Menu do struktur AVCHD (BR) - jak to robić?

nagdob

Member
Bez reklam
Witaj Sydon.

Próbowałem zrobić MENU wg zrzutów ekranowych, które zamieściłeś. Niestety efekt jest mierny. Przedstawiam poniżej log, być może zauważysz coś, co może być przyczyną moich niepowodzeń.

Dodam jeszcze, że po ustawieniu parametrów w zakładkach programu klikam na START i wskazuję AVCHD compatible players.

[12:24:26] Log started for multiAVCHD v2.7 (build 613)

[12:24:26] Current output mode will include
[12:24:26] maximum of 252 titles.

[12:24:26] Processing 2 input files/folders.
[12:24:26] Strict AVCHD folder mode is enabled...
[12:24:27] Processing imported AVCHD/Blu-ray playlist...

[12:24:36] Processing playlist files...
[12:24:36] Title added: "Próba 1"

[12:24:39] Processing imported AVCHD/Blu-ray playlist...

[12:24:47] Processing playlist files...
[12:24:47] Title added: "Próba 2"

[12:24:52] Preparing authoring information...
[12:24:52] Creating PAL top menu.
[12:24:52] Authoring menu (PAL).
[12:24:57] Creating menu backgrounds for 2 titles (SLI)...
[12:24:57] Trying to use Directshow first...
[12:24:57] Directshow spliter/decoder failed!
[12:25:07] Error creating thumbnail for chapter 3 (title #1)! Retrying...
[12:25:09] Second try succeeded!
[12:25:20] Error creating thumbnail for chapter 4 (title #2)! Retrying...
[12:25:20] Second try failed, too! Retrying...
[12:25:22] Third try succeeded!
[12:25:22] Creating video backgrounds for SLI menu completed.

[12:25:25] Compiling menu pages...
[12:25:26] Authoring custom menu completed.
[12:25:26] Authoring welcome screen (PAL).
[12:25:28] x264/AviSynth output unexpectedly small or missing!
[12:25:28] Welcome screen may be unavailable.
[12:25:29] Authoring custom welcome screen completed.
[12:25:29] Setting menu for 2 titles...
[12:25:29] Go to menu after last title.
[12:25:29] Completed.
[12:25:29] Done!
[12:25:29] 1 other warnings/errors!
[12:25:29] D:\AVCHD folder created!
[12:25:29] Burn its CONTENTS to DVD-R/RW UDF 2.50/2.60 disc!
[12:25:30] Deleting only files in temp folder (D:\_TEMP\)...
[12:25:30] You may now remove temp folder (D:\_TEMP\).
[12:25:30] Your compilation contains 0hrs 1min 11sec of video material.

[12:25:30] multiAVCHD finished in 63 seconds (00:01:03)!

[12:25:30] End of log.

I niestety po tym otwieram swoją strukturę AVCHD programem POWER DVD 9 i mam czarny ekran, daję Pauzę i potem Play i otrzymuję niebiesko-zielony ekran powitalny ze standardowymi jakimiś napisami:
MULTIAVCHD
  • multiAVCHD custom menu

jakieś drzewka w tle i tyle.

Nadmieniam jeszcze, że jak na początku wskazuję katalogi BDMV do programu (wykonane poprzez PMB i bez łączenia plików) to przy wyborze: Would you like to import indyvidual playlists (m2ts join mode) wskazuję na NO.
 

gaspar

New member
Wygląda z logów na to, że nie masz zainstalowanego AviSynth... h t t p://avisynth.org - zainstaluj, zrestartuj i sprawdź - miałem to samo ;)
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Tak. Chyba nie masz zainstalowanego AviSynth, ale także DirectShow daje błąd. Jeżeli chodzi o te początkowe napisy i drzewka w tle, to pochodzą z firmowego ekranu powitalnego - jeżeli chcesz inny to zaprojektuj tło i napisy swoje (ewentualnie muzykę). W zakładce Author masz okienko Welcome screen - więc się zorientujesz jak zrobić, bo do dyspozycji masz także podgląd (Preview). Tak jak sugerowałem, najpierw zrób kompilację dla pojedynczego BDMV i menu typu lista. Jeżeli ci wyjdzie, to następnie złóż oba BDMV w jedną strukturę i nadal menu lista. Gdy uzyskasz swoje upragnione dwa "przyciski" i będą działały - wszystko będzie przed tobą otwarte. Możesz tworzyć niezliczoną ilość menu różnych rodzajów. Do menu typu lista nie jest potrzebny AviSynth - ale i tak powinieneś zainastlować, bo bez tego multiAVCHD traci sens.
 

