Mede8er MED800X3D

Kirek50

Moderator
Bez reklam
sihborx;1235107 AD2. Tu trochę nie rozumie co to znaczy "dźwięk z core" ? [/QUOTE napisał:
Źródłowy dźwięk z pliku, czyli:
1. Na playerze passtrough (RAW lub co tam jest w Medzie), a dekodowanie na ampl.
2. Ampli i player jak wyżej, czyli dekodowanie dźwięku tylko na TV (0 ile ma dekoder)
 

sihborx

New member
To jeszcze wypróbuj po optyku i coaxialu - o ile masz taką możliwość. To pozwoli na 100 proc. eliminację niesprawności kabli i gniazd HDMI.

No tego akurat nie mogę sprawdzić bo nie mam takich kabli.

Źródłowy dźwięk z pliku, czyli:
1. Na playerze passtrough (RAW lub co tam jest w Medzie), a dekodowanie na ampl.

.. i tu trochę ubiegłeś moje pytanie bo korzystając z okazji - jak już jesteśmy przy tej kwestii to może mógłbyś pomóc w doborze najbardziej optymalnego ustawienia tak aby dźwięk był najlpepszy. Oczywiście biorąc pod uwagę, że player zawsze jest podpięty do Amplitunera

Obecnie ustawiałem to trochę intuicyjnie a że się nie znam na tym za bardzo.....:blagam:

mam takie oto opcjce:
(wybrane są pogrubione)

1. Audio na wyjściu HDMI
a. auto,
b. HDMI passthrough (RAW)
c. HDMI downmix (STEREO)
d. HDMI LPCM wielokanałowy

2. Audio na wyjściu SPDIF:
a. SPDIF passthrough (RAW)
b. SPDIF downmix (STEREO)

3. Wymuszenie dekodowania AC3/DTS5.1
a. wyłączony
b. włączony

4. Dźwięk przestrzenny
a. auto
b. AC3/DTS5.1
c. TrueHD/ DTS-HD 7.1
(lub auto?)


5.synchronizacja audio
a. auto
b. ręczne,
c. wył.

6. Poprawa głośności
a. włączone
b. wyłączone .
(nie wiem co to daje)

VIDEO

Też jest trochę opcji, co do których mam małe wątpliwości.
1.TV system:
a. HDMI auto
b. różne rozdziałki od 480p do 1080p

2. Obsługa 1080/24p
włączone

3. Automatyczna częstotliwość HDMI:
a.włączone
b. wyłączone
(też nie wiem co to jest ale jak większość daje na auto)

4. Głębie kolorów
a.auto,
b. 10bit, c 12bit
d. wył.
(j.w- nie wiem więc na auto)

5. xvYCC
(no tego to już w ogóle nie rozumiem)
do wyboru : auto, wyłączone, xvYCC601(hd), xvYCC601 (SD), albo oba na raz.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
HDMI passthrough (RAW) - w tym ustawieniu dekoduje dźwięk ampli. To optymalne rozwiązanie. Reszta OK.
 

Adam4119

New member
A ja mam następujący problem w swoim Med600X3D(zakupiony kilka dni temu).
Od samego początku nie jestem w stanie wyświetlić zdjęć,player widzi katalogi ze zdjęciami(jpg) ,ale wchodząc do katalogu już jest pusto(0 zdjęć).
Co jest grane!!!
Drugim problemem jest dziwna jakość wyświetlanych filmów, wszystko jest takie jakby "plastikowe".Filmy puszczam przez USB z dysku przenośnego.
Ten sam dysk podłączony bezpośrednio do telewizora(plazma LG)wyświetla filmy w idealnej jakości.
Czy mam uszkodzony egzemplarz ,czy może coś nie tak w ustawieniach.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
A ja mam następujący problem w swoim Med600X3D(zakupiony kilka dni temu).
Od samego początku nie jestem w stanie wyświetlić zdjęć,player widzi katalogi ze zdjęciami(jpg) ,ale wchodząc do katalogu już jest pusto(0 zdjęć).

W Media Library musisz wybrać Picture View


Drugim problemem jest dziwna jakość wyświetlanych filmów, wszystko jest takie jakby "plastikowe".Filmy puszczam przez USB z dysku przenośnego.

Jeżeli masz fabryczne ustawienia setupu playera, to problem może występować w odbiorniku TV - chodzi o ustawienia obrazu na konkretnym złączu HDMI. Pomanipuluj tymi ustawieniami na jakimś jakościowo wzorcowym pliku filmowym Full HD odtwarzanym z playera i na pewno dobierzesz optymalne dla siebie parametry.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Witam Wszystkich, ostatnio mam problem z moim medkiem 1000, problem w tym, że nie mogę połączyć się po sieci (grupa domowa) z kompem stacjonarnym spiętym po kablu przez router. Router nie jest moja własnością a sieci kablowej i nie mam do niego dostępu. Med. łączy się z netem i youtube działa bez problemu, również widzi inny komp (laptop) w grupie domowej i jego zasoby udostępnione, również laptop widzi udostępnione pliki z kompa stacjonarnego (lać leci po wi-fi). Nie mogę powiedzieć od jakiego czasu się tak dzieje, ale kiedyś działało wszystko bez problemu. Macie jakieś pomysły jak rozwiązać ten problem?. Restart routera zrobiony i dalej to samo.
 

Miyagi

Member
Witam.Mnie natomiast bardzo nurtuje wskaźnik oglądalności.Przy filmach wszystko działa ok po obejrzanym filmie pojawiają się oczka że film został obejrzany, natomiast mam problem z serialami.Po obejrzanym odcinku nie pojawiają sie oczka i nawet jak chce samemu odznaczyć że obejrzane to oczka nie wyskakują.Ma ktoś pomysł jak rozwiązać ten problem??
 
