Mede8er MED800X3D

bubafat

Active member
Bez reklam
Ale co tu rozwijac? Temat stary jak swiat i prosty. Side by side, nie oferuje takiej jakosci jak frame packing, bo degraduje rozdzielczosc w poziomie lub w poziomie i w pionie (a zaleznosci od charakterystyki wyswietlacza), dzielac ekran na 2 podobrazy o polowicznej rozdzielczosci, zamiast wysylac naprzemiennie obraz dla prawego i lewego obraz w pelnej rezdzielczosci. Wynikiem tegi, co akurat wazne dla tego watku i eksperymentu,jest to, ze frame packing wymaga wiekszego bandwidthu, ktorego standardowe zlacze HDMI 1.3 nie zapewnia. Potrzebny jest do tego transmiter nowszej generacji. Stad moje pytanie o konkretny model amplitunera, aby go wyroznic i zapamietac. Niektore sprzety z nowszymi rewizjami HDMI 1.3 potrafia transmitowac obraz z Bluraya 3D, ale nie jest to cecha generalna, charakterystyczna dla calej grupy, jak napisal to Kolega muzyk.
Sam sobie sprawdz czy Twoj Amplituner to potrafi.
 
Ostatnia edycja:

jonbravo

New member
W jaki sposób i czego potrzeba żeby zrobić obraz płyty filmu BD 3d ? Chodzi mi o to czy zwykły napęd BD w komputerze starczy czy trzeba nagrywarke? Mam trochę filmów z UK ale problem w tym że nie ma polskich napisów i chciałem zrobić ISO tych płyt i na Mederze napisy powrzucac. I jak potem takie ISO odtworzyć ?
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Z otwieranie problemu nie ma, Klikasz na ikonce pliku i idzie. Przez siec może być klopot z płynnością odtwarzania BD-ISO 3D, dlatego najlepiej udostępnić go z udziału sieciowego korzystając NFS , ustawiajac jak najwiekszy rozmiar ramki (32kB).
Co do z rzucania Płyty do ISO, pomoc Ci nie mogę. Ale nie musisz kombinować z napisami, bo Mede8er czyta zewnętrzne napisy.
Edit.
Jesli chcesz robis Iso tylko na potrzebe testu, o ktorym wczesniej pisalem, to nie trudz sie nawet.
 
Ostatnia edycja:

muzyk219

New member
W jaki sposób i czego potrzeba żeby zrobić obraz płyty filmu BD 3d ? Chodzi mi o to czy zwykły napęd BD w komputerze starczy czy trzeba nagrywarke? Mam trochę filmów z UK ale problem w tym że nie ma polskich napisów i chciałem zrobić ISO tych płyt i na Mederze napisy powrzucać. I jak potem takie ISO odtworzyć ?

Zwykły napęd BD wystarczy do stworzenia obrazu ISO. Sam taki posiadam i nie ma problemu ze stworzeniem obrazu ISO. Ty odtwarzasz płytę tworząc obraz a nie nagrywasz tym samym, napęd wystarcza do tworzenia obrazów.

Proponuję skopiować płytę do obrazu ISO programem:
AnyDVD & AnyDVD HD 7.6.7.0 - dobreprogramy
Następnie możesz (o ile chcesz) zmniejszyć plik wyrzucając różne dodatki, niepotrzebne ścieżki językowe zostawiając tą którą Ty chcesz, to samo się tyczy napisów itd. drugim programem:
MakeMKV 1.9.9 - Download - Instalki.pl
Dzięki temu zrobisz z obrazu ISO plik .mkv

Podejrzewam że zostawiając sam tytuł główny filmu plus np. ścieżka angielska, rozmiar ISO zmniejszy Ci się do pliku .mkv o ok. 30-50%
Po takim zabiegu, plik .mkv odtworzysz w Mede8erze pobierając napisy.

