Marketing szeptany- sztuczne kreowanie wizerunku marki

WiTT

New member
Bez reklam
Wiedziałem że będziesz wiedział o co chodzi ;) Ja już w wątku filmowy pisałem, Bad Boys'i dla mnie są klasyką, jednym z ulubionych filmów i z przyjemnością co jakiś czas do nich wracam. A że ostatnio sobie obejrzałem ponownie, to mi siedzą w głowie ;)

W sumie to już szeptany marketing taka rozmowa o konkretnym ulubionym filmie :D
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Pisałem kiedyś do admina z prośbą o powiększenie (ale to brzmi :p) skrzynki, ale dobiło się bez echa, dałem spokój.

we ride together we die together Bad Boys for life ;)

He,he. To mi co drugi dzień na skrzynkę przychodzi reklama jakiegoś super specyfiku " Powiększ penisa o 7cm":) Czego to teraz ludzie nie wymyslą.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Moze to jakas byla Twoja "kolezanka", taki ukryty marketing :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

WiTT

New member
Bez reklam
A teraz ani z Ciebie M. Jordan ani M. Jackson :p a ze "sprzętu" to pozostało Ci jego używanie tylko w celach... odsłuchowych ;)
 

bluray

Banned
Temat poważny.

Od lat funkcjonuje forum iTi / N i SONY POLSKA.

Jak zadasz pytanie typu:
- kupię mydło niemieckiej firmy np. Gitler !!!
To masz gwarancję , że dyskusja kończy się: kup piankę do golenia SONY !!!

Właśnie odkryli, że SONY PS4 w ogóle nie gra mediów.
" Testerzy" SONY PS4 potrzebowali tam 10 dni by zapytac:
Czy konsola widzi Wam w ogóle dyski po USB ???
Odpowiedź jest jedna: SONY PS4 nie współpracuje z zewnętrznymi dyskami po USB !!!

Reguła szeptanego marketingu w sprawie SONY PL stanowi:
Żadnych "trudnych" pytań. KASUJEMY WĄTKI itp. itd. w opór.
Widać napór konsumentów był taki, że centrala upoważniła do ujawnienia tematu:

TAK WIĘC:
za duńskim GURU AV HD Rasmusenem Larsen:
Sony PlayStation 4 review - FlatpanelsDK
wklejam cytat:
No DLNA streaming, no USB support, no mp3 playback, and no 3D Blu-ray. The PlayStation 4 is severely crippled at launch.

Oznacza to, że SONY PS4 to tylko obudowana efektownie karta graficzna dla graczy.
END

ps.:
koniec PS w sprawie multimediów.
PS3 z SUPER prockiem CELL do dziś wyprzedza rynek AV.
Mój FAT 32 GB wzorcowo jedzie z SACD itp. ...

PS3 jest super dla obsługi AV a zwłaszcza z uwagi na niepokonany, efektowny SLIDE SHOW !!! (idą święc, więc fotki 2013 chcę po igilli pokazać jako SLIDE SHOW PS3 po USB/jpg.

Nie ma innej prezentacji jak fotki rodzinne via PS3.
Ktoś porówna tę doskonałą funkcjonalność PS3 z PS4 ... ?
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Kurna, ale teorii ;) żółty jest dla wszystkich powyzej 300 postów jesli sie nie myle. Niebieski to osoba ktora wsparla forum a dzieki temu ma kilka udogodnien jak wlasny status, dostep do dzialu testow czy wieksza skrzynke PW. Zreszta o tym jest napisane - na gorze strony wystarczy kliknac klub HDTV.COM.PL zakladke i tam jest opisane. Ale mi tajemnice, bez jaj:)
Dzięki za info.
Nigdy na te kolory nie zwracałem uwagi stąd mnie to zaskoczyło.
Bo nigdy nie płaciłem składek a tdx trochę mi zamieszał.
Teraz jasne. Żółty gratis jest.
 
D

Deleted member 121090

Guest
bluray
Szczera prawda. Byłem uczestnikiem tego forum ale jako niezadowolony z TV Sony nie miałem tam racji bytu. Moje tematy były zamykane, przenoszone do kosza a w końcu nałożono na mnie cenzurę. Mimo że nie złamałem żadnego punktu ich regulaminu. Zażądałem wykreślenia spośród członków i nie odnosiło to żadnego odzewu. W końcu przycisnąłem ich publicznie na innym forum( audiostereo) gdzie też się wypowiadają ich moderatorzy i po paru żądaniach w końcu łaskawie mnie wykreślili.
Ale to forum umiera. Wystarczy popatrzeć na ilość postów dziennie na tym forum i na tamtym. Więc ich polityka na dłuższą metę jest zbyt nachalna i wyraźna.
Pamiętam kiedyś Sony zostało zmuszone do wymiany TV bo zdarzyły się przypadki samozapłonu. No jak stare Rubiny kiedyś:)
I na tamtym forum po zapodaniu tej informacji tamtejsze kółko różańcowe pisało Brawo Sony. Poważnie.
 

prezy

New member
Bez reklam
Sprawa jest prosta.
Panasonic bardzo mocno się chwali w jednej z sieci handlowych opiniami HDTV, mają nawet logo. Pytając kierownika sklepu o co chodzi z HDTV odpowiedział jasno, ze to współpraca Panasonic z HDTV.
Podsumowując:
1. Panowie nie tędy droga!
2. PRAWDA OBRONI SIĘ SAMA

Pozdrawiam wszystkich trzeźwo i jasno myslących
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Co Ci się widać pomieszało. Panasonic wystawił nagrody które WY im przydzieliliście. Nie wiem czy brałeś w tym głosowaniu udział. Jeśli nie brałeś to też głosowałeś.
ZŁOTY PIXEL - Plebiscyt na najlepsze produkty Audio Video

Kamery Sony nagrodzone w plebiscycie Złoty Pixel | Sony
ZŁOTY PIXEL - Plebiscyt na najlepsze produkty Audio Video

„Złoty Pixel” – w kategoriach: LCD TV i plazmy 03-04-2012

Telewizory LCD i plazmowe cieszą się nieustającym dużym zainteresowaniem klientów i stanowią bardzo istotną część portfolio wszystkich producentów. Nie dziwi więc spora liczba kategorii ocenianych produktów.

Nagrodę użytkowników portalu hdtv.com.pl „Złoty Pixel” w podziale na kategorie zdobyły następujące telewizory LCD:
Najlepszy telewizor LCD 32" - Samsung UE-32D6500



Najlepszy telewizor LCD 37" - Samsung UE-37D5500
Najlepszy telewizor LCD 40" - Samsung UE-40D8000
Najlepszy telewizor LCD 42" - Panasonic TX-L42E30
Złoty Pixel - Najlepszy telewizor LCD 46-47" - SHARP LC-46LE830
Najlepszy telewizor LCD 52-55" - Toshiba 55ZL1
Najlepszy telewizor LCD 58" i większe - SHARP LC-60LE830
Najlepszy telewizor LCD 3D - Samsung UE-55D8000
Najlepszy telewizor ECO - SHARP LC-40LE830

Nagrodę użytkowników portalu hdtv.com.pl „Złoty Pixel” w podziale na kategorie zdobyły następujące telewizory plazmowe:

Najlepszy Telewizor PDP 42-43" (plazma) - Panasonic TX-P42VT30
Najlepszy Telewizor PDP 46-51" (plazma) - Panasonic TX-P50VT30
Najlepszy Telewizor PDP 55" i większe (plazma) - Panasonic TX-P65VT30
Najlepszy Telewizor PDP 3D (plazma) - Panasonic TX-P50VT30

Widać że kierownik sklepu miał takie same pojęcie jak Ty , ale wystarczy skorzystać z wujka Google aby otrzymać wiedzę.
Zaraz zaczyna się kolejny plebiscyt w którym sami wybierzecie swoich faworytów i sami będziecie ich nagradzać.
Uważaj na co głosujesz. Tak czy tak wybierasz. Jeśli nie głosujesz wyrażasz zgodę aby inny za Ciebie wybrali.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Sprawa jest prosta.
Panasonic bardzo mocno się chwali w jednej z sieci handlowych opiniami HDTV, mają nawet logo. Pytając kierownika sklepu o co chodzi z HDTV odpowiedział jasno, ze to współpraca Panasonic z HDTV.
Podsumowując:
1. Panowie nie tędy droga!
2. PRAWDA OBRONI SIĘ SAMA

