Lg Rh278h

pakama

New member
dysk

aby komp widział dysk musisz wgrać program (opisany na forum) from_hdd_lg_to_pc.exe i wtedy przenieść zawartość dysku na inny dysk w kompie. Plomb żadnych nie ma. http://from-hdd-lg-to-pc.narod***/
1. wyjmujesz dysk z LG
2. podłączasz do kompa tradycyjnie, bądź przez interface USB2IDE
3. Uruchamiasz program.
4. Program wykrywa dysk LG.
5. Kopiujesz co chcesz
 
Ostatnia edycja:

thesoulpole

New member
pisk, dziekuje za info
czyli nawet gdy nie nagrywam na hdd, a np odtwarzam subtelny jazzik z plytki (via np optyczne lacze do amplitunera) to bede sluchal szumu hdd? dobrze to zrozumialem? (bo szczerze mowiac to zgroza i biorac pod uwage ze np w laptopach bez trudu mozna zatrzymac dysk gdy nie jest potrzebny (a wtedy nie szumi!), to dosc zenujace).

potrafisz scharakteryzowac poziom halasu wentylatora i hdd?
pozdrawiam
 

pisk

New member
Taka niestety uroda nagrywarek. Jeśli jest jakaś, która zatrzymuje HDD, to może ktoś się tu odezwie.
I muszę zastrzec, że piszę z pamięci, bo tę nagrywarke oddałem po zakupie. Teraz mam Sony 750, ale z 3 modeli: LG, Samsung 750 i Sony, ta ostatnia była najcichsza, dlatego u mnie została.

Dadam, że u mnie nagrywarki stały wewnątrz niewiele większej od samych nagrywarek szafki, i były dodatkowe efekty w postaci jakiegoś rezonansu (o dość niskiej częstotliwości) powodowanego wentylatorem.

I m.in. z tego powodu zwróciłem sprzedawcy.
 

PLASTI

New member
LG czy Inny???

Tez sie szykowalem na te nagrywarke, szukam jakiegos mozliwie najlepszego MULTI odtwarzacza z nagrywaniem.....

Czy pojawilo sie juz cos lepszego?

musi byc OK jako CD, DVD, DVD-audio i DIVX z pl-znakami!!!

musi miec wyjscie optyczne, HDMI

chyba tyle.....
 

MaxiCas

New member
W przypadku gdy nagrany na dysk film jest rozmiaru wiekszego niz miesci sie na plyte to mozliwe jest tylko nagrywanie w szybkosci 1:1?? Nie da sie jakos przekonwertowac jakosci zapisanego filmu bezposrednio na dysku i dopiero nagrac go szybko na plyte?
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Widzę, że spora grupa kolegów ma problemy z nagrywarkami LG.
Przyznam, że ja używam od ponad roku LG RH7500, która o dziwo ma ten sam firmware co 278.
Ostatnio zapragnąłem z niej zrobić juke-box i zwalić tam całą swoją kolekcję muzyki a kupić nową do filmów. Kosztem 160-180 pln wymienię dysk na 250 Gb i mam maszynkę do grania nie musząc szuflować płytami.

Testowałem wczoraj z oryginalnym dyskiem 80Gb, żeby sprawdzić, czy przyjmie i zobaczy więcej niż 2000 tytułów (tyle jest w instrukcji). Wgrałem 2600 kawałków i wszystko hula.
Test robiłem po to, żeby stwierdzić czy zasadna jest wymiana dysku. No bo jakby nie widział więcej niż 2000 to po co wymieniać.

Napaliłem się na Philipsa DVDR5570H (rejestruje 5.1)ale poległ jak się okazało, że dysku twardego po USB nie można podłączyć bo nie widzi (a niby taki nowoczesny). Mój chinol (Belwood) widzi mój 200Gb dysk bez problemu i gra wszystko co chcę.

Wiele nagrywarek nie posiada cechy najważniejszej - ilości możliwych do pokazania znaków. W cytowanym Philipsie tytuł może mieć tylko 8 znaków (SIC!!!) a potem ~ :-((.
W moim LG tytuł może mieć 32 znaki i w dodatku polskie. Wygląda to ładnie i wiadomo czego się słucha. Wymieniam więc dysk i za tanie pieniądze mam całą muzę w jednym miejscu.
Ktoś mi pewnie zaraz poleci TVixa albo inną EVA8000 do sieciowej muzy.

Pozdrawiam,
 

yaro666

New member
Ja mam swoją już ponad pół roku (RH-278 ) i znalazłem w niej kilka dokuczliwych błędów. Byłem pewny, że do tego czasu na Lg-Poland będzie aktualizacja biosu i oprogramowania ale niestety nie ma nic:p
Pisałem, dzwoniłem, pytałem a aktualizację i cisza. Są przekonani, że zrobili tak dopracowany model, że nie potrzeba już nic poprawiać:eek:k:
 

flame3

New member
Czy Mozna Zgrac Obraz Z Kamery Na Dvd?

Witam! Posiadam kamere sony z digital 8 - jakoś formatu mini dv, posiadam wyjscie DV czyli fire wire. Czy nagrywarka nagra mi na plytke dvd lub dysk film z kamery w formacie cyfrowym?


KAMERA SONY DIGITAL 8 -->PRZEWÓD FIRE WIRE ->NAGRYWARKA DVD



CZY OBRAZ SIĘ NAGRA W FORMACIE CYFROWYM??

CZY TA SAMA OPERACJA SIĘ UDA W TEN SPOSÓB?:
KOMPUTER -> KABEL FIRE WIRE -> NAGRYWARKA DVD LUB HDD
 
Ostatnia edycja:

yaro666

New member
Można przegrać mateiał z kamery cyfrowej poprzez kabel DV na twardy dysk w nagrywarce a póżniej wypalić materiał z twardego dysku na płytę DVD. Oczywiście w formacie cyfrowym.
Kamerę łączy się przewodem DV z gniazdem DV IN w nagrywarce (na przednim panelu nagrywarki):cool:

Co do zgrania materiału z komputera na nagrywarkę za pomocą tego samego kabla - to nie wiem - ponieważ w instrukcji od nagrywarki pisze, że gniazdo DV służy wyłącznie do podłączenia kamery cyfrowej (co nie oznacza, że nie jest to możliwe):rolleyes:
 

djalek

New member
dodix napisał:
Ten soft jak wyzej jest dedykowany do seri 200 jak mi sie wydaje ,tylko nie moge skapowac jak go wgrac ,niemiecki ni w zab, moze ktos z forum pomoze jak to ugrysc. Pozdrawiam
1.3 Wypal płytę CD w trybie ISO 9660
W przypadku nieprawidłowej ścieżki lub nazwy pojawi się komunikat „No MP3”, „No Movie”, „Disc Error”, itp.
2. Połącz odtwarzacz DVD z telewizorem.
3. Sprawdzenie aktualnej wersji oprogramowania.
3.1.Wyłącz i włącz odtwarzacz DVD i naciśnij klawisz ‘SETUP’ na pilocie.
3.2. Przejdź do menu ZABEZPIECZENIA (znaczek kłódki)
3.3. Naciśnij kolejno klawisze ‘7’ ‘8’ ‘8’ ‘9’ oraz ‘Enter’
4. Włóż płytkę CD z aktualizacją i zamknij szufladkę.
5. Wciśnij klawisz ‘HOME’ na pilocie i wybierz Film->Dysk
6. Potwierdź wykonanie aktualizacji wybierając „Tak”
7. Wciśnij klawisz ‘REC’ 3 razy.
8. Po zakończeniu odliczania wciśnij klawisz ‘REC’ ponownie.
9. Aktualizacja
9.1 Na wyświetlaczu pojawi się napis „UPGRADE” i zacznie się odliczanie
UWAGA!!! Nie odłączać zasilania i nie wyłączać odtwarzacza podczas aktualizacji!!!
9.2 Po ok. 4 minutach szuflada wysunie się automatycznie.
10. Finalizacja aktualizacji - wykonaj kroki z punktu 3
11. Ustaw ponownie preferencje min. Język menu, j. napisów, format.
 

iras11

New member
Witam

Kilka dni temu kupiłem tą właśnie nagrywarkę (lg Rh278h)
i mam takie pytanie:
Zgrałem sobie film xvid z dvd na hdd i problem polega w tym że nie mogę sobie przewijać tego filmu podczas oglądania, nawet nie moge sobie ustawić aby przeskoczył np na 20 minute filmu - wyskakuje przekreślone kółko.
Wy tez tak macie ?? czy ja mam coś nie tak.
Strasznie uciążliwy ten problem ponieważ gdy nie obejrzę filmu do końca to później musze znowu od początku oglądać. :(
 

bentrask

New member
iras11 napisał:
Witam

Kilka dni temu kupiłem tą właśnie nagrywarkę (lg Rh278h)
i mam takie pytanie:
Zgrałem sobie film xvid z dvd na hdd i problem polega w tym że nie mogę sobie przewijać tego filmu podczas oglądania, nawet nie moge sobie ustawić aby przeskoczył np na 20 minute filmu - wyskakuje przekreślone kółko.
Wy tez tak macie ?? czy ja mam coś nie tak.
Strasznie uciążliwy ten problem ponieważ gdy nie obejrzę filmu do końca to później musze znowu od początku oglądać. :(

Używam RH278H od 4 miesięcy i nie mam tego problemu.
Ale dla równowagi mam inny kłopot - gdy zgrywam z hdd na dvd dwa tytuły nagrane w trybie LP, to po nagraniu w trybie FAST pierwszy odtwarza ok, drugi zawiesza się po kilku sekundach. Próbowałem z różnymi rodzajami nośników - na wszystkich to samo. Najpierw myślałem, że to kwestia tego, że nagrywane filmy iały wycinane reklamy i sprzęt po prostu się "gubi", ale sprawdzałem na nie ciętych filmach i to samo. Niepokojące jest to, że na samym początku nic złego się nie działo. Dopiero po kilku miesiącach używania i nagraniu nie więcej niż 50 płyt zaczęły się takie jaja. Dodam też, że sprzęt odpala się coraz wolniej. Na samym początku trwało to jakieś 10 sekund, ale teraz już widać, że się zamula i cały proces odpalania trwa dwukrotnie dłużej. Dzwoniłem do serwisu LG na infolinię - poinformowali mnie, że to soft 'sam mógł się uszkodzić'. Rozmawiałem też z człowiekiem bezpośrednio z serwisu naprawczego i odniosłem wrażenie, że wiedział, o czym mówię - w sensie, że to chyba jakaś przywara tego sprzętu - zarówno w kwestii złego nagrywania, jak i zamulania. Oddaję nagrywarkę do serwisu w najbliższy poniedziałek. Po odbiorze po naprawie - zamelduję co było.
 

czyrzyk

New member
Współpraca z N tv?

Witam serdecznie, czytam usilnie forum ale to mój pierwszy post...
Mam telewizję N i planuję zakup plazmy i być może nagrywarki, praktycznie nie używam anteny naziemnej i jak zrozumiałem korzystanie z funkcji Timeshift, lub po prostu nagrywanie programów z N będzie problematyczne. Czy więc myśląc o tych udogodnieniach warto inwestować w nagrywarkę, czy lepiej kupic plazmę z dyskiem??
Pozdrowienia na dobry początek:)
 

heel

New member
djalek faktycznie na niektórych filmach w divixe nie da rady przewijać. Jak podejrzysz przyciskiem DISPLAY informacje o pliku i będziesz miał Tab. Indeks. Znaleziono, to ten film możesz przewijać, w innym wypadku nie. Tak miałem w przypadku jednego filmu, więc na 100% nie jestem pewien.
Mnie jest potrzebna pomoc w innej kwestii. W skrócie: skopiowałe materiał z dysku na płytę DVD+RW (wszystko ok) następnie płytę skasowałem (całkowite kasowanie) na komputerze i od tej pory nagrywarka jej już nie "widzi". I czy da się jeszcze z nią coś zrobić?
 

bovima

New member
czyrzyk napisał:
Witam serdecznie, czytam usilnie forum ale to mój pierwszy post...
Mam telewizję N i planuję zakup plazmy i być może nagrywarki, praktycznie nie używam anteny naziemnej i jak zrozumiałem korzystanie z funkcji Timeshift, lub po prostu nagrywanie programów z N będzie problematyczne. Czy więc myśląc o tych udogodnieniach warto inwestować w nagrywarkę, czy lepiej kupic plazmę z dyskiem??
Pozdrowienia na dobry początek:)

Wszystkie funkcje nagrywarki działają normalnie dla sygnału podawanego na wejście Euro jako kompozyt (nie polecam) lub RGB. Oczywiście nagrywarka ta nie zapisuje sygnału HD.
 

j.m.oizo

New member
a znacie jakis program zeby za pomoca komputera nagrac filmy na dysk nagrywarki????
tzn. podpinam dysk do komputera , kopiuje filmy , wkładam dysk do nagrywarki i ona je widzi.
 

czyrzyk

New member
Sprzet jest ale...

Witam po przerwie...
Mam mały problem.
Nagrywarka LG rh 277(chyba podobna)
Podłączona z dekoderem nki i plazmą lg pc51 zarówno za pomocą euro i HDMI. Gdy ogladam filmy to niektóre dvd aż proszą się o oglądanie przez euro z powodu nienaturalnego poszerzenia w formacie 16:9 a gdy wszystkie kable są podłączone to nie mogę zmienić źródlła sygnału z HDMI na av1 na plazmie. Sygnał mogę puścic przez euro dopiero po wyjęciu kabla HDMI:???: Czy macie jakieś doświadczenia... proszę o sugestie..:confused:
 

bovima

New member
U mnie RH 278 połączona jest z dekoderem CP po euro (wejście AV2, format sygnału: RGB) i leciwą dziś juz plazmą LG 42PX4RV zarówno po Euro (AV1, RGB) jak i po komponencie oraz HDMI. Współpraca urządzeń przebiega bez zakłóceń, jedyną niedogodnością jest brak jednoczesnego podawania sygnału RGB na na wyjście AV1 oraz sygnałów na wyjścia HDMI i komponent. Po zmianie rożdzielczości wyjściowej w nagrywawarce, co przełącza sygnał wyjściowy na HDMI/komponent, AV1 atomatycznie przechodzi w tryb kompozytu i aby powrócić do sygnału RGB na AV1 trzeba wybrać odpowiednioą opcję w menu konfiguracji nagrywarki.
Najlepszy (subiektywnie) obraz uzyskuję przy podawaniu do TV sygnału RGB eurozłączem.
 
Do góry