Lg Rh278h

darekn

New member
trochę doświadczeń z nagrywaniem dvd w rh278h. Mam coraz więcej uwag co do nagrywarki LG. Jednak traktujcie to jako uwagi amatora. Na DVD TDK -R w trybie Fast, występują prawie zawsze błędy na innych odtwarzaczach (stacjonarnych i PC) . Na +R i +RW jest już troche lepiej, ale też mam zastrzeżenia. Gdy nagrywam film w którym wcześniej nie usuwałem części, jest ok. lecz z filmami po takiej edycji już jest inacze - wydaje mi się, że płyty wypalane są w osobnych ścieżkach, a nie jako jedna. Może to jest jednak wada mojego egz. a może oprogramowania. Z podobnym problemem spotkałem sie na PC , po uaktualnieniu sterownika dla wypalarki wszystko się poprawiło. Więc może ktoś wie gdzie można ściągnąć nowszy soft. Na stronach LG nie ma co szukać, Na pl wprawdzie ten model istnieje w opisie ale wsparcie techniczne już nie, na .com jeszcze ciekawiej.
zastanawiam się też nad pewnymi ograniczeniami, które chyba firmy sztucznie wstawiają. np. kopiowanie z usb czy przez DV na hdd i w drugą stronę. Może ktoś już to programowo "złamał" ?. Ideałem by było FTP ale od czasów Kiss'a to już marzenie.
 

TheNewHero

New member
Jeszcze mam jedno ważne pytanie:
Czy ta nagrywarka jest dostępna w sygnale antenowym, który wychodzi z nagrywarki? W opisie jest narysowane takie połączenie, ale w miejscu gdzie jest "jak podłączyć antenę", w innym miejscu piszą, że antena OUT to to samo co antena IN, a w sklepie mówili, że musi być w sygnale antenowym :)
Napiszcie, czy coś wiecie więcej, bo zależy mi na tej funkcji bardzo!!
pozdrawiam

P.S. Nagrywałem dzisiaj na płytce Verbatim i bez problemu, ale instrukcja jest trochę zamotana
 

gendajan

New member
gdzie mozna zdobyc nowe firmware

Witam wszystkich
Obawiam się jagodasoft , że na nowe firmware musimy jeszcze trochę zaczekać .
Przekopuję już od kilku miesięcy i nici. Jam mam jeszcze Ver=61216A a jak widzisz na tym forum jest już SET: Ver=70103A ale niestety nie ma jej ani oficjalnie ani nie w całym necie . Nawet za wschodnią granicą, co wydaje się niemożliwe aby u nich nie było.
Ja nie mam z nią dużego doświadczenia bo mnie denerwuje a że mam jeszcze 2 Philipsy dvdr5330 HDD 250 i dvdr3450h z HDD 160 to znich kożystam na bierząco. W nich jest zarezerwowany na HDD 6 godzinny bufor który po zapełnieniu kasuje się od tyłu i w każdej chwili mgę go przeglądać, zaznaczam co i błyskawicznie mam film na dysku. Kopiuje na DVD o wiele szybciej niż RH278H no i od blisko 2 lat nie trafiłem na płytkę która byłaby nieczytelna w innym DVD. Nagrywa na każdym "NO NAME" za 80 gr. Co do firmware to chyba do dvdr5330 był ostatni w kwietniu a do dvdr3450 w maju. Co do jakości nagrywania w podobnych trybach to ja nie widzę , mam kablówkę i wszędzie tak samo, może nie jestem tak wymagający, może oczy słabe.
Wracając do RH278H to już nagrałem na krążek dostępną ver.60911A bo jej data wyglądała mi na nowszą od mojej, ale po rozpoczęciu zrezygnowałem bo wyświetliło mi obie : obecną i tą z CD i wyglądało mo na downgrade.
Troszkę przestawiłem bity ale nie mam czasu testować a niestety nigdzie nie ma dokładnych opisów OP a w sumie to zależało mi najbardziej na polskim menu bo wolałem wagary od niemieckiego
Model Name: RH200 series
SET:Ver=61216A Cware=2K41_7138 BSP=DMN3 FME
Loader ver=SD09 USB : v 1.1
I/O Micom Ver=MASK:ROO.(D12)
Region code było : 2 ale przestawiłem na All choć mi nie potrzebne - dla testu
Ustawienie bitów w menu serwisowym u mnie :
OP1: DA 11011010
OP2: 70 01110000
OP3: 31 00110001
OP4: 70 01110000
OP5: 1E 00011110
OP6: AF 10101111
OP7: 04 00000100
OP8: 05 00000101
OP9: 00
OPA: 00
 

