Logitech Harmony One - pilot szyty na miarę - test uniwersalnego pilota

Aktualnie ...


  • Total voters
    0

rafix01

Member
Bez reklam
jak ustawić amplituner yamaha rx-v1067 w działaniach np. "watch tv" jako przejściówkę, czyli aby amplituner się nie włączał tylko przełączał wejscia np. z AV1 na AV2 bez włączania się (amplituner nie musi być włączony, aby przełączał swoje wejścia AV).

Połączenia:
nbox recorder z amplitunerem - kabel hdmi pod AV2 amplitunera,
amplituner z telewizorem - kabez hdmi z wyjścia amplitunera "HDMI OUT" do "HDMI IN 2" w telewizorze.

Dodam tylko, że amplituner nie musi być włączony aby można było przełączać poszczególne źródła AV to znaczy, jak przez AV1 amplitunera oglądam film blu-ray i chcę oglądać przez AV2 amplitunera telewizję N, wystarczy, że na oryginalnym pilocie amplitunera nacisnę AV2 (amplituner cały czas wyłączony).

więc pytanie brzmi: jak tak ustawić w działaniu ampa yamahy, aby się nie włączał, tylko żeby przełączał wejścia AV ?

ps.
wg instrukcji HARMONY ONE, urządzenie spełniające taką funkcję nazywa się "przejściówka" ale w oprogramowaniu 7.7 jak dodaję urządzenie przejściówka, yamaha, rxv1067 i klik na "dalej" to i tak zamienia przejściówke na amplituner AV i automatycznie ustawia w działaniu "watch tv" włączanie ampa
 

dawidk

New member
josobisie od 2 lat posiadam Harmony 1100 i teraz do kina dokupilem one zobaczymy jak bedzie sie sprawowal z 1100 jestem bardzo zadowolony napewno POLECAM
 

mars28

New member
@rafix01: przyszło mi do głowy coś takiego, ale nie testowałem tego więc nie wiem, czy w ogóle jest to możliwe - nauczenie One jednego przycisku z pilota do Ampli ale w ustawieniach pilota jednego z urządzeń, z których korzystasz w aktywności, w której Ampli nie występuje, np. TV czy DVD. Kwestia czy oprogramowanie coś takiego łyknie, czy też wyświetli, że jest to kod z innego urządzenia znalezionego w bazie, i nie pozwoli go użyć. A może już ktoś wcześniej testował taką opcję, ale to już wymaga przejrzenia kilkudziesięciu stron wątku.
 

awakeman

New member
Parę dni temu w moim One przestało działać działanie oglądanie telewizji. Pilot nie reaguje na moje komendy, choć wszystko jest dobrze skonfigurowane. Każdy przycisk jest przypisany tak jak powinien...

Ma ktoś z was podobny problem? Trzy razy usuwałem to działanie i konfigurowałem od nowa i nic, zero reakcji pilota. Kiedy przełączam się między urządzeniami wszystko działa sprawnie. Pilot nie łapie tylko przy działaniu oglądanie telewizji.
 

mietka

New member
jak ustawić amplituner yamaha rx-v1067 w działaniach np. "watch tv" jako przejściówkę, czyli aby amplituner się nie włączał tylko przełączał wejscia np. z AV1 na AV2 bez włączania się (amplituner nie musi być włączony, aby przełączał swoje wejścia AV).

Połączenia:
nbox recorder z amplitunerem - kabel hdmi pod AV2 amplitunera,
amplituner z telewizorem - kabez hdmi z wyjścia amplitunera "HDMI OUT" do "HDMI IN 2" w telewizorze.

