Logitech Harmony One - pilot szyty na miarę - test uniwersalnego pilota

Aktualnie ...


  • Total voters
    0

Konował

New member
n'boxa można znaleźć (nie mam przed sobą programu, więc "cytuję" z pamięci). Szukaj w odbiornikach SAT (3-cia opcja w menu), producent to: Advanced Digital Broadcast (tak pisany, a nie ADB - tak szukałem na początku), potem wpisałem nbox HDTV recorder i było po problemie.

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Tuzin

New member
Ile czasu trzyma bateria?

Ile czasu trzyma bateria?
Bo zastanawiałem się czy bardziej opłacalny nie byłby Harmony Remote 555:confused:
 

Bene

New member
Tuzin napisał:
Ile czasu trzyma bateria?
Bo zastanawiałem się czy bardziej opłacalny nie byłby Harmony Remote 555:confused:

Harmony One ma akumulator i ładowarkę w zestawie.
Harmony 555 jest na 4 baterie AAA, które trzeba wymieniać od czasu do czasu:). Chyba że się kupi akumulatorki i ładowarkę do nich;)
 

novaczek

New member
Nie ma co narzekać na czas pracy bez ponownego ładowania. U mnie pilot jest używany w normalny sposób a TV gra w zasadzie przez cały dzień (dzieciaczki, żona i ja). Pilota laduje (przez noc) sporadycznie - raz na 10-14 dni... i to bez pewnosci ze tak czesto. Tak wiec nie ma co sie obawiac ze pilot wiecej czasu spedzi na ladowarce niz w reku
 

Tuzin

New member
Pip

Tak się zastanawiałem czy w którymś z tych pilotów jest opcja Picture In Picture ponieważ TV używam również jako monitora PC i często surfuje po necie, gubiąc się w czasie i zazwyczaj przegapię ulubiony program
 

sanchopan

Banned
One to mój TRZECI Harmony - zaczynałem od 525, ale trzeszczał strasznie, więc szybko zmieniłem na 688 a od niecałego roku mam One.
Polecam KAŻDY - o ile komuś odpowiada jego design, ewentualnie jak w 525 (najtańszy chyba) trzeszczenie.
Każdego można nauczyć wszystkiego (z drobnymi wyjątkami).
Harmony One trzyma ok. 2 tygodni - tyle czasu można nie doładowywać akumulatorów. W tym czasie sprzęt (5 sztuk) jest włączany i wyłączany kilkanaście razy dziennie.
Włączanie i wyłączanie tv Panasonica (przytrzymanie na oryginalnym pilocie) jest realizowane BEZ problemów: po ustawieniu odpowiednich opcji w ustawieniach opóźnienia.
Gorzej z przełączaniem wejść av: jak miałem 42pv60, to nie zawsze to działało idealnie, potrzebne były ręczne poprawki, a i tak czasami trzeba było używać "helpa" na pilocie: szczególnie w przypadku, jak np. z oglądania tv BEZ WYŁĄCZANIA chciałem przejść na oglądanie dvd i z powrotem. Ale to mój wymysł - z lenistwa:D
Pomoc techniczna działa BARDZO DOBRZE, choć nic nie jest idealne. Polecam pisać maile a nie dzwonić, bo maile idą do Kanady, są tłumaczone i bezpośrednio "fabryka" tym się zajmuje - odpowiadają też po polsku (tłumaczą odpowiedź). Chyba że jakiś problem mniejszy, to przez telefon też pomogą, choć jest z tym różnie.
To że na pilocie nie działa - w dziale urządzenia - przycisk POWER to nie jest żaden - jak ktoś napisał - problem: można na wyświetlaczu ustawić sobie "przycisk" Power i po kłopocie.
Generalnie te piloty mało czego... nie umieją.:eek:k: :grin: :grin:

P.S. Aha! Jakby ktoś potrzebował, to Safe Mode (wykasowanie zawartości pilota) uruchamia się z tego co pamiętam poprzez: wyjęcie aku i włożenie, JEDNOCZEŚNIE trzymając wciśniętym przycisk Power.
 

