Liga sprawiedliwości

Pakolo

Active member
Bez reklam
Bokciu
Na szczęście filmy BD 4k są w super jakości, przynajmniej około 40 filmów, które do tej pory widziałem.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pakolo coś mi się nie zgadza bo raz piszesz to zdanie ...

Na Netflixie największe zaskoczenie to serial Dom z Papieru, który w 1080p wygląda lepiej niż większość materiału w 4k.

A następnie piszesz to zdanie....


Bokciu
Na szczęście filmy BD 4k są w super jakości, przynajmniej około 40 filmów, które do tej pory widziałem.

To do czego odnosiłeś się oglądając serial Dom z papieru, skoro większość z 40 oglądanych filmów 4k było jednak w dobrej jakości.. ? Pomimo tego co napisałeś w zdaniu pierwszym.
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Lolek
Napisałem:
Na szczęście filmy BD 4k.

Odniosłem się do filmów nagranych na Blurayu 4K.
Około 40 oglądałem iso bd 4k. Ogólnie treści 4k widziałem więcej. Skąd miałem treści to nie muszę rozwijać bo wałkowaliśmy to w innym temacie.

W każdym razie moja opinia jest taka, że Netflix jest spoko i nie żałuję 54zł wydawanych na niego, ale materiał z Bluray w 4K jest zauważalnie w lepszej jakości.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To nie chodzi, które filmy tylko podzieliłem sobie filmy na kategorie i zobaczę czy dzięki temu będzie mniej filmów kupowanych, a szczególnie tych, które były do tej pory na powiedzmy 2 razy. A przynajmniej musi to być taniej niż dotychczas..
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Ale co tu dzielić na kategorie ?
Zamiast 20 kupowanych na rok,przytulasz 10-15 z największym budżetem :grin:
Żartuję trochę ;-)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A widzisz niekoniecznie tak musi być.. aczkolwiek chciałbym, aby było mniej, bo tak jak rozmawialiśmy , filmów na BR narobiło się od diabła do których już nie zajrzę. Ale jedna z moich kategorii jest taka , że kupię na BR ale w lepszej cenie niż ta przy premierze i tu może się okazać, że jak trafię na takie okazje jak np choćby ostatnio Geostorm to dużo mniej tych filmów nie będzie, ale za to w zupełnie innej cenie. Teraz poluje na Kingsmana 2 cz. , pierwszą kupiłem od razu, a druga część podobno dużo słabsza więc 80 zł nie dam.. ale chcę obejrzeć ten film na BR.. więc łowy poczynione ;-)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Hejka i jak wrażenia po seansie wg.nowego reżysera...?
Dla mnie film zrobił pozytywne wrażenie, to co mi zapadło w pamięć to muzyka gdy pojawiała się amazonka. Sceny zrobione walk w spowolnionym tempie idealnie nadają się do tego typu filmów gdzie jest mnóstwo akcji w jednej scenie. Na spokojnie można przeanalizować cały kadr. Cztery godziny zleciały jak pstryknięciem. Jedyne co mogę się przyczepić to rzeczywiście nie dopracowane niektóre sceny gdzie ewidentnie widać komputer. Przy obecnie dostępnej technologii mogli już to dopracować idealnie. Ponadto format 4:3 to jakaś komedia. Chociaż mogli dać 16/9.
Jest dłuższy, mroczniejszy, mniej humorystyczny i dla mnie zdecydowanie lepszy od poprzedniej wersji.
Ocena filmu bardzo wysoka 8/10.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Dla mnie ogólnie też ta wersja jest lepsza. Bardziej mroczna tak jak napisał kolega wyżej i to duży plus. Szkoda tylko, że reżyser miał wizję proporcji 4:3. No ale co zrobić.
 

Stratoss

Member
Bez reklam
Próbowałem tą bajkę obejrzeć w 4:3 w HBO GO, ale to nie na moje nerwy:confused: I dałem sobie spokój...






stopka:
Sony KD85-ZG9:krol:, Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA-7gen 2 + VELODYNE DD 15 plus, Pioneer UDP-LX800. Apple TV4K. Projektor JVC RS2 - Adeo tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra surround + GX100 + 4 kolumny sufitowe Dali Phantom H-80. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Kable HDMI Purelink 8K+ Magic Link.Kable rca:Qed Signature Audio S. Listwy przepięciowe: Monster Power HTS5100 + HTS1000x2. Kable sieciowe: Monster Powerline 400, OyaideTunami, Furutech FP-3TS20.
 
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
Hejka i jak wrażenia po seansie wg.nowego reżysera...?
Dla mnie film zrobił pozytywne wrażenie, to co mi zapadło w pamięć to muzyka gdy pojawiała się amazonka. Sceny zrobione walk w spowolnionym tempie idealnie nadają się do tego typu filmów gdzie jest mnóstwo akcji w jednej scenie. Na spokojnie można przeanalizować cały kadr. Cztery godziny zleciały jak pstryknięciem. Jedyne co mogę się przyczepić to rzeczywiście nie dopracowane niektóre sceny gdzie ewidentnie widać komputer. Przy obecnie dostępnej technologii mogli już to dopracować idealnie. Ponadto format 4:3 to jakaś komedia. Chociaż mogli dać 16/9.
Jest dłuższy, mroczniejszy, mniej humorystyczny i dla mnie zdecydowanie lepszy od poprzedniej wersji.
Ocena filmu bardzo wysoka 8/10.


Pisali że właśnie na projektorach ten format będzie lepiej odebrany niż na tv.


Dla mnie film genialny 9/10, a dycha będzie jak będzie UHD i atmos:bober:
szkoda że warner wywalił pomysł z zielonymi latarniami, miały one być na końcu gdzie benek wstał... za to dali martiana, który miał być tylko w scenie z matką Klarka i Lois.



Generalnie śledziłem od 3 lat ruch snydercut i tylko sie zastanawiam jakim debilem trzeba być żeby w 2017r wywalić wiele scen a przede wszystkim wielką rolę Steppenwolfa , dla mnie jego zbroja to 10/10 jak i sam pomysł na design. Do tego krzyk supermana to ciarki na dzień dobry



Jedyne co mogę się przyczepić to rzeczywiście nie dopracowane niektóre sceny gdzie ewidentnie widać komputer.


konkrety, przykłady, minuty dawaj! (parówki sie nie liczą ) ja nie widziałem aż tak jak głowa Rufalo w Hulbusterze :hihi:to w tym filmie nie razi nic.


Ale jako fan marvela musisz przyznać, że film petarda ;)



Teraz jest ruch aby jednak nakręcili 2 i 3 część... a tam już jest konkretna historia tak jak z ich wizji gdzie ginie Lois, wonder w, aquaman , do tego są latarnie, martian a sercem jest flash i cyborg którzy cofają czas ;P
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
4:3 +/- to chyba pod Imaxa było robionie?
No nic, dobrze że wizja reżysera nie poszła w black&white.
Na HBO taka pozycja, to też nie zly kaszan musi być (audio/video).
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Na HBO MAX jest w 4K/Atmos.
31 marca mają wypuścić tam Godzilla vs Kong,a 16 kwietnia nowego Mortala.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
No tak, tylko ze HDR jest z gatunku "pozal sie Boze", a Atmos kompresowany.
Nie widzialem jeszcze tego filmu w zadnej wersji. Nie wiem czy dam rade 4h.
Zwazywszy, ze 4h = 2 butelki wina... :) ;)
 
Do góry