Marantz UD7007, czy Oppo 103D ?

SternQuest

New member
Witam wszystkich,
Przymierzam się do zakupu porządnego odtwarzacza BR. Wstępnie wybrałem UD7007, (po odsłuchu) ale również pasuje mi jego wygląd jak i wymiary. Bardzo ważną sprawą jest też "muzykalność" odtwarzacza, zależy mi na tym by jak najlepiej wypadał w stereo. Nie zamierzam kupować do stereo oddzielnego CD. Szczerze mówiąc tak jak pisałem gdzieś wcześniej nie mam miejsca na kolejny klocek. Na razie będzie to połączone z Onkyo TX - NR 636. I jeżeli chodzi o kino domowe tak już zostanie. W przyszłości zamierzam dokupić wzmacniacz stereo Onkyo A 9070. I na tym będę słuchał muzyki. Dla przypomnienia kolumny jakie posiadam to Dali Zensor 7 (zestaw 5.0).
Teraz jednak mam mały dylemat, bo poczytałem sporo o Oppo 103D i wszędzie jest chwalony zarówno za jakość obrazu jak i przede wszystkim dźwięku. Ogólnie same pozytywy. Powiem szczerze napaliłem się na niego. Jest jednak droższy od UD 7007 prawie o tysiaka. Teraz mam pytanie czy warto dołożyć do Oppo, czy jednak pozostać przy UD7007? Czy odczuję dużą różnicę w jakości dźwięku? Dodam że liczy się także obraz (może jeszcze "dorosnę" do projektora za jakiś czas :) wolę kupować na wyrost). A może macie jeszcze inne propozycje. Budżet tak do 4 tyś.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wg mnie - to ja bym nie dołożył oba te bluray testowałem trochę w sklepie i Marantz jest wystarczającym BR. Do czasu kiedy nie kupisz wzmaka to na tym amplitunerze to i tak nie odczujesz różnicy .... a już po zakupie wzmka marantz spokojnie sobie da radę ....
Proponuję też zastanowić się nad wzmakiem ja nie kupiłbym wzmaka Onkyo naprawdę można lepsze kupić w podobnych cenach... ale to moja opinia...
 

Henry

Active member
Bez reklam
Gdybym miał wydać 4 tyś na odtwarzacz, to chyba wstrzymałbym się do czasu, aż pojawią się modele wspierające UHD, pewnie wraz z możliwością samego UHD pojawią się też inne ciekawe funkcje.
Też zastanawiałem się nad Oppo lub Marantzem do kompletu, ale widzę, że od jakiegoś czasu nie pojawiły się nowe modele, jak było to w przypadku amplitunerów, więc wydaje mi się, że coś nowego na przełomie roku się pojawi.
Takie jest moje zdanie ;)
 

SternQuest

New member
lolek - chyba masz rację, raczej nie dołożę do tego Oppo. Sekcja audio w Marantzie wydaję się solidna, świadczą o tym choćby analogowe wyjścia XLR, Oppo tego nie ma, ma za to wyjście analogowe 7.1 (cinch). Odnośnie wzmacniacza to mam jakiś sentyment do Onkyo, poza tym bardzo podoba mi się brzmienie Onkyo, nawet obecnego amplitunera (TX636), ze wzmacniaczem stereo może być już tylko dużo lepiej :)

henry1979 - z nowinkami w audio widzę jest jak ze sprzętem komputerowym, cały czas coś lepszego wychodzi, trzeba czekać w nieskończoność by za tym nadążyć, a ja potrzebuję odtwarzacza teraz. Czekać pół roku, będzie coś lepszego, później wymyślą jakąś nowinkę i znowu człowiek się zastanawia. To nie dla mnie. Poza tym Oppo ma skalowanie do UHD, Pioneer też. Nie wiem czy skalowanie to to samo co obsługa UHD - nie za bardzo się na tym znam, ale w specyfikacjach tak wyczytałem.

collider - całkiem niezły ten Pioneer, chyba najnowszy ze wszystkich, w cenie Marantza, jest tylko jedno małe ale... bardzo prozaiczne... jest za wysoki. Max jaki mieści mi się w zabudowie to 11,5 mm, a on ma 11,9mm :niewiem: Bardzo dobry pod względem audio, przynajmniej z opisu, ciężki - pewnie solidny, chetnie bym go odsłuchał, ale niestety 4mm zadecydowały :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam tego UD7007, to świetny player i na pewno będziesz zadowolony, ale 4k to kupę kasy.
Oppo sobie dawno odpuściłem, bo zwyczajnie nie pasowałby mi i do zestawu.
 

SternQuest

New member
Mam tego UD7007, to świetny player i na pewno będziesz zadowolony, ale 4k to kupę kasy.
Oppo sobie dawno odpuściłem, bo zwyczajnie nie pasowałby mi i do zestawu.

Armanig - a powiedz mi jak on wypada u Ciebie z CD6004 (chodzi o muzykę) - czy duża jest różnica między BR a CD?
U mnie będzie stał akurat w takim miejscu że pasuje wszystko w wymiarze do 11,5 wysokość :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja korzystam już tylko z UD7007, playery CD się kurzą, a od czasu do czasu jeżdzą po Polsce po forumowiczach i sobie testują po koleżeńsku ;)
Sam w sobie CD600X, czy też CD500X, to dobry player, ale wszystko rozbija się o cenę. Jak chcesz bezkompromisowo (w akceptowalnym budżecie), a ma to być Marantz, to pomyśl nad PearlLite. Na pewno, CD600X zagra lepiej od UD500X (czyli playera BD), ale już niekoniecznie będzie lepszy od UD7007. Dużo by pisać, pomyśl nad odsłuchem o ile faktycznie jesteś uczulony na niuanse.
Myślę, że dla większości brzmienie toru stereo z UD7007, czy też CD600X będzie w pełni zadowalające.
 

SternQuest

New member
Ja korzystam już tylko z UD7007, playery CD się kurzą, a od czasu do czasu jeżdzą po Polsce po forumowiczach i sobie testują po koleżeńsku ;)
Sam w sobie CD600X, czy też CD500X, to dobry player, ale wszystko rozbija się o cenę. Jak chcesz bezkompromisowo (w akceptowalnym budżecie), a ma to być Marantz, to pomyśl nad PearlLite. Na pewno, CD600X zagra lepiej od UD500X (czyli playera BD), ale już niekoniecznie będzie lepszy od UD7007. Dużo by pisać, pomyśl nad odsłuchem o ile faktycznie jesteś uczulony na niuanse.
Myślę, że dla większości brzmienie toru stereo z UD7007, czy też CD600X będzie w pełni zadowalające.
Ta wypowiedź utwierdza mnie w przekonaniu że wybór uniwersalnego odtwarzacza (UD7007) jest właściwy. Co do odsłuchu to już to zrobiłem i uzyskane brzmienie bardzo mi się podobało (Marantz UD 7007 + Onkyo A9070) Zadając pytanie spodziewałem się że może więcej osób wykaże plusy, funkcje Oppo które zmuszą mnie do dalszych odsłuchów. Na dzisiaj wybieram Marantza.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Ja korzystam już tylko z UD7007, playery CD się kurzą, a od czasu do czasu jeżdzą po Polsce po forumowiczach i sobie testują po koleżeńsku ;)
Sam w sobie CD600X, czy też CD500X, to dobry player, ale wszystko rozbija się o cenę. Jak chcesz bezkompromisowo (w akceptowalnym budżecie), a ma to być Marantz, to pomyśl nad PearlLite. Na pewno, CD600X zagra lepiej od UD500X (czyli playera BD), ale już niekoniecznie będzie lepszy od UD7007. Dużo by pisać, pomyśl nad odsłuchem o ile faktycznie jesteś uczulony na niuanse.
Myślę, że dla większości brzmienie toru stereo z UD7007, czy też CD600X będzie w pełni zadowalające.

A korzystasz z niego też jako odtwarzacz sieciowy (serwer mediów DLNA/flac 24bit itp) czy tylko z płyt CD?

Ciekaw jestem czy jest lepszy od tego w ampli.
 

collider

New member
Bez reklam
Ten Marantz to super player, bez dwóch zdań. Jednak na twoim miejscu mocno bym się zastanowił czy inwestować, co by nie mówić, sporą sumę pieniędzy na leciwy już bluray.
 

SternQuest

New member
Ten Marantz to super player, bez dwóch zdań. Jednak na twoim miejscu mocno bym się zastanowił czy inwestować, co by nie mówić, sporą sumę pieniędzy na leciwy już bluray.

Wiem że nie jest to najnowszy player, ale powiem szczerze nie wiem czy na dziś potrzebuję te wszystkie nowości - chociażby obsługę UHD. Telewizora nie mam zamiaru na razie wymieniać, może kiedyś dokupię projektor ( ale tu full hd w zupełności mi wystarczy). Zaletą tego blureya jest jego bardzo dobra "muzykalność" i pod względem technicznym optymalnie będzie się zgrywał z pozostałym sprzętem. Poza tym w cenie do 3K (bo za tyle mogę go kupić) naprawdę na dzień dzisiejszy trudno znaleźć jakąś alternatywę. Nowe BR tej klasy które się pojawią na pewno też nie będą zbyt tanie, jak to mówią za nowości trzeba płacić.
 

Maciej_S85

New member
Sam jestem prawie zdecydowany na Oppo. Ciagle szukam alternatywy dla niego, ma sporo funkcji. Np. pliki DSD czyta i podobno audio 1 klasa. Ja wlasnie potrzebuje bluraya z dobrym audio dla plików flac.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 

Kratos

New member
Audio 1 klasa to ma oppo 105d, które ma pod maską oddzielne bebechy do stereo.

103d jest do filmów i tam się najlepiej sprawdza. Zagrać muzę zagra ale na pewno nie na takim poziomie jak większy brat.

Z tego co pamiętam, to któraś z ostatnich aktualizacji 103d "wycięła" możliwość grania flacków HD. Więc miej to na uwadze, jeśli na takich plikach Ci zależy.
 

Maciej_S85

New member
Jak to? Zaraz zerknę na te aktualizacje, kozę cos piszą w necie. Bo to akurat dla mnie najważniejsze.
Poczytałem i naszczescie nic takiego nie ma. Wszystkie działa.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

Kratos

New member
To dziwne, bo na drugim forum jakiś czas temu pisano aby nie wgrywać nowej aktualizacji, która pozbawia oppo103d grania gęstych flacków.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Może jeszcze weźmiesz pod uwagę odtwarzacz Arcam - jak widzisz mam BDP100, mam go rok, i dla mnie jest bardzo muzykalny. Jego młodszy brat BDP300 jest wyposażony dodatkowy w 3D...
 

Maciej_S85

New member
No tak ale cena ponad 5k. Moze kupie jakiś bardzo dobry odtwarzacz sieciowy/strumieniowy i podstawowy bluray. Tylko czy w cenie troche ponad 3k kupie cos lepszego niż Oppo?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 

SebaK1205

New member
Bez reklam

Maciej_S85

New member
Troche poczytałem i jak na bluray to ubogi. Brak skalowania obrazu do FHD., brak konwersji na 3D, brak SACD, DVD Audio, nie ma niczego o plikach flac itd. Opieram sie na specyfikacji ze sklepu rms.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 
Do góry