Marantz UD7007, czy Oppo 103D ?

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Witam.
Będzie Kolega zadowolony. Ja mam CA 751BD i nie narzekam, bo i nie mam na co. Szczególnie możliwości multimedialne przez USB i eSATA są dla mnie istotne.
Chociaż szkoda, że w tym modelu, zrezygnowano z tego ostatniego. Ale za to więcej USB i HDMI. :)
Pozdrawiam.
 

werf

Active member
Bez reklam
Fajny sprzęt gratulacje,skrobnij jak się sprawuje jako sieciowiec i cd
Ps nawet torbę z Oppo przejęli
 

SternQuest

New member
Koledzy dzięki za gratulacje, na razie jestem zadowolony :) Ale coś więcej napiszę bliżej weekendu. Elektronika w sprzęcie się wygrzeje, piszą nawet w instrukcji że trwa to ok. tygodnia (słuchanie kilka godzin dziennie). Po tygodniu będę miał pełniejszy obraz.
~werf o jakie opcje sieciowe konkretnie Ci chodzi ? W tym temacie jestem trochę " zielony":oops:, najwięcej słucham zwykłych płyt CD. Może ktoś właśnie podpowie mi jak w pełni wykorzystać możliwości tego sprzętu. Będę wdzięczny :)
 
Ostatnia edycja:
Oppo 105D

No wlasnie ciekaw jestem czy ta sekcja stereo warta jest 1000 zł dopłaty względem 103.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Jeśli chodzi o Oppo to chyba sprawa jest jasna, Oppo 103D nie gra ,gra Oppo 105D.
Różnica w audio jest ogromna, słuchałem obu modeli. Kupiłem 105D, cena wiadomo spora
ale nie żałuje nawet złotówki. Tak więc jak chcemy dobre audio to tylko 105D, trzeba sobie
policzyć co daje nam model 105D i zdecydować czy kupić. Różnica jest spora,w modelu 105D
mamy osobny tor audio ,jak się nie mylę to dwa Sabre32 dac,lada dzień będzie Tidal.
Dac jest nie byle jaki,ktoś pisał na innym forum ,że dac w oppo 105D jest na poziomie dac-a
za 2tys pln. TU się mogę zgodzić bo posiadam Nad Usb dac2 który kosztuje ok.1200 i gra gorzej
niż ten w oppo. Mam go podłączonego do Oppo ale robi tylko jako wifi.
Jak Tidal będzie już w oppo to raczej już nie będę go używał.
 

Maciej_S85

New member
Ok Kolego ale ja pytam w odniesieniu do Cambridge Audio Azur 752. Tu jest 1000 zł dopłaty względem 103.
A 105D wiadomo powyżej 6000. Szkoda ze nie ma nigdzie już zwykłej 105 bo znacznie tańsza.
 

SternQuest

New member
Ok Kolego ale ja pytam w odniesieniu do Cambridge Audio Azur 752. Tu jest 1000 zł dopłaty względem 103.
A 105D wiadomo powyżej 6000. Szkoda ze nie ma nigdzie już zwykłej 105 bo znacznie tańsza.

Kolego oczywiście że warto brać CA Azur 752. Jest on porównywany bardziej do Oppo 105EU niż 103D. Widziałem też kilka testów gdzie stawiano go w szranki z Oppo 105D. Oczywiście nie ma Darbee, ale sekcja audio też jest na bardzo wysokim poziomie. Poza tym cenowo jest zbliżony bardziej do 103EU. Można go kupić po dobrych negocjacjach już za ok 4k z małym kawałkiem :) menu graficzne w CA 752 jest prawie identyczne jak w Oppo ( ta sama platforma, elektronika firmy Mediatek). Miałem napisać coś więcej na temat moich wrażeń ale przez wyjazd na długi weekend zabrakło czasu. Na pewno jeszcze wrócę do tematu, ale chciałbym aby to była solidna mini recenzja :) Na razie mogę powiedzieć tylko że jestem bardzo zadowolony z zakupu.
 

Maciej_S85

New member
Dzięki paul klacska i SternQuest. No właśnie o coś takiego mi chodziło. 105 mnie nie interesuje bo po pierwsze cena i mam za tani wzmak stereo np. brak XLR. Czyli nie wykorzystam.
A wydając 3 z hakiem to można już coś dołożyć do polki wyżej.
 