Dodam tylko, że amplituner nie musi być włączony aby można było przełączać poszczególne źródła AV to znaczy, jak przez AV1 amplitunera oglądam film blu-ray i chcę oglądać przez AV2 amplitunera telewizję N, wystarczy, że na oryginalnym pilocie amplitunera nacisnę AV2 (amplituner cały czas wyłączony).

więc pytanie brzmi: jak tak ustawić w działaniu ampa yamahy, aby się nie włączał, tylko żeby przełączał wejścia AV ?

ps.
wg instrukcji HARMONY ONE, urządzenie spełniające taką funkcję nazywa się "przejściówka" ale w oprogramowaniu 7.7 jak dodaję urządzenie przejściówka, yamaha, rxv1067 i klik na "dalej" to i tak zamienia przejściówke na amplituner AV i automatycznie ustawia w działaniu "watch tv" włączanie ampa
to nie ten dział ale Ci odpowiem-musisz włączyć passtrough w ampli żeby przekazywać sygnał przy wyłączonym amplit. i działa to tak że wykrywa urządzenie włączone ale jak masz np.włączone dwa urządz. to najpierw wybierasz żródło a potem wyłączasz amplę
 

ebola1972

Member
Pilot "w standardzie" ma jezyk angielski (plus inne.. ale nie polski :( )
Instrukcja i wsparcie techniczne jest po angielsku - wsparcie naprawde jest niezle i dziala

Polskie menu na pilocie mozesz sobie sam zrobic - wystarczy przemianowac oryginalne angielskie nazwy na polskie - tam mam sam zrobione.

Vaderus, mam prośbę bo masz Xsight, mógłbyś rzucić okiem na stronę Accoustic Research i doradzić mi, który z tych dwóch pilotów byłby lepszy: ARRX15G czy ARRX18G. Pierwszy na Amazon kosztuje ok. 40$ drugi 65$.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Vaderus, mam prośbę bo masz Xsight, mógłbyś rzucić okiem na stronę Accoustic Research i doradzić mi, który z tych dwóch pilotów byłby lepszy: ARRX15G czy ARRX18G. Pierwszy na Amazon kosztuje ok. 40$ drugi 65$.

To zależy. O ile potrzebujesz lub będziesz potrzebował kiedykolwiek którejkolwiek z tych funkcji:
- dotykowy ekran na którym można zaprogramować dowolne klawisze, funkcje, makra itd,
- 18 urządzeń do wysterowania (a nie 15),
- pełną obsługę RF a więc możliwość sterowania urządzeniami z wbudowaną obsługą RF lub dołączenia do zestawu przedłużacza pilotów,
- ładnej stacji dokującej, która przy okazji ładuje wbudowany akumulator (a nie wymieniać baterie),
to do wyboru masz model ARRX18G.
 

rafix01

Member
Bez reklam
to nie ten dział ale Ci odpowiem-musisz włączyć passtrough w ampli żeby przekazywać sygnał przy wyłączonym amplit. i działa to tak że wykrywa urządzenie włączone ale jak masz np.włączone dwa urządz. to najpierw wybierasz żródło a potem wyłączasz amplę

"passtrough" -> tylko jakoś nie kojarzę takiej funkcji w moim ampli :-x

mam włączone "stanby through" - czyli przekazywanie sygnału audio/video przez złącze HDMI (ampli) do telewizora, gdy ampli jest w stanie czuwania, ale to chyba nie to samo, bo jak włączę bru-ray i AV1 to oglądam, ale jak np. chcę oglądać po blu-ray telewizję "n" to automatycznie nic się nie przełącza na AV2 w ampli, tylko ręcznie z pilota musze nacisnąć przycisk AV2.
 
Ostatnia edycja:

codaco

New member
Mam pytanie, czy to normalne w tym pilocie, że jak jest uśpiony to po pierwszym naciśnięciu klawisza pilot się czasem nie budzi i dopiero ponowne naciśnięcie go wybudza i zapala się podświetlenie i wysyła komendę?
 