nagdob

Member
Bez reklam
Panowie jesteście WIELCY!!!

Rzeczywiście brakowało kodeków AviSynth.
Udało mi się zrobić pierwsze, najprostsze (Thumbnail) MENU w multiAVCHD. Ale oczywiście jest dalszy mankament. Otóż jak uruchomię strukturę programem POWER DVD 9 to oczywiście jest MENU (wraz z okienkiem obrazu z filmu), ale jak kliknę na to okienko to następuje odtwarzanie, ale niestety tylko dźwięku. Idzie pasek postępu na Playerze, ale MENU niezmiennie tkwi na swoim miejscu, odtwarzany jest tylko dźwięk. Czy to wina Playera, czy czegoś innego?
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Musisz zaglądnąć do foldera STREAM i zobaczyć jakie tam masz pliki oraz sprawdzić jak takie pliki bezpośrenio odtwarza twój player. Rozumiem, że struktura BDMV, którą brałeś do kompilacji w multiAVCHD, w playerze twoim się odtwarzała - tak? Porównaj zatem wynikowe pliki wideo z tymi wejściowymi (wielkość, liczba, rozszerzenie) i napisz coś o tym. Popatrz też na plik LOG - czy tam nie były sygnalizowane jakieś błędy.
 

nagdob

Member
Bez reklam
Pliki .m2ts w katalogu STREAM (w nowej strukturze AVCHD) są identyczne jak w źródłowych strukturach (robionych PMB). Player odtwarza je prawidłowo. Również żródłowa struktura AVCHD jest odtwarzana prawidłowo. W logu nie było żadnych błędów. Wydaje się więc, że wszystko jest ok. W tej sytuacji podejrzewać należy coś nie tak z POWER DVD 9 (być może z jakimiś ustawieniami?). Nie mam innego programu żeby sprawdzić. Może coś polecisz.

Mało tego. Jak robię strukturę z samych kilku plików .m2ts to jest to samo (są wówczas błędy, kompiluje się tylko pierwszy plik). Wystarczy, że podczas kolejnej kompilacji wyłączę funkcję Create top menu w zakładce Author i jest ok. Czyli albo rzeczywiście szwankuje multiAVCHD albo Power DVD 9.
 
Ostatnia edycja:

Obecny

New member
czy plyta powinna byc jakos specjalnie nazwana?
zawartosc folderu avchd odtwarzana z dysku podpietego do ps3 dziala bezblednie natomiast po nagraniu zawartosci na dysk dvd dl jest rozpoznawana przez PS3 jako DATA DISC po czym mozna przegladac strukture folderow z poziomu konsoli, po wybraniu wlasciwego pliku z folderu STREAM plik odtwarza sie prawidlowo jednak nie dziala jako kompilacja.

jaka jest roznica pomiedzy materialem wyeksportowanym po profilu Playstation3 w porownaniu z profilem BlueRay? skoro ps3 odtwarza oryginalne plyty BD to dlaczego w w/w programie zaimplementowano specjalny profil dla niego

czy jest jakis sposob by oszukac konsole na tyle by rozpoznawala plyte nagrana jako prawdziwy BD a nie avchd ? tzn jak nagrac taka plyte by konsola rozpoznala ja jako BD a nie avchd :) ale krece, to wszystko przez to podniecenie bo wreszcie zaczelo cos dzialac :) ale dalej nie tak jak bym sobie zyczyl :p