TKJ

New member
Witam
Przymierzam się do kupna włąśnie tej nagrywarki (LG RH278H) i jak widzę różnę są o niej wypowiedzi. Czytałem trocho o niej w czasopismach i w internecie i z tego co tam przeczytałem jak na swoją cene to nie jest tak źle. Dokładnie intresuję mnie czy sprawdza się w praktyce, i prócz błędów typu (menu mi się nie podoba i czasem dvd nie nagra poprawnie bo błąd) uważam, że to nie jest problemem. Podłącze ją od Nki i kablówki. Oglądać będe na LCD LG ale interesowało by mię czy ktoś podłączał w ten sposób po componencie i czy będzie lepczy obraz niż po euro (w praktyce). Bo z tego co wiem po componencie można uzyskać wyższej jakośći obraz. Dziękuję za informację Pozdrawiam.
 

eiffel

New member
Jak masz Nkę, to nie polecam. Na nagrywrkę wejdziesz tylko po Euro, czyli po niskiej rozdzielczości. Co za tym idzie dekoder będziesz musiał ustawić na niską rozdzielczość. A wtedy zapomnij o oglądaniu lepszej jakości telewizji na TV (chyba że za każdym razem będziesz przestawiał rozdzielczość w dekoderze).

BTW Wszystkie dostępne na rynku nagrywarki mają wejścia jedynie w postaci złącza Euro, czyli można zapomnieć o nagrywania telewizji wysokiej rozdzielczości :(

Pozdrawiam,
 

TKJ

New member
BTW Wszystkie dostępne na rynku nagrywarki mają wejścia jedynie w postaci złącza Euro, czyli można zapomnieć o nagrywania telewizji wysokiej rozdzielczości :(
To to ja wiem, dlatego nie robię z tego problemu, po zatym nagrania z nki są sporadyczne głónie do nagryweania z kablówki.
Dokładnie interesuje mnię podłączenie telewizora po componencie,z nagrywarką, czy w praktyce daje lepszy obraz niż po euro RGB? Podłaczałem w przeszości kilka odtwarzaczy i wielkiej różnicy nie byłło.
Pozdrawiam
 

-szu=

New member
[Proszę używać przycisku Odpowiedz i nie nadużywać cytatów.]

Odtwarzając DVD masz okienko w rogu z podglądem programu tv. Możesz przełączać powiekszać itp.
 

jamiro_pl

New member
Witam,
Wlasnie podlaczylem swiezo zakupiona nagrywarke i niespodzianka...
obraz po HDMI jest gorszej jakosci niz ten z anteny :/
Nie wiem co moze byc przyczyna ale obraz nie jest tak ostry jak pierwotny, widac niewielkie sniezenie tak jakby sygnal byl za slaby i kolory sa zdecydowanie przeklamane (np na wiadomosciach sportowych TVN po faktach tlo jest niebieskie w roznych fluorescencyjnych odcieniach - przez zlacze antenowe kolory ladnie przechodza w siebie, przez HDMI jest kiepsko niektore odcienie maja baaaardzo wyrazne granice w miejscach gdzie sie koncza)
myslalem ze przyczyna moze byc slaby sygnal z anteny - kabel idzie do nagrywarki a potem na tv jednak obraz w tv jest praktycznie doskonaly, kiedy przelacze na hdmi kaplica
TV to LCD SAMSUNG LE32R71BW

jakies pomysly??
 

estor

New member
witam mam model 277 własnie go dostałem , oraz plazmę samsunga
PS-42C91H , kupiłem tani kabel hdmi pozłacany :) itp , ale nie mogę się podłaczyc przez euro wszystko chodzi przez hdmi nic. czy to tylko i wyłacznie wina kabla ?


tv bez podłączonego kabla nie przełancza sie na żródlo hdmi
jak podłacze tan kabel + lg rh-277 to sie przełaczy na hdmi ale jest niebieski ekran i napis brak źródła . co moge zrobić .
 

SoSoS

New member
Witam forumowiczow.

Przymierzam sie do kupna omawianej nagrywarki, wiele odpowiedzi znalazlem w watku poza jednym ale ...
Chodzi mi mianowicie o podtrzymywanie zegara w nagrywarce przy braku zasilania, tzn. czy cos takiego funkcjonuje i jak dlugo zegar sie "utrzyma".
Prosilbym jeszcze o informacje jak wspomniana sprawa ma sie w nagrywarkach panasonic eh57 i eh67.

z gory dzieki za odpowiedzi
 

yaro666

New member
Witam

mam problem z tą nagrywarką ponieważ przy Inicjalizacji płyty DVD+RW nagrywarka przeprowadza Inicjalizację a nastepnie się zawiesza, tzn. "mieli" cały czas płytę a na ekranie wyświetla się komunikat o postępie i nie kończy formatowania płyty. Mozna czekać w nieskończoność. Pomaga dopiero wyłączenie i ponowne włączenie a nastepnie jest komunikat, czy Inicjalizować płytę i znowu jest to samo. Sprawdzałem płyty TDK, Verbatin i Esperanza. Dodam, że z płytami DVD+R jest o.k.

Czy ktoś ma ten sam problem i ew. wie co jest przyczyną?
 

-szu=

New member
SoSoS napisał:
Chodzi mi mianowicie o podtrzymywanie zegara w nagrywarce przy braku zasilania, tzn. czy cos takiego funkcjonuje i jak dlugo zegar sie "utrzyma".

277H i 278H nie trzymają ustawień zegara. Panasonic nie wiem.
 

tuluza

New member
Witam
właśnie zakupiłam nagrywarkę LG i potrzebuję Waszej pomocy. Nagrałam na dysk twardy przez USB film w Divix oraz zdjęca. Chciałam to zgrać na płytę DVD i nie mogę. Jesdyne gdzie chce kopiowa to dysk twardy.
Proszę o pomoc jak to zrobić bo w instrukcji nie mogę znaleść.
 

kwitekpl

New member
Witam ,temat dla grzebaczy i nieco odwaznych
posiadam rh278h ,jezeli to kogos zainteresuje to po podlaczeniu samego dysku twardego do komputera pc jest pewna mozliwosc zgrania calego materialu lacznie z divixami i materialem w mpg4 z dysku do pc ,dysk nie posiada widocznej lub rozpoznawalnej partycji jednak w trybie odzyskiwania danych (osobny program do odzysku) i filtracji *.avi *.mpg (bo tylko takie mialem na dysku) mozna caly materiam zgrac na pc
Jedyny problem to niestety brak poprawnych nazw plikow ,niewiem gdzie lezą indexy ,prace trwaja moze cos da sie wymyslic dla ulatwienia sprawy .narazie nie znalazlem sposobu wgrania na dysk z poziomu pc .
dziekuje za uwage moze komus sie to przyda
ps .pliki normalnie sie odtwarzaja na pc
 
Ostatnia edycja:

Emil

New member
TKJ napisał:
To to ja wiem, dlatego nie robię z tego problemu, po zatym nagrania z nki są sporadyczne głónie do nagryweania z kablówki.
Dokładnie interesuje mnię podłączenie telewizora po componencie,z nagrywarką, czy w praktyce daje lepszy obraz niż po euro RGB? Podłaczałem w przeszości kilka odtwarzaczy i wielkiej różnicy nie byłło.
Pozdrawiam

Ja mam podłączoną jednocześnie po EURO i po HDMI. Nie ma żadnej różnicy w obrazie. Tylko menu jest mniej ostre po EURO i tyle.
 
Do góry