rafix01

Member
Bez reklam
budzi się jak weźmiesz do ręki pilota (włączy się podświetlanie) i wtedy pierwsze naciśnięcie przycisku musi działać
 

codaco

New member
To, że on się tak budzi jest dla mnie zrozumiałe i jasne, chodzi mi o sytuację, gdzie skaczę po kanałach i trzymam pilota w jednej pozycji. Po chwili pilot gaśnie i kiedy znowu chce np. przerzucić kanał to pilota mam już w ręce, więc ruch podnoszenie go nie wzbudzi i właśnie wtedy po naciśnięciu klawisza raz się wzbudzi i wyśle sygnał do urządzenia a innym razem się nie wzbudzi (nie załącza się podświetlenie) i wtedy muszę nacisnąć jeszcze raz aby się wzbudził i wysłał sygnał. Pytanie czy to normalne, bo przyznam że w pilocie za taką cenę jest to dla mnie troch irytujące i wychodzi, że oryginalny pilot jest lepszy bo reaguje zawsze i nie zapada w dziwny letarg ;).
 
Ostatnia edycja:

mietka

New member
"passtrough" -> tylko jakoś nie kojarzę takiej funkcji w moim ampli :-x

mam włączone "stanby through" - czyli przekazywanie sygnału audio/video przez złącze HDMI (ampli) do telewizora, gdy ampli jest w stanie czuwania, ale to chyba nie to samo, bo jak włączę bru-ray i AV1 to oglądam, ale jak np. chcę oglądać po blu-ray telewizję "n" to automatycznie nic się nie przełącza na AV2 w ampli, tylko ręcznie z pilota musze nacisnąć przycisk AV2.
Tak -automat działa przy włączonym amplitunerze a jak wyłączysz amplę to zapamiętuje ostatnie wejście sygnału i jego przekazuje.Czyli po obejrzeniu bluray'a musisz włączyć amplę przestawić na N-kę i wyłączyć amplę
PS a oryginalnym pilotem się tak da jak napisałeś?
 
Ostatnia edycja:

rafix01

Member
Bez reklam
Tak -automat działa przy włączonym amplitunerze a jak wyłączysz amplę to zapamiętuje ostatnie wejście sygnału i jego przekazuje.Czyli po obejrzeniu bluray'a musisz włączyć amplę przestawić na N-kę i wyłączyć amplę
PS a oryginalnym pilotem się tak da jak napisałeś?
he, he no to wszystko wiem :)

co do PS to:
...amplituner nie musi być włączony aby można było przełączać poszczególne źródła AV to znaczy, jak przez AV1 amplitunera oglądam film blu-ray i chcę oglądać przez AV2 amplitunera telewizję N, wystarczy, że na oryginalnym pilocie amplitunera nacisnę AV2 (amplituner cały czas wyłączony).
 

mietka

New member
he, he no to wszystko wiem :)

co do PS to:
no i nie do końca u mnie w onkyo działa nawet jak jest wyłączona ampla problem polega na tym,że dekoder N-ki nie jest CEC czyli nie podaje sygnału sterującego.I tak jak włączam mante(kombajn multimedialny) to się przełącza ,bluray itd. to samo a tylko N-ka nie.Wszystko będzie się przełączać pod warunkiem że jest zgodne urządzenie z CEC
 
Ostatnia edycja:

Placek

Member
Panowie
1. Czym się rożni "Power toggle" od "power On, Off" ?
2. Jak ostawić opcję która przy odpalaniu Watch TV spowoduje ustawienie głośności dekodera N na max a głośność będzie sterowana z TV ?
3. Czy Swoje piloty programujecie przez stronę czy poprzez ściągnięty soft? Pytam o to gdzie znajdę więcej opcji?
 

codaco

New member
Ad. 1 "Power toggle" - włącza i wyłącza jako jeden przycisk; On/Off to odrębne przyciski do włączania wyłączania
Ad. 2 Ja mam ustawioną głośność w dekoderze cały czas na max, natomiast w definicji funkcji, określasz które urządzenie ma zmieniać kanały(dekoder) a które głośność (TV)
Ad. 3 Polecam zainstalować oprogramowanie, przez stronę wielu opcji nie da się ustawić
 
Do góry