Menu do struktur AVCHD (BR) - jak to robić?

bluray

Banned
Po pierwsze, bardzo proszę o lekkie traktowanie mojego stanowiska.
Przez nie próbuję Was namówić uproszczenia i ujednolicenia nazewnictwa.
Bo wszyscy potwerdzają, że jest TOTAL bałagan.
Po drugie: to raczej z mojej strony taka lektura na kanikułę, nic istotnego.

Spróbuję więc zdefiniować pojęcie kontener AV w moim ujęciu:
A to w reakcji na spłycenie mojej wiedzy: " Ty mówisz o pojemniku na foldery i pliki,... "

kontener AV - zorganizowany standardowo zbiór plików i folderów, który to zbiór jest przez
a) aplikacje komputerowe
b) urządzenia odtwarzające
rozpoznawany i realizowany w drodze wykonywania z poziomiu aktywnego interfejsu graficznego (menu) poleceń na obiektach składowych przedmiotowego zbioru/struktury.

Bardzo mi się w/w definicja podoba.

Teraz możemy więc ujednolicić w tym zakresie nasze nazewnictwo.
W tym ujęciu jest więc uzasadnione umieszczanie logo AVCHD na niektórych:
- telewizorach
- kamerach
- Net playerach
- BD playerach
- POWER DVD
- ArcSof Total Media Theatre 3 ....

Ale już nie na VLC czy WMP.

No i tak dla zabawy:
QUIZ:
Ja się nazywa zorganizowany standardowo zbiór plików i folderów, który to zbiór jest przez
a) aplikacje komputerowe
b) urządzenia odtwarzające
rozpoznawany i realizowany w drodze wykonywania z poziomiu aktywnego interfejsu graficznego (menu) poleceń na obiektach składowych przedmiotowego zbioru/struktury ?
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Chyba czas przerwać dalszą dyskusję na temat: czy m2ts jest kontenerem. A zatem powracam do temtyki wątku.
Wielokrotnie wspominałem, że dowolną stronę menu z multiAVCHD v 4.0 można sobie w dowolnym czasie podmienić na jakąś własną. Aby każdy zainteresowany mógł sprawdzić na własnej strukturze AVCHD, że istotnie jest to możliwe, umieściłem przykład takiej strony w sieci:
Hotfile.com: Łatwy hosting plików jednym kliknięciem
Po pobraniu pliku należy go rozpakować i w miejsce dowolnej strony jakiegoś tytułu z ruchomym tłem podstwaić pliki .MTS i .CLI
Z nazw w moim pliku można ustalić, że dotyczą one tytułu 59. Tę liczbę oczywiście należy zmienić na liczbę odpowiadającą tytułowi, w miejsce którego pliki będą podstawiane. Zamieszczona strona oczywiście nie ma być wzorcem, ale przykładem możliwości takiego wykonania. Strona ta powinna poprawnie funkcjonować w dowolnej strukturze z nawigacją zdefiniowaną dla poprzedniej strony.
 

zieloony

New member
Sydon mam prośbę.
Pisałeś jakiś czas temu, co należało by zrobić aby uzyskać ostre menu ruchome

"Jest to zrobienie pełnej klatki filmowej na podstawie jednego półobrazu (czyli z samych linii parzystych lub nieparzystych). Jeżeli bazujemy na liniach np. parzystych, to kopię z tych linii przy tworzeniu całej klatki, traktujemy jakby to były linie nieparzyste. Czyli przeplatamy w tym przypadku linie parzyste z parzystymi (lub nieparzyste z nieparzystymi). Dzięki temu obraz staje się ostry"

Czekałem cierpliwie z nadzieją że Dean to wprowadzi, no ale chyba obraził się na dobre (wielka szkoda).