dziekuje i pozdrawiam
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Inna jest konwencja zapisu nazw plików dla dysku twardego (lub karty pamięci) - jest to tzw specyfikacja 8.3, a inna dla płytek BD czy też AVCHD.
Jeżeli PS3 odtwarza ci z dysku, to albo ręcznie pozmieniaj nazwy na tzw długie i nagraj zgodnie z zasadami dla AVCHD (BD). Było o tym wielokrotnie. Jeżeli nie będziesz wiedział jak to zrobić, to skorzystaj z usług multiAVCHD, tzn wczytaj strukturę AVCHD z dysku i skompiluj ją jako AVCHD compatybile players (i najlepiej bezpośrednio nagraj poprzez ImgBurn w UDF 2.5). Nic tu nie trzeba oszukiwać - takie są ogólne wymogi dla płytek.

nagdob
Programowych odtwarzaczy BDMV jest kilka, ale wszystkie komercyjne - można ewentualnie ściągnąć jakieś triale. Wygląda to jednak jakby coś ze strukturą było nie tak. Zobacz może jeszcze z menu typu lista. Ja z multiAVCHD robiłem wiele różnych testów i wszystko zawsze dobrze mi chodzi, ale używam do tego PS3.
 

Obecny

New member
Hmm... generujac pliki multiAvchd czy to w profilu ps3 czy tez Bd otrzymuje folder wynikowy AVCHD, rozumiem ze to jego zawartosc nagrywam bezposrednio na plyte? bez samego folderu? a plyta moze miec dowolna nazwe ?

i jeszcze jedno, z tego co czytam to PS3 nie zobaczy (odtworzy poprawnie) plyty nagranej w standardzie BlueRay a jedynie AVCHD, dlaczego tak sie dzieje skoro plyty oryginalne BD odtwarza bez problemu? w czym jest roznica pomiedzy oryginalna tloczona a nagrywana plyta BD?
 
Ostatnia edycja:

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
A co z twoją płytką? Chcesz dyskutować teoretycznie czy nagrać płytkę? Jeżeli to drugie, to w ImgBurn naciśnij na File, wybierz Browse for a source folder i wskaż gdzie jest twój BDMV (wygenerowany tak jak poprzednio pisałem), w Options ustaw UDF 2.5 i nagraj. Program jest mądry i wie co ma robić. Pochwali się swoją inteligencją pytając, czy chcesz nazwać dysk AVCHD.
A jeżeli chodzi o multiAVCHD to już koło południa było wiadomo, że coś jest nie tak. Dean od rana się nie wypowiadał i nie było żadnego update - zupełnie niebywałe. Rewolucji nie będzie - myślę, że zmieni interfejs i może uruchomi dodatkowy typ menu (bo przecież przygotował sobie dwa wolne miejsca). Dean wie, że każda poważniejsza zmiana wprowadzi jakieś błędy, które dopiero w testowaniu przez wiele osób da się wychwycić i usunąć. Zmiany więc poważniejsze jeszcze będą, ale rozłożone w czasie.
A jeżeli można by marzyć: Czy się znajdzie ktoś, kto napisze program, który stworzy na dysku folder AVCHD a w nim coś, co PS3 rozpoznałoby jako BDMV, a w rzeczywistości byłby to symulant, który podstawiałby tej maszynie wskazywane poprzez menu rzeczywiste foldery BDMV, przeznaczone do odtwarzania. Jak narazie PS3 wśród odtwarzaczy sprzętowych nie ma konkurencji z punktu widzenia posiadaczy kamer HD. Jest wiele różnych Dysków Multimedialnych, ale co najwyżej potrafią odtwarzać pliki .m2ts. Dlaczego nikt nie wyprodukuje Boxa (z dyskiem lub tylko z USB), który potrafi czytać wskazany folder BDMV? Przecież to byłby przeskok w postępie o kilka pozimów. Przecież te skrzynki mają odpowiednią moc - dlaczego nie nauczyć ich tego, co potrafią od dawna playery programowe?
 

BoDeX

New member
Taka w sumie ciekawostka.

