Marantz pm6005

ket23

New member
Panowie potrzebna rada czy PM6005 nagłośni ma rx6? Niestety nie mam możliwości odsłuchu i zamierzam go kupić ale...no ale czy mocy wystarczy? Nie chodzi mi o bardzo głośne granie a raczej o jakość.Jakie są plusy i minusy tego wzmaka?.Dzięki
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Spokojnie da radę wysterować te kolumny. Słuchałem tego wzmaka ( model 6004) z BX 6 i grało to calkiem przyjemnie. Jak chcesz więcej wiedzieć o tych wzmacniaczach to popytaj kolegę Armanig i Krzysztofradio, bo posiadają sprzęt tej marki. Ale i tak zalecam odsłuchy, bo jednemu może przypasować takie brzmienie a innemu nie. Jeśli chodzi o samą moc to nie ma problemu. Rekomendowana moc do wysterowania tych kolumn to min. 40W, a wzmak ma 45W przy 8 Ohm'ach. To są dane producenta. W grudniowym "Audio" jest test tego wzmaka i wdł. laboratorium oddaje on 2 x 56W, więc jak widzisz będzie git:) http://audio.com.pl/testy/marantz-cd-6005-+-pm-6005:3
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Witka!
Dokładnie, bez odsłuchu się nie obejdzie.
Słuchałem 6004 i 7004, wybrałem mocniejszy - wyciągał więcej z płyt, a poza tym, przy mocniejszym wzmaku dól gra lepiej przy cichym słuchaniu, na czym mi zalezało, co nie znaczy, ze 6004 był zły, ale mi natomiast nie podchodzi to połączenie z RXami. Nie wiem też jak gra seria XXX5.
 

ket23

New member
ale mi natomiast nie podchodzi to połączenie z RXami. Nie wiem też jak gra seria XXX5.[/QUOTE]

Co konkretnie Ci nie pasuje w połączeniu RX i marantza XXX4 lub XXX5?
 

MarcinGD

New member
Z marantzem może troszkę góra nie pasować każdemu. Za ostro. Poza tym nie wyciśniesz wszystkiego z tych kolumn na tym wzmaku. Jeszcze nikt nie przejechał się na połączeniu ma z nadem.
 
Byłem bardzo rozczarowany z połączenia PM7004 z MA RS8. Co do góry miałem odmienne zdanie, choć nie raz czytałem że marantz i MA to "za ostra góra"
 

MarcinGD

New member
Poniewaz wczesniejsza seria RS to zupelnie inna szkola grania niz pozniejsza seria RX. W RS nie jest tak ostro na gorze.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dlatego nalepiej odsłuchać, bo jak widać są gusta i guściki. Jednemu podchodzi to połaczenie a drugiemu nie. Uważam że wzmak ten spokojnie da radę tym kolumnom, a to czy charakter brzmienia będzie pasował, to już inna kwestia. W tej kwocie jest jeszcze pare innych wzmaków godnych uwagi.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Spokojnie da rade, nie takie skrzynki podlaczalem juz pod wzmacniacze Marantza, pytanie czy bedzie odpowiadac to konkretne polaczenie. Marantz w niczym nie odstaje od konkurencji, to dobre wzmacniacze w swojej klasie, ale 2500zl by nie dal.
 
Ostatnia edycja:
Poniewaz wczesniejsza seria RS to zupelnie inna szkola grania niz pozniejsza seria RX. W RS nie jest tak ostro na gorze.

Odsłuchiwałem zarówno RX6 jak i RX8. Być może są jakieś różnice między nimi a RS8 - ale to tylko niuanse - chodzi mi o to co nazywasz "szkołą brzmienia". Na pewno jest różnica w wykonaniu/wykończeniu - na niekorzyść RX. Według mnie ewidentnie "winę" za moje niezadowolenie z brzmienia duetu marantz pm70004 + MA RS8 ponosi wzmacniacz. Z testu w audio wynika że pm6005 brzmi odmiennie od pm7004. W każdym razie warto przesłuchać. Problemem tu nie jest "czy nagłośni" - tylko jak to zagra.
 

MarcinGD

New member
No to mowie ze nie zagra. I nie chodzi tutaj tylko o ostra gore, ale o moc zeby te glosniki rozruszac pozadnie. Slyszalem PM6004 na RX6 i RX8 i potem na wzmacniaczu z duzo wieksza moca. Sam mialem PM6004 z RX8. I po takim porownaniu wiem ze PM6005 jest za slaby na te glosniki.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeżeli 56W na kanał to mało, przy tak niewielkich podłogówkach jak BX6, to ja nie wiem co Wy byście chcieli podłączać?:) Armanig wprawdzie trochę mocniejszym - PM 7004 zasila takie kolumny jak Wharfedale Opus 2.2, gdzie mają chyba 2 x 20cm przetworniki niskotonowe i nie narzeka, więc nie popadajmy w przesadę. Jasne że mocniejszy wzmak to pełniejsze brzmienie już od samego dołu, ale i trzeba się liczyć z wyższą ceną. Ludzie na forum mają BX podłączone do budżetowych amplitunerów KD i też sobie chwalą. Trzeba odsłuchać i samemu się przekonać, innej drogi nie ma. Co do ceny, to też uważam że jest ona za wysoka. Tutaj w sklepie Naszych kolegów jest licytacja Zestaw Marantz PM6004+CD6004 (4017812989) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. i za parę stówek więcej można mieć już wzmak + CD. Na innych aukcjach też jest nieźle, więc po co płacić 2,5k za sam wzmak PM 6005?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cena detaliczna na stronie Horna wynosi 2495zł. Moim zdaniem trochę za wysoka. Teraz kwesta tylko wynegocjowanego rabatu.
 

MarcinGD

New member
Krzysiek mowa o serii rx nie bx. Jeśli ktoś chce kupić podlogowki ze słabym wzmakiem, który będzie tylko szeptal muzykę to jego kurnik i jego kury. Ja zwracam uwagę na fakty, ponieważ przerabiałem te etapy i troszkę kasy poszło na to, wiec dziele się doświadczeniem. Za 2,5k jest mnóstwo innych opcji aby porządnie napędzić te rx'y.
 

ket23

New member
2,5k jest mnóstwo innych opcji aby porządnie napędzić te rx'y.

No właśnie obawiam się ja to zagra i jestem już umówiony na odsłuch na przyszły tydzień.Podaj kilka opcji do rozważenia i posłuchania. Lubię ostrą górę ale nie ukrywam że z moją yamahą to RXy lubią czasem "piachem sypnąć" a przy wzmaku stereo tego bym wolał uniknąć.Brzmienie rx6 bardzo mi odpowiada, odsłuchałem rs6, bx6, rx8 i do mojego metrażu padło na rx6. Z amplitunera wiadomo, stereo to kompromis ale co do wzmacniacza to chciałbym go dobrze dobrać a ten pm6005 wydaje mi się za słaby. Ale jak zagra to... Wiadomo jednak będzie wszystko po odsłuchu. Proszę również o inne propozycje.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie wiem chłopaki, ale tym bardziej ten Marantz nie powinien mieć problemu z RX6, bo one mocowo są chyba porównywalne z BX5?. Dodatkowo są 6 Ohm'owe, więc ta moc na kanał będzie ciut wyższa. Zauważcie też, że w tym przedziale cenowym wzmacniacze jakoś mocowo od siebie nie odbiegają. Czy to będzie NAD C326, Exposure 1010, Music Hall A 15.3, Marantz PM 6005, Rotel RA 05, Arcam FMJ A19 czy CA Azur 351 moc ich oscyluje w granicach 40W-60W na kanał przy 8 Ohm.
 

MarcinGD

New member
Krzysiek wat, watowi nie rowny. Zobacz dla przykladu wzmacniacze Naima. Ten Marantz nie daje rady pozadnie rozruszac niskotonowca. Dlatego bedzie przewaga tonalna na wysokie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry