Marantz pm6005

realmadryt23

New member
zastanaWIAM SIE CZY KTORYS Z WAS CHOCIAZ TEGO MARANTZA DOTKNOL???osobiscie tydzien temu pomagalem koledze dobrac kable do pm6005+cd,jako glosniki polecilem mu kupic tannoy mercury v4 ktore maja 100w,i bez problem wszystko zesoba wspolpracuja.KTOS z was pisal ze Marantz gra jasno???jak dlamnie taka jest prawda,sam posiadam PM PEARL LITE+ SA15S2 w polaczeniu z proac respond d18 a to wszystko przeplecione kablem QED GENESIS. w tym wszystkim jest tyle detalu ze glowa peka,ale dla kogos moze byc tego za duzo.wczesniej posiadalem osobiscie MERCURY V4, a pozniej REVOLUTION SIGNATURE DC6T,POLACZONE Z MARANTZEM I to gra cudownie
 

Pierek

New member
Lubię ostrą górę ale nie ukrywam że z moją yamahą to RXy lubią czasem "piachem sypnąć" a przy wzmaku stereo tego bym wolał uniknąć.Brzmienie rx6 bardzo mi odpowiada, odsłuchałem rs6, bx6, rx8 i do mojego metrażu padło na rx6. Z amplitunera wiadomo, stereo to kompromis ale co do wzmacniacza to chciałbym go dobrze dobrać a ten pm6005 wydaje mi się za słaby. Ale jak zagra to... Wiadomo jednak będzie wszystko po odsłuchu. Proszę również o inne propozycje.

Witam, muzyki na ampli słuchasz w jakim "trybie"? Też naczytałem się tych "audiofilskich wywodów" :fool: i za wszelką cenę starałem się słuchać w trybie pure direct i ciągle mi coś nie pasowało - Może spróbuj coś pokombinować w ustawieniacH? - Jeśli kupisz "odpowiedni" wzmak to na pewno będzie lepiej. Też się głowiłem z podobnym problemem nawet kupiłem wzmacniacz stereo i... dalej się głowie (choć udało mi się już ustawić dobry dzwięk na ampli nie taki ostry ). Na szczęscie przewidziałem to i kupiłem używany wzmak i może mi się go uda odsprzedać z niewielką stratą. Teraz mój kierunek będzie na AS-700 AS-1000. Spodziewam się zjedzenia NADa na śniadanie ;)
 

robix1

New member
Czy porównywał ktoś Marantza PM6005 do PM6004?

Lub PM6004/ PM6005 z denonem PMA720.

Po przygodzie z advance acoustic x-i60 szukam innej alternatywy.
 

Pan_Borowik

New member
Pomiędzy PM6004/6005 w sekcji analogowej chyba nie ma żadnych różnic - dodany DAC jest (z tego co pamiętam) jedyną różnicą.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Whiplash

New member
Bez reklam
Marantz to nie jest basowy wzmacniacz, on raczej gra bardzo delikatnie, muzykalnie. Bass ma szczuply, raczej do spokojnej muzyki. Mocniejszy bas to HK, Denon, NAD, Rotel.
 

sepi

New member
Zle sie wyrazilem chyba:-(

Nie szukam wzmaka do techno bumbum tylko czy nie bedzie za malo basu z tego marantza przy kef iq70?
szukam wlasnie cos w tym stylu do muzyki typu ambient,filmowa, z naciskiem na dead can dance, metalu itp malo juz slucham jedynie Death i Control Denied wiadomo Chuck ;-)
Moje wharfedale 8.4 dudnią za mocno jak dla mnie ale rx v640 podaje duzo miesa na kolumny z kolei:-o
 

Pan_Borowik

New member
Tutaj się mogę wypowiedzieć, bo się na pm6005 przesiadłem z rx v661.
Basu jest więcej niż z Yamahą - tzn. może inaczej - Yamaha też mi tylko dudniła i to do tego strasznie "płasko" - Marantz ma bas dużo bardziej "trójwymiarowy", jeżeli mogę go tak określić.
Kontrola basu jest dużo lepsza, wrażenie chyba pogłębia właśnie precyzja w porównaniu do ampli Yamahy.
Mimo, że basu wydaje się więcej - to mniej buczy, a więcej tym basem gra.
Najbardziej w uszy się rzuca jednak szerokość sceny i rozróżnialne detale w porównaniu do ampli.

Będzie Pan zadowolony :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

sepi

New member
To juz wszystko jasne ;-)8 Pan Borowik ładnie to nakreślił bo różne opinie czyałem odnośnie kef iq70 więc bałem się o to iż braknie basu ale o tym się jutro przekonam:) a marantz za pare miesiecy odslucham w sklepie:) przed zakupem
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Tez nie ma co porownywac wzmacniacza do amplitunera. Ja tez przezylem szok po przesiadce z amplitunera, pierwszy odsluch i mowie kużwa cos jest chyba nie tak bo basu zero. Teraz juz tego nie powiem, amplituner poprostu przez swoje cyfrowe systemy bardzo podkreca brzmienie przez co moze i brzmi to efektownie ale nie naturalnie. Wzmacniacz wyklada cale pasmo wmiare rowno, bass bardziej sie czuje niz slyszy. Ja jak odkrece wzmaka na godz 10ta to czuje jak mi kanapa pod tylkiem cala wibruje a powoli komoda zaczyna wydawac dziwne odglosy ;)

Sepi ja na twoim miejscu za cene 6005 kupilbym bez zastanowienia NAD 326, rewelacyjny wzmacniacz.
http://audio.com.pl/testy/nad-c326bee:2
 
Ostatnia edycja:
Do góry