Film Blu-Ray ( 50 min.) zrobiony multiAVCHD i wypalony na DL nie działa.
To samo wykonane TsMuxerem i także na DL lata na stacjonarnym aż
miło ( Sony 350) , ale przy bitrate powyżej 30Mbs napęd chyba nie
wyrabia i rwie fonia i obraz ... :(

Co za dziadostwo - nie ma na to jakiejś rady ? Niby nie trzyma standardu,
choć o ile pamiętam, to AVCHD to tylko do 15-20 Mbs ?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Obecny napisał:
Gdyby tylko ktos to zrobil by dzialalo pod mac os .... ehh marzenia

no tak i na kazdy system, pewnie by zrobil, ale co mam koles maca kupic
przeciez Tobie jest latwiej zainstalowac XP na MACu
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Mamy już pierwszą odsłonę. Dziś po południu Dean ujawnił nowe okno Title propertis http://forum.doom9.org/showpost.php?p=1290110&postcount=2980

multi_TE.jpg

Tak jak przypuszczałem autor multiAVCHD skoncentrował się na dość dużej zmianie interfejsu użytkownika. W oknie właściwości tytułu zebrane zostały wszystkie funkcje związane z jego edycją. Stąd można dodawać pliki z audio i z napisami oraz definiujące rozdziały. Samo video ma wzbogacone sterowanie podglądem. Nowością jest możliwość przycinania pliku.
Projekty przygotowane do kompilacji będą mogły być zapisywane do późniejszego wczytywania. Ma być jeszcze szereg innych zmian. A więc czekamy dalej. Gdyby tak jeszcze (w przyszłości) umożliwiono wskazywanie, które pliki źródłowe mają być połączone w jeden tytuł, to w zasadzie program nie wymagałby żadnego innego do kompletnej edycji.
 

nagdob

Member
Bez reklam
nagdob napisał:
Panowie jesteście WIELCY!!!

Rzeczywiście brakowało kodeków AviSynth.
Udało mi się zrobić pierwsze, najprostsze (Thumbnail) MENU w multiAVCHD. Ale oczywiście jest dalszy mankament. Otóż jak uruchomię strukturę programem POWER DVD 9 to oczywiście jest MENU (wraz z okienkiem obrazu z filmu), ale jak kliknę na to okienko to następuje odtwarzanie, ale niestety tylko dźwięku. Idzie pasek postępu na Playerze, ale MENU niezmiennie tkwi na swoim miejscu, odtwarzany jest tylko dźwięk. Czy to wina Playera, czy czegoś innego?

Wreszcie uruchomiłem prawidłowe odtwarzanie AVCHD z menu w programie POWER DVD 9. Robiłem różne rzeczy włącznie z instalacją i deinstalacją różnych kodeków. Ale to nie pomogło. Pomogła natomiast zwykła aktualizacja sterownika karty graficznej ATI Radeon HD 4670 do wersji z 15 maja 2009r (poprzedni miałem chyba z lutego 2009r). niby nie tak czas odległy, ale jednak. Piszę o tym, podając dokładnie kartę dla ewentualnych kolejnych, którzy będą mieli problemy.
Działam dalej z MENU, czekam też na nowy wypust mAVCHD.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Cieszę się, że nie odpuściłeś-to chyba cecha twego charakteru: konsekwentnie aż do sukcesu. Czekamy na opis dalszych rezultatów działalności i jakieś próbki ekranowe. Zostań z nami.
 

Obecny

New member
Seba_Fan napisał:
no tak i na kazdy system, pewnie by zrobil, ale co mam koles maca kupic
przeciez Tobie jest latwiej zainstalowac XP na MACu

Tak tez zrobilem, ale po tym jak kiedys uzywalem windowsa przez kilkanascie lat a od okolo dwoch siedze wylacznie na maku no i taka przemiana powrot i robienie czegokolwiek pod windowsem wydaje mi sie strasznie meczace, cos jak koszenie trawy scyzorykiem.

