Logitech Harmony One - pilot szyty na miarę - test uniwersalnego pilota

Aktualnie ...


  • Total voters
    0

Rob_Maczug

New member
One

Czy któryś z Kolegów , który zdecydował się kupić te cacko, żałuje wyboru.
Pytam, gdyż przymierzam się do jego zakupu, bo szału dostaję od sterty pilotów.
 

sanchopan

Banned
Raczej żałować może tylko ten, co nie umie, nie chce albo nie lubi go konfigurować - czasami to daje w kość. Ale z drugiej strony daje też wiele radości.
 

Konował

New member
Witam

Miałem ten sam problem z włączaniem Panasonika TH-42PY85P, co inni. Napisałem do help desku, po 2 dniach odpisali, że poprawili ręcznie moją konfigurację i żebym uaktualnił pilota... Częściowo działa, gdyż wszystko ładnie włącza się w "działaniach", np. oglądanie TV, ale jak próbuje włączyć sam TV (na ekraniku pilota wybieram PowerON) to dalej jest problem... ale zawsze można nacisnąć jakiś numer i wtedy TV włącza się od razu na kanał o tym numerze. Na razie nie znalazłem co zmienili w ustawieniach.

pozdrawiam
 

Jimmy

New member
Harmony One + PS3

Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma może Harmony One oraz Nyko Blue-Wave, używając z zestawu Nyko tylko wtyczki IR-USB wpiętej do PS3? Według informacji na stronie angielskiej Logitechu, Harmony One obsługuje Nyko Blue-Wave, więc teoretycznie pilota Nyko można schować do szafy i przy pomocy jego wtyczki IR-USB oraz Harmony One obsłużyć konsolę. Można zestaw Nyko Blue-Wave zamówić w USA w cenach od 13 do 20 USD, więc nie jest to straszny wydatek, jeśli rzeczywiście obsługuje odtwarzanie, opcje oraz włączanie/wyłączanie PS3. W takiej sytuacji już rzeczywiście tylko jeden pilot pozostałby na stoliku. W Pomocy Technicznej Logitechu powiedziano mi, że teoretycznie nie powinno być żadnego problemu, ale czy na pewno, to tego mi obiecać nie mogą.
---edycja---
Poszperałem więcej w Internecie i wydaje sie jednak, że Harmony One + Nyko nie obsłużą włączania/wyłączania konsoli. Potrafi to w tej chwili chyba tylko dużo droższy PS3IR-PRO, (USD 100) zaś inny przetwornik "IR2BT" ze względu na ostatnie aktualizacje PS3 (2.40, 2.41) przestał prawidłowo funkcjonować - vide http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1016741&highlight=converter
 
Ostatnia edycja:

Jimmy

New member
Rob_Maczug napisał:
Czy któryś z Kolegów , który zdecydował się kupić te cacko, żałuje wyboru.
Pytam, gdyż przymierzam się do jego zakupu, bo szału dostaję od sterty pilotów.
Używam go od kilku dni i jestem bardzo zadowolony, a żona wręcz zachwycona, bo do tej pory nie potrafiła sobie poradzić z 4 pilotami, a z trzema tylko po to żeby oglądać telewizję (TV + Sat + Ampli). Powaliło mnie wręcz na kolana to, że z pilota Logitechu steruję głośnością amplitunera (Volume) i jednocześnie mogę sterować głośnością tunera Sat (lewo/prawo przy przycisku OK oraz formatem obrazu telewizora z ekranu dotykowego pilota. Wcześniej musiałem żonlować trzema pilotami.
Wszystkie 4 piloty (oprócz piątego od PS3) wylądowały w Szuflandii.
Kupilem tego pilota w Saturnie ( 699 zł) bo na stronie Logitechu była informacja, że będzie go można bezwarunkowo zwrócić do 31.08.2008 pod warunkiem kupienia w Saturnie. Po kilku dniach użytkowania stwierdziłem, że musieliby mi go siłą odebrać.
 
Ostatnia edycja:

lock

New member
te same ustawienia pilota na dwóch komputerach

Czy ktoś wie jak przeskoczyć problem. Po wielu walkach skonfigurowałem wszystko i działa bez zarzutu. Ale komputer, na którym był instalowany program nie jest już do ciągłej dyspozycji. Drugi komputer połączony jest w sieć domową poprzez router. Przy wgraniu programu na nowy komputer z płytki instalacyjnej , wpisaniu loginu i hasła - komunkat, że taki użytkownik jest już zarejestrowany. Nie chcę jeszcze raz wpisywać wszystkich ustawień, bo często było to na zasadzie prób i błędów. Jak przerzucić ustawienia na drugi komputer ???
 

