Lg Rh278h

Andmat

New member
eiffel napisał:
Ja też się zastanawiam nad kupnem tej nagrywarki. Mam jeszcze go wyboru Sony RDR-HX750B. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia? Goliat - jak Tobie spisuje się LG? Będę wdzęczny za wszystkie pomocne spostrzeżenia...
Pozdrawiam!
Osobiście jestem zadowolony.Nie żebym piał z radości posiadania i uzytkowania ale do domowego zastosowania jest powiedzmy......... poprawna.
Na poczatku użytkowania były problemy z nagrywaniem z CP (blokownie sygnału....i takie tam ) ale po upgradzie softu nie mam teraz najmniejszych problemów.Jedyny ból to troche długo trwa uruchamianie.Nie wiem jak jest z tym u innych.
 

tris

New member
Witam.

Od kilku dni posiadam nagrywarkę LG RH 278H, póki co jestem bardzo zadowolony (szczególnie z ceny 1049zł :) ), w najblizszych dniach planuję napisać o niej coś więcej. Gdyby ktoś miał konkretne pytanie - chętnie odpowiem, jeśli będę wiedział.

Póki co sam mam pytanie - czy ktoś próbował już podłączać do niej dekoder Canal+? Chodzi mi o dekoder podpinany do Scarta (AV2). Gdy podepnę dekoder do telewizora, wszystko działa OK. Kiedy podepnę go do nagrywarki i chcę oglądać Canal+ przez tuner nagrywarki - Canal+ nie jest dekodowany. Przeczytałem w instrukcji, że trzeba ustawić AV2 w tryb "Dekoder" - tak mam ustawione. Próbowałęm kilku kabli Scart.

I teraz - to wina LG? Ten typ tak ma? Czy moze u kogoś taki układ działa, a ja mam uszkodzone AV2? Chciałbym to wiedzieć zanim oddam sprzęt do serwisu.

Pozdrawiam serdeczne.
 

tris

New member
ArtS007 napisał:
Myślę, że ustawienie Decoder miesza. Rozumiem, że piszesz o wejściu AV2 w nagrywarce.

ArtS :)

Tak, piszę o AV2 w nagrywarce, specjalnie oznaczonym jako złącze do dekodera. W jakim sensie miesza? :) Jak ustawiam na drugą opcję - "Inny", to obraz też nie jest dekodowany.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Może wcale nie przepuszcza sygnału? Masz jakiś komunikat o braku dekodowania? I jeszcze jedno. Z jakiego wyjścia w dekoderze wyprowadzasz kabel do nagrywarki?

ArtS :)
 

tris

New member
Dekoder ma tylko 1 wyjście Scart. Łączę je z AV2 w nagrywarce. Obraz na Canal+ nie jest dekodowany, tzn. wyglada tak jakby dekoder nie był wcale podpięty - czarno-białe szumy i zniekształcona fonia. Podpięcie dekodera do AV2 bezpośrednio w TV działa - obraz sie "dekoduje" po kilku sekundach. Czyli - dekoder i kabel Scart są sprawne, pozostają 2 możliwości - LG nie potrafi dogadać się z dekoderem (choć w instruckji jako przykładowy dekoder podany jest właśnie do Canal+ :) ), albo AV2 w nagrywace jest zepsute...

Dzwoniłem do serwisu LG w moim mieście, na szczęście mają tą samą kablówke co ja, więc podjadę do nich w poniedziałek z dekoderem i nagrywarką.
 
Ostatnia edycja:

zibi61

New member
Dekoder Dolby Digital

Czy to prawda, że ta nagrywarka nie ma dekodera Dolby Digital, czy też jest to błąd w opisie na stronce z LG w specyfikacji. Może to ktoś sprawdzić. Nie chce mi się w to wierzyć.
 

RICHARDO1

New member
Sprawdzaliście jaki macie soft w RH278H ?
Sprawdzenie aktualnej wersji oprogramowania.
.1.Wyłącz i włącz odtwarzacz DVD i naciśnij klawisz ‘HOME’ na pilocie
2. Przejdź do menu SETUP->TV->Format->16:9
3. Naciśnij kolejno klawisze ‘1’ ‘3’ ‘9’ ‘7’ ‘1’ ‘3’ ‘9’ oraz ‘Enter’



U mnie wyskoczyło:
vers.jpg
 

ArtS007

New member
Bez reklam
zibi61 napisał:
Czy to prawda, że ta nagrywarka nie ma dekodera Dolby Digital [...]
Każdy odtwarzacz DVD posiada dekoder Dolby Digital. Najprostsze posiadają dekoder dwukanałowy, droższe dekoder 5.1.