Może napiszesz, (najlepiej krok po kroku) jak to wykonać ? albo chociaż jakaś wskazówka na PW.
Z góry dzięki.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Należy w normalnym trybie zaprojektować w multiAVCHD kompilację jakiegoś tytułu z ruchomym menu.
Po uruchomieniu zapisu wyniku w multiAVCHD poprzez Start, obserwujemy postęp realizacji w oknie LOG oraz we folderze _TEM
Gdy rozpoczyna się kodowanie strony menu ruchomego, we folderze _TEM pojawi się skrypt o nazwie xxxxxxxx-xxxxxx-MM001.avs (x to cyfry reprezentujące datę i czas dla konkretnego pliku) i teraz należy użyć przycisku Break , co spowoduje zatrzymanie kompilacji w multiAVCHD i pozwoli nam spokojnie przekopiować folder _TEMP (pytanie Break now? pozostawiamy na ten czas bez odpowiedzi. Odpowiedź No dajemy gdy już kopia jest zrobiona i w ten sposób pozwolimy na dokończenie kompilacji).
W skopiowanym skrypcie przed ovbg wstawiamy znak # (czyli blokujemy wykonanie tej instrukcji). Po nawiasie za audio=false usuwamy kropkę i dalszą część instrukcji przerzucamy do nowej linii przez naciśnięcie Enter. Między te dwie linie instrukcji powstałej przez podzielenie oryginalnego zapisu należy wstawić swego czasu zaproponowaną sekwęcję zleceń. Po zmianach ten fragment skryptu będzie wyglądał przykładowo tak:
#ovbg=directshowsource("..............00000.m2ts.", audio=false)
directshowsource("..............00000.m2ts",audio=false)
SeparateFields
L=SelectEven
directshowsource(". ........00000.m2ts",audio=false)
SeparateFields
P=SelectEven
Interleave(L,P)
AssumeFieldBased
ovbg=Weave
ChangeFPS(24000,1001). itd
Miejsca wykropkowane dotyczą indywidualnej ścieżki dojścia do pliku filmowego 00000.m2ts, na bazie którego wykonywana jest strona menu ruchomego.
Oczywiście taki skrypt możemy wykorzystywać w przyszłości do wykonywania innych stron menu ruchomego zmieniając w odpowiednich miejscach teksty napisów oraz sam plik filmowy. Można wprowadzać też inne zmiany w miarę naszej wiedzy o skryptach, bowiem dla filmów z kamer pewne rzczy są w nim zbędne.
Po wprowadzeniu zmian w skrypcie wczytujemy go w całości do VirtualDubMod i już możemy uruchomić odtwarzanie naszego menu. Nie będzie ono całkiem płynne, ale już będzie widać, że obraz jest ostry. Naszym celem jest jednak zapisanie wyniku w kontenerze .mkv poprzez Save As. W polu Video należy wybrać Full processing mode oraz jako Compression H264/MPEG-4AVC codec (X264).
Plik wynikowy następnie wczytujemy do tsMuxer i zlecamy wykonanie Blu-ray disk. Z Filderu BDMV pobieramy pliki .m2ts i .clpi, przypisujemy im nazwy zgodne z nazwą tytułu i zmieniamy rozszerzenia na .MTS i .CPI, a następnie podmieniamy te pliki w strukturze wykonanej przez multiAVCHD. W ten sposób nasz tytuł będzie miał już stronę menu bez owego rozdwajania się obrazu. Jest to alternatywna metoda do tej, gdzie całą stronę menu wykonuje się w niezależnym programie NLE (ja poprzednio opisaną stronę robiłem w Pinnacle). Każda z tych metod ma swoje zalety.
Bardzo jestem ciekaw waszych opinii o zaproponowanych tu obu sposobach wykonywania stron menu ruchomego. Koniecznie napiszcie o tym szerzej.
 
Ostatnia edycja:

zieloony

New member
Wielkie dzięki.
Nie wiem czy mi się uda, ale będę dziś próbował.
Niestety nie mam Pinnacle (jedynie Nero Vision, a tam nie wiem czy można takie coś zrobić)

Twoja metoda choć wydaje się skomplikowana (dla takiego laika jak ja) jak się u mnie sprawdzi (czyli jak sobie poradzę) to będzie coś super.
Jeszcze raz wielkie dzięki.
 

bluray

Banned
A czy da się coś zrobić, żeby MENU powitalne wyciemniało się całkowicie ?
Bo mi zawsze blackout urywa się gdy jeszcze trochę widać MENU.
Czy da się ustawić tak aby nie było tego efektu.
?
 

mataman

New member
Bez reklam
Pytanie do ekspertów.
Mam dwa pliki mkv po 20GB każdy. Chce je przekodowac aby weszły na płytę BD25. Wybieram fit all oraz BD25 i po start wybieram bluray. Pliki wynikowe zajmują 32GB. To samo jest kiedy wezmę transcode i obniże bitrate tak ze każdy plik ma zajmować 10GB. Wtedy pliki wynikowe zajmują 31GB. O co chodzi ? W każdym wariancie wychodzi dużo wiecej niż miało być.
 

