LG USA zmienia gwarancję na monitor OLED, aby obejmowała wypalenie.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam

LG USA zmienia gwarancję na monitor OLED, aby obejmowała wypalenie.​

1691959671925.png




Według The Verge LG w końcu obejmuje wypalenie monitorów OLED z powodu normalnego użytkowania, w tym używania komputera z systemem Windows, w ramach 2-letniej gwarancji w USA.

LG wyraźnie wykluczało wypalenie z gwarancji na monitor OLED, ale teraz firma zmieniła zdanie.

- „Ale po czterech miesiącach rozmów z The Verge, firma LG Electronics zmieniła tę gwarancję. LG ma teraz dwuletnią gwarancję wypalenia na swój monitor OLED do gier w USA, Christopher De Maria, szef PR konsumenckiego LG na Północ Ameryce, mówi The Verge”.
LG nie ogłosiło podobnego ogłoszenia dla Europy ani innych regionów .

Obejmuje normalne użytkowanie​

Wypalenie jest rzadkie, a panele OLED zostały znacznie ulepszone od czasu wprowadzenia na rynek pierwszych telewizorów OLED ponad 10 lat temu. Mimo to w pewnych okolicznościach może się to zdarzyć w trakcie życia produktu.

Nowa 2-letnia gwarancja obejmuje zarówno nowe, jak i istniejące monitory LG 27GR95QE-B OLED i obejmuje wypalenie w przypadku „normalnego użytkowania”.

- „Normalne użytkowanie oznacza, że produkt jest używany do tego, do czego został stworzony. W tym przypadku są to gry (profesjonalne i zwykłe), a także komputery stacjonarne, takie jak Windows itp.” — Christopher De Maria, szef ds. PR konsumenckiego firmy LG ds . Ameryka Północna, wyjaśniona do The Verge.

Inni​

The Verge rozmawiał również z dwoma dostawcami paneli monitorów WOLED / QD-OLED, LG Display i Samsung Display, a także z innymi producentami.
LG Display i Samsung Display zapewniają producentom monitorów gwarancję na wypalenie, ale to każdy producent monitorów decyduje, czy chce przekazać ją konsumentowi.
Acer i Asus nie obejmują wypalenia w ramach gwarancji na monitor. Dell (Alienware), Corsair i Dough tak.
flatpanelshd
 

luck76

Well-known member

LG USA zmienia gwarancję na monitor OLED, aby obejmowała wypalenie.​

View attachment 24096



Według The Verge LG w końcu obejmuje wypalenie monitorów OLED z powodu normalnego użytkowania, w tym używania komputera z systemem Windows, w ramach 2-letniej gwarancji w USA.

LG wyraźnie wykluczało wypalenie z gwarancji na monitor OLED, ale teraz firma zmieniła zdanie.

- „Ale po czterech miesiącach rozmów z The Verge, firma LG Electronics zmieniła tę gwarancję. LG ma teraz dwuletnią gwarancję wypalenia na swój monitor OLED do gier w USA, Christopher De Maria, szef PR konsumenckiego LG na Północ Ameryce, mówi The Verge”.
LG nie ogłosiło podobnego ogłoszenia dla Europy ani innych regionów .

Obejmuje normalne użytkowanie​

Wypalenie jest rzadkie, a panele OLED zostały znacznie ulepszone od czasu wprowadzenia na rynek pierwszych telewizorów OLED ponad 10 lat temu. Mimo to w pewnych okolicznościach może się to zdarzyć w trakcie życia produktu.

Nowa 2-letnia gwarancja obejmuje zarówno nowe, jak i istniejące monitory LG 27GR95QE-B OLED i obejmuje wypalenie w przypadku „normalnego użytkowania”.

- „Normalne użytkowanie oznacza, że produkt jest używany do tego, do czego został stworzony. W tym przypadku są to gry (profesjonalne i zwykłe), a także komputery stacjonarne, takie jak Windows itp.” — Christopher De Maria, szef ds. PR konsumenckiego firmy LG ds . Ameryka Północna, wyjaśniona do The Verge.

Inni​

The Verge rozmawiał również z dwoma dostawcami paneli monitorów WOLED / QD-OLED, LG Display i Samsung Display, a także z innymi producentami.
LG Display i Samsung Display zapewniają producentom monitorów gwarancję na wypalenie, ale to każdy producent monitorów decyduje, czy chce przekazać ją konsumentowi.
Acer i Asus nie obejmują wypalenia w ramach gwarancji na monitor. Dell (Alienware), Corsair i Dough tak.
flatpanelshd
a jednak można udzielić gwarancji. Pytanie kiedy wprowadzą na TV
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Przecież na razie wszystkie firmy załatwiają problem serwisem !
A to jednak jest problem?
To dziwne .Bo jeszcze do niedawna oficjalna narracja tego forum mówiła ,że problemu nie ma.
A wszyscy ,którzy twierdzili ,że jest ,byli piętnowani, wyśmiewani i odsądzani od czci i wiary. ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Po co kłamiesz, po co ?
Stary użytkownik, wiem że stać Cię na więcej.
Szacunek za aktywność.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nikt nikogo od czci i wiary nigdy nie odsądzał.
Ja nie mam problemu z OLED TV.
Każdy wybiera co chce.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
gitarra - racze potrafi pisać, to mądry człowiek - chyba że polecił Ci pisać w jego imieniu...
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
"adwokat" nie jest Ci potrzebny.
Nie ,nie jest.I nigdy nie był.I nigdy nie prosiłem nikogo o pisanie w moim imieniu.A jeśli kiedykolwiek będę potrzebował takiej "przysługi" ,nie omieszkam o tym wspomnieć.
Lubię posty luck76 ,ale tu chyba zaszło jakieś nieporozumienie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zaraz, czyli jak wypalę moje Oledy (co mogłbym uczynić w ekspresowym tempie), to serwis w PL uwzględni moje roszczenie co do powtórnej radości niczym nie zmąconej jakości?

Jeżeli tak, to jestem w stanie podjąć wyzwanie
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sprecyzuje - bo odnoszę się do tytułu wątku, czyli w kontekście użytkowania PC, ale Oledów TV, a nie monitorów.

Skoro LG "nigdy" wcześniej nie robiło problemów, to po co akcentują teraz gwarancję na wypalenia?

Stąd moje pytanie, bo szumnie się głosi o bezproblemowych wymianach, a tu się okazuje, że urządzenie musi być dedykowane, a tv oled nie jest monitorem.
Jeszcze brakuje grafiku w regulaminie gwarancji, kiedy i co można oglądać.

Więc ponawiam pytanie, czy moje Oledy TV (nie dedykowane monitory) będą miały uwzględnioną gwarancję, jeżeli odeślę je z wypalonym paskiem Windowsa? Bo jak rozumiem, to dla LG to już może nie być "normalne użytkowanie".
 
Do góry