Pozdrawiam wszystkich trzeźwo i jasno myslących
To podaj nam tu przykład bezstronnego,obiektywnego forum Twoim zdaniem
Z chęcią od razu stanę się jego członkiem, jeśli tak jest.
To forum też ma ciągoty do zamykania niewygodnych tematów. Niestety coraz większe chyba.
Ale ostatnio mi zamknięto te gdzie były mało przychylne informacje nie o Panasie ale o Sony.
Jak widzisz Panas się chwali opiniami użytkowników na konkurencyjnym forum to są głównie opinie moderacji. jak użytkownik się z nimi nie zgadza to do kosza.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
To samo jest na kazdym kroku, wszędzie, np. z mediami. Myslicie, ze podaja nam prawdziwe faky na talerzu? :D
Wszystkie media sa stronnicze, jedna za partią A, inne za B, itd.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
No wlasnie nie do konca. Cala ta dyskusja rozbija się wlasnie o to, ze nie tylko niezalezni forumowicze, tworzą fora. Jako organ opiniotworczy jest wielu takich, co robią to nie z pasji, nie dlatego, ze sami maja doswidczenie w temacie i sluchali tego czy innego sprzetu, ale wylacznie dla pieniedzy (poniekąt też jestem w stanie to zrozumieć - taie czasy, kazdy chce zarobic), wmawiają nieswiadomym uzytkownikom wyzszosc sprzetu A nad B mimo, ze jest to nieprawda, narazajac go oczywiscie na wydatek czesto niemalych, ciezko zarobionych pieniedzy (ale tego już nie jestem w stanie zrozumiec, to co najmniej nie ładne). Taki gosć za namową kupi sprzet A, a w domu jest rozczarowanie, lub dopóki nie uslyszy/zobaczy innego u znajomego czy w sklepie lepszego B i w tej samej klasie, lub dopóki sprzet A sie nie zepsuje.
Z drugiej strony możnaby też winic samego nieswiadomego uzytkownika, dlaczego ulega opiniom zamiast samemu wysilic sie i zdobyc wiecej informacji we wlasnym zakresie, skoro chce wydac kilka/kilknascie tys. zł. Mozna by tak chyba długo dyskutowac. W kazdym sklepie kazdy z nasz widzial takie sytuacje, klient przychodzi, czesto z cala rodzinką w niedziele, w jedym sprzedawca poleca Onkyo, w innym Denony, raz Samsunga, raz Sony (nawet mi się rymło :) ). Klient mysli, uuu, ten Pan sie zna, to pewnie tak jest jak mówi i wyciaga portfel.
Reklama czyni cuda, dobry sprzedawca nawet g...o sprzeda np. jako super nowoczesny i ekologiczny naturalny nawóz, lub jeszcze lepiej jako odswierzacz powietrza ;) Znam takich, co tak potrafią skręcic klienta, ze gosć przychodzi z zamiarem kupna B a wychodzi z A, bo sprzedawca tak go zamotał.
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
A propo - odświeżacz powietrza (ten do pokoi nie do wc), to niezły numer, jeden z lepszych wkrętów klientów :) zamiast posprzątać pokój, odkurzyć, zmyć podłogę, wyrzucić śmieci - to lepiej kupić odświeżacz, i po kłopocie, a syf niech dalej sobie zalega ;) mistrzostwo!
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeszcze jesli chodzi o dobor zestawów audio, to z Bogiem sprawa, bo nawet laik pójdzie do salonu i sobie sam oceni na słuch co mu się podoba a co nie. Gorzej jest jak kupujemy samochód, bo czasami nawet zaprzyjaźniony mechanik nie ma mozliwości ocenienia w jakim dany pojazd jest stanie. Podobnie sprawa z kupnem komputera, czy nawet popularne usługi w Naszych mieszkaniach świadczone przez elektryka, hydraulika, ślusarza czy gościa od wykończeń wnętrz. Nie ocenimy ile warta jest jego usługa, a niejednokrotnie nie znając się nawet nie wiemy czy sknocił Nam robote czy nie. Wychodzi to dopiero za jakiś czas. Wszędzie jest kombinatorstwo, a człowiek najlepiej jak by znał się na wszystkim.
 

z3

New member
Bez reklam
Ja chyba na innym forum siedzę, bo to jest jedyne forum które znam, jakie ma rangą oznaczonych reklamobiorców, których nicki są zielone jak ufoki. Co do reszty to chętnie się dowiem jak każdy z was jest w stanie udowodnić, iż nie są z branży i nie polecają danego "zprzętu" za kasę :popcorn:
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wszystko zależy jak na to patrzymy? Teraz są czasy wszechobecnej reklamy, ludzie próbują jakoś na życie zarabiać. Jedni bardziej a inni mniej uczciwie. Na Naszym forum wszyscy wiedzą że KIKI i Blackninja prowadzą interes i jest to jawne. Gorzej by było gdyby ten fakt był ukrywany. Na innych forach też wypowiadają się ludzie z branży np. Audiostereo. Jak ktoś ma trochę oleju w głowie to nie traktuje forum jak wyroczni i wypośrodkuje wszelkie odpowiedzi. Nikt nie zmusza do kupowania u KIKIEGO, czy też polecanych tutaj produktów. Przecież zawsze można sobie zrobic liste zaproponowanych kolumn czy elektroniki, i udać się na odsłuchy. Co do innych użytkowników forum, to nie spotkałem się żeby ktoś proponował zakup u niego, więc co mi to da że zaproponuję komuś sprzęt A lub B? Przecież na tym nic nie zarobię:) A co by nie mówić, Blackninja ma naprawdę konkurencyjne ceny. Koledzy z forum siedzą już też trochę czasu w temacie i sporo osób kupuje u BL, więc gdyby cena nie odpowiadała to pewnie zakupy by były w innych salonach. To że mi ktoś zaproponuje Mercedesa to nie znaczy że zaraz w ciemno zamawiam przez allegro. Zawsze trochę czasu spędzam na rozpoznaniu i porównaniu danych produktów oraz cen.
 
Do góry