sontario

New member
Przepraszam za OT, ale mam big problem. Czy ktoś z was ma Panasonica BD60? Bo jak zrobię menu w multiAVCHD i taki materiał wypalę na BD-R to nie mogę płyty wczytać. Ja już długo zmagam się z tym tematem. Na Sony PS3 taka płytka odpala się bez problemu, ale mój BD60 ma fochy i nie czyta mi menu. Płyta nagrana bez menu odpala się. Opisałem dokładniej to w innym wątku tego forum: w dziale odtwarzaczy Blue-Ray, ale nikt tam raczej nie zagląda. Błagam Panowie Znawcy... Bo ja już straciłem pomysły i nadzieję a surowego materiału AVCHD przybywa i nie wiem jak mam to ponagrywać na BD-R z pięknym menu...
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Jak już wiemy, przy rozbudowie struktury AVCHD/BR z multiAVCHD w drodze dokładania kolejnych tytułów, poprzez kopiowanie (przesuwanie) odpowiednich plików ze struktury jednotytułowej, strony Title List menu nie podlegają aktualizacji. Oczywiście możemy nawigować po całej rozbudowywanej strukturze tylko w oparciu o numery tytułów, ale znacznie praktyczniej jest jeżeli strony Title List menu mają kompletny zestaw nazw poszczególnych tytułów. Strony tego menu należy więc aktualizować (tworzyć) po dodaniu każdych 12 tytułów. Można to robić na różne sposoby, ale najprościej i najefektowniej można to wykonać w jakimś programie NLE. Ja posługuje się w tym celu Pinnacle Studio.
Oto kilka praktycznych uwag do wykonania we własnym zakresie stron dla Title List menu.
1. W windowsowskim Notatniku sporządzić spis nazw potrzebnych tytułów. Nazwy te znajdują się w playlistach poszczególnych tytułów, więc należy przekopiować odpowiednie teksty do Notatnika. Każdą nazwę poprzedzamy numerem danego tytułu, który jest o 1 większy niż numer playlisty, z której pochodzi. Na każdy tytuł należy przeznaczyć dwa wiersze (Czyli jeżeli jest znak podziału \n, należy go usunąć i drugą część tekstu umieścić jako drugą linijkę. Jeżeli nazwa jest jednowierszowa, drugą linijkę należy utworzyć jako pustą).
2. Otworzyć program NLE i na linii video można umieścić jakąś sekwencję dowolnego filmu o czasie trwania do 30 s. Może to być także nieruchomy obraz jako tło dla naszego spisu tytułów, który trzeba rozciągnąć na 32 s
3. Na linii tekstu umieścić potrzebny spis 12 tytułów poprzez kopiowanie odpowiedniego tekstu z Notatnika. Tekst ten należy formatować tak, aby później kursor nawigacyjny multiAVCHD podświetlał odpowiednio kolejne numery tytułów. Aby osiągnąć dobre rozmieszczenie tekstu, należy wykonać dwie lub trzy próby. Gdy uzyska się włściwy szablon formatu, to można wykorzystywać go dla kolejnych stron menu jako wzorzec.
Ja zastosowałem czcionkę Sylfaen 19, z białym wypełnieniem i czarnym obrzeżem. Tekst taki jest dobrze czytelny zarówno na czarnym tle, jak i nawet na dowolnym ruchomym obrazie (w załączeniu przykładowe strony)
Po zakończeniu edycji wynik należy zapisać jako obraz płytki AVCHD w postaci folderu BDMV, w którym znajdzie się potrzebny plik .m2ts. Plik ten następnie należy wczytać do programu tsMuxer i wynik też zapisać jako BDMV (blu-ray). W tak otrzymanym folderze należy zmienić nazwy plikom .m2ts i .clpi zgodnie z numerem utworzonej strony menu (możliwe nazwy to liczby od 83001 do 83021) i dać im odpowiednio rozszerzenia .MTS i .CPI, a następnie je przekopiować do właściwych folderów rozbudowywanej struktury.
Jeżeli wszystko zostało dobrze zrobione, cała nawigacja będzie prawidłowo działać, tzn dostępne będzie przełączanie między stronami menu oraz wybór dowolnego tytułu i jego uruchomienie.
Po wywołaniu danej strony menu, wyświetlany jest cały tekst oraz ruchome lub nieruchome tło z zastosowanym podkładem muzycznym. Tło ruchome jest wyświetlane tyle sekund, ile zostało ustalone w projekcie, a następnie jest wyświetlany tekst na czarnym tle (lub podłożonym tle nieruchomym) tak długo, aż nie wybierze się konkretnego tytułu (lub dokona przełączenia na sąsiednią stronę).
Opis wykonania strony Title List menu jest dość długi, ale czas samego wykonania strony (gdy już ma się wzorzec rozmieszczenia tekstu) jest naprawdę krótki i prosty. Warto sięgnąć do tej metody, bo jest ona znacznie prostsza niż z zastosowaniem odpowiednich skryptów AviSynth z multiAVCHD i daje niepomiernie większe możliwości tworzenia bardzo indywidualnych i efektownych stron, odznaczających się wyraźnie lepszą czytelnością nazw tytułów.
Ta ostatnia uwaga dotyczy także wykonywania stron tytułowych menu głównego - moim zdaniem nie warto się bawić skryptami, bo to zajmuje więcej czasu i daje mniejsze możliwości.
Ta modyfikacja skryptów, którą kiedyś zaproponowałem i ostatnio szczegółowo opisałem, miałaby zdecydowany sens praktyczny, gdyby została uwzględniona przez Deana w samym multiAVCHD.

