Marantz PM8005

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Panowie, czy ww Marantz PM8005 pod względem mocy i dynamiki powinien zaspokoić moje Klipsche?
Planuje w przyszłości podpiąć go jako końcówkę mocy do amplitunera na pre-out a także do stereo.

Amplituner Marantza 1504 zrobił na mnie takie wrażenie w stereo że postanowiłem zainwestować w wzmacniacz tej firmy bo wybitnie zgrało się to z moimi Klipschami.
 

d@miano

New member
uuu... z grubej rury! ;-) nie dość, że nie ampli tylko wzmak co już daje przewagę w stereo to jeszcze taki wysoki model. będzie się działo ;-)
 

Pan_Borowik

New member
Przy skuteczności tych kolumn pm8005 nawet się nie nagrzeje. Nie wiem tylko, czy się trochę nie będzie marnował "grając" sygnałem z DACa amplitunerowego (nie napisałeś co za ampli użytkujesz)...
Mimo to, ja bym chyba wolał dozbierać do Hegla H80 - bardzo dynamiczny wzmacniacz i rewelacyjny DAC - nie wiem tylko czy da go radę sensownie połączyć z kinem domowym.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Oczywiście będę się starał to załatwić.
No ale chyba nie ma ryzyka że zabrzmi gorzej od najtańszego amplitunera marantza? ;)

Przy skuteczności tych kolumn pm8005 nawet się nie nagrzeje. Nie wiem tylko, czy się trochę nie będzie marnował "grając" sygnałem z DACa amplitunerowego (nie napisałeś co za ampli użytkujesz)...
Wszystko co używam mam opisane w sygnaturze.

W przyszłości prawdopodobnie kupię odtwarzacz sieciowy/DAC.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
1504 kupiłem generalnie tylko do sypialni. A że podłączyłem z ciekawości i doznałem olśnienia (czego nie było z SR6008 które testowałem też z moimi klipschami) to zapragnąłem mieć to samo lub lepiej w salonie gdzie głównie słucham muzyki.
I tam mam onkyo 828 z preout. Do niego chce podłączyć wzmacniacz i zobaczę jaki będzie efekt. Szczególnie jak spisuje się przedwzmacniacz w tym onkyo. Jak nie będę do końca zadowolony to pomyślę o odtwarzaczu strumieniowym.
Największym zaskoczeniem było dla mnie to że NR1504 gra czyściej, detaliczniej z jeszcze lepszą średnicą niż SR6008 (którego ma kolega i kilkukrotnie testowaliśmy).

Właśnie tego a nawet więcej oczekuje po PM8005 bo moje Klipsche zaczęły robić rzeczy o które je nie posądzałem wcześniej, zaczęły grać dużo dużo lepiej niż dotychczas. Z brzmienia z którego byłem bardzo zadowolony pojawiło się jeszcze bardziej wciągające i przestrzenne.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Czyli, jeśli dobrze rozumiem, SR15XX zagrał wg Ciebie lepiej niż SR60XX? No cóż, ważne, że Tobie się podoba, ale zestawianie PM8005 z 1504 to jakbyś się umówił z kolega na wycieczkę, jeden jechał fiatem Pandą, a drugi Ferrari :)
 
Ostatnia edycja:

syneq

New member
Wiem ze zaraz fani marantza mnie zjedza ale jak bym mial wybierac w kategori przyjemnosc odsluchu I mial do wyboru tylko dwa wzmaki marantz pm 8005 I denon pma 720 to wybral bym denona.W marantzu dzwiek nie odrywal sie od glosnikow (kef r300) dlatego zalecam odsluch w domu moze to tylko tak jest z kefami.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak śmiesz twierdzić, że Marantz jest gorszy :banned: Żartuje oczywiście. To pokazuje, że najlepiej odsłuchać samemu. Nie zawsze droższy oznacza lepszy. PMA 720 trochę za mało do takich kolumn :)
 

syneq

New member
To jest wybor pomiedzy czysto ale plasko marantz albo gorsza jakosc ale muzyka w calym pokoju:)marantz jest lepszym wzmakiem jakosc dzwieku ,budowa ale to dla mnie nie wszystko 1200€ vs 250€ .Jest dla mnie typowym przykladem ze recenzje , nagrody I gwiazdki nie graja:) trzeba samemu posluchac I ocenic .
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak, a świstak zawija w sreberka. Pamiętam jak ktoś tu kiedyś pisał, że ampli Denka za niecałe 2k, lepiej grał od wzmaka za 2k.
Też porównywał i takie tam, szkoda komentować.
Podobne dyskusje mieliśmy w "wątku" kalibracyjnym, przesterowania, podbicia i inne cuda, trudno było niektórych przekonać, że słuchają zniekształconą/podbitą ścieżkę, która to z oryginałem miała niewiele wspólnego, a tylko dlatego, że nie było wystarczająco dużo niskich, no trudno żeby były tam, gdzie ich w oryginale nie ma.
Miałem wzmacniacze Denka, to nic wybitnego. W swoim budżecie są ok, nic więcej. Nie da się tak spaprać wzmacniacza za 5k, który zagra gorzej od czegoś pokroju PMA720. PM8005 też nie jest wybitny, ma godnych konkurentów, lepszych/gorszych, kwestia doboru do odpowiednich skrzynek + indywidualne oczekiwania, ale każdy nich lepiej się sprawdzi od klocków po 900-1200zł.
Tu już wchodzą jakieś mocno indywidualne oczekiwania, to tak jak z loudnessem, da się lubić (sam korzystałem), ale mam świadomość, że to jakieś preferencje które nie mają nic wspólnego z oryginałem.
Co do 1504 vs 6008, to proponuje na dzień dobry przeprowadzić poprawnie kalibracje, tego drugiego oczywiście ;)
 
Ostatnia edycja:

syneq

New member
Ale spokojnie jezeli ten denon byl by az tak dobry to bym go mial:) to bylo tylko takie moje wlasne porownanie jak bym mial wybierac z tych dwoch kazdy ma inne preferencje .
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Co do 1504 vs 6008, to proponuje na dzień dobry przeprowadzić poprawnie kalibracje, tego drugiego oczywiście ;)

Znajomy ma na co dzień na nim Dali Ikon 6 MkII i na nich kalibrował. U niego dobrze zgrywa się z Ikonami sypiącymi wręcz wysokimi. I w takiej postaci do mnie przyniósł. Ale! słuchaliśmy na trybach pure direct więc wszelka equalizacja powinna być wyłączona, zgadza się?

1504 zagrał niesamowicie czysto i detalicznie górą. 6008 grał czyściej od Onkyo ale nie aż tak jak 1504. Także średnica była ładniejsza w tym małym.

To nie że dla mnie zagrał ładniej, wszyscy obecni to bardzo wyraźnie zauważyli.
 
Do góry