Mam taki problem z moja szejsetka, podglaszanie mi wtsiadlo i cały czas jest na maximum, pilot sprawny.
Macie tez przy przeglądaniu YouTube takie lagi, zero płynności.?
 

maks1910

Member
Cześć dzisiaj zakupiłem Mede8era800X3D. Ogólnie jestem zadowolony.
Bardzo dobra jakość dźwięku. Odtwarza wszystko jak leci. Intuicyjne menu. Ładny wygląd.

Póki co natknąłem się na dwa problemy.

Medek jest podłączony na kablu optycznym do amplitunera, a do TV po HDMI. Problem polega a tym, że dźwięk słychać zarówno w głośnikach TV jak i amplitunerze. a wiadomo chcę tylko w aplitunerze, kombinowałem, ale pomysłów już nie mam.

Druga problem to wygląda tak, że mogę kopiować pliki z dysku Medka na mój komputer, natomiast z komputera na dysk Medka nie mogę. W lokalizacji sieciowej widać dysk Medka, lecz nie mogę uzyskać do niego dostępu. Z góry dziękuję za pomoc
 

Manky

New member
Pytanie tylko po co jest podłączony i do amplitunera i do TV ?
Amplituner ci obrazu nie przepuszcza ?
Podłącz pod amplituner przez HDMI i TV do amplitunera też HDMI.
Jak masz głos i w kolumnach i w TV to najprostsze rozwiązanie - włącz MUTE na TV :) - kolumny będą grały nadal.
 

maks1910

Member
Dźwięk do amlitunera przesyłam po kablu optycznym, obraz tylko po HDMI.
Problem rozwiązałem ustawiając TV na mute.
Póki co sieć działa ładnie transfer na wysyłce mam około 14 MB

Podczas odtwarzania plików .FLAC okładki i tło działają. Natomiast szkoda, że nie można odczytać Tagów zapisanych w pliku.
 

krystiano8

New member
Witam,

Jak by ktoś szukał, pytał mam do sprzedania uzywanego w bardzo dobrym stanie MEDE8ERA MED800X3D + karta WiFi EDUP EP-MS8512 współpracująca oczywiście z Mede8erem.
Więcej na priv.

Pozdrawiam
 

ogotaj

New member
Witam :)

Ciekawe na co wymienili te Mede8er, że chcieli sprzedać?

Ja aktualnie mam wypożyczonego Dune Smart h1 i jak dla mnie wystarczają funkcje, które oferuje. Niestety muszę go oddać i zastanawiam się czy poszukać gdzieś tego samego modelu Dune czy kupić Mede8er 800 (albo coś innego)


W Dune używam dysk 2TB, więc szukam sprzętu gdzie mógłbym go przełożyć i dalej korzystać. No i oczywiście żeby miał możliwość podłączenia zewnętrznych dysków. Nie będę korzystał z niego jako serwera plików, więc nie potrzebuję rozbudowanych opcji sieciowych. Ot tyle, żeby Youtube'a pooglądać i móc połączyć się z urządzeniem z laptopa i sterować przez smartfona.

Do Dune'a uzywałem adapter WiFi USB Ferguson W02 oparty o Ralink RT5370 czy pójdzie on z Mede8er czy trzeba będzie coś innego. Oczywiście wiem, że jest karta dedykowana ale kosztuje grubo ponad 100 zł.

Jakieś sugestie?
 

muzyk219

New member
Istnieje Sortowanie plików zdjęciowych?

Jak w temacie.
Dokładnie posiadam 600-tkę ale to to samo co 800-tka z tematu.

Dziwne że aż po kilku latach obcowania z Mede8er'em dopiero dzisiaj stwierdziłem że CHYBA? nie istnieje w tym odtwarzaczy możliwość oglądania zdjęć sortując w jakikolwiek inny sposób niż alfabetycznie tak jak to ma systemowo utworzony sposób w odtwarzaczu.

A konkretniej:

Zdjęcia i wszelki inne multimedia trzymam i odtwarzam poprzez Mede8er'a z dysku NAS. Jako że robię dużo zdjęć , aparat tworzy mi nazwy plików np. DSC_0001 itd. aż do liczby DSC_9999. Gdy zrobię kolejne zdjęcie, zaczyna od zera. Takie zdjęcie ja później kopiując do danego folderu z danym tematem zdjęć , mam już dwa pliki DSC_0001.
Komputer oczywiście mi na to nie pozwoli i muszę zmieniać ręcznie nazwę pliku. Np. na nieistniejący numer jakiegoś tam zdjęcia.
W komputerze sortując zdjęcia np poprzez datę albo date ostatniej modyfikacji, nie mam problemu z odtworzeniem na komputerze według zadanego wcześniej sposobu sortowania i zdjęcie ze zmienioną nazwą odtwarza się według daty a nie nazwy którą wcześniej zmieniłem.

Niestety, I na dysku komputera(gdzie mam kopie zdjęć) i na dysku NAS mam identyczne sortowanie plików zdjęciowych poprzez sortuj według dat.

Niestety, mądry Mede8er nie uwzględnia sortu na dysku tylko odtwarza pliki zdjęciowe według nazwy więc zdjęcie które zrobiłem dzisiaj, zmieniając temu zdjęciu nazwę na inną wolną np: DSC_0146 zostanie wyświetlone dużo później a chciałbym chronologicznie według daty utworzenia pliku.

Błagam, ma ktoś radę co z tym fantem zrobić? Jeden pomysł mam. Sprzedać Mede8er'a i kupuć inny który by taką możliwość posiadał. To ewentualnie zrobię w ostatecznym przypadku.
Ma ktoś jakiś pomysł?
 
Do góry