Logitech Harmony One - pilot szyty na miarę - test uniwersalnego pilota

Aktualnie ...


  • Total voters
    0

Patrycjusz

New member
ponownie witam.

Przymierzam się do harmony one, ale dzisiaj w Lidlu kupiłem na próbę pilocika Silver...coś tam. Z wyglądu to nie jest logitech, ale brzydki też nie jest. Najważniejsze, dla mnie, że można sterować 8 urządzeniami + jest możliwość zakładania makr (to co podoba mi się w harmony), a więc za pomocą jednego przycisku można włączyć tv + kino domowe, itd.
Kosztował niecałe 30 zeta, więc kwota do zaryzykowania niewygórowana. Ciekawe jak faktycznie jego użytkowość wyjdzie w praktyce.

pzdr
 

Patrycjusz

New member
hahaha, całkiem możliwe, liczę się z tym, dlatego napisałem, że cena do zaryzykowania jest do przyjęcia.

pzdr


Ps.
a jak to będzie hicior ?????? :grin::grin::grin::grin::grin:

pzdr
 

sanchopan

Banned
Po prostu... nie jesteś pierwszy, który próbuje za cenę Fiata mieć Mercedesa: jakby to się tak dało prosto (i tanio), to każdy by już dawno skorzystał.:grin:
 

lepp

New member
Bez reklam
Używałem wcześniej naprawdę przyzwoitego pilota Harmana. ale nie ma porównania. Dostępne były tylko 4 makra, wgrywanie przycisków to była masakra. Oczywiście brak wyświetlacza LCD z dodatkowymi fynkcjami.

Harmony One rządzi, nie wyobrażam sobie w tej chwili nic co mogłoby go pobić na głowę.
 

Patrycjusz

New member
uniwersalny pilot SilverCrest RCH7S52

więc tak:
pilocik z wyglądu nie jest najpiękniejszy, ale nie straszy. Poważna wadą i problem na jaki się natknąłem zaraz na początku, przy programowaniu, to nie wiedzieć czemu b.mała pamięć. Objawia się to tym, że programując funkcje, przyciski przez podczerwień "twarzą w twarz" po zaprogramowaniu TV i Sat skończyła się pamięć pilocika (hihihi), więc KD pozostaje niezaprogramowane (podane do wprowadzenia zaprogramowanie kody urządzeń, akurat nie działają z tym KD onkyo, które mam, nie mówiąc już o tym, że napewno trza by było doprogramować inne funkcje). Mówiąc krótko, jutro idę go oddać :grin:.

Produkt godny polecenia wg mnie dla dwóch urządzeń, a jak dopisze szczęście to dla trzech, ale kto szuka pilota dla dwóch urządzeń????

pzdr
 

szymekb

New member
sanchopan napisał:
(...) potrzebne były ręczne poprawki, a i tak czasami trzeba było używać "helpa" na pilocie: szczególnie w przypadku, jak np. z oglądania tv BEZ WYŁĄCZANIA chciałem przejść na oglądanie dvd i z powrotem. Ale to mój wymysł - z lenistwa:D
Czyli oglądając tv, a chcąc oglądać dvd korzystając z activities sprowadza sie to do wyłączenia i właczenia wszystkiego na nowo, czy da sie to jakoś płynnie obejść? (tak aby pilot pamiętał że TV jest włączony i nie musi go ponownie włączać, a jednocześnie pamietał aby później go wyłączyć...)

Innymi słowy - czy pilot pamięta stan urządzeń (czy są włączone)?

Czy jedyne rozwiązanie to oglądaj tv (z zaprogramowanym włączeniem tv) => przejście na dvd (jedynie zmiana źródła i pominiecie właczania tv) ?

P.S. o co chodziło z użyciem "help" na pilocie? ma jakieś magiczne zastosowania? :)
 

lepp

New member
Bez reklam
Pilot pamięta co jest włączone a co nie. Przejście przez acivities do innego działąnia nie powoduje wyłączenia już włączonych potrzebnych urządzeń, a właśnie przejście do innego wejścia.
Help przydaje się jeśli coś poszło nie tak, nie włączyło lub nie wyłączyło się urządzenie itp. Jeśli dobrze skonfigurujesz pilota, nie będziesz z tego często korzystał
 

szymekb

New member
Dzięki za błyskawiczną odpowiedź :)
W związku z powyższym, właśnie zarezerwowany w Vobis (jedną sztuke mieli na stanie). Wieczorem będzie w domku :)
699zł... ale pewna gwarancja i co najważniejsze, objęty "promocją" logitecha - do 30dni zwrot pieniedzy ;)
 

