Marantz PM8005

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
No właśnie scena jest o wiele szersza na Klipsch a wysokie również szczegółowe (może ciut mniej) ale łagodniejsze. Ikony są za ostre dla mnie. I ostry rock brzmi na nich bez jaj. Oczywiście to moje preferencje i ktoś może mieć inne.
W "marantz'owej" odmianie dźwięku klipschy spodobało mi się dołożenie detalu i przybliżenie średnicy ale nie zatraciły tego co robią najlepiej - rify gitarowe, perkusja. To dalej ma siłe i moc.
 
Ostatnia edycja:

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Onkyo gra genialnie kino. Przewaga Marantza jest widoczna w pewnych gatunkach muzycznych. Zawsze gra szczegółowiej ale słuchając Pantera czy Metallica nie ma to znaczenia a w połączeniu ze zbyt ostrymi kolumnami może być nawet na minus. Ale jeśli słuchasz więcej soul czy wokali w ogóle, do tego jakiejś muzyki instrumentalnej to Marantz będzie lepszym wyborem.
Zdecydowanie wybór będzie zależał też od posiadanych kolumn.

Tak to teraz widzę z perspektywy czasu.
 

d@miano

New member
Miałem na myśli połączenie z Klipsch Reference. Najlepsza opcja to taka jaką wybrałeś Ty czyli super ampli Onkyo do kina i mega wzmak Marantz do stereo. Pytanie co lepsze z RF-62II jako jeden "uniwersalny" klocek do wszystkiego? Z Twoich opisów wynika, że chyba jednak 6009? Pisałeś, że Marantz lepsza średnica a i to co najlepsze w Klipsch czyli bas i dynamika równie dobre co w Onkyo.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Wszystko kwestia indywidualnych preferencji, Marantz dla mnie jest bardziej uniwersalny w stereo, a w przypadku tego Onkyo równie dobry w KD, nie lepszy, a równie dobry ;)
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Miałem na myśli połączenie z Klipsch Reference. Najlepsza opcja to taka jaką wybrałeś Ty czyli super ampli Onkyo do kina i mega wzmak Marantz do stereo. Pytanie co lepsze z RF-62II jako jeden "uniwersalny" klocek do wszystkiego? Z Twoich opisów wynika, że chyba jednak 6009? Pisałeś, że Marantz lepsza średnica a i to co najlepsze w Klipsch czyli bas i dynamika równie dobre co w Onkyo.
Tak, wygląda na to że 6009 byłby bardziej do wszystkiego.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Niestety sprawa się opóźnia głównie ze względu na ilość pracy (u kolegi podobnie).
Testowałem tylko na małych QAcoustics 2010i (dobrze ale bez polotu, lepiej brzmią na Onkyo) i przerobionych przeze mnie, podstawkowych Hitachi (zagrały fajnie).

Jak już się uda posłuchać zdam relację.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
rafa@rafa
odsłuchiwałeś już NR1054 na Ikonach u kolegi? Jak porównanie z SR6008?

Jestem po odsłuchu. Generalnie można powiedzieć że jakość i charakter to niemal to samo. Oczywiście wyraźna różnica w dynamice niskich tonów ale to oczywiste z racji różnych zasilaczy w nich.
To jesli chodzi o zwykły tryb "stereo" czyli z włączoną equalizacją.
W trybie "pure direct" zadziwiająco lepiej brzmi 1504. Tak jakby był bardziej neutralny w brzmieniu a w 6008 trochę cichną wysokie i niskie a dominuje więcej środka. No i ta detaliczność i aksamitność wysokich jest lepsza w pure direct na 1504.
No chyba że on ma jakiś niesprawny ten amplituner ale dla mnie 6008 nie jest aż tak powalający.

Przy okazji upewniłem się że do Ikonów Marantz nie jest najlepszym połączeniem. Mnie takie brzmienie męczy na dłuższą mete.