Sydon777 napisał:
A co z twoją płytką? Chcesz dyskutować teoretycznie czy nagrać płytkę? Jeżeli to drugie, to w ImgBurn naciśnij na File, wybierz Browse for a source folder i wskaż gdzie jest twój BDMV (wygenerowany tak jak poprzednio pisałem), w Options ustaw UDF 2.5 i nagraj. Program jest mądry i wie co ma robić. Pochwali się swoją inteligencją pytając, czy chcesz nazwać dysk AVCHD.

Od tego jest forum by dyskutowac teoretycznie -jak to nazwales choc zastanawiam sie nad dyskusja praktyczna i roznica pomiedzy,wracajac do tematu to nie uzywam ImgBurn, nawet go nie widzialem i powiem wiecej nie mam ochoty ogladac, staram sie robic wszystko co mozliwe z danej dziedziny pod makiem a tam nagrywanie dziala wysmienicie wiec uzywam Toast, jesli Ty masz problem z udzieleniem prostej i zwiezlej odpowiedzi w stylu "Tak plyta musi miec nazwe AVCHD" to poprostu nie odpowiadaj w ogole, przemilcz bo to dziala na mnie jak poranna kawa a nie pora ku temu.

a teraz serdecznie przepraszam za off topic i pozdrawiam :)
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Aby nadać mojej wypowiedzi charakter merytoryczny wyjaśniam, że nazwa płytki jest uznaniowa i jeżeli płytka nagrana twoim programem Toast w PS3 zgłaszała się jako DATA DISC, wynika to nie z nazwy (lub jej braku), a z braku spełnienia wymogów odnośnie samej struktury AVCHD. Ponieważ nazwa jako taka w tym przypadku jest bez znaczenia, więc nie rozwijałem tej kwestii, a kwestie różnic w strukturach dla dysków i płytek pod kątem rozwiązania konkretnego (praktycznego) problemu, który zgłosiłeś.
Odnośnie "off topic":
Co do MAC-a, to z całą pokorą uznaję wszystkie jego walory i aż mi trochę wstyd, że używam czegoś tak niestosownego jak Windows czy ImgBurn. Właściwie to tego ostatniego już nie używam, bo swoje filmy nagrywam tylko na dyskach. Ponieważ teraz już wiem, że nie masz zamiaru użyć ImgBurn, więc proszę popatrz na poniższy ekran, a może wybaczysz mi to trochę przewrotne określenie, że jest on mądry i inteligentny. Jak widzisz moja wypowiedź nie miała żadnych podtekstów (bo chyba nie sama niekompletność mojej wypowiedź cię tak zirtytowała), a wynikała z dosłowności (choć teraz widzę, że trochę przesadnej - ale jak napisałem, od dość dawna tego programu nie uruchamiam).
I proszę cię nie podejmuj już tej tematyki, bo ja znam swoje niedomagania i nie musisz mi je wytykać. Sam staram się jak mogę, ale jak mówi przysłowie "siebie człowiek nie przeskoczy". Natomiast jakbyś nam przybliżył zagadnienia związane z "Menu dla struktur AVCHD (BR) - jak to robić?" w systemie MAC - bylibyśmy bardzo wdzięczni.
Volume Label.jpg
 

Obecny

New member
Mam problem z poprawnym zakodowaniem H.264 by byl wlasciwie rozpoznawany przez program multiAVCHD,
niby wszystko ok, konsola programu nie wywala bledow, ale w podgladzie nie ma nic, zamiasy zrzutow ekranow z wgranego materialu wszystkie podglady sa czarne, material teoretyczni rozpoznany jest poprawnie 1920x1080i jednak wynikowy folder AVCHD nie zawiera dodanego strumienia video a jedynie ekran startowy bo menu wylaczylem gdyz to plyta z jednym klipem

jest jakas regula na kompersje h.264 ktorej nalezy przstrzegac?
mam 4 ramki referencyjne i 3 ramki-b kodowanie VBR srednio 21Mb/s max 25Mb/s
na co jeszcze zwrocic uwage?
 
Ostatnia edycja:
Do góry