Lg pz950

s01077

New member
Czy i jakie głośniki można podpiąć pod tą plazmę może już ktoś to robił bo mam ten TV wbudowany w ścianę i ten dzwięk nie jest za bardzo dobry pomoże ktoś
 

Geezer

New member
60PZ950 - brak obrazu, menu (ZSUS ?)

3 m-ce po wygaśnięciu ochrony gwarancyjnej padł mi flagowy model plazmy LG z 2011 :(


  • na ekranie po włączeniu tv widać tylko jasno-szare podświetlenie - brak obrazu, menu
  • przez kilka ostatnich m-cy tv wydawał z siebie po każdym wyłączeniu kilka pyknięć w odstępach 15-30 min (gdy stygł)
  • po zdjęciu tylnej pokrywy - radiatory na YSUS grzeją się a na ZSUS zimne... oględziny nie wykazały żadnych spuchniętych kondensatorów czy osmalonych miejsc; spisałem tylko kody płyt
Wg informacji z netu przyczyną może być płyta ZSUS .. Równie często padają płyty YSUS ale w moim przypadku chyba nie. Dodatkowo zaleca się przy okazji wymianę płytki CTRL - choć inne źródła mówią aby wymieniać wszystkie trzy.


Serwisy LG w okolicy stolicy odmawiają naprawy pogwarancyjnej w domu a ja nie mam jak tego kolosa spakować i zawieźć do nich. Za swój transport wołają 2x 200 PLN !


Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
 
Do góry