LG USA zmienia gwarancję na monitor OLED, aby obejmowała wypalenie.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mistrz jest mistrz.

=======================

Oledy - bez zmian.
Mam Oled Philipsa 2 lata i zero powidoków .
Zero !!!
Mam też najlepszą jakość po kalibracji- jak dla mnie.
Gwarancja podaje co obejmuje.
Ludzie kupują - podaż rośnie, popyt też.
Ludzi mają swój rozum i kupują to co dobre.
Ja polecam , bo jest extra !
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Mam Oled Philipsa 2 lata i zero powidoków .
kiki...już kiedyś prosiłem Cię żebyś nie robił ludziom wody z mózgu.
Ktoś nieobeznany w temacie po przeczytaniu ,że Twój oled nie ma powidoków pomyśli sobie...jaki ten Philips wspaniały. Powidoków nie ma.
No pewnie ,że nie ma .Jak każdy inny oled z resztą. A nie ma ,bo powidoki mają naturę tymczasową, nietrwałą. Samoistnie ,najczęściej po krótszym niż dłuższym czasie po prostu znikają ,nie pozostawiając po sobie śladu. Czasem nawet nie zauważamy ,że przez moment były na ekranie.
Oczywiście ,wymuszając pojawianie się takiego samego powidoku w tym samym miejscu ekranu narażamy się z czasem na powstanie wypalenia. A takowe ma już charakter trwały, nieusuwalny. Ale wypalenie to zupełnie inna bajka.
Identycznie sytuacja przedstawiała się w plazmach. W moim Panasonicu powidoki pojawiały się i znikały. Samoistnie .Ale ślad po logo programu, który na początku znikał z ekranu ,z czasem utrwalił się i już pozostał jako nieusuwalne wypalenie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie wiem co Wy macie z wodą w mózgu.
Organizm człowieka składa się głównie z wody - więc w mózgu też jej nie brakuje

Jeśli ja nie mam , mój znajomy nie ma , to kolejny może też mieć pełną radość.
Trzeba wybiera dobry Oled - mniej kłopotów i zdrowszy organizm.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
OK...jeśli woda Ci przeszkadza to niech będzie ,że robisz ludziom paprykarz z mózgu.
A to ,że Ty i Twój znajomy nie macie powidoków w swoich oledach nie wynika z tego ,że macie tak wspaniałe telewizory tylko z tego ,że powidoki same znikają.
Trzeba wybiera dobry Oled
W każdym oledzie,i w tym tak dobrym jak Twój i w tych gorszych powidoki występowały, występują i puki co nic się nie zapowiada żeby miały przestać się pojawiać.Jedynie co to w raz z rozwojem i unowocześnianiem paneli znikają szybciej.
Możesz nie mieć wypaleń.Ale powidoki "oglądasz" codziennie. ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy myśli, że sam ma takie kryteria to inni również.
Wolę dobrą i sprawdzoną jakość .
Pamiętam jak pierwsze oledy LG i Samsunga prezentowali.
Stałem na stoiski ponad godzinę i widziałem reakcję tysięcy odwiedzających.
Aż 99% osób robiła bezwiednie - wow !
A jakość ta tylko ewoluowała.
Więc kryteria swoich wartości już podałeś i to jest ok.
Ale inni mają swoje.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
kiki...ale ja nie neguję jakości oleda.Pomimo swoich wad obraz jaki wyświetla jest świetny .I generalnie to obecnie najlepsza jakość.
Ale jedną z wad technologii oled są powidoki. I o obecności powidoków rozmawiamy. Twierdzenie, że ich nie ma jest zwyczajnie nieprawdziwe .A to ,że ktoś ich nie zauważa lub nie chce zauważać chociaż wie ,że występują to już zupełnie inna sprawa.
Każdy ma swoje powody.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeździsz samochodem, jako dobry kierowca nigdy nie miałeś wypadku.
Inni też czują się w sobie najlepsi ale wypadki się zdarzają.
Ich ilość wzrasta od wzrostu ilości pojazdów.
Ja i moi zadowoleni bardzo z jakości technologii znajomi nie mają .
To mają mówić że mają ... ?
Polecam - dobry oled to dobra jakość i nagroda oraz radość dla nas samych za własną pracę.
Trochę luksusu nam się należy.
 

Marlo

Active member
Sam robiłem bezwiednie -wow ,jak pierwszy raz zobaczyłem plazme Philipsa ,kosztowała jak na tamte czasy majątek 50000 zł, przed nią stała kanapa ,
każdy mógł siąść i pooglądać, dawnych wspomnień czar.
Mnie taki Samsung 55S95C kusi cały czas ,na razie się opieram pokusie , dlatego jak jestem w markecie RTV nie idę tam gdzie są Oledy , żeby nie widzieć ich
jakości. Plazmy Panasonica też mnie kusiły , miażdżyły jakością telewizory LCD , pamiętajmy że w tamtych czasach telewizory LCD nie miały takiej jakości , jaką
mają teraz , wtedy udało mi się oprzeć pokusie posiadania plazmy, dlaczego jak coś ma super jakość ,to musi mieć coś z trwałością.😉
 
Do góry