Strona Title list menu na ruchomym tle.jpg

Strona Title list menu w fazie końcowej.jpg
 

zieloony

New member
W skopiowanym skrypcie przed ovbg wstawiamy znak # (czyli blokujemy wykonanie tej instrukcji). Po nawiasie za audio=false usuwamy kropkę i dalszą część instrukcji przerzucamy do nowej linii przez naciśnięcie Enter. Między te dwie linie instrukcji powstałej przez podzielenie oryginalnego zapisu należy wstawić swego czasu zaproponowaną sekwęcję zleceń. Po zmianach ten fragment skryptu będzie wyglądał przykładowo tak:
#ovbg=directshowsource("..............00000.m2ts.", audio=false)
directshowsource("..............00000.m2ts",audio=false)
SeparateFields
L=SelectEven
directshowsource(". ........00000.m2ts",audio=false)
SeparateFields
P=SelectEven
Interleave(L,P)
AssumeFieldBased
ovbg=Weave
ChangeFPS(24000,1001). itd.

Sydon bardzo proszę o wyjaśnienie kilku kwesti- dla Ciebie pewnie oczywistych :)
Chodzi mi o zaznaczony fragmęt na czerwono ? nie rozumiem o co biega. Mój skrypt wygląda inaczej niż ten twój przykład. Co powinienem wstawić pomiędzy te dwie linijki ? to co napisałęś w przykładzie ? bo próbowałem i tak i mi nie działa to w VirtualDubMod
tak to wygląda: (tylko co pomiędzy te dwa wiersze ?)
#ovbg=directshowsource("g:\avchd\bdmv\stream\00001.m2ts", audio=false)
ChangeFPS(24000,1001, linear=false).convertfps(24000,1001)
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
W pierwszej kolejności sprawdź skrypt oryginalny czy działa u ciebie w VirtualDubMod (lub innym programie np MeGUI media encoder, lmx264gui, GraphEdit itp) tzn. czy możesz oglądać stronę menu na ekranie w komplecie. Jeżeli nie, to komunikat o błędzie zorientuje cię co masz źle (np ścieżkę dojścia do pliku .m2ts). Jeżeli już oglądasz poprawnie obraz całej strony menu z oryginalnego skryptu, to zrób jego korektę poprzez wstawienie cytowanego tekstu (od drugiej do przedostatniej linijki) wstawiając go między te dwie linijki, które napisałeś powyżej na końcu. Oczywiście w miejsca "..............00000.m2ts" wstawisz swoją ścieżkę dojścia do pliku wideo czyli w tym przypadku "g:\avchd\bdmv\stream\00001.m2ts". Jeżeli oryginalny skrypt działał poprawnie, to ten skorygowany też będzie działał poprawnie i w przypadku obiektów poruszających się będzie dawał już obraz dobry (czyli bez rozdwojenia się).
Ponieważ swego czasu chciałeś, abym opisał jak to można wykonać, więc odpowiadając doraźnie opisałem to. Bardziej mi jednak chodziło, abyś mógł sprawdzić (lub ktokolwiek inny), że korekta jest możliwa i daje dobre wyniki, a więc mogłaby łatwo być zastosowana przez Deana. Uważam jednak, że komplikacje z dotarciem do skryptu oryginalnego, jego korygowanie, a następnie kodowanie wyniku do pliku .m2ts (.MTS) poprzez .mkv są na tyle kłopotliwe, że właściwie dyskwalifikują metodę skryptową do takiego "ręcznego" stosowania. Znacznie prostszą i szybszą oraz dającą o wiele większe możliwości jest metoda z wykorzystaniem programu NLE. Ja aktualnie nie mam Nero, ale z tego co pamiętam z okresu gdy go testowałem, to też nie powinno być problemów ze zrobieniem w nim stron menu do multiAVCHD. Metodyka postępowania powinna być bardzo podobna do tej, którą opisałem dla Pinnacle Studio i stron Title List menu. Myślę, że poświęcony przez ciebie dotąd czas nie jest stracony. Miałeś okazję prześledzić jak funkcjonuje multiAVCHD "od kuchni" i zapoznać się z jego skryptami - to jest pouczające. Doprowadź jeszcze do konfrontacji wizualnej wyników ze skryptu oryginalnego i skorygowanego - to też będzie dla ciebie pouczające. I na tym warto skończyć ze skryptami oraz kodowaniem wyników i zająć się NLE, (a niezależnie gdy sam będziesz przekonany o sensowności omawianej poprawki, możesz spróbować przekonać Deana do jej wprowadzenia).
 

