Lg Rh278h

koneser

New member
Witam,

czy Rh278H - potrafi dokonac konwersji obrazu wysylanego na HDMI z formatu 4:3 do formatu 16:9? Jak wyglada odtwarzanie divx'ow - czy rh278h rozciaga obraz tak by wypelnic caly ekran (szczegolnie chodzi o przypadek - divx w formacie 4:3 - TV ustawiony na 16:9)?

Pozdr
 

-szu=

New member
Emil napisał:
278 trzyma! Krótko bo krótko ale trzyma. Kable zdążysz poprzepinać itp, bez kasowania zegara.

podtrzymaniem tego bym nie nazwał. Możliwość przepięcia to pewnie tylko bezwładność kondensatorów. Baterii by się tam nie doszukiwał.
 

nmn

New member
Witam.

Zamierzam zakupić nagrywarkę DVD LG RH278H. Jednak przed zakupem mam kilka pytań:

1) Czy możliwe bedzie nagrywanie programów nadawanych z satelity? Poza tym co z kanałami kodowanymi, które mam dostepne w ramach platformy Cyfrowy Polsat? (Dekoder: Echostar DSB 717, jakby coś). Czy nie będzie problemów z nagrywaniem kodowanych pozycji?
2) Czy możliwe bedzie nagrywanie (na dysk) jednocześnie programu z anteny naziemnej i satelity?
3) Co z zegarem? Czy jeżeli w środku nocy zabraknie prądu, to wszystkie zaprogramowane nagrania zostaną usunięte?
4) Jakie będę mieć korzyści z podłączenia nagrywarki do TV za pomocą kabla HDMI? Czy to prawda, że przez takie podłączenie utrudnione moze być nagrywanie audycji chronionych?
5) Czy nagrywarka bedzie potrafiła "przełączyć" kanał w tunerze? Chodzi mi o to, ze nagrywam program na Discovery Channel i po zakończeniu nagrania tuner (dizęki nagrywarce) przełącza się sam na Polsat Sport? Coś mi się wydaje, że nie jest to możliwe... chyba w tunerze potrzebuje funkcji timera... ale wolę dla pewności zapytać :)


Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi, na te pewnie banalne pytania dla Was :)
Pozdrawiam.
 

pisk

New member
1) Nie powinno być problemów.
2) Nie
3) Tak
4) Lepsza jakość obrazu i ew. problemy z zabezpieczeniem przed kopiowaniem (HDCP)
5) Nie
 

dodix

New member
rh278

witam wszystkich ,czy ktos testowal moze nowy soft. jutrojade odebrac miesieczna rh278 za 800zeta mysle ze warto? wolalbym pioneera ale ceny zaporowe i nie wiem czy warto do zastosowan amatorskich, chociaz lubie eksperymentowac ze sprzetem. czy nie ma problemow z odtwarzaniem divix i napisami, jak obraz po hdmi z plyty dvd? pozdrawiam:eek:k:
 

estor

New member
witma, mam rh277 czy jest jakis soft z porawka do niego ?
czy mozna zwiększyc jakoś napisy ?
ma ktoś jakies wiadomości ?
 

badar

New member
Napisy w divx'ach

Czesc.
Mam rh278 i mam zwiazane z odtwarzaniem na niej divx'ów pytanie.
Czy u was napisy sa wyswietlane z z ok 0,5 sek opóznieniem w stosunku do listy dialogowej w pliku tekstowym (na PC jest idealnie)?
 

dodix

New member
soft

Ten soft jak wyzej jest dedykowany do seri 200 jak mi sie wydaje ,tylko nie moge skapowac jak go wgrac ,niemiecki ni w zab, moze ktos z forum pomoze jak to ugrysc. Pozdrawiam
 

pakama

New member
napisy

Cześć mam ten sam problem-napisy się opóżniają a na PC jest dobrze. Jak można powiększyć napisy w divx? Pomóżcie Rh278
 

j.m.oizo

New member
Witam.
Zakupiłem RH277H , i mam problem z funkcja szybkiego kopiowania z dvd na dysk.
Nagrałem na dvd film w divx zajmujacy 700MB i skopiowanie go na dysk trwa jakies 3-4 minuty.
Jak odpalic szybkie kopiowanie - bo menu ktore powinno sie pojawic według instrukcji nie pojawia sie.
Mam tylko do wyboru "Kopiuj" i "odtworz".

Pozdrawiam
 

badar

New member
Kopiowanie

Kopiowanie divix-ów, mp3, jpg odbywa sie własnie z tego menu "Kopiuj" i "odtworz" i odbywa się w miarę szybko (ok 5-10min) , natomiast "menu ktore powinno sie pojawic według instrukcji nie pojawia sie" występuje tylko dla szybkiego kopiowania filmów z DVD na HDD, ale tylko z nie zfinalizowanych płyt (np. nagranej na innej nagrywarce). Gdy zamkiesz płytę kopiowanie odbywa się tylko z prędkością 1:1 po wcisnięciu klawisza Dubbing.
Szybkie kopiowanie odbywa sie bez problemów z HDD na DVD nawet po wycięciu reklam, gdy prędkośc nagranego filmu (wielkośc pliku-np: SP,LP itp) odpowiada wolnemu miejscu na czystej płycie. Gdy plik jest za duży, kopiowanie odbywac się będzie 1:1 z konwersją do wielkości ustawionej tak aby film zmieścił sie na płycie.
 

robem

New member
Nagrywanie na DVD

:bober: mam mały problem z nagrywaniem z HDD na DVD, każda płyta, która została nagrana jest widoczna ale tylko przez nagrywarke, nie mozna odtwarzać materiału na PC i innych DVD. Moze ktoś się spotkał z podobnym problemem, nagrywałem na "+" i "-" różnych producentów tj TDK, Verbatim itp., a może robie coś nie tak, bo nie zawsze materiał zajmuje całą płyte.
 

robem

New member
Brak nagrań

:confused: Po miesięcznym użytkowaniu nagrywarki pojawił mi się problem. Nie wiem czy ktoś się spotkał z podobną sytuacją, ale na HDD (nagrania z zewnętrznych nośników) zniknęły mi wszystkie ścieżki, jakie tam były nagrane (około 14). Żadnych działań nie wykonywałem, normalnie wczoraj było dzisiaj dysk jest pusty. Może ktoś miał podobny przypadek. Znajdował się tam materiał, który jest mi b. potrzebny i zastanawiam się jak go odzyskać. Czy wyjęcie dysku i podpięcie go do PC, przeskanowanie go jakimś recovery może dać rezultaty, czy tez spowoduje, że stracę i nagranie i sprawną nagrywarkę? Czy samemu można wyjąć dysk nie powodując większych strat, pytam, bo nie wiem czy zrywać plomby i tracić gwarancje, a może ktoś już próbował robić podobne rzeczy? Proszę o opinie.
 
Ostatnia edycja:

thesoulpole

New member
Pytanie o głośność wentylatora i hdd

czy wentylator dziala caly czas gdy:
  1. w standby?
  2. nagrywara jest wlaczona?
  3. gdy nagrywa?
czy hdd chodzi caly czas gdy:
  1. w standby?
  2. nagrywara jest wlaczona?
jak poziom glosnoasci?
 

pisk

New member
wentyl:
1. nie
2. tak
3. tak

HDD:
1. nie
2. tak.

Ja już nie pamiętam jak się zachowuje ta nagrywarka w przypadku zaprogramowania timera. Ale może też działać HDDi wentyl w tym przypadku.
 
Do góry