Logitech Harmony One - pilot szyty na miarę - test uniwersalnego pilota

Aktualnie ...


  • Total voters
    0

novaczek

New member
Pawloff napisał:
2. Kanały ulubione - na wyświetlaczu można ustawić loga wybranych stacji tak aby po jego wciśnięciu przełączać się na odpowiedni kanał. Przydatne zwłasza w przypadku tunerów satelitarnych lub cyfrowych, gdzie kanały są rozrzucone i często nie ma możliwości ich posegregowania. Problem w tym, że funkcja ulubionych kanałów też działa tylko w trybie "działania" i nie znalazłem możliwości przypisania ulubionych kanałów do pojedynczego urządzenia. Po drugie dostępne są tylko 4 strony przycisków czyli 24 kanały. Dla mnie to mało. Gdyby było więcej, mógłbym zaprogramować wszystkie kanały, ułozyć je tematycznie i olać rozrzucenie kanałów w MediaBoxie.

Jeśli ktoś zna rozwiązanie moich problemów, proszę o info.
Ja to trochę zrobiłem dookoła. Utworzyłem nowe "activites" o nazwie Sport i tam wrzuciłem kanały o tematyce sportowej. Oczywisćie to samo mozna zrobić z innymi kanałami tematycznymi albo wyselekcjonowanymi dla różnych "oglądaczy" TV
 

sussel

New member
HARMONY ONE i NAD

Witam
Czytalem gdzies na forum, ze komus udalo sie ustawic Harmony One tak, ze pokretlo glosnosci we wzmacniaczu NADa przestawia o milimetr. Mam pytanie, jakie opoznienia ustawic trzeba, aby tak dzialao. Eksperymentuje i dalej za mocno mi dziala.
Pozdrawiam
 

PJAST

New member
Czy komuś udało się ustawić Harmony (w moim przypadku to 555) z TV Panasonic TH-42PV80P, tak aby funkcja włączania oraz regulacji głośności i zmiana wejść działały razem prawidłowo?
Do włączenia TV konieczne jest dłuższe przytrzymanie przycisku power toggle (~3-4sek). Jeśli ustawię opcję w pilocie na 4-5 (opcja zmiany ustawień gdy tv reaguje za mocno) wtedy tv się włącza lecz zmiana głośności reaguje zbyt mocno, zmiana wejść przeskakuje o 2-3 pozycje przy jednokrotnym naciśnięciu.
Jeśli ustawię opcję na 0-3 TV regulacja głośności działa prawidłowo ale TV się nie włącza.
Wysłałem maila do pomocy technicznej ale na razie bez odzewu.
 

lepp

New member
Bez reklam
Musisz poustawiać czas reakcji przycisków, to wszystko jest do zrobienia tylko trochę trzeba nad tym posiedzieć.
 

PJAST

New member
Tzn.że udało ci się zrobić tak żeby wszystko działało w Panasie? To, że trzeba trochę posiedzieć to się domyślam. Ale może jakieś wskazówki, podpowiedzi, help itp gdzie należy pokombinować.
 
Ostatnia edycja:

lepp

New member
Bez reklam
Nie mam panasonika. Spróbój pobawić się opóźnieniami, albo zarejestrować źle działające polecenia z oryginalnego pilota.
 

sussel

New member
PJAST napisał:
Czy komuś udało się ustawić Harmony (w moim przypadku to 555) z TV Panasonic TH-42PV80P, tak aby funkcja włączania oraz regulacji głośności i zmiana wejść działały razem prawidłowo?
Do włączenia TV konieczne jest dłuższe przytrzymanie przycisku power toggle (~3-4sek). Jeśli ustawię opcję w pilocie na 4-5 (opcja zmiany ustawień gdy tv reaguje za mocno) wtedy tv się włącza lecz zmiana głośności reaguje zbyt mocno, zmiana wejść przeskakuje o 2-3 pozycje przy jednokrotnym naciśnięciu.
Jeśli ustawię opcję na 0-3 TV regulacja głośności działa prawidłowo ale TV się nie włącza.
Wysłałem maila do pomocy technicznej ale na razie bez odzewu.
Opoznienie wlacznia ustaw na co najmniej 7500ms. Jesli ci nie przelaczy po tym czasie prawidlowo wejscia, ustaw jako funkcje dodatkowa np "panasonic przelacz na hdmi1" czy na jakie chcesz wejscie. A czasy reakcji ustaw na 1 lub zero. Mam panasonica TH-42P700PA i tez sie z tym meczylem, ale teraz smiga az milo:)
ps. problem z NADem tez rozwiazany
pozdrawiam
 

PJAST

New member
Niestety. Ustawienie czasu reakcji na 0 lub 1 powoduje, że TV się po prostu nie włącza. Musiałaby być chyba oddzielna opcja tego parametru dla włączania TV (tu 4-5) i oddzielna dla pozostałych funkcji (głośność, zmiana wejść itp. : 0-1). Tylko, że chyba nie ma takiej.
Rejestracja z pilota nawet w formacie raw nic nie daje - pilot nie rejestruje długiego przytrzymania klawisza, wyskakuje jakiś błąd. Rejestracja "normalna" , tzn. krótki przycisk klawisza power toggle, powoduje opisany tu problem. Widzę, że lampka odbioru sygnału w TV reaguje na przycisk pilota lecz sygnał przesyłany jest za krótko (dla opcji 0-3). Aby włączyć TV firmowym pilotem trzeba przytrzymać power dosyć długo 3-4 sek, wyłączając wystarczy krótki klik.
 