ArtS :)
 

eiffel

New member
Witaj Tris,

Jak dalsze wrażenia z użytkowania nagrywarki? W wielu miejscach w Internecie czytałem, że w tych LG strasznie dokuczliwy jest tylny wentylator. Czy to prawda? Czy faktycznie jest taki głośny? I czy on działą non-stop?

Pozdrawiam,
 

zibi61

New member
ArtS007 napisał:
Każdy odtwarzacz DVD posiada dekoder Dolby Digital. Najprostsze posiadają dekoder dwukanałowy, droższe dekoder 5.1.

ArtS :)

"Audio

Przetwornik analogowo-cyfrowy 192KHz/24bit

Dźwięk 3D Surround Tak

Wbudowany dekoder Dolby DIgital Nie

Karaoke Nie"

Powyżej wstawiłem fragment specyfikacji ze specyfikacji na stronie LG.
To jak to w końcu jesy z tym dekoderem?
Czy ta nagrywarka zdekodyje DD5.1 i DTS? Tylko to mnie powstrzymuje przed jej zakupem. Proszę o konkretne (sprawdzone) odpowiedzi właścicieli tej nagrywarki.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Standardem zapisu dźwięku na płytach DVD jest Dolby Digital. Dlatego każdy odtwarzacz DVD (w tym również nagrywarka) musi posiadać podstawowy dekoder Dolby Digital. Inaczej, nawet Twój obecny odtwarzacz, nie wydałby tchnienia dźwięku. Problem w tym, że ten podstawowy dekoder dekoduje jedynie dźwięk stereo, a dokładniej miksuje w odpowiedni sposób ścieżki dźwięku wielokanałowego do stereo.

W przypadku specyfikacji nagrywarki napisali, że nie ma dekodera DD, gdyż mieli na myśli dekoder 5.1. Zwykły dekoder tam oczywiście jest. Najlepiej będzie, gdy zajrzysz na stronę www.lge.pl, pobierzesz sobie instrukcję obsługi i poczytasz. Jeśli na płycie tylnej znajdziesz jedynie wyjście dźwięku L i R, to oznacza, że odtwarzacz nie dekoduje pełnego DD. O DTS z założenia zapomnij. To domena wyższych modeli odtwarzaczy, nie zaś nagrywarek. Wątpię, aby istniała na rynku nagrywarka zdolna do dekodowania wielokanałowego dźwięku. Od tego służy amplituner.

ArtS :)
 

tris

New member
eiffel napisał:
Witaj Tris,

Jak dalsze wrażenia z użytkowania nagrywarki? W wielu miejscach w Internecie czytałem, że w tych LG strasznie dokuczliwy jest tylny wentylator. Czy to prawda? Czy faktycznie jest taki głośny? I czy on działą non-stop?

Pozdrawiam,
Jako ze rozmowa miala dalszy ciag w prywatnych wiadomosciach, zacytuje jedna swoja wypowiedz:



HDD podlaczony przez USB nie jest wykrywany, ale to dlatego, ze dostaje z USB za malo pradu i nie chce wystartowac - to dysk 2,5" zasilany tylko z USB :) Jutro sprobuje podpiac go do laptopa (zasilanie) i nagrywarki (dane) - zobaczymy co z tego bedzie.

DivX z pendrive'a - tez jutro sprobuje.

Wentylator slychac tylko z niewielkiej odleglosci. Jak siedze 2 metry od nagrywarki to juz go nie slychac (oczywiscie przy wylaczonym TV :) ).