fibi

New member
Mam prośbę o pomoc. Mam telewizor th-42py85 i pilota harmony one. Aby włączyć telewizor trzeba na oryginalnym pilocie przytrzymać przycisk włączania przez jakąś sekundę, na harmony ta sama operacja nie przynosi skutku. Próbowałem już kombinować z czasami opóźnień ale mi sie nie udało tj. telewizor nadal się nie włącza. Ten wątek był już poruszany ale niestety bez rozwiązania. Może ktoś wie co zrobić?
 

sanchopan

Banned
Ja to rozwiązałem bez większych problemów w 42pv60 (też trzeba przytrzymać): kreatorem oraz helpem (w kompie) - wejdź tam w pomoc techniczną, pytania czy coś -> nie pamiętam jak to robiłem, ale na pewno można, i to bez pomocy tych gości z Logitecha.
Albo w helpie albo w konfiguracji urządzenia - na pewno jest.
 

fibi

New member
próbowałem, niestety nieskutecznie, kreator pyta mnie czy help na pilocie rozwiązuje problem (jeśli tak to sugeruje ustawić opóźnienie na 100 ms)ale w moim wypadku help nie rozwiązuje problemu, wtedy kreator (przez serię pytań) zmierza do skopiowania polecenia włącz/wyłącz z oryginalnego pilota. Robiłem - skutek wiadomy
 

Patrycjusz

New member
kolego fibi, PJAST napisał, że

"Rozwiązałem problem z Harmony 555 i włączaniem TV Panasonic TH-42PV80P. Nie obyło się bez kontaktu z supportem. Wysłałem mail z opisem sytuacji i po kilku dniach dostałem odpowiedź, że wprowadzili zmiany do mojej konfiguracji i teraz jednorazowe naciśnięcie powertoggle włącza TV.
Teraz działa."

Skontaktuj się z nim na PM, niech ci prześle zmiany, a później udostępnijcie może plik ze zmianą.

pozdr
 
Ostatnia edycja:

sanchopan

Banned
A jak niby ten "plik" udostępnić? Przecież konfiguracja jest na serwerze Logitecha!
To znaczy, że faktycznie nie pamiętam gdzie to było: na pewno była gdzieś informacja, gdzie kreator pytał w jaki sposób się w(y)łącza a jedną z odpowiedzi było właśnie "przytrzymanie".
Ja więcej problemów miałem z konfiguracją przełączania wejść av - może spróbuj usunąć urządzenie a potem dodać? Nie pamiętam gdzie pytał... ale w ogóle to nie stanowiło problemu.
Kopiowanie komendy pilota oryginalnego faktycznie nic nie dawało - to ślepa uliczka: tyle pamiętam.
 

fibi

New member
dzięki wszystkim za podpowiedzi niestety nadal nic
Telewizor "widzi" sygnał bo mruga czerwona lampka ale jest on za krótki i telewizor się nie włącza. Przepraszam za łopatologię ale nie jestem oblatany w fachowej terminologii;)

Czy ktoś u kogo to działa mógłby podać po kolei:
Opóźnienie włączania:..................ms (domyślnie jest 9500)
Opóźnienie czasu reakcji:..............ms (domyślnie jest 500)
Opóżnienie zmiany wejścia:............ms (domyślnie jest 800)
Opóźnienie ignorowania sygnału:.....ms (domyślnie jest 1000)
 
Ostatnia edycja:

sanchopan

Banned
Szukam, ale naprawdę nie pamiętam - chyba opóźnienia jednak nie miały nic do rzeczy.
A na pewno dodałeś dobry model tv?
Ja bym się albo zwrócił do pomocy techicznej albo... dodał podobne urządzenie i zobaczył czy działa: może problem jest w tym konkretnym urządzeniu w bazie Logitecha?
 

fibi

New member
Zwróciłem się do pomocy Logitecha w piątek i czekam ale w tak zwanym międzyczasie nie mogę zaznać spokoju i kombinuje, szlak mnie trafia, przećwiczyłem już ze dwadzieścia kombinacji
 
Do góry