lobos

New member
Bez reklam
Panowie, odświeżę trochę temat odnośnie UD7007.
Lepiej UD7007 zamiast UD5007+CD6005?
Wychodzi na to, że tak, bo jakość video będzie lepsza a audio na podobnym poziomie?
Na plus UD7007 obsługa FLAC na których mi zależy.
Chciałbym spiąć go z moim SR6008+PM8005 co Wy na to?
Będę w pełni zadowolony z stereo łącząc to dobrym przewodem RCA?
Za ile teraz można wyrywać UD7007 orientuje się ktoś?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sekcja audio jest bardzo ok, z nowych to Ci się nie specjalnie opłaca, kosztuje (dalej) kupe kasy.
Wolałbym coś z sprawdzonych używek, ale też trudno coś wyhaczyć.
W mojej ocenie, 2tyś za używkę to jest okazja, jakbyś chciał to za tyle mogę Ci sprzedać, a to już jest świetna cena jak za taki sprzęcior ;)
 

lobos

New member
Bez reklam
Warte rozważenia ;-) Nowego niżej jak za 2650zł. nie widziałem.
Na co byś wymienił? Marantza nie ma nic wyżej. Jakiś OPPO? ;-)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Tak ostatnio rozmawialismy z lobosem nt. markowych BD i ich jakości audio z CD po analogu. Moim zdaniem UD7007 czy 3313 spokojnie jakościa dorownują CD 720 i CD 6005 a dodatkowo w przypadku BD otrzymujemy odczyt FLAC z USB czego w CD nie ma (sa tylko mp3 i wma) no i lepszy tor video niż w BD 1713/5007. Wszystko mamy w jednej skrzynce dodatkowo ladnie wykonczonej amelinium na froncie.

Ja mam w domu CD i BD Denona i powiem wam szczerze, że przepasci jakościowej na korzyść CD nie ma. CD gra rowniej, troszke bardziej szczegolowo ale z mniejszym basem niz Blu ray
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Lepsze..o ile zamierzasz łączyć swój odtwarzacz ze wzmacniaczem u sąsiada w domu ;)

XLR zaprojektowano do długich połączeń. Sceny na koncertach, studia itd.
Zdarza się że to połączenie gra lepiej od RCA ale przeważnie nie robi różnicy.
 
Ostatnia edycja:

vectra1

Member
Bez reklam
Tak ostatnio rozmawialismy z lobosem nt. markowych BD i ich jakości audio z CD po analogu. Moim zdaniem UD7007 czy 3313 spokojnie jakościa dorownują CD 720 i CD 6005 a dodatkowo w przypadku BD otrzymujemy odczyt FLAC z USB czego w CD nie ma (sa tylko mp3 i wma) no i lepszy tor video niż w BD 1713/5007.

Dodatkowym plusem UD7007/DBT 3313 jest odczyt SACD, dźwięk na pewno będzie na poziomie DCD 720/ CD 5005/6005.
Jest jeszcze inna opcja moim zdaniem najciekawsza jeżeli nie boisz się używek lub masz pewne źródło.
Kupujesz UD5007, który da Ci obraz i dźwięk w kinie na dobrym poziomie + SA 7003/8003 i masz znacząco lepsze stereo.
Wszystko zamykasz w kwocie droższych playerów, często sprzęt jeszcze z gwarancją.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
XLR? Z czym to się je? Jeszcze lepsze złącze niż RCA? :hmm:
Wybaczcie :oops: Ja cały czas się uczę :fool: :p
Tu o komunikacji zbalansowanej ;)
[youtube]H3aKLdXYgik[/youtube]
XLRy w UD7007 są potrzebne tylko wtedy gdy zamierzasz słuchać z niego płyt stereo i masz odpowiedni wzmak z takimi gniazdami ;)
http://www.marantz.pl/pl/products/p...d5007&subcatid=blurayplayer&catid=hometheatre
Tu jest porównanie na stronie producenta.
a tu
http://olx.pl/oferta/marantz-ud-7007-CID99-ID1POTB.html#4704f5736b
nowka, tansza niż na eBay. Tyle chyba mniej więcej płaciłem za UD5007 jakies dwa lata temu


Co do UD5007 vs CD5003 - pisałem od tym wielokrotnie. najtańszy CD w ofercie Marantza przewyższa UD5007 w stereo. Długo słuchałem płyt z UD5007, ale szybko nawróciłem się na CeDeka ;)
Żeby nie było niejasności - UD5007 bardzo dobrze sprawował się jako odtwarzacz CD. Nawet przy porównaniu w sklepie stwierdziłem, że nie warto dopłacać za te 5-10% jakości w audio. Potem jednak (jak to bywa) zachciało mi się czegoś więcej ;) Jeden z szanownych forumowiczów użyczył mi CD5003 na weekend co ostatecznie potwierdziło, ze osobny CD jest jednak lepszy.
Dodatkowym plusem UD7007/DBT 3313 jest odczyt SACD (...)
Kupujesz UD5007, który da Ci obraz i dźwięk w kinie na dobrym poziomie + SA 7003/8003 i masz znacząco lepsze stereo.
Jeśli masz SACD To jest bardzo dobry pomysł, zrobiłem dokładnie tak samo z tym ze celowałem w Ki Pearl Lite'a.
I teraz ciekawostka. O ile w UD5007 CD vs SACD była spora różnica na plus dla SACD, to w KI Pearl Lite CD brzmią niemal tak jak SACD w UD5007. Płyty CD brzmią u mnie lepiej z odtwrzacza CD, natomiast SACD broni się samo, nawet w UD5007.
 
Ostatnia edycja:
Do góry