Generalnie jestem bardzo zadowolony i udalo mi sie juz rozwiazac moj problem opisany na forum. Genialne jest menu ekranowe - super przejrzyste i ladnie wyglada. Troche niewygodnie ustawia sie kolejnosc kanalow (malo udogodnien, wiec dlugo to trwa), ale robi sie to tylko raz wiec ujdzie. Poki co czyta bezblednie wszystkie DVD i DivX z napisami, a mam kilka porysowanych plyt w kolekcji. Pilot tez wygodny, jest duzy i intuicyjny, obsluguje podstawowe funkcje chyba wszystkich telewizorow swiata :wink: Jakosc nagrywania w MPEG2 w jakosci Standard jest bardzo dobra, w Long Play (poziom nizej niz standard) tez dobra, ale ze 250GB wystarcza na 130H to nagrywam wszystko na standardzie :). Podlaczylem ja przez Scarta do TV 29" Loewe - obraz jak zyleta, niewazne z jakiego zrodla (no, z kablowki jest gorzej niz z DVD, wiadomo).

W najblizszym czasie (dzisiaj?) sprawdze rzeczy o ktorych mowa wyzej.


Znalazlem tez rozwiazanie do mojego problemu z dekoderem Canal+ - wystarczylo we wlasciwosciach danego kanalu ustawic, ze musi on byc dekodowany...
 

darekn

New member
nagrywanie DL

Ja nagrywałem na TDK+R DL, pierwszą płytę nagrywałem w trybie FAST , bez powodzenia, zniszczyłem płytę, drugą w XP, finalizacja trwa wieki, w LG jest OK, ale płyta nie jest widoczna w niczym innym (sprawdzałek 7 PC i 3 innych stacjonarnych DVD), z płytami 4,7 nie ma większych problemów
 

pisk

New member
tris napisał:
Jako ze rozmowa miala dalszy ciag w prywatnych wiadomosciach, zacytuje jedna swoja wypowiedz:



HDD podlaczony przez USB nie jest wykrywany, ale to dlatego, ze dostaje z USB za malo pradu i nie chce wystartowac - to dysk 2,5" zasilany tylko z USB :) Jutro sprobuje podpiac go do laptopa (zasilanie) i nagrywarki (dane) - zobaczymy co z tego bedzie.

Ja próbowałem, działał, ale jeśli są więcej niż 2 partycje - to widzi tylko pierwszą.
No i prędkość kopiowania jest porównywalna z kopiowaniem z płyty - czyli woooolno.
 

Emil

New member
Witam,

Widzę że pojawiło się tu paru zaawansowanych użytkowników RH278H. Więc zadam jeszcze raz pytanie na które nie znalazłem odpowiedzi:

Jak skopiować płytkę DVD na HDD w trybie Fast. W instrukcji jest podane (niby) jak to zrobić, ale w praktyce prezentowane menu kopiowania DVD>HDD się nie pojawia. Na razie przegrywam tylko w trybie rzeczywistym, o zgrozo, używając funkcji dubbing wciskając odpowiedni przycisk na pilocie.

Czy ktoś z Was próbował już w Fast? Będę wdzięczny informację, jak to zrobić.

P.S. Poza tym jestem z niej zadowolony.
 

TheNewHero

New member
nagrywanie materialu na DVD

Witam wszystkich, właśnie się zalogowałem,
mam problem z nagraniem filmu na DVD. Nagrałem sobie w niedzielę film z TVNu w MPEG2 najlepsza jakość (od razu napiszę, że jakość mi się bardzo, bardzo podoba), potem obciąłem reklamy (faktycznie troszkę opóźnia przy początkowym markerze) no i teraz chciałem to zrzucić, film ma 2h i 2min płyta w trybie SP ma 2:05 więc ustawiam FAST, pojawia się że ilość miejsca jest wystarczająca i daję START. Nagrywa sobie nawet całkiem szybko, aż nagle przy ~96% pojawiło się, "czy kontynuować", ale jak się obróciłem po pilota, to zniknęło, potem doszło do 100% i nagrywarka tak jakby się zawiesiła (czekałem z 5 minut). Jak to wygląda u Was? Nagrywałem na płytce marki VOBIS, więc może ten sam problem, co u kolegi z DL.

Napiszę jeszcze co do USB bo nie było odpowiedzi:
- nie da się oglądać z pendrivea
- da się skopiować DIVXa na HDD (trwa dłuuuugo), ale nie trzeba nagrywać płytki, żeby coś jednorazowo zobaczyć.

pozdrawiam wszystkich
 
Do góry