Saracen

New member
Potrzebuje pomocy przy ręcznej nauce tego pilota. Do kablowki (Vectra) mam tuner cyfrowy TechniSat DIGIT MF4-K. Jest on w bazie jednak nie działa mi przycisk powrótu do poprzednio ogladanego kanału.
Próbuje go nauczyć ale cały czas dostaje komunikat, że albo nie wykrywa sygnału oryginalnego pilota lub komunikat "Wykryto saby sygna pilota PONW PRB. Sprbuj krcej przytrzyma przycisk." Jak go nauczyć???

W pomocy pisze następująco: "Podczas rejestrowania polecenia przez pilota naciśnij przycisk na oryginalnym pilocie i przytrzymaj go, aż polecenie zostanie zarejestrowane." Jak tak robie nic sie niedzieje lub dostaje komunikat taki jak wyżej.

Na próbe pobawilem się z 3 innymi pilotami od innych urządzeń ale problem jest zawsze ten sam - słaby sygnał. Wymienialem bateriew pilotach i nic to nie daje.


Druga sprawa to brak polskich znaków w komunikatach
"Wykryto saby sygna pilota PONW PRB. Sprbuj krcej przytrzyma przycisk." Czy to normalne?

Zna ktoś rozwiązanie??? HELP !!!
 

armi

New member
Bez reklam
przycisk na oryginalnym pilocie należy przycisnąć normalnie góra sekunde...
też tak próbowałem tak jak Ty i miałem ten sam błąd..
ja mam Harmony 555 ale pewnie jest tak samo

spróbuj
 

Saracen

New member
Z właściwej strony (dół pilota) - odległość tak jak w instrukcji 5-10cm. Gdy przyciskam normalnie klawisz na oryginalnym pilocie jest to samo albo wogóle nie ma reakcji.
 

Foxxx24

New member
Mam pytanie co do tego pilota:)

Czy ktoś może wie czy można go użyc do rozkodowania regionów w nagrywarce DMR-EH65 Panasonic'a?:)

A jeśli nie to jaki inny byście polecali:)


Pozdrawiam:)
 

PJAST

New member
Jeśli jest taka funkcja w standardowym pilocie to ... czemu nie;)

"Rozwiązałem" problem z Harmony 555 i włączaniem TV Panasonic TH-42PV80P. Nie obyło się bez kontaktu z supportem. Wysłałem mail z opisem sytuacji i po kilku dniach dostałem odpowiedź, że wprowadzili zmiany do mojej konfiguracji i teraz jednorazowe naciśnięcie powertoggle włącza TV.
Teraz działa.
 

Konował

New member
Lohitech Harmony One

Witam

Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem Harmony One... od 2 dni ostro katuję tego świetnego pilota. Kupiłem go w USA za 199$ + 7% podatku (212,93 $ x 2,06 zł = 440,70 zł)... szkoda, że w naszym kraju traktują nas - klientów jak cytryny...
Dobry notebook HP (mocno wypasiony, z 3-4 GB pamięci, a nie jak u nas z 1GB) w USA kosztuje do 1000 $, a na promocjach poniżej 900$... Kto może, niech kupuje w USA, bo Polska to kraj, gdzie w marketach dla IDIOTÓW wciskają KOWALSKIM niemiłosiernie drogi towar...

pozdrawiam
 
Kupiłeś osobiście w stanach, czy przez internet ?
A co z gwarancję ?

Też się przymierzam do kilku zakupów, ale w dalszym ciągu odstrasza mnie brak gwarancji (jedynie pisemna)
 
Ostatnia edycja:

Konował

New member
Witam

Kupiłem osobiście (byłem na wycieczce w USA) licząc się z brakiem gwarancji w Polsce (albo z gwarancją "ułomną", bo czasami ktoś ze znajomych jedzie do USA). Jakoś ten pilot tak ładnie "uśmiechał" się do mnie z półki, że po chwili był w moim koszyku... :)
Hitem dla mnie było kupienie głośników do notebooka Bose Companion 2 series II - http://www.bose.pl/index.php?p=produkt&id=24 w cenie 89 $. W Polsce znalazłem je za 586 zł... jak ktoś szuka 2 głośników do notebooka, to chyba nie ma niczego lepszego niż ten zestaw... ja przynajmniej jestem w szoku (pozytywym) jeśli chodzi o to jak te głośniki grają...

pozdrawiam
 

Gelo5

New member
No i ja kupiłem sobie tego pilota.
Męczę się i męczę i nic.....
Proszę o pomoc:
1.Jak wpisaliście N-boxa do pilota? Nie mogę znaleźć go na żadnej liście
2.Jak dodać ikony, żeby wyświetlały się na pilocie.
Dziękuję i pozdrawiam
 

sidnej

New member
Gelo5 napisał:
No i ja kupiłem sobie tego pilota.
Męczę się i męczę i nic.....
Proszę o pomoc:
1.Jak wpisaliście N-boxa do pilota? Nie mogę znaleźć go na żadnej liście
2.Jak dodać ikony, żeby wyświetlały się na pilocie.
Dziękuję i pozdrawiam

1 co do nboxa to nie pomogę (mam humaxa i znalazłem go w dobiornikach cyfrowych)

2. Jak juz ustaliłeś sobie działania, wchodzisz w ustawienia danego działania>konfiguruj ulubione kanały i tam masz opcję wybierz obraz, ikony pasujące można zapisać na dysk ze strony cyrfowego polsatu z programu tv ichniejszego lub ze strony http://www.iconharmony.com/icons/
 

Gelo5

New member
Dziękuję.
Humaxa to i ja mam (5400) i znalazłem bez problemu.A N-boxa nigdzie nie mogę znaleźć -ani w urządzeniach satelitarnych ani w odbiornikach cyfrowych. Chyba,że ma jakieś inne oznaczenie.
 
Do góry