jest za duża jak ich położenie niewłaściwe. Wypróbowałem wszystkie warianty menu które są w programie multiAVCHD ale za każdym razem wychodzi mi tylko jedno. Nie wiem gdzie można w opcjach zmienić na to które wybrałem.

Zamieram do filmu, przed głównym menu dodać krótki film ale niestety nie wychodzi mi to. :niewiem::niewiem:

W związku z powyższym mam prośbę do osób które dobrze znają multiAVCHD o pomoc w rozwiązaniu kwestii które poruszyłem.

Za pomoc z góry dziękuję.


Ps.
Czy jest dostępne spolszczenie do wersji multiAVCHD 4.1 ?.
 
Ostatnia edycja:

nagdob

Member
Bez reklam
Dawno już nic nie pisałem, co nie oznacza, że tutaj nie zaglądam od czasu do czasu. W chwili obecnej multiAVCHD spełnia wszelkie moje oczekiwania i praktycznie na nim tworzę wszelkie menu do swoich produkcji.
Zakupiłem jednak nową maszynę z Windowsem 7 64-bit i zaczęły się problemy. Nie mogę tworzyć swoich struktur na tym właśnie systemie. Może ktoś to przerabiał i powie gdzie jest problem?
 

nagdob

Member
Bez reklam
Poradziłem sobie z problemem w Windows 7 64-bit ale nie do końca. Pomimo, że zainstalowałem odpowiednie Klite Codec Pack pod ten system, w programie nie wyświetlają mi się ikonki tytułów i rozdziałów - czarne pola.
Może tym razem ktoś pomoże?
 

nagdob

Member
Bez reklam
Poradziłem sobie. Żeby działało nie instalujcie K-lite Codec Pack pod Windows 64-bit, tylko normalny (32 bit) K-lite Codek Pack w wersji 570 full, a potem ACEMCP603PRO(dobreprogramy.pl), przy czym instalując ten drugi nie usuwać tego pierwszego. Działa na 100%.
 

lance23

New member
witam
właśnie zacząłem zabawę z multiavchd ogolenie większość mi wychodzi ale mam pewien problem:

powiedzmy że mam film w formacie mkv bez polskich napisów - ściągam napisy przerabiam na srt i w multiavchd zaznaczam te napisy jako zewnętrzne (nazwe maja taka sama jak film) wszystko się łądnie przerabia ale jak puszczam na ps3 to obraz mam przycięty od góry co z tym fantem mogę zrobić

posiadam Telewizor Full Hd 42 cale
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry