Marantz pm6005

fido77

New member
rozpoczynam poszukiwanie kolumn do pm6005 pokój 30m, słucham raczej cicho ze względu na małe dzieci, muzyka: klasyka, jazz, koncerty akustyczne, rock ale nie ciężki

blackninja polecił mi Dali ikony 6 i MA silvery 8. Te pierwsze już odsłuchałem i nie przypasowały mi bo góra była zbyt ostra, na dłuższa metę drażniąca i często wybijała się ponad średnice. MA silvery 8 szukam w okolicy by posłuchać

Planuję posłuchać jeszcze kefy Q700 i paradgim 9.7

może ktoś z was ma jakieś sugestie i opinie po własnych odsłuchach
 

Pan_Borowik

New member
Myślę, że MA się sprawdzi. Ja mam co prawda tylko BX5, ale grają razem ładnie, jak dla mnie - najładniej właśnie w tematach instrumentalnych.
Nie wiem tylko, czy do cichych odsłuchów na RX8 w takim dużym pokoju nie będzie mu brakować mocy "na dół".

Co do góry - pokombinuj z kablami. Ja kupując wzmacniacz wziąłem ze sklepu jakieś tanie kable "co pan sprzedawca polecił" i to był błąd. Góra była na moje ucho za jasna i trochę krzykliwa.
Zamieniłem je na (również tanie) Audioquest FLX SliP 14/4 i problem zniknął, teraz można słuchać godzinami bez jakichkolwiek oznak zmęczenia.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
ja tylko dodam, że na 30 m to szukałbym jednak mocniejszego wzmaka, np. PM700X. Oczywiście 6005 jest OK, ale jeśli planujesz zakup ww modeli kolumn, to więcej pradu lepiej zagra :)
Tak jak pisze BOrowik, więcej pradu to więcej mocy na dol, Nawet IKony nie zagrałaby tak ostro ;)
 

fido77

New member
dzięki chłopaki za pierwsze info

Dali słuchałem również na mocniejszym Sony TA-FA 30 ES i moge powiedzieć że on sypał górą jeszcze bardziej a pomieszczenie, cd i kable te same
 
Do góry