Marantz UD7007, czy Oppo 103D ?

lobos

New member
Bez reklam
Dzięki Panowie za rozwinięcie tematu :eek:k:
Tak ostatnio rozmawialismy z lobosem nt. markowych BD i ich jakości audio z CD po analogu. Moim zdaniem UD7007 czy 3313 spokojnie jakościa dorownują CD 720 i CD 6005 a dodatkowo w przypadku BD otrzymujemy odczyt FLAC z USB czego w CD nie ma (sa tylko mp3 i wma) no i lepszy tor video niż w BD 1713/5007. Wszystko mamy w jednej skrzynce dodatkowo ladnie wykonczonej amelinium na froncie.

Ja mam w domu CD i BD Denona i powiem wam szczerze, że przepasci jakościowej na korzyść CD nie ma. CD gra rowniej, troszke bardziej szczegolowo ale z mniejszym basem niz Blu ray
Właśnie. Ostatnio był ten temat. UD7007 wydaje się być świetnym rozwiązaniem, bo oferuje wszystko co jest mi do szczęścia potrzebne :)
Z drugiej strony wiecie... jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego ;-)

Lepsze..o ile zamierzasz łączyć swój odtwarzacz ze wzmacniaczem u sąsiada w domu ;)

XLR zaprojektowano do długich połączeń. Sceny na koncertach, studia itd.
Zdarza się że to połączenie gra lepiej od RCA ale przeważnie nie robi różnicy.
Dzięki Kolego. Jesteś dla mnie jak wyrocznia ;-)

Dodatkowym plusem UD7007/DBT 3313 jest odczyt SACD, dźwięk na pewno będzie na poziomie DCD 720/ CD 5005/6005.
Jest jeszcze inna opcja moim zdaniem najciekawsza jeżeli nie boisz się używek lub masz pewne źródło.
Kupujesz UD5007, który da Ci obraz i dźwięk w kinie na dobrym poziomie + SA 7003/8003 i masz znacząco lepsze stereo.
Wszystko zamykasz w kwocie droższych playerów, często sprzęt jeszcze z gwarancją.
No właśnie... i tu jest ten dylemat. SA to bezapelacyjnie najlepsza opcja do muzyki.

Tu o komunikacji zbalansowanej ;)
[youtube]H3aKLdXYgik[/youtube]
XLRy w UD7007 są potrzebne tylko wtedy gdy zamierzasz słuchać z niego płyt stereo i masz odpowiedni wzmak z takimi gniazdami ;)
Marantz PL
Tu jest porównanie na stronie producenta.
a tu
Marantz UD-7007 Wrocław Krzyki
nowka, tansza niż na eBay. Tyle chyba mniej więcej płaciłem za UD5007 jakies dwa lata temu


Co do UD5007 vs CD5003 - pisałem od tym wielokrotnie. najtańszy CD w ofercie Marantza przewyższa UD5007 w stereo. Długo słuchałem płyt z UD5007, ale szybko nawróciłem się na CeDeka ;)
Żeby nie było niejasności - UD5007 bardzo dobrze sprawował się jako odtwarzacz CD. Nawet przy porównaniu w sklepie stwierdziłem, że nie warto dopłacać za te 5-10% jakości w audio. Potem jednak (jak to bywa) zachciało mi się czegoś więcej ;) Jeden z szanownych forumowiczów użyczył mi CD5003 na weekend co ostatecznie potwierdziło, ze osobny CD jest jednak lepszy.

Jeśli masz SACD To jest bardzo dobry pomysł, zrobiłem dokładnie tak samo z tym ze celowałem w Ki Pearl Lite'a.
I teraz ciekawostka. O ile w UD5007 CD vs SACD była spora różnica na plus dla SACD, to w KI Pearl Lite CD brzmią niemal tak jak SACD w UD5007. Płyty CD brzmią u mnie lepiej z odtwrzacza CD, natomiast SACD broni się samo, nawet w UD5007.
Dzięki Krzychu za wyjaśnienia... Co do OLX to już sprawdzałem. Ten Jaro ma też sprzęty Marantza na Allegro.
Na swoim przykładzie doszedłeś do tego, że jednak CD to CD.
Z tym, że tutaj mowa o porównaniu UD5007 do CD5xxx/6xxx.
UD7007 to już inna jakość. Odtwarza SACD, jest net, bluray, i USB do FLAC i innych Hi-Res.

Dalej nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Muszę się z tym przespać ;-) Nie ukrywam, że wolałbym sprzęt nowy.
Zwłaszcza odtwarzacz. Propozycja Armaniego jest bardzo dobra. Tylko czy iść w tą stronę o to jest pytanie? ;-)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja Ci nie proponuję Lobos, a jedynie idę na rękę.
Żebyś mnie dobrze zrozumiał ;)

UD7007 na prawdę fajnie się sprawdza.
To tyle ode mnie, bo już spooro kiedyś pisałem na ten temat.
Co do XLR to osobny temat, jak będzie więcej czasu to się rozwinie ;)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Zestawiajac UD5007 z CD 6005 napewno delikatnie lepiej zagra CD 6005 ale te CD Marantza i Denona strzelaja sobie troche w kolano nie wspierajac z USB Flac czy Wav tylko MP3 - kto kupuje CD do sluchania MP3?

Ja Lobos na Twoim i swoim miejscu zamiast kupowac CD i tanszego BD kupilbym UD7007 - jakość CD na poziomie CD6005, jakość Video lepsza niż w UD5007 a dodatkowo ile dodatkowych formatów w jednej paczce. XLR bym sobie glowy nie zawracal i nie traktowal tego jako karty przetargowej. Dobrej jakości RCA do wzmacniacza czy ampli i masz super zestaw.
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Armanig, gdybym wiedział, że możesz sprzedać UD7007, to stałby już u mnie zamiast 5007 :| a wystarczyło zapytać. Chociaż 5007 kosztował mnie połowę tego co Ty chcesz...
Nic to, mam nauczkę ;)
 
Do góry