sanchopan

Banned
Przycisk "help" jest bardzo "zmyślnym" rozwiązaniem i służy pomocą w razie problemów: po wciśnięciu tegoż przycisku pilot wpierw próbuje z automatu naprawić problem, a potem zadaje pytania, mające odpowiedzieć CO JEST nieprawidłowe.
Pilot pamięta poprzedni stan urządzenia.
Z oglądania tv na dvd BEZPOŚREDNIO przejść jest problem... z niektórymi Panasonicami, ze względu na idiotyczną metodologię przełączania wejść video. Z Pioneerem problem nie istnieje.
Generalnie mało jest rzeczy, których by ten pilot nie potrafił zrobić ze sterowaniem: jest drogi, ale za dużo kasy oferuje dużo w zamian:eek:k: :grin:
 

sanchopan

Banned
szymekb napisał:
Dzięki za błyskawiczną odpowiedź :)
W związku z powyższym, właśnie zarezerwowany w Vobis (jedną sztuke mieli na stanie). Wieczorem będzie w domku :)
;)

....i tak od 1 do 5 godzin na konfigurację plus drugie tyle na własne ustawienia.:mrgreen:
Ale wierz mi... WARTO!:grin: :eek:k: :grin:
 

szymekb

New member
lepp napisał:
30 dni zwrot pieniędzy? Po 7 dniach nie będziesz sobie wyobrażał w ręku innego pilota.
Domyślam się, tłumacze tylko dlaczego Vobis i taka cena, a nie allegro :)
W razie gdyby były jakieś problemy, coś nie działało lub po prostu nie przypadł do gustu - można bez problemu zwrócić. Chyba taka gwarancja warta większej sumy...
 

depesz

New member
Zamówiłem

przed chwilą, na weekend będę się bawił (mam nadzieję, że bez problemu zaimportuje ustawienia z posiadanego do tej pory 525).
 

Koriolan

New member
Kolega wczoraj kupił Harmony 555 i ma problem do dodaniem mediaboxa HD od UPC. Nie widziałem tego więc nie mogę potwierdzić- czy ktoś miał z tym problem?
Nie moze m.in zmieniać kanałow w tym mediaboxie.
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
witam kolegów,

dołączyłem do grona posiadaczy harmony one. spędziłem całe popołudnie na zabawach w programowanie:
tv - PDP LX-5090,
dekoder cyfry+ - PHILIPS DSR 6201/91
dekoder nBox - Advanced Digital Broadcast ADB-5800S
dekoder cyfrowej kablówki UPC - Philips DCR-8111
wzmacniacz av - Onkyo TX-DS575
dvd - Pioneer DV-535
odtwarzacz cd - Rotel RCD-961
drugi tv (dla testów w okolicach komputera :) )- Thomson 72MT60Tx

uff ...

Prawie wszystko działa jak należy w zakresie podstawowym tzn. włączanie grupowe np. tv, dvd, av. Udało się nawet dodać ikonki programów do ulubionych (ma ktoś może ikonkę dla TVP HD i TVN HD).
Mam dwa problemy:
1) nie bardzo mogę sobie poradzić z ustawieniem nagrywania/odtwarzania z hdd w dekoderze UPC (Philips DCR-8111), może jakieś wskazówki
2) nie potrafię zaprogramować zmiany kanałów w Thomsonie, żeby zmienić na program powyżej 9 trzeba przytrzymać na pilocie oryginalnym klawisz z pierwszą cyfrą przez około sekundę a potem nacisnąć drugą cyfrę. narazie efektem moich eksperymentów jest program związany z drugą cyfrą.

i dwie wady:
- nie ma możliwości (lub jej nie znalazłem na zapisanie kopii swoich ustaiwień)
- po wykorzystaniu klawisza help do poprawienia ustawień w pilocie, nie można ich zapisać na komputerze. trzeba ręcznie starać się je poprawić w konfiguracji.

ogólnie bardzo dobre wrażenie. i bardzo kompetentny facet w pomocy logitecha.
 
Ostatnia edycja:

sanchopan

Banned
że tak spytam - a po co Ci kopia ustawień, skoro są one w necie u Logitecha?
Jak bardzo jest Ci to niezbędne i potrzebne, to poproś o utworzenie klona konta - powinni się zgodzić w Logitechu: mi kiedyś utworzyli na okoliczność nowych ustawień dla kompa Media Center :)
Pozdr.
 
Do góry