Może jutro uda mi się posłuchać PM6005.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
W tym sklepie niestety nie mają Klipsch.
Chce posłuchać na Dali Ikon 6, Zensor 7, QAcoustics Concept i QAcounstics 2050i. Mają też Tannoy Revolution.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
rafa@rata - trochę dziwne że model niższy tego samego producenta gra lepiej.
To jakby Onkyo 626 grał lepiej od 828?
Mam do Ciebie takie pytanie a mianowicie w jakim trybie słuchasz na Onkyo muzyki ?
 

dzik87

New member
Gadałem kiedyś z babka ze sklepu audio. Mówiła, że przy pm6005 między ikonami a zensorami nie słychać takiej różnicy, jak przy porównaniu tych kolumn na pm8005. Weź to pod uwagę.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
rafa@rata - trochę dziwne że model niższy tego samego producenta gra lepiej.
To jakby Onkyo 626 grał lepiej od 828?
Mam do Ciebie takie pytanie a mianowicie w jakim trybie słuchasz na Onkyo muzyki ?

Jak nie robie nic innego i słucham tylko muzyki to słucham wyłącznie w trybie Direct.
No dziwne, zgadzam się. Może on ma jakieś uszkodzenie.

Posłuchałem dziś troche kolumn na PM6005. QAcoustics 2050i, QAcoustics Concept 40, Dali Zensor 1 (brzmienie mnie tak zaskoczyło że wziąłem je do domu), Dali Zensor 3, Dali Zensor 5, Dali Fazon i Elac FS 197.


Odnośnie postu powyżej; ta pani ze sklepu się myliła - zensorom jest daleko do Ikon (choć nie jestem fanem ich brzmienia) a najbliżej to były Fazony ponad dwa razy od nich droższe ;)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Przy skuteczności tych kolumn pm8005 nawet się nie nagrzeje. Nie wiem tylko, czy się trochę nie będzie marnował "grając" sygnałem z DACa amplitunerowego (nie napisałeś co za ampli użytkujesz)...
Mimo to, ja bym chyba wolał dozbierać do Hegla H80 - bardzo dynamiczny wzmacniacz i rewelacyjny DAC - nie wiem tylko czy da go radę sensownie połączyć z kinem domowym.

Ja słuchałem Hegla H100 i dla mnie jest Hegel lepszy ale i droższy ale Hegel 80 już jest tańszy- problem jest że nie ma wejścia na przyjęcie amplitunera. Sprzęt zacny i bardzo mało awaryjny.
 

lobos

New member
Bez reklam
Jak nie robie nic innego i słucham tylko muzyki to słucham wyłącznie w trybie Direct.
No dziwne, zgadzam się. Może on ma jakieś uszkodzenie.

Posłuchałem dziś troche kolumn na PM6005. QAcoustics 2050i, QAcoustics Concept 40, Dali Zensor 1 (brzmienie mnie tak zaskoczyło że wziąłem je do domu), Dali Zensor 3, Dali Zensor 5, Dali Fazon i Elac FS 197.
Widzę, że eksperymentujesz z surroundami? ;) A słuchałeś do kompletu np. Klipsch RB-61II?
To już kawał kolumny i na pewno spełnią swoje zadanie co do efektów pysznie :p
A jak ogólne wrażenia co do wzmaka PM6005?
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
RS-52II w planie, może zamówię za kilka tygodni. RS-62II za duże na moje 22m2 i generalnie pod zestaw z RF82 II i RF7 II są. No na pewno dynamiki nie zabraknie. RB-51/61 mógłbym mieć ale nie jako surround - chyba nie chce już monopoli bo w filmach zbyt przykuwają uwage. Czas na dipole.

Co do tematu, PM6005 robi wrażenie. Mimo że to najmniejszy model to gra dynamicznie i głośno radząc sobie z całkiem dużymi kolumnami. No i ta detaliczność. PM8005 musi po prostu wymiatać! ;)
 
Do góry