Lg Rh278h

Goliat

New member
Bez reklam
Jestem zdecydowany na zakup nagrywarki ... co prawda czekałem na Samsunga DVD-HR745 ..... ale nie wiedzieć czemu nie pojawia się w ofercie :(
No i wyczaiłem ten nowy model LG i mam pytanka:
czy ktoś z kolegów przetestował już ten model????
no i jak się ma do poprzednika tj. 200???
i w końcu czy nie warto poczekać na nowe modele Panasonica (te z duuuużymi dyskami :D)
znalazłem ciekawą cenę na w/w http://www.rtvagdmedia.pl/opis/-/4850
Dzięki za info
Pozdrawiam.
 

Goliat

New member
Bez reklam
blackninja napisał:
Gustując w tak uznanych firmach jak ty kupiłbym cos z nowych nagrywarek Panasonica lub Pioneera.
No właśnie ...... ale jako "znany" handlowiec na 100% wiesz że to właśnie Panasonic i Pioneer mają troszkę mniej do zaoferowania w temacie nagrywarek :(
Sam mam DVD Pioneera (już 6-letnie :D) i obserwując dzisiejsze modele jakoś nie mogę się zdecydować na nowy (Made In "Krzak")
Ale dzięki za szczere ;)........ ale właśnie dzisiaj zamówiłem sobie LG-ka i potestuję (w końcu to spólka z Hitachi :D)
Pozdrawiam.
 

Sakito

New member
Czy RH278h to dobry wybór???

Szkoda, że do tej pory nikt nie podzielił się spostrzeżeniami o RH278h.
Tak się złożyło, że w dniu dzisiejszym odbieram taką nowiutką z serwisu LG, jako sprzęt zamienny za uszkodzony RH200MH. Nie wiem czy mam ją natychmiast wystawić na aukcję jako nówkę "BOX" czy też zatrzymać i przetestować. W drugim przypadku muszę niestety liczyć się ze spadkiem uzyskania ceny przy wystawieniu.
Wiem też, że nie jest to najlepszy czas na zakup nagrywarki. Do drzwi naszych stukają już nagrywarki zapisujące HD 1280x720 w MPEG 4 i to na zwykłych płytrach DVD! Tylko jak tu pozostać zupełnie bez zanim nastąpi ich sprzedaż?
Czy ktoś z użytkowników forum ma już doświadczenia z edycją na HDD i zapisem na DVD materiałów włąsnych i tych z TV?
Czy menu dysku DVD wygląda tak samo jak to tworzone przez RH200MH?
Jaka jest rozdzielczość (dokładność) edysji? (+/- ilość klatek)
Czy faktycznie edytowany materiał można kopiować tylko z prędkością 1:1?
Czytałem gdzieś, że nagrywarka ma możliwość dopasowania kopiowanego materiału z HDD do wolnej przestrzeni na DVD. Czy to jest prawda?
 

Emil

New member
Co do nagrywania MPEG4 w 1280x720 to trzeba sobie zdawać sprawę z następujących rzeczy: Materiału nagranego w MPEG 4 (w przypadku RH278H) nie można skopiować na płytę DVD ani edytować. Ponadto, co da nam możliwość nagrwania z taką rozdzielczością? Bo gdy nagrywamy SD z TV to i tak bedzie 720x576. To samo z VHS. Sygnału HDTV i tak się nie da nagrać, ani z "n" (przypuszczam, że z innych też nie) ani z odtwarzaczy HDDVD/Blue-ray bo one (i dekoder "n") sygnału w HDTV na wyjściu i tak nie mają. Jak włozysz oryginał DVD w HD to i tak jej nie skopiujesz na HDD w HD bo taka nagrywarka nie obsługuje HD. Według mnie możliwość nagrywania MPEG w 1280x720 jest w praktyce bezużyteczna. P.S. Gdyby jakieś modele nagrywałyby MPEG4 na DVD (jak piszesz) to i tak spora część innych odtwarzaczy sobie nie poradzi z ich odcztem.

Co do edycji. Nie ma żadnych problemów. Do tej pory robiłem to z materiałem nagranym z TV (SD) i przegranym z VHS. Edytowany materiał można nagrywać w trybie fast. Nagranie na DVD filmu przegranego z VHS i po usunięciu reklam (czas: 1h:26m) zajęło 4m:35s. To wprawdzie nie x135 jak na opakowaniu informuje o producent, ale i tak bardzo szybko.

Rzeczywiście przy edycji nie łapie prawidłowo początku sceny którą ma wyciąć. Opóźnienie w stosunku do zaznaczonego miejsca wynosi około 0,5 s. Koniec ucina już precyzyjnie.

Ma możliwość automatycznego dopasowania materiału do wolnego miejsca na płycie. Ale tylko w ramach dostępnych trybów: XP, SP, LP, itp. Ale menu ręcznego doboru trybów nagrania jest tak intuicyjne i proste, że aż chce się to robić ręcznie.;)

Za to teraz co mi się nie podoba. Żeby korzystać z timeshiftu trzeba albo oglądać TV przez tuner nagrywarki albo przed jego uruchomienem nie zapomnieć ustawić dany kanał w tunerze nagrywarki. Ona nie nagrywa tego co oglądamy na TV przez tuner od TV, tylko przez swój własny tuner. Piszę gdyby ktoś sobie to inaczej wyobrażał.

Może jeszcze i to, że HDD się sam nie wyłącza po jakimś czasie. I gdyby tak nie wyłączać nagrywarki nigdy, to nie wiem jak długo wytrzymałby HDD. 5 lat? Dlatego wyłączam ją (staram się o tym pamiętać) zawsze na noc.
 
Ostatnia edycja:

Sakito

New member
verte

Wielkie dzięki za opis.
Tak się złożyło, że mam już tą nagrywarkę w domu. Serwis wymienił mi uszkodzoną RH200MH właśnie na ten model. Zdążyłem już trochę rzeczy przetestować. Wiatrak jest zbyt głośny, cięcia mało prezyzyjne, menu nie powala, mało - jest brzydkie, za to obraz jest na bardzo przyzwoitym poziomie. Nagrana płyta DVD niczym nie odbiega od sygnału oryginalnego. Nie udało mi się natomiast przeprowadzić szybkiego kopiowania materiału edytowanego na HDD. Nagrywałem na DVD+R. W rezultacie użyłem opcji AUTO by sprawdzić w jaki sposób nagrywarka zmieści 1h38m na płytę 4,7G. Zmieściła pozostawiając 6m wolnego miejsca. Uważam, że to całkiem nie źle.
Proszę o dokładną instrukcję szybkiego kopiowania. Z instrukcji napisanej byle jak, niestety trudno cokolwiek wywnioskować i wszystkich funkcji trzeba się uczyć metodą macajewa :)
pzdr
 

seneka

Member
Zamierzam kupić tą nagrywarkę i mam pytanie.
1. Czy ktoś tutaj próbował odtworzyć film z pendriva albo a karty typu flash np. SD, CF przez łącze USB. Z tego co się orientuję przy prędkości powyżej 1,5 mbit/s mogą być problemy z rwaniem filmu.
2. Czy nagrane filmy można przegrywać z dysku na pendriva ?
 

Sakito

New member
seneka napisał:
Zamierzam kupić tą nagrywarkę i mam pytanie.
1. Czy ktoś tutaj próbował odtworzyć film z pendriva albo a karty typu flash np. SD, CF przez łącze USB. Z tego co się orientuję przy prędkości powyżej 1,5 mbit/s mogą być problemy z rwaniem filmu.
2. Czy nagrane filmy można przegrywać z dysku na pendriva ?

USB jest w wersji 1.1 i praktycznie w wersji firmowej jest martwe w kierunku od nagrywarki. Do nagrywarki akceptuje jednie *.jpg i *.mp3 lub *.wma
 

Sokół

New member
A ja mam z nią mały prblemik, dzisiaj ją dostałem i nei wiem jak do licha podłączyć dekoder canalu + z upc, jak udaje mi sie podlączyć to jak wyłączam nagryware to mam obraz nie ma dzwięku na canale aby mieć dżwięk musze włączyc lg, czy tak ma być?troche to bez sensu ażeby mieć włączoną nagrywarke cały czas jak sie chce coś obejrzeć:confused:
 

badar

New member
rh278 czy nagrywa?

Sakito napisał:
Wielkie dzięki za opis.
Tak się złożyło, że mam już tą nagrywarkę w domu. Serwis wymienił mi uszkodzoną RH200MH właśnie na ten model. Zdążyłem już trochę rzeczy przetestować. Wiatrak jest zbyt głośny, cięcia mało prezyzyjne, menu nie powala, mało - jest brzydkie, za to obraz jest na bardzo przyzwoitym poziomie. Nagrana płyta DVD niczym nie odbiega od sygnału oryginalnego. Nie udało mi się natomiast przeprowadzić szybkiego kopiowania materiału edytowanego na HDD. Nagrywałem na DVD+R. W rezultacie użyłem opcji AUTO by sprawdzić w jaki sposób nagrywarka zmieści 1h38m na płytę 4,7G. Zmieściła pozostawiając 6m wolnego miejsca. Uważam, że to całkiem nie źle.
Proszę o dokładną instrukcję szybkiego kopiowania. Z instrukcji napisanej byle jak, niestety trudno cokolwiek wywnioskować i wszystkich funkcji trzeba się uczyć metodą macajewa :)
pzdr

Cześc.
W/g instrukcji ta nagrywarka (rh278) nie nagrywa bezpośrednio na płyty DVD tylko na HDD, a potem dopiero można kopiowac na płyty (strata czasu). Czy to prawda?
RH200 nagrywa bezpośrednio na płyty DVD
Jeszcze jedna wątpliwośc.
Nagrywanie w MPEG4 nie działa w funkcji "Programowanego nagrywania (Timer)". Czy to też prawda?
Pozdro.
 

Emil

New member
Wczoraj pierwszy raz chciałem coś nagrać na płytce DVD+R DL. Z początku wszystko poszło dobrze (formatowanie, rozpoczęcie nagrywania). Ale już po połowie nagranego materiału, operacja nagrania została przerwana. Na płytce nic sie nie nagrało (tak pokazuje nagrywarka, ale pewnie że ze dwie godziny materiału zostały nagrane). Po powtórnym włozeniu płyty do napędu, już nie została rozpoznana. Czyli pierwsze podejście nie udane. Macie jakieś doświadczenia z nagrywaniem płytek DL za pomocą RH278H? Płytka na która próbowałem nagrać to Platinium DVD+R DL x8.
 
Ostatnia edycja:

bovima

New member
Emil napisał:
...

Za to teraz co mi się nie podoba. Żeby korzystać z timeshiftu trzeba albo oglądać TV przez tuner nagrywarki albo przed jego uruchomienem nie zapomnieć ustawić dany kanał w tunerze nagrywarki. Ona nie nagrywa tego co oglądamy na TV przez tuner od TV, tylko przez swój własny tuner. Piszę gdyby ktoś sobie to inaczej wyobrażał.

...

Czy można korzystać z tej funkcji (TIME SHIFT) dla sygnału ze źródła zewnętrznego, np tunera satelitarnego? W instrukcji brak danych na ten temat.
Zależy mi na tej informacji, bo przymierzam się do kupna jakiejś podobnej nagrywarki z dyskiem (160 - 250 MB, obsługa DVD-RAM), a ta funkcja jest dla mnie istotna.
 

Emil

New member
ArtS007, wypróbuję Verbatimy, ale dopiero jak uda mi się je kupić. We Wrocławiu nie można łatwo kupić DL, a co dopiero konkretnej firmy. :blagam:


Mam też pytanie do użytkowników RH278H. W instrukcji jest opisane jak skopiować płytę DVD na HDD, za pomocą menu, gdzie można wybrać tryb nagrania (np. SP) a także tryb Fast. Próbowałem zgrać dwa rodzaje płyt. Jedna to samodzielnie przeze mnie nagrana DVD+R (zakończona) oraz orygniał z filmem. W obu przypadkach nie da się wejść do menu pokazanego w instrukcji. Jedyny sposób skopiowania płyt istnieje poprzez "Dubbing" na pilocie, ale tu nie ma jak wybrać trybu Fast. Reasumując: obu rodzajów płyt DVD nie da się zgrać na HDD w trybie Fast, na co niby pozwalają opcje menu, które się po prostu nie pojawia. Czy ma ktoś może lepsze doświadczenie ode mnie w tej kwestii?
 

eiffel

New member
Goliat napisał:
No właśnie ...... ale jako "znany" handlowiec na 100% wiesz że to właśnie Panasonic i Pioneer mają troszkę mniej do zaoferowania w temacie nagrywarek :(
Sam mam DVD Pioneera (już 6-letnie :D) i obserwując dzisiejsze modele jakoś nie mogę się zdecydować na nowy (Made In "Krzak")
Ale dzięki za szczere ;)........ ale właśnie dzisiaj zamówiłem sobie LG-ka i potestuję (w końcu to spólka z Hitachi :D)
Pozdrawiam.
Ja też się zastanawiam nad kupnem tej nagrywarki. Mam jeszcze go wyboru Sony RDR-HX750B. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia? Goliat - jak Tobie spisuje się LG? Będę wdzęczny za wszystkie pomocne spostrzeżenia...
Pozdrawiam!
 

Andmat

New member
bovima napisał:
Czy można korzystać z tej funkcji (TIME SHIFT) dla sygnału ze źródła zewnętrznego, np tunera satelitarnego? W instrukcji brak danych na ten temat.
Zależy mi na tej informacji, bo przymierzam się do kupna jakiejś podobnej nagrywarki z dyskiem (160 - 250 MB, obsługa DVD-RAM), a ta funkcja jest dla mnie istotna.
W RH200MH bez najmniejszego problemu.Bardzo często z tego korzystam
 
Do góry