Usunięcie niepotrzebnych dodatków w obrazie ISO to tylko oczywiście opcja. Możesz naturalnie za pomocą Any DVD HD stworzyć obraz ISO i cieszyć się wszelkimi dodatkami zawartymi na płycie tak jak byś miał fizyczną płytę w odtwarzaczu.
Nie wiem jednak czy wtedy dobierzesz napisy do obrazu. Nie próbowałem szczerze mówiąc takiej opcji i zwyczajnie nie wiem. Kwestia sprawdzenia. Być może nie będzie problemu o ile zostawisz nie przetłumaczony tytuł bo nie zawsze Mede8er znajduje napisy do filmu z przetłumaczonym, polskim tytułem.
 

sihborx

New member
Witam

Ostatnio zauważyłem bardzo irytujące zachowanie mojego playera. Czasami zachowuje się tak jakby film nie załadował sie poprawnie - tzn. Podczas projekcji następują takie dziwne - dosłownie półsekundowe- przerwy w dźwięku. Tak jakby na tę krótką chwilę tracił sygnał. Nawet na amplitunerze widać, że nie otrzymuje sygnału. Powtarza się to co kilkadziesiąt sęk. Czasami ponowne załadowanie filmu pomaga, czasami reset playera, a czasami zmiana ścieżki audio ( jak jest).
Nie dzieje się to zawsze i nie ma każdym filmie. Nie mogę na ten moment potwierdzić ale wydaje mi się, że częściej dzieje się to z filmami z DTS.


Nie wiem czy to kwestia softu czy jakiś opcji w ustawieniach playera, które możne się gryzą. Może jakiś kodek? A może po prostu film jest skopany ?

Czy ktoś już spotkał się z takim przypadkiem.


EDIT: właśnie zauważyłem, że ta przerwa pojawia się prawie w tych samych czasach flimu. Jak cofne o 10sek to i tak sie pojawi i chyba nim film dłużej trwa tym rzadziej.

Ps - Jeszcze mi się przypomniało, że na poprzednim playerze ( Xtreamer SW3 ) zdarzało się podobnie.
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Witam

Ostatnio zauważyłem bardzo irytujące zachowanie mojego playera. Czasami zachowuje się tak jakby film nie załadował sie poprawnie - tzn. Podczas projekcji następują takie dziwne - dosłownie półsekundowe- przerwy w dźwięku.

Zakładam, że dzieje się to na wszystkich filmach i nie są to tylko konkretne pliki. Jeżeli ta druga opcja, to może być złe kodowanie dźwięku. Najlepiej pokaż dane plików z MediaInfo.

Co sprawdzić?
1. Sprawdzenie/zamiana kabla HDMI, o ile takowym jest transmitowany dźwięk. Lub optyka i coaxiala.
2. Wypuścić tylko dźwięk "core" z playera.
3. Wypuścić dźwięk z playera bezpośrednio na telewizor.
4. Sprawdzić plik w innym, mocniejszym playerze - może chodzi o wydajność...
 

sihborx

New member
@Kirek50


Dzięki za porady. Jestem w trakcie sprawdzania wszystkiego. Jak na razie obstawiam wadę filmu.

Zakładam, że dzieje się to na wszystkich filmach i nie są to tylko konkretne pliki. Jeżeli ta druga opcja, to może być złe kodowanie dźwięku. Najlepiej pokaż dane plików z MediaInfo.

Właśnie nie. Nie zawsze tak jest. Nie znalazłem jeszcze klucza. Na razie mam podejrzenia dot. filmów w DTS.
Dane z mediainfo w załączeniu.

Nawet wczoraj puściłem około 10 losowo wybranych filmów i poza omawianym podobny problem pojawił się w jeszcze jednym filmie.
Inny przykład to : własnie obejrzałem kolejny film i taka przerwa (takie pyknięcie) pojawiło się raz na początku a potem już wszystko było ok.




Co sprawdzić?
1. Sprawdzenie/zamiana kabla HDMI, o ile takowym jest transmitowany dźwięk. Lub optyka i coaxiala.
2. Wypuścić tylko dźwięk "core" z playera.
3. Wypuścić dźwięk z playera bezpośrednio na telewizor.
4. Sprawdzić plik w innym, mocniejszym playerze - może chodzi o wydajność...



AD1. Wszystko mam podpięte po HDMI. Kable (jak w stopce) dość dobre, i sprawdzone, Na innym kablu dzieje się tak samo.
AD2. Tu trochę nie rozumie co to znaczy "dźwięk z core" ?
AD3. Zrobione i przetestowane jest podobnie.
AD4. Sprawdzałem na PC- i tam było ok. Nic nie zauważyłem. Kwestia wydajności playera też mi nie do końca pasuje, ponieważ przy filmach z DTS MA czy ISO nic się nie dzieje.
Dziwi mnie, że czasami jak na playerze zmienię ścieżkę na inną (jak jest) to jest w porządku.
 

Attachments

  • mediainfo.txt
    7,8 KB · Wyś: 66
Do góry