Patrycjusz

New member
i jak?? doczekałeś się ???

widzę, że ceny też stają się coraz fajniejsze, harmony one już za 489 zł, miło, miło

pzdr dla klanu harmony one :D
 

sanchopan

Banned
Powtarzam: sprawdziłem przed chwilą w 5-ciu hurtowniach: najniższa cena netto(!) jest o kilkadziesiąt złotych wyższa od podanej brutto.
Może kupują u zagranicznego dystrybutora, nie wiem.
 

sanchopan

Banned
Patrycjusz napisał:
zerknąłeś w link?
bo to jest aukcja sieci electro world. Czy tak jest naprawdę, czy to jakaś dziwna podpucha?

Pewnie, że zerknąłem.
Chodzi o to, że ja też handluję tego typu sprzętem. Oczywiście nie kupuję w hurtowniach za setki tys. zł miesięcznie. Ale nawet i wtedy zniżki nie są aż tak duże, jak może się wydawać.
Przyszedł sąsia, co o tym wie. Kazał sobie znaleźć "najtańszy w necie" wybrany aparat Panasonica: cena sugerowana 1799 (albo 1899 - nie pamiętam).
W necie najtańszy 1130 zł, z przesyłką jakoś 1150 zł.
Opis: "POLSKA gwarancja, oficjalna dystrybucja" i takie tam.
Ostrzegałem, choć argumentów "niby" nie było.
Sąsiad zamówił, aparat przyszedł.
Pal licho, że w innym kolorze.
Ale instrukcja po niemiecku.
Menu też - wśród innych języków polskiego nie uświadczysz. W Polsce NIGDY nie był sprzedawany bez polskiego menu: zawsze je miał.
I co? - pyta sąsiad, starszy człowiek, technicznych zwrotów po angielsku ani niemiecku nie zawsze rozumiejący.
Nie wiem.... - odpowiedziałem; bo cóż odpowiedzieć, kiedy ręce opadają...:hmm:
....a miało być tak pięęęęknieeee....

P.S. Nie twierdzę, że nie ma okazji, bo one są.
Ale znacznie trudniej na nią trafić - znacznie, znacznie łatwiej wtopić, niestety.
 

k0val

New member
sanchopan napisał:
Ale instrukcja po niemiecku.
Menu też - wśród innych języków polskiego nie uświadczysz. W Polsce NIGDY nie był sprzedawany bez polskiego menu: zawsze je miał.
I co? - pyta sąsiad, starszy człowiek, technicznych zwrotów po angielsku ani niemiecku nie zawsze rozumiejący.
Nie wiem.... - odpowiedziałem; bo cóż odpowiedzieć, kiedy ręce opadają...
często instrukcje w pl można znaleźć w internecie ;)

a co do tematu super sprawa ale 500 zł na pilota to sporo szczególnie że za tą kwotę można kupić bardziej ciekawe rzeczy z elektroniki na przykład psp...

jednak muszę przyznać że przydał by mi sić taki pilot bo już nie wytrzymuje z 5 :grin:

czy może są jakieś ciekawe alternatywy w okolicach 100zł już bez żadnych bajerów z dotykowym ekranem nie potrzebuje :p
 

sanchopan

Banned
Instrukcja nie była głównym problemem: był nim brak polskiego menu. Tego nie da "się ściągnąć".
Dla mnie głównym mankamentem byłby brak lub częściowy brak polskiej, normalnej gwarancji.
Wracając do pilota: kup najtańszy Harmony (chyba 525), JAKIKOLWIEK Harmony (może być ze starej linii, z allegro jeśli Ci to nie przeszkadza): funkcjonalność praktycznie IDENTYCZNA jak "One": tylko wykonanie obudowy trochę inne, mniej bajerów.
Ale funkcjonalność identyczna - i ZDAJE TO egzamin. Miałem już trzy i polecam: drogie, ale warte swojej ceny.:eek:k:
 

player_sct

New member
a ja mam akie szybkie pytanie bo od wczoraj mecze harmony 785 - czy tam tez jest mozliwosc ustawiania dowolnych ulubionych kanalow razem z ikonkami tv jak w harmony one?
 
Do góry