mataman

New member
Bez reklam
Pytanie do ekspertów.
Mam dwa pliki mkv po 20GB każdy. Chce je przekodowac aby weszły na płytę BD25. Wybieram fit all oraz BD25 i po start wybieram bluray. Pliki wynikowe zajmują 32GB. To samo jest kiedy wezmę transcode i obniże bitrate tak ze każdy plik ma zajmować 10GB. Wtedy pliki wynikowe zajmują 31GB. O co chodzi ? W każdym wariancie wychodzi dużo wiecej niż miało być.


naprawde nie znacie odpowiedzi na to pytanie?
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
To jest wątek o kamerach i my się tu nie zajmujemy przekodowywaniem lub transkodowaniem materiału filmowego, bo nigdy nie ma takiej potrzeby. Te kwestie interesują głównie amatorów obróbki filmów komercyjnych. Jeżeli z jakichś powodów masz problemy z kompresją materiału w multiAVCHD, możesz tę operację przeprowadzić samodzienie za pomocą któregoś z dostępnych w sieci enkoderów. W VirtualDubMood np dla x264vfw masz dodtęp do dużej liczby parametrów konfiguracyjnych i możesz min zmieniać Average bitrate od 1 do 20000 kbit/s (w opcji bitrate-based ABR), więc precyzyjnie możesz sterować wielkością pliku wynikowego.
Gdy już twoje pliki filmowe będą miały wymagane wielkości, możesz je wczytać do multiAVCHD i wykonać końcową kompilację. To tyle mogę napisać, aby twoje pytanie nie pozostało znowu bez żadnej odpowiedzi.
 

gaspar

New member
@mataman - wydaje mi się, że prawdopodobnie ścieżka(i) dźwiękowe w plikach mkv są zakodowane w DTS lub jakimś innym "True HD/MA", wówczas dokładne określenie wielkości wyniku nie jest możliwe jak w przypadku ścieżek zakodowanych w ac3.
Ja zrobiłbym tak - zdemuxowałbym ścieżkę(i) audio na dysk, sprawdził ich wielkość i wówczas odpowiednio skorygował bitrate video i zsumował całość pod BD25 - to w przypadku kiedy zależy ci na zachowaniu takiego formatu audio, bo równie dobrze możesz przekonwertować DTS do ac3 (ścieżka audio będzie zajmować mniej), co pozwoli zwiększyć bitrate dla video.
multiAVCHD nie potrafi obliczyć poprawnie wielkości właśnie w przypadku, kiedy ścieżki audio są w DTS i "wyżej", o czym autor sumiennie informował już wielokrotnie na forum programu.
 

zieloony

New member
W pierwszej kolejności sprawdź skrypt oryginalny czy działa u ciebie w VirtualDubMod (lub innym programie np MeGUI )

No i kicha. Nie działa mi oryginalny plik .avs

W takim razie spróbuję w NERO zrobić to menu- tylko gdzie tego szukać?? jak to się będzie nazywać ??
Może jakaś podpowiedź ?
 

Attachments

  • avisynth.jpg
    avisynth.jpg
    19,4 KB · Wyś: 291

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Jeżeli wczytasz do VirtualDubMood (lub inny enkoder) skrypt .avs, to program go analizuje i jeżeli napotka jakiś błąd wykonawczy, to na ekranie wyświetlany jest dość szczegółowy komunikat łącznie z podaniem wiersza w skrypcie, gdzie leży jego przyczyna. I tak się stało - obawiałem się, że będą kłopoty ze ścieżką dojścia. Poprostu musisz zmienić nazwę dla swojej kopii folderu _TMP lub zmienić w skrypcie ścieżkę dojścia do swojej kopii). Jeżeli błędu nie ma to na ekranie wyświetlany jest obraz (w tym przypadku będzie to video strony menu). Obraz jest w pełnej rozdzielczości, więc najczęściej trzeba ustawić jego zmniejszenie (np do 50% - opcja dostępna pod prawym przyciskiem myszy). Ponieważ jest to video tworzone na "żywo", więc odtwarzanie nie będzie płynne, ale wystarczające do oceny jakości. Jeżeli chce się upłynnić odtwarzanie, to najlepiej wynik zapisać w pliku .mkv z zastosowaniem kompresji z wykorzystaniem x264vfw (np. sigle pass dla ok. 10000 kbit/s). Taki plik później swobodnie można odtwarzać nawet w WMP i dokładnie ocenić jego jakość.
Jeżeli chodzi o Nero czy jakiś inny program NLE, to na początek wystarczy wczytać dowolny plik video i ustawić jego długość na 32 s, a następnie zapisać tak, aby w wyniku otrzymać plik .m2ts (bezpośrednio lub pośrednio poprzez AVCHD). Otrzymany plik .m2ts najczęściej trzeba jaszcze wczytać do tsMuxer (muxowanie) i zapisać jako AVCHD. Otrzymane pliki .m2ts i .clpi zmienić na .MTS i .CPI wraz ze zmianą nazwy tak, aby można je było podmienić w miejśce jakiejś strony menu w strukturze AVCHD - i taka strona menu powinna poprawnie działać. Tu nie ma żadnej "tajemnej" wiedzy. Strona menu jest poprostu fragmentem jakiegoś video o dł. 32 s zapisanym w pliku .MTS. Jeżeli to zostanie osiągnięte, można przystąpiś do tworzenia bardziej złożonych stron menu. Video może składać się z kilku fragmentów filmu tytułowego ewentualnie połączonych jakimiś przejściami (podobnie jak to wykonuje skrypt, ale tu to my możemy swobodnie dobierać rodzaj tych przejść oraz decydować, które fragmenty filmu mają w menu reprezentować dany tytuł). Oczywiście warto też na video nałożyć jakieś napisy np nazwę tytułu i dowolnie inne (i tu znowu jest pełna swoboda co do treści, miejsca usytuowania, wielkości, rodzaju czcionki, kolorów itd). Bliższych wskazówek co do możliwości wykonawczych powyższych czynności w Nero mogą udzielić użytkownicy, którzy aktualnie mają stosowny program. Wysoka jakość obrazu i pełna swoboda kompozycji oraz łatwość wykonawcza, przemawia zdecydowanie na korzyść tej metody tworzenia stron menu (tytułowego jak i Title list) - co już kilkakrotnie podkreślałem. Pamiętajmy, że obraz strony menu i nawigacja po tej stronie, to dwie zupełnie niezależne rzeczy. Nawigacja jest zapisana w innych plikach, a obraz w innych i one sobie nie przeszkadzają, ale współpracują ze sobą. Jest to zupełnie inna sytuacja niż miała miejsce w multiAVCHD v3.0, gdzie strumienie IGS zapisywane były w plikach video poszczególnych stron.
Ostatnio Dean wprowadził do multiAVCHD opcję umożliwiającą uzyskiwanie ruchomych ikon na stronach menu rozdziałów. Można z tej opcji korzystać, bo jakość stron menu nie budzi (i nie budziła) zastrzeżeń. Ikony rozdziałów są na tyle małe, że ich ewentualnie niska jakość jest właściwie mało widoczna. Inna kwestia to jakość tła, ale tu mamy możliwość podstawienia własnego BG na etapie projektu. Wykonanie stron menu rozdziałów z ruchomymi ikonami niestety wymaga dodatkowego miejsca w plikach i czasu na ich kodowanie. Dlatego stosowanie ruchomych ikon w menu rozdziałów wymaga odpowiednio mocnego komputera.
 
Ostatnia edycja:

zimar

New member
Witam,
Mam pewnien problem, jak nagrac strukture plyty Blu-Ray wykonana programem multiAVCHD na plyte? Program nie robi ISO, jedynie struklture, posiadam Nero 8 i Power2Go, ale te programy nie maja do wyboru "Płyta BR Video" tylko Plyta z danymi :-?
 
Do góry