LG OLED CX 65" - Ustawienia.

Szejk

New member
Jeśli mogę coś wtrącić, ustawienia od Kikiego nie są zadowalające. Lepiej poszukać ustawień na yt.

Z ustawieniami od Kikiego, dzieci oglądając Spongeboba pytały się czemu nie jest żółty, ale zielony :) Wystarczy poszperać i znaleźć lepsze samemu.
 

kaleidpl

New member
Zgadzam się. Warto samemu poszukać. Można znaleźć dużo lepsze ustawienia dla sdr, HDR i dolby Vision. Na przykład tu https://youtu.be/HQ_g58q8P5s

Generalnie ten wątek zamiast "ustawienia LG CX" powinien się nazywać "wymiana PW z Kiki", bo praktycznie każdy post jest o tym, że ktoś prosi o wysłanie ustawień, a Kiki odpisuje i tak w kółko [emoji38]

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 

pfm2021

New member
Dzięki za pomocną ocenę, link na yt. Jako nowy na forum spodziewam się porad osób mądrzejszych w temacie TV. Co do prośby do kiki w sprawie kalibracji już straciłem nadzieję na przysłanie przez niego czegokolwiek. :(
 

Szejk

New member
Też na początku opierałem się na ustawieniach Rafa, później zacząłem się bawić ustawieniami od Vincenta (guru rtv na yt) i zlepiłem pod każde źródło własne ustawienia. Lepiej samemu niż wklepać w TV gotowca, który jest dobry u jednego, a u innego w ogóle się nie sprawdzi.
 

kaleidpl

New member
Też już zaczynam modyfikować pod siebie ustawienia. Na przykład porada aby dla HDR ustawiać podświetlenie i kontrast na 100 jest dla mnie nie do przyjęcia, bo mnie bolą oczy [emoji1]

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 

kaleidpl

New member
Nie ma to jak otwartość na opinie innych. Rozumiem, że jak wypala nam oczy na 100 podświetleniu, i zmniejszymy na 80 czy 90 to już cały HDR mija się z celem :)

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 

dgb24

New member
Posiadam LG OLED 65CX i jest świeży w temacie. Mam problem z ustawieniem, czy można prosić o wskazówki. Szczególnie mam wrażenie, że obraz nie jest dosyć ostry.
 

SonGoku920

New member
Witam może mi ktoś napisać jakie są najlepsze ustawienia obrazu dla LG CX55? Szczególnie chodzi mi o ustawienia do oglądania filmów HDR z dysku usb oraz do grania w gry z hdr.

Czy to tak ma być że jak jest scena ciemna to prawie nic nie widać? Jak zmieniam ustawienia czerni na wysokie to wtedy widać wszystko ale obraz jest szary także powinno to ustawienie być na niskie tylko że wtedy mało widać.

Moje obecne ustawienia tryb Kinowy HDR:
Oświetlenie Oled: 100
Kontrast:100
Jasność: 50
Ostrość:0
Kolor:50
Odcień:0
Sterowanie zaawansowane:
Kontrast dynamiczny: Wył
Dynamiczne mapowanie tonów: Wł
Super rozdzielczość: Wył
Gamma kolorów: Auto
Gamma: 2,2
Balans Bieli: Temp Barw: Ciepła 2
Maksymalna jasność: Wysoka
Opcje obrazu:
Redukcja szumów: Niska
Redukcja szumów MPEG: Niska
Płynna gradacja: Niska
Poziom czerni: Niski
Prawdziwe kino: Włączone
Regulacja jasności w celu ochrony oczu: Wyłączona
True Motion: Wyłączone

Tak samo jest w grach nie widać wszystkich detali. Jest korytarz gdzie jest pełno lamp i na końcu tego korytarza jest ściana z rogami tylko że nie widać tej ściany tylko czarny kolor jest. Powinno być widać chociaż trochę a nie że czarny kolor zlewa się ze ścianą.

Proszę o poradę jakie ustawienia zmienić żeby było widać detale dobrze w cieniach i bardziej ciemnych miejscach. Dodam że wszelkie iluminacje logo i inne ustawienia wpływające na jasność telewizora ma wyłączone no chyba że jest jakaś o której nie wiem.
 

kaleidpl

New member
To była ironia. Z mojej strony. Pewnie że można, ale nikt się raczej to tego nie kwapi. Swojego czasu też zadałem pytanie dotyczące ewentualnych korekt ustawień pod HDR czy dolby Vision. Ale cisza [emoji1]

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 

irys4

New member
Witam może mi ktoś napisać jakie są najlepsze ustawienia obrazu dla LG CX55? Szczególnie chodzi mi o ustawienia do oglądania filmów HDR z dysku usb oraz do grania w gry z hdr.

Czy to tak ma być że jak jest scena ciemna to prawie nic nie widać? Jak zmieniam ustawienia czerni na wysokie to wtedy widać wszystko ale obraz jest szary także powinno to ustawienie być na niskie tylko że wtedy mało widać.

Moje obecne ustawienia tryb Kinowy HDR:
Oświetlenie Oled: 100
Kontrast:100
Jasność: 50
Ostrość:0
Kolor:50
Odcień:0
Sterowanie zaawansowane:
Kontrast dynamiczny: Wył
Dynamiczne mapowanie tonów: Wł
Super rozdzielczość: Wył
Gamma kolorów: Auto
Gamma: 2,2
Balans Bieli: Temp Barw: Ciepła 2
Maksymalna jasność: Wysoka
Opcje obrazu:
Redukcja szumów: Niska
Redukcja szumów MPEG: Niska
Płynna gradacja: Niska
Poziom czerni: Niski
Prawdziwe kino: Włączone
Regulacja jasności w celu ochrony oczu: Wyłączona
True Motion: Wyłączone

Tak samo jest w grach nie widać wszystkich detali. Jest korytarz gdzie jest pełno lamp i na końcu tego korytarza jest ściana z rogami tylko że nie widać tej ściany tylko czarny kolor jest. Powinno być widać chociaż trochę a nie że czarny kolor zlewa się ze ścianą.

Proszę o poradę jakie ustawienia zmienić żeby było widać detale dobrze w cieniach i bardziej ciemnych miejscach. Dodam że wszelkie iluminacje logo i inne ustawienia wpływające na jasność telewizora ma wyłączone no chyba że jest jakaś o której nie wiem.
tu musisz trochę poczekać na konkretną odpowiedz i pomoc ?ja już też napisałem taki Temat -Do wszystkich co mają Oled LG 55-65CX aby się dzielić informacjami ustawieniami bo większość ma już dłuższy czas takie TV ale na razie cisza? :shock:
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ja się tam nie odzywam bo zamawiałem u Kikiego i dostałem wszystko w pakiecie ze sprawdzeniem i kalibracją, obraz mi się mega podoba, nawet nie wchodzę